Zavrieť

Porady

Dlžníci - zdravotné poistenie

Prosím Vás o radu. Prišiel mi výkaz nedoplatku zo zdravotnej poisťovne. Je na ňom uvedené, že dlžím na poistnom od 7/2001 do 6/2002.
Chcem sa spýtať, keď som bola živnostník celý rok 2000 - mala som príjem z podnikania. Potom som mala od januára do júna 2001 prerušenú živnosť - bola som zamestnaná a v 7/2001 som živnosť obnovila, mala som povinnosť platiť odvody do zdravotnej poisťovne z príjmu zo živnosti v roku 2000? Z obdobia pred prerušením?

Ďakujem za odpovede. V minulom roku som bola dobrovoľne poistená a platila som si osobne odvody na pobočke poisťovne a nič mi nehovorili o tom, žeby som tam mala nedoplatky.

Koľko rokov môže poisťovňa vymáhať nedoplatky?

Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ak nedlží, je to bezpredmetné
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Rozalka Pozri príspevok
Manžel dostal výzvu, že má za marec 1996 nedoplatok na zdrav. poistení 16,19 eúr.
Nie je to náhodou premlčané?
Skartovali sme síce pred rokom všetky staré šanóny, ale výpisy som všetky odložila: celý rok 1996 je uhradený správne.
A to má akú poisťovňu Rozalka? Môj syn bol so mnou v združení , v roku 2005 ukončil podnikanie a hneď nastúpil do zamestnania .Minulý rok mu prišiel papier zo všeobecnej zdravotnej poisťovne , že za rok 2005 má nedoplatok 11 euro .Ale som si povedala , že kašlem na nich , nemala som čas sa hrabať v dokladoch , tak mi bolo rýchlejšie to uhradiť .Samozrejme, že ma to štve , ale som nedohľadávala,lebo som nemala na to čas . Ale Ty ak máš výpