Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
LenkaPet LenkaPet

LenkaPet je offline (nepripojený) LenkaPet

Ahojte,
mávala som panické záchvaty pred 5rokmi, trvalo to asi rok.
DOSTALA SOM SA Z TOHO!

príčiny: -ťažký vztah a rozchod s priatelom a s tym suvisiace rodinne konflikty, nasledny odchod do skoly na internat do KE na druhy koniec republiky. zle stravovanie(musi byt teple ranajky, teply obed-hlavne polievka, tepla večera)
T.J. strata istoty.

pomohlo: prestala som fajčiť,
prestala som piť alkohol (len uplne vynimočne poharik vina)
vyhodila som black sabath a nasla som si harmonickejsiu hudbu
davala som si magnesium B6-len šumive-to mi šlapalo najrychlejšie a najlepsie pri zachvate
+ Sedatif PC(homeopatikum)
zašla som k p. Valovičovi (zBA,myslim ze fy Valosun) zistil ze mam problem so stitnou zlazou a ze nie som sisi a prejavuje sa to prave panickou poruchou. dal mi kvapky na prirodnej baze z jeho vyroby a odvtedy sa to dramaticky zlepšilo a nakoniec zmizlo) ,inak pyta si len za lieky, za pracu nič.

dala som sa dokopy s novym muzom a ten mi povedal najkrajšiu vetu aku som kedy počula: SER NA TO , A ĽÚBIM ŤA! a odvtedy vždy, keď som sa cítila zle (čo bolo spočiatku stale) som si tuto vetu opakovala dokolečka dokola snad milion krat. Vratila som sa domov do BA a začali sme byvať spolu a byvame doteraz ,uz 4roky.

je to len rokmi vystupnovany strach a tuzba po bezpeci a proti to sa da bojovat hlavne laskou a humorom. drzim palce vsetkym co sa trapia.prajem vam plnohodnotny zivot, ktory je fakt tazko zit v takomto stave.
5 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Reyaa, poznám, viem o čom hovoríš, pracovala som s ľuďmi, čiže komunikáciu som sa živila a keď začala u mňa PP, bála som sa ísť von, ísť do obchodu a vypýtať si 10 dg šunky bol pre mňa nepredstaviteľný problém. Mne osobne pomohlo "rozpitvanie" situácie v ktorej som sa ocitla., sú to bolestné veci,pretože do toho stavu som sa dostala aj vlastným pričinením, bolo to pri zmene zamestnania, verila som tomu, že robím dobre, tešila som sa na tú zmenu a hop... nevyšlo to, ohrozila som svoju rodinu, menej peňazí do kasy a naviac som nebola spokojná so zmenou., trvalo mi týždeň, počas neho som ešte aj ochorela, dostavili sa aj psychosomatické prejavy, bolesti chrbtice no a všetko, čo je spojené s PP. Pomohla mi osoba, ktorá sa o tom so mnou porozprávala, neznámy človek, rozobrala so mnou všetko, nebola to lekárka, bol to veľmi múdry človek, ukazála mi ako von z thto kruhu. A začala som s tým, že si musím, musím nájsť v nasledujúcom dni niečo, na čo sa budem tešiť, niečo, čo mi už aj doteraz dávalo radosť., u mňa to bola raňajšia káva a budeš sa smiať, tá káva bola z automatu, ale bola to chvíľa na ktorú som sa tešila už v autobuse do práce., a postupne pridávať takúto radosť do každého prežitého dňa, až ten pomyslený čierny kruh, ktorý ma obklopoval prechádzal do svetlých, radostných chvíľ, ktoré patria do života a tak postupne ataky PP mizli. Skús aj ty rozanalyzovať, nájsť dôvod PP, to jenajdôležitejšie. Držím palce.
5 0
Norbiii Norbiii

Norbiii je offline (nepripojený) Norbiii

Ahojte

moj pribeh sa zacal pisat pred cca 5 rokmi, ked som mal 20rokov. Mal som zrazu problem ist von zabavit sa, odreagovat sa, lebo nieco vo mne vyvolavalo napatie, strach, uzkost a z toho som mal nutkanie ist na velku potrebu dost casto. Alkohol mi pomahal uvolnit sa, tak som to nejak tak stale ukociroval. Bojoval som s tym, niekedy to vyslo na 1, inokedy som behal na WC aj viac krat (co je dost neprijemne). Lenze 31.5.2010 mi rano v praci prislo blbo, bol som extremne napaty, tocila sa mi hlava, prisiel aj zachvat, a bolo to dost tazke, nechapal som co to je. Som sofer, rozvazam tovar, takze robi to trosku problem. Vyhladal som pomoc, spravili sa nejake testy (krv,moc,EKG,tlak), vsetko je ok, psychiatricka mi dala Spitomin 2x1tbl, ale necitil som ziadne zlepsenie po par dnoch. Jeden cely tyzden som bol nonstop v napati a mal som ataky (slabsie) denne, az v nedelu vecer v kostole som sa ukludnil, naplnilo ma to radostou a fungoval som dalsi den celkom v pohode. Zistil som ze cigarety nepomahaju, tak som ich dost obmedzil, ale ataky sa vratili, dva dni za sebou atak, a dva dni klud a potom zase. Nasiel som si vybornu psychologicku (p.Friedmannova - Kosice), ktora mi uz pri prvom sedeni (vcera) dost pomohla, a velmi sa mi paci jej pristup.
Ja sa k tomu staviam tak ze idem s tym bojovat, aj ked viem ze atak sa bude chciet objavit, citim ked chce prist, bud to predycham, alebo skusim nieco ine, ale kazdopadne viem ze sa mi nemoze nic stat a to si budem hovorit. Dokonca som pri poslednom ataku sa rozpraval zo sebou, ze ked chce nech ma polozi teraz hned, ale ja spravim vsetko co viem aby som sa nedal a vydrzal som to. (v kostole som viac ako hodinu stal a bojoval).
p.Friedmannova mi poradila Mg+B6, Guajacuran, a prirodny vitamin C na zaciatok a potom sa uvidi + ostal Spitomin.
Viem ze sa s tym da bojovat, ale viem ze po ataku to dost tazko rozdychavam(2-3h) a padam do depresie ale viem sa z toho dostat. Problem bol ze vsetko som to dusil v sebe tych 5 rokov, a vlastne svoje problemy som velmi s nikym neriesil, ale prisiel som na to ze treba sa rozpravat, a viem ze sam to nezvladnem, rodina ma chape, a priatelia by to aj chceli chapat, ale je to urcite tazsie, ked to clovek neprezil.
Som veriaci, a to mi tiez dost pomaha. Chcem sa naucit zvladat sameho seba, nepozerat sa na to co si o mne ludia myslia. Od detstva som bol taky tichsi, utiahnuty a hanblivejsi aj to to mohlo vyvolat, ale urcite je tam viac faktorov.
Zajtra idem za jednym knazom ktory studoval aj psychologiu, som zvedavy na jeho vyjadrenie, potom na USG a stvrtok na kontrolu ku psychiatricke, s ktorou sa chcem dohodnut ze by sme na to sli bez liekov, lebo sa to da, spravim pre to co mozem.

Som inac z KE, a som otvoreny ku stretnutiu ked ma niekto zaujem.

Hor sa do Boja!

P.S. - precital som si celu temu (80%), a verim ze sa z toho vsetci dostaneme, lebo sa to da! A drzim palce kazdemu!
4 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

trošku z asertivity:
Ak ti niekto chýba - zavolaj
Ak sa chceš stretnúť - pozvi
Ak chceš byť pochopený - vysvetli
Ak máš otázky - pýtaj sa
Ak sa ti niečo nepáči - povedz to milo
Ak sa ti niečo páči - daj o tom vedieť
Ak chceš niečo - vypýtaj si to
Ak máš stres - nechaj to odplávať
Ak niekoho miluješ - povedz to
4 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Patrikomfg Pozri príspevok
Caute vsetci. Volam sa Patrik a mam 20 rokov. Prvy atak som mal asi pred 5timi rokmi. Zacala sa mi hrozne motat hlava, nevedel som sa nadychnut, mal som mravcanie v rukach a nohach, zdalo sa mi ze nezijem v realite, mal som sucho v ustach, cely som sa triasol, bolo mi na odpadnutie a mal som strasne pocity strachu a takych zlaknuti. To som bol vtedy v meste a tak som isiel domov. Vyspal som sa a rano bolo to iste, este v zhorsenej podobe ale. Cely som sa triasol, nevedel som chodit, necitil som si tvar. Mama ma zobrala na neurologiu na Bratislavske Kramare. Tam ma hospitalizovali a dali mi infuzku, z ktorej mi doslo este horsie a bol som si isty, ze je po mne. Vecer mi to trochu ustupilo ale este stale to nebolo zdaleka ono. Na Kramaroch som bol cely tyzden a spravili mi uplne vsetky vysetrenia, ktore na svete existuju. Vtedy som bol uz ok akurat unaveny. Povedali mi, ze som bol prilis vycerpany a prekofeinovany a poslali ma domov. Odvtedy som bol akoby vymeneny. Zacal som viacej spavat a lepsie sa stravovat, nepit kofolu a taketo prkotinky. Odvtedy sa mi ale zacali objavovat cierne flaky pred ocami, mravcali mi ruky nohy, trpli mi, trpla mi pera a priserne ma pychalo pri srdci. Obcas sa mi zdalo vsetko bud spomalene alebo zrychlene. Nevenoval som tomu vobec ziadnu pozornost, takto to trvalo 5 rokov. V decembri som sa ale zacal citit opat zle, tak som si doprial viacej spanku a nic ale nepomahalo. Dusil som to v sebe. Az jeden tyzden v skole, bolo to v marci, som tam nevedel vydrzat a furt som mussel odchadzat. Skoncilo to tym, ze som nechcel ist ani von, nikam z bytu proste. Tento stav trval asi tyzden a potom som isiel ku psychiatricke. Ta mi povedala, ze mam panicku uzkost. Predpisala mi lexaurin a terapiu. Lexaurin 1,5mg som bral rano a vecer. Po dvoch tyzdnoch som ho vysadil lebo mi to trosku ustupilo a myslel som, ze to zvladnem aj bez toho, ked viem o co sa jedna. To som sa ale mylil, prislo opat zhorsenie a to extremne. Navstivil som ju opat zhruba pred mesiacom. Predpisala mi Citalec 20mg a opat Lexaurin 1,5mg rano a vecer. Prve dni boli hrozne, zvracal som a nevedel som co zo sebou. Po zhruba 10tich dnoch sa mi to zlepsilo a zacal som opat chodit medzi ludi, no nikdy nie sam, bud s frajerkou, mamou alebo tatkom. No posledny tyzden citim opat extremne zhorsenie, neviem si pomoct. Flaky uz skoro vobec nemam, netrpnu mi nohy ani ruky, nepicha ma pri srdci, nebusi mi, netrpne mi pera. Ziadne fyzicke priznaky. Mam len problem z hlavou a to obrovsky. Stale mam pocit ze ju nemam, ked si ju chytim alebo ma frajerka pohladka, tak to skoro vobec necitim. Nemozem poriadne jest ani pit, lebo mam jak keby strpnute usta, neviem prehltat ani zut poriadne. Rozpravam sa s niekym a mam pocit ze tam niesom, neviem pochopit tomu, ze ma vidi, ked ja sa absolutne necitim, jak keby som o sebe nevedel. Vsetko sa mi zda realne ale ja sa zdam nerealny, nedotknutelny. Normalne soferujem aj sa snazim chodit von s priatelkou za kamaratmi ako kedysi, ale je to uplne ine. Neviem sa snimi poriadne porozpravat lebo neviem kde mi konci hlava, neviem ci sa na nich pozeram alebo nie, totalna dezorientacia. Stale mam taku predstavu, ze nemam hlavu trojrozmernu, ale iba nejaku dosku a vedla nej usi. To je hrozne. Nechce sa mi o nu starat, lebo mam pocit ze neni moja, ze nepatri mne. Oholim sa aj si umyjem zuby ale v zrkadle mam pocit, ze tam stoji cudzi clovek, cudzia hlava skratka. Zase nemozem spavat, spim 4 hodiny potom sa zobudim a bud idem do prace alebo kukam telku alebo som za PC ale na nic sa neviem sustredit. Mam pocit, ze proste chodim bez hlavy. Citim sa jak divak a jak keby vsetko islo mimo mna. Aj ked som fyzicky niekde ale necitim sa tak. Bol som aj na CT mozgu a zistili mi ze vsetko v pohode, akurat ze mam zvacsanu sliznicu asi z alergie a exetreme zvacsene O komory z nejasnych pricin. Hladal som si to a zistil som, ze zvacsene komory mavaju vacsinou schizofrenici ale ze to je aj dedicne. Ja sa preto teraz velmi bojim, neviem uz co so sebou. Mam 20 rokov, mal som priatelku, skoncil som strednu skolu velmi uspesne s maturitou, chodim na VS 1. rocnik, mal som pracu robim s tatkom ale o vsetko jak keby som prisiel. Prisiel som o seba a o vieru v seba. Uz si neverim ze to dokazem, lebo tieto stavy su hrozne. Psychiatricka aj psychologicka mi vravia, ze to k tomu patri, ze to je take denne snenie, ale ide o to ze ja to mam stale. Mam pocit, jak keby to bola jedna velka halucinacia co sa nikdy neskonci. Proste miesto tvare jak keby som mal iba jedno velke prazdno. Ked jem a pijem mam pocit ze to davam do prazdna ale co je horsie ze uz nemozem poriadne jest ani pit ako som pisal vyssie. Skratka cudzia hlava bez citlivosti, bez toho aby som cielene spravil nejaku grimasu. Absolutne si nepametam jak to bolo predtym, jak som sa predtym vnimal, ako som si citil hlavu a ako som snou vedel narabat. Citim sa jak cudzi clovek, uplne inak. Poradte mi prosim co mam robit, som totalne zufaly a sam o sebe som presvedceny, ze som zrely na psychiatriu do Pezinku, lebo tie stavy sa stale zhorsuju zo dna na den. Mali ste aj vy nieco podobne taketo? A taketo podobne alebo totozne problemy s tou hlavou? Neviem si rady, rodina je zo mna nervy, aj priatelka aj psychiatricka aj psychologicka, ktore su presvedcene ze to je PP a ze mi to prejde. Ja sa ale pytam kedy? Lebo ja mam pocit, ze som sa uz davno zblaznil. Predtym som aspon o sebe vedel a uvedomoval som si, ze mam hlavu, ale teraz som totalne mimo. Odpiste prosiiiim potrebujem vasu pomoc. Jak keby mi to zatienilo mozog a vobec neviem rozmyslat poriadne nic :’(

Ahoj,

panická porucha je beh na dlhé trate. Nedá sa jej zbaviť zo dňa na deň. Dôveruj lekárom a drž sa ich rád.

Pri záchvate panickej úzkosti je dôležité nestresovať sa a uvedomiť si , že záchvat prejde.
Riadeným spomaľovaním dýchania – krátky pomalý nádych a dlhší pomalý výdych sa dajú príznaky panickej úzkosti potlačiť. Príznaky panickej úzkosti môžeš potlačiť aj dýchaním do vrecúška. Systematické pomalé nadychovanie a vydychovanie do vrecúška pomôže , aby si sa vplyvom zrýchleného dýchania neprekysličil, čo vedie k zhoršeniu príznakov a tiež Ti umožní sústrediť sa na niečo, čo odvádza pozornosť od nepríjemných symptómov.
Vyhýbaj sa stresu , zmeniť svoj životný štýl. Dobrým spôsobom ako sa od toho odreagovať je kreatívna činnosť. Určite nie monotónna práca. Fyzická aktivita a pozitívne myslenie sú veľkým prínosom.



Niacín - vitamín B3 pomáha odbúravať stres. Dôležitým zdrojom niacínu sú mliečne výrobky, hydina, ryby, chudé mäso, orechy a vajcia. Nedostatok niacínu môže viesť okrem iného aj k duševným poruchám.
3 0
xima xima

xima je offline (nepripojený) xima

Pre Patrikomfg. Pisat tento prispevok je pre mna tazke. Ale snad ti k niecomu pomozem - prispejem. Roky dozadu som mala problemy podobne s hlavou. Nebudem opisovat moj stav a ostatne. To sa strucne ani neda. Napisem co by bolo asi "naj" pre teba. Liecili ma lekari prevazne neurologovia (k psychologovi som nesla ale ani ma tam neposlali ) Nevedeli pricinu, ani mi pomoct. Hlava sa mi niekedy zatocila ( nasledne som zvracala), motala, rozne pocity, strnulost, trpnutie, ... . .niektore pocity teda ako ty pises, ale "snenie" a halucinacie nie. Ja som bola ale v situacii ze som sa musela starat ( a bola som na seba velmi narocna a prisna) o dieta skolskeho veku a tomu som podriadovala vsetko, aj seba. Takze som "musela fungovat" nikto mi nepomohol. Nebol cas, priestor aby som nieco rozoberala a zamyslala sa nad sebou. Hlava sa nezlepsovala. Okrem toho som mala vela vaznych problemov. Teraz uz viem ze to bola aj totalna vycerpanost. Bola som tak daleko ze som uz nebola schopna vidiet v com skutocne som. Na to ta chcem upozornit. Kazdy ma ine hranice. Pocas zivota do seba "ukladas" a raz pride k tomu ze ak "sa s tym ty sam nezaoberas (z roznych pricin: ani o tom nevies, nechces riesit, odsuvas, len ides dopredu s tym ze musis vsetko zvladnut a aj zvladas ako ja) zacne sa s tym zaoberat tvoje "vnutro bez teba". Dufam ze ma pochopis. Napr. hlava. Mne sa zacalo polepsovat az ked som nakoniec "takpovediac rezignovala." Odisla som z prace, odrezala sa od mojho okolia - ludi. Nie premyslene, proste som uz nevladala a pomahalo mi to. "Len" som sa dalej starala o dieta. Vysadila som postupne lieky. Chcem ti nejak priblizit ze az "tato rezignacia - zmierenie- co bude -to bude - uz to neriesim - ma skludnila. Ziadne techniky a postupy mi predtym nezaberali. Az potom som sa sem-tam mohla uvolnit viac a viac , prisiel spanok ... zlepsenie. Ja som sa zacala postupne venovala tomu co sa do mna "ukladalo" - teda "mojej vlastnej psychologii." Aby si rozumel nie tomu ako som sa citila ked mi hlava robila to alebo zas to, ale skor pochopit co bolo predtym (moze byt az do detskych rokov) kym zacala hlava streckovat. Pokus sa o to aj ty. Ja som toho POSTUPNE objavila a pochopila velmi vela. Zmenila zivot. Keby mi to niekto vtedy povedal, nebrala by som to, ani nechapala. Psycholog by aj pomohol, ale musel by byt velmi dobry. Keby si sa chcel konkretnejsie spytat, pochopit, odpoviem ti. V kazdom pripade ti drzim palce. ahoj.
3 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

korela
BIZAL? Aj ty týmto trpíš? Cítim s tebou. Zaujalo ma teraz najmä "necielené chudnutie". Prosím ťa, mohla by si to ešte bližšie popísať? Dostala si ten záchvat po akej dobe zníženia prísunu potravy?
Áno, korela, aj ja. Záchvat som dostala po vyše mesiaci pracovania v novom zamestnaní, presne tak, ako v r. 2006 keď to začalo. Zaujímavé je, že som prísun potravy ani nijak neznížila, ani nezmenila. Akokeby mi tú stravu začalo rýchlo spaľovať a začalo chudnutie. Možno je to ten skrytý stres, ktorý tú stravu požiera, aspoň ja to tak vnímam. Nemám nič proti schudnutiu, ale pokiaľ ide o zdravú cestu, nie takto samé od seba, to aby sa človek potom obával, že nejak ochorie...neberiem žiadne lieky, vyskúšala som veľa rôznych prírodných ciest, ako napríklad čaje, no mne nič nepomohlo len sa s tým naučiť žiť a vedieť to kontrolovať. Tam mi nepomôže ani psychológ, ani psychiater, ani nič...len ja sama sebe. Je to smutné, ale je to môj názor. Neprehlbovať to v sebe, nerozprávať o tom, nerozmýšľať nad tým - tak som fungovala tých pár rokov. Teraz sa mi to vrátilo, stále na to myslím, rozprávam o tom známym, že sa mi to vrátilo, píšem to tu...a dnes som mala problém ísť aj do Tesca. Vyženiem to zase preč!!!
3 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Chytanie sa za slovíčka nikomu nepomôže, aj keby bol neviem aký vedecký dôkaz od neviem koho, nikomu by nepomohol už len preto, že každý z nás je iný a ku každému ochoreniu by sa preto malo aj takto (individuálne) pristupovať. Je vedecky dokázané, že ľudia veria v to, čo je vedecky dokázané?
3 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

A možno by ti pomohlo aj kineziologické odblokovanie. Je veľmi účinné práve pri takýchto prípadoch starej viny, ktorú už nemôžeme napraviť.
2 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Opat po case sa chcem poradit s mojimi postrehmi a mozno niekomu helfnut. Zobral som nasu poruchu z ineho konca nakolko uz asi kazdy zistil odkial fuka a aky bordel moze mat v hlave. Zacal som studovat nasu poruchu z vedeckeho / chemickeho hladiska. Po roznych studiach som dospel k tomu ze podla vsetkeho nasa porucha je ciastocne vrodena + ciastocne naucena + a urcite prostredie (stress a pod).

Zo vsetkych vedeckych studii mi vychadza fakt ze mame pokazene/nedobre funkcne neurotransmitery (napriklad Gaba). Resp.raz zacas mame ich hladiny asi totalne rozhadzane a vtedy nam poriadne sibe.

Preto som hladal riesenie:
1/ samozrejme vsetkym znama chemicka liecba (vychytavace serotoninu SSRI) > som odporcom tiejto liecby ak je stale sanca na prirodnu liecbu. Je mi jasne ze niekedy je potrebne pomoct aj takto ked sa clovek uz vazne citi na hovno
2/ Ale venoval som sa hlavne naturalnejsej forme - vytazky z rastlin a pod. (skusal som a nadalej aj riesim Lubovnik bodkovany=deprim a Valeriana=persen). Vsetko su to lacne veci a treba potestovat...
3/ Dalej co ma zacalo zaujimat posledne tyzdne je ovplivnovanie hladiny serotoninu cez 5-htp, tryptofun a pod...realne pomaha
4/ finalna vec na ktoru chcem upozornit je clanok kde som nasiel nasledovne info - jeden psychiater zacal davat pacientke aminokyseliny (normalne ako pre kulturistov - hlavne aby tam boli vsetky esencialne aminokyseliny). Teraz jem uz piaty den aj ja aminokyseliny a mam pocit ze sa vraciam akosi rychlejsie do normalu. Toto je hlavny dovod preco pisem sem. Chcel by som aby niekto skusil tuto kuru s aminokyselinami ci sa mi to nezda. Z biologickehom hladiska by to aj sedelo nakolko neurotransmitery sa tvoria z aminokyselin. Kazdopadne ktomu jem Bekomplex
Citat - "By using supplements of the amino acids that make up specific neurotransmitters, you can actually change the nature and intensity of the brain messages they carry and thus the emotions they affect."

5/ dalsia vec a to je posledna je neurotransmiter GABA - dost som sa docital o nom a vyzera byt celkom klucom k nasej poruche. Ak nepomozu aminokyseliny tak skusim kuru GABA+magnezium. O tomto som nasiel tiez kopec veci zeby mohlo pomoct.
Citat - Roberta had suffered from "random, free-floating anxiety with intermittent panic" since puberty. Biochemically, anxiety is a state in which the brain is over-firing - sending too many messages at once, Bronson explains. The levels of nerve-signal-blocking chemicals in the brain, such as GABA, are not sufficient to offset the onslaught of information that gets randomly triggered. Inak povedane Gaba neurotranmiter pomaha riesit mozgu s myslienkovym bordelom - o tomto som vela pocital...

Neberte to prosim ako rady od lekara ale len ako maly sukromny vyskum. Mozno niekomu pomoze.

Kazdopadne PP je velka zabava, nakolko clovek je niekedy uplne v zacyklenych myslienkach(srackach) a niekedy uplne ok. Verim ze raz niekto presne dojde ktory neurotranmiter to sposobuje a vylieci nas to. zite krasne a vychutnajte si kazdy krasny okamih svojho zivota.
2 0
JANCl JANCl

JANCl je offline (nepripojený) JANCl

Panicka porucha

:moje syndromy:

zavrate, busenie srdca, striedanie nizkeho a vysokeho tlaku, trpnutie tvare, pier, nosa, celej hlavy hore na stranach v zadu aj na spankoch, tlaky pri srdci, pocit umierania, strata koordinacie pohybov, stahovanie sije, trpnutie malicka na lavej ruke...

:priciny:

kazdy mame svoje...je to len psychickeho charakteru

:co mne pomaha:

-civicenia 5 tibetanov
-spanok
-zonglovanie (lopticky, kludne aj jedna,diabolo atd.)
-zmenil som komplet jedalnicek!!

(odporucam pozriet jedalnicek podla krvej skupiny...zo zvlastnych pricin som zistil ze sa stravujem presne opacne)

-obmedzenie cigariet
-obmedzenie pocitaca a inych digitalnych aparatov

(kvoli digitlalnemu smogu-je dobre sa potom umyt studenou vodou)

-chodza na boso(podla okolnosti)
-priroda, beh, meditacia, cerpanie vesmirnej energie

(ak uvidite niekoho v meste obymat strom tak to som zrejme ja: )

+++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++
Je tu zivot na to, aby si umieral? Alebo je tu smrt na to, aby si zil?
+++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++ +++
Naposledy upravil JANCl : 15.11.11 at 11:37 Dôvod: vylepseny style
2 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Konecne normalna rec. zachvat som mal naposledy pred 2 rokmi ked som nevedel co to je. Bojoval som s niecim comu som nechapal. Triasky v postely a nemat teplotu. To bol pre mna zahuuuul. Nasledne som zacal studovat. Presiel som si Lindena, a inych. A skoncil som pri paulovi Davidovi. A ten ma posunul do dalsej urovne. Doteraz mu dakujem. XANAX - ten som mal 3x za cele tri roky. Je to super vec ze odrazu sa clovek citi ako novy. Ale ked som si cital rizika, tak xanax si nechavam len ako poslednu moznost. Ale bokom syntetika...Nemusim ich ked viem ze prirodne suplementy su tiez ucinne.

Nasledne som zistil ze to nie je len o mentalnych technikah ale aj o strave. Zdravy zivotny styl + sportovanie ma drzalo este dlhsie v dobrom stave. Potom som zacal studovat ze preco?? Nasiel som vela clankov a studii ze stresove hormony (kortizol, adrenalin...) sposobuju to klasicke busenie srdca, potenie sa, atd...no a prave sport ich odbura. Cize to je druhy faktor co som zistil. Preto cvicim 4-6 krat do tyzdna (precitajte si Servana - ako sa zbavit stresu - jeden manazer tiez dosiel na to ze musi kazde rano behavat a citi sa fajn...).

No a tretia vec, tiez velmi pre mna dolezita - zacal som skumat rozne legalne dostupne vyzivove doplnky. Zameral som sa na studium aminokyselin a inych. Kedze posilujem tak aminokyseliny mi boli najblizsie a hlavne su zakladnym kamenom stavby tela.
Vsak tryptofun - z neho sa tvori 5-htp a nasledne serotonin. Vies ako je ucinny.
Ja osobne mam stale 5-htp kupeny z USA na chladne zimne vecery. Vzdy lepsie ako AD. Naposledy ako som uviedol v predoslom prispevku som nadabil na L-theanine (vytazok, resp.aminokyselina zo zeleneho caju). Uz to beriem 4 dni na test a normalne cumim. PRETO som pisal nech to skusia aj ini ludia ci to nemam len ako placebo. Podla vyskumov L-teanin pomaha ulavit centralnej nervovej sustave a je antistresovy doplnok. Budem informovat ako funguje aj po dlhsom case.

Na a potom tu mame ostatok ako je Magnezium+B6 co su uplne klasiky...

VYSLEDOK - Neboj nezavrhnem ta gymka, preco by som to robil. Vsak tie sracky som mal aj ja kym som nechapal podstate.

ZAVER - vies kedy mi bolo najhorsie? Ked som mal menej roboty a nezabavil som mozog. Vies co mi povedala psychologicka - ze vy musite nieco robit Mirec. No a potom som si precital 2 krasne citaty:
1/ epiktetos - je iba jedna cesta k stastiu, a to prestat sa trapit nad tym, co je mimo nasej moci
2/ churchill - mam prilis vela prace a tak na starosti niet casu

FINISH - zakladom je ze sa strachujeme (worry) o nieco (o buducnost, ako dopadneme, alebo sa proste len niecoho bojime) > Nasledne stresove hormony ti rozbuchaju srdce > nasledne uz vsetko velmi dobre poznas ...
FINISH2 - a preto som sa zacal zapodievat ako odburavat stresove hormony ci uz pomocou sportu alebo mentalnych technik alebo suplementov.

PS - som sa trosku rozpisal a dufam ze ma niekto zase nezvozi chcem len podporovat a pomahat
ZITE DLHO A STASTNE.
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

DomiQ Pozri príspevok
Ďakujem VáM pekne !!!
buchač: ja potrebujem liecit aj dusu a uz aj hlavu dám vam vediet ako to dopadlo,zajtra budem volat a uvidim potom ked pojdem na sedenie,ako to dopadne ale ja som sa pytala ci sa plati a nie presne na danu psychologicku abo psychologa
neboj sa, to nieje hanba-dneska je svet taký čudný a rýchly, že dneska už normálny stav nemá asi nikto- už sme všetci nejakým sposobom chytení...
2 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím, má niekto skúsenosti s užívaním ESOPREXU?
Začala som ho užívať, a je mi oveľa horšie ako na začiatku.
Iwett ešte počkaj pár dni a keď sa ti nezačne zlepšovať, tak choď za lekárom nech ti vymení ten liek. Antidepresíva začnú zaberať pomalšie, trvá to týždeň, alebo aj dlhšie, to záleží , že v akom stave si. či v ťažšej alebo ľahšej, mne predpísala moja lekárka esoprex, ale aj mirtazen a rivotril, začali mi zaberať až po nejakej dobe. musíš si vsugerovať, že je ti lepšie a lepšie. držím palčeky, no čo ti mám hovoriť je tá depka sviňa.
2 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Caute vsetci. Zastavil som sa tu opat po roku az 1,5 roku. Nedalo mi to nenapisat vam kam som dospel s mojim sukromnym vyskumom.

Ako som uz mozno spominal, odmietam klasicku chemicku liecbu (xanax, antidepresiva) a venujem sa naturalnejsej forme. Tzn.ze hladam prostriedky/pomocky ktore nemaju vedlajsie ucinky a pod.na baze extraktov z rastlin atd.

Za posledny rok som sa sustredil kde to cele vznika, co je kamenom urazu. Studoval som vela odbornej literatury a clankov. Zakladom su stresove hormony (kortizol, adrenalin), ktore sposobuju nasledne najvacsi "bordel" v tele. Totiz nase myslienkove pochody panikarov (strach, otravne myslienky, destruktivne myslenie a pod.vsak vsetci to poznate) sposobuju ze sa tvori nadmerne mnozstvo stresovych hormonov. Ak tieto hormony prevladnu kontrolu nad nasim telom a dlhodobo bombarduju nas organizmus, deje sa presne to co vsetci dobre pozname. Ako tu uz vacsina ludi pisala, kto nepozna tieto stavy, tak tomu v zivote neporozumie.

Klasicka premisa - Zakladom je relax (joga, cvicenie, citanie knih a pod.). To je sice fajn a pravidelne to pouzivam ako najzdravsiu metodu, ale nie vzdy to funguje. Skor by som to nazval ako udrzovatel uz dobre nadobudnutej nalady. Preto som skumal dalej, ze ako byt teda v relativne dobrej pohode bez cvicenia a potom az nasledne cvicit O).

Vyskusal som cca 10-15 suplementov typu - 5-htp, l-thenine, GABA, rhodiola rosea, omega-3, magnezium+B6, l-glutamine, passion flower, St.james worth (lubovnik), valerian a ine...Kazdy suplement/doplnok urcitym sposobom pomohol ale pre mna osobnym vitazom
je L-Theanine - vytazok zo zeleneho caju. Keby niekto to chcel nahradit cisto zelenym cajom, tak to musi denne vypit asi 20ks salok co nedoporucujem O

Konkretne produkt od spolocnosti NOW L-theanine Double Strenght 200mg
http://www.iherb.com/Now-Foods-L-The...-60-Vcaps/6916

Pouzivam 2x denne. Rano a poobede. Je mi fajn, citim sa super. Lepsie som sa necitil za posledne 4 roky

PS1 - neriesim tu ziadnu reklamu. Snazim sa pomoct vsetkym ktori si prechadzaju tym cim so prechadzal aj ja.
PS2 - kludne si precitajte na webe najprv o tomto produkte. Nema ziadne vedlajsie efekty, dokonca zlepsuje kardiovaskularny system.
PS3 - vela ludi nahradilo xanax a podobne bobule prave tymto doplnkom.
PS4 - jednu vec si treba ale uvedomit. Ze sice ak sa clovek uz citi dobre, vzdy moze prist tzv.setback/navrat a dostane raz zacas facku od PP. Toto musime ale akceptovat ako fakt a NERIESIT. To same vzdy odide.

Drzte sa a dufam ze som aspon trochu pomohol.
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Ja si teda pojmy psychiater a psychológ určite nezamieňam.
Zacitujte mi alaya1 aj s Buchačom, kde sa mýlim v povolaniach?
Nech sa páči .....aj keď mne je to v podstate jedno .
Ja osobne viem rozdiel a ostatní nech činia podľa svojho uváženia .
korela

Psychológ, ktorý má prehľad vo svojej oblasti, pretože pracuje s pacientami po návrate s nemocičnej liečby, tvrdí, že vzťah k pacientom im siaha asi tak niže kolien, za predpisovanie liekov absolvujú ako vďačné od farma firiem 3 a4 zahraničné dovolenky aj s celou rodinou ročne.
Verím, že aj psychiatri musia z niečoho žiť. Keď už sami psychológovia nesúhlasia s ich prístupom k liečbe svojich pacientov, niečo nebude v poriadku. Psychiatri dnes dobre ryžujú z predpisovania liekov. Dostanú človeka do závislosti. Človek si pripadá ako narkoman.

... človeka do života? Sotva. Iba neustále podporovanie farmabiznisu a ľudia neskutočne trpia.
Som za, aby ľudia boli sami aniciatívni a hľadali si aj svoju vlastnú cestu za informáciami. Mnohým sa podarilo vyjsť z mnohých dg aj bez lekárov.
K poslednému odstavcu snáď len toľko .
Áno , mnohým sa podarilo ...ale poznáš snáď niekoho osobne ?
Lebo v našich končinách sa veľmi ešte nenosí to priznanie k nejakým problémom psychického rázu . Ba sú takí , čo si aj zlomeninu radšej riešia svojím a svojským spôsobom .
Čiže tie indikácie alebo štatistiky sú neakceptovateľné , nie sú podchytené .
K tým predpisovačkám alebo času venovania sa pacientovi u psychoša snáď len to , že nie každý je taký ako je tu popísané .
...a to vravím z vlastnej skúsenosti .
Lebo mne sa psychoška venovala teda statočne , dostala ma z poriadnych sračiek ...a lentilky som tiež musel , aby som sa nezbláznil .
2 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Seruste vsetci

Po nejakom case som sa zo zaujimavosti opat zastavil pozriet co noveho. No od mojho posledneho prispevku pozeram ze sa to tu pekne zvrhlo. Ja mam pocit ze toto forum by sa malo normalne zrusit. Vsak z 20 poslednych komentarov sa tu riesia platy lekarov a ine kraviny a nie normalne veci co by tu pomohli ludom s PP!

Ale skusim reagovat teda aspon trochu:

Vsetkym tu doktorom, psychologom davam otazku - je pravda ze PP sa donedavna liecila antidepresivami (a mozno aj stale lieci)?? A ze teraz sa zistuje, ze to nebol problem v tvorbe serotoninu ale niekde inde? Tak sa teda pytam, ked ste uz na mna pekne nakyblovali, ako experimentujem vlastne ja? Zerem synteticke bobule na predpis a tie testujem na sebe?? Alebo testujem obycajny vytazok L-thenine co je extrakt zo zeleneho caju. Co je na tom skodlive? A co ze to nie je u nas schvalene. V USA je to schvalene priamo od FDA. Radsej toto budem zrat ako chemicke bobule, na ktore tu nadava kazdy druhy. Uvedomujete si, ze realne nepomahate ludom tymito liekmi? Preco kritizujete mna, ktory tiez trpi PP a realne mu L-thenine pomaha na 90%? Ako je mozne ze tolko ludi tu vyplakava ze mu vlastne lieky nepomahaju? Preco teda lieky obhajujete...

Ja nechcem nikomu nutit ani pretlacat nejaky konkretny podukt. Uviedol som sice priamu linku ale len pre to, aby ten kto chce skusit tento doplnok, nech nemusi hladat ako trupka...chcem POMAHAT a nie ZARABAT.

Ja PP mam a preto som tu chcel napisat svoje poznatky nech aj ini ludia vedia o druhej strane mince. Preco stale masirovat ludi klasickymi zazitymi postupmi, ktore akoze funguju.

Btw.kludne si pojdem sadnut na caj s hociktorym clovekom/doktorom ktory ma tu krituzuju (napr.alaya1 alebo buchac). Som ochotny vam vysvetlit na co som dosiel a ako mi to pomaha.

Buchac - moj sukromny vyskum nie je kravina. Len hlupy clovek kritizuje cudzieho nazory a prd o nich vie. Ja nestudujem novycas, ale realne studujem odborne clanky a publikacie na nasu temu v americkych biomedicinskych knizniciach. Mas vobec PP ked mas taketo vyhranene nazory?

Srska - Heh zenu nemusim menit. Je uzasna. Ani lokalitu. Vies co je sranda. Ked som mal najvacsiu PP, tak som sa chcel odstahovat, zmenit prostredie, ist niekam do lesa alebo k moru. Proste niekam utiect. TERAZ mozem povedat ze to vobec nie je prostredim/lokalitou. To proste len PP ovladala moje emocie a racionalitu. Teraz sa uplne inak pozeram na vsetko. Zazivam tie iste stresove situacie v robote ako kedysi a uz nemam z toho taky gulas v hlave. Ako je to mozne? Zeby placebo z L-theninu? Dost silne teda... Kazdopadne dakujem za podporu Srska

Skoda ze neviem uz zrusit ten reklamny link z toho predosleho komentu. Hned by som ju dal prec nech tu neplacu niektori ludia.

Kukucka - super vec. Ja som vlastne saman, lebo odmietam konvencnu medicinu, a aj budem. Dik aj tebe.

Alaya1 - dik za tu Nobelovku. Raz ju mozno dostanem . Tu reklamu neber prosim vazne. to mala byt pomocka (moja chyba sorry). Zopakujem. Kludne sa s tebou rad stretnem a ako odbornikovi ti mozem porozpravat o mojich poznatkoch (dufam ze si odbornikom)...A to ze nie je u nas schvaleny...vsak ani marihuana a a pritom pomaha pri parkinsone a alzheimerovi a v zahranici ju predpisuju.
Este k tomu slepemu crevu - ano presne ako pises, vies aka ma byt liecba. Ano slepe crevo uz vieme vyriesit ale bohuzial na PP su tu len same oblbovaky a tlmice.

Mozno som spravil chybu ze som postupne v case pisal svoje poznatky. Keby som si teraz po sebe precital starsie prispevky mozno by som tiez nesuhlasil s niecom. OK. Ale to je vyvoj mojej PP. Aj samotna PP nedosla hned, ale postupne. Najprv som bol sokovany co to je a az po rokoch som ju zacal ovladat a nie ona mna. Asi to tak malo byt. Teraz kazdopadne mozem povedat ze moj vyskum je na konci. Posledne mesiace uz nic nepotrebujem riesit/skumat/hladat. Proste som na 95% stary mireczbirec ako kedysi. Stale budem tvrdit ze zakladom je stress a ten vyprovokuje v tele nasledne reakcie ktore potom zacnu kompletne nahlodavat nervy...casom je z cloveka troska, ktora potrebuje pomoc. ANO poviem to radsej takto ODBORNU POMOC.

A neviem ci som to uz niekde pisal. Ano aj ja som chodil a raz zacas este navstivim pani psyhiatricku (btw patri medzi mladu generaciu doktorov ktora nema klapky na ociach). Ale od zaciatku som jej povedal ze odmietam klasicke lieky a len potrebujem jej rady a nadhlad nad vecou aby ma viedla...venuje sa kognitívno-behaviorálnej terapii. Tam to cele zacalo ale o tom uz nechcem pisat. Idem radsej zit
Drzte sa.

PS - je mozne ze tu mam gramaticke chyby ale uz mi skuli oko.
2 0
mirec zbirec mirec zbirec

mirec zbirec je offline (nepripojený) mirec zbirec

Chcel som reagovat najprv na Buchacove mudre slova ale potom som si povedal ze kaslem na neho (hlavne ked nema ani PP). Absolutne nechapem co tu vlastne robi...

Aj nadalej tu budem raz zacas uverejnovat svoj osobny prieskum nasej PP. Budem nadalej protipol klasickej medicine postavenej na medikamentoch ktore su na predpis (ktorej som odporcom).

Este raz zopakujem - NEPROPAGUJEM ziadnu znacku, a nie som obchodnik s ludskym ochorenim. Trpim tak isto panickou poruchou a verim ze raz ju nejaky majstro rozluskne.


Vsetkym neprajnikom este raz zopakujem - Ak sa chcete stretnut, som ochotny a vysvetlit im celu svoju genezu PP.

PS - moja panicka porucha ma urcity vyvoj a tym padom ked si niekto precita moje povodne clanky, tak sa nemusia zhodovat s tym co teraz pisem. Je to vyvoj...Na zaciatku som bol sokovany co to vlastne je ale teraz uz na PP inak pozeram a postupne som vyselektoval z vela suplementov len tie ktore zaberaju.

Ten kto chce pomoct v tejto oblasti nech sa na mna obrati a s radostou mu poradim ak budem vediet...(zadarmo O)

Majte sa.
2 0
skocko skocko

skocko je offline (nepripojený) skocko

Zhrnutiie informácií a nejaké to info o panike a kognitívno-behaviorálnej psychoterapii nájdete aj na http://cs.wikipedia.org/wiki/Panick%C3%A1_porucha.

V USA je metódou prvej voľby pre liečbu panickej poruchy kognitívno behaviorálna psychoterapia. Pre svojpomoc sú fakt dobré knihy od MUDr. Jána Praška, prípadne skúste pohľadať na www.kbt.sk.
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

PP - obyčajná emócia, žiadna choroba..................? ))

http://www.svetkolemnas.info/novinky...-nasich-detech
2 0
BIZAL BIZAL

BIZAL je offline (nepripojený) BIZAL

Takže...opäť sa ozývam s novinami. Nečítala som všetky príspevky, neviem, či to niekde bolo spomenuté, ale...

Zistila som niečo zvláštne a po mojom zistení hľadala info na nete a spájala so svoj životný puzzle a vyšlo mi toto:
Keďže všetko v živote je prepojené, zjrejme nie náhodou som prešla z vegetariánskej stravy na vegánsku. Keďže vyvážená vegánska strava zahŕňa omega3, aminokyseliny, a B12 na dennej báze, tak som aj ja, hoci nerada, začala brať (vraj prírodnú) B12. Po 3 týždňoch som už mala všetky nežiadúce účinky (prvé 2 týždne som ich úspešne ignorovala), ktoré boli na škatuľke/internete uvádzané. Neprajem nikomu zažiť to.

Od roku 2001 mám alergiu na dotyk s kovom, dnes zrejme na kov všeobecne. B12 = kobalt, ktorý ma skoro zabil. Bez B12 sa žiť nedá, tak netuším, ako to budem riešiť, pretože lekár mi asi ťažko pomôže, tak, ako do dnešného dňa - ani jeden sa nepokúšal dostať ma z panických záchvatov a nájsť príčinu, aj keď som ich presviedčala, že psychického charakteru to nie je, pretože nežijem v strese, pod tlakom, netrápim sa, som 100% zdravý a cítim sa šťastná....bla, bla, bla, asi každý z Vás vie o čom píšem.

Na internete sa dozviete o alergiách, nie len na kov, o nedostatku B12 ako nesmierne sú prepojené s panickými záchvatmi, ktoré sa nedajú vysvetliť.

Záver: píšem to tu preto, či náhodou niekto z Vás na sebe nespozoroval niečo podobné, aby sme o tom mohli diskutovať, poprípade opäť, po tisíci krát "experimentovať". Žiaden lekár mi nerobil test na B12 ani neriešil žiadne alergie so spojitosťou s mojim problémom. PS: záchvat som nemala vyše mesiaca
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať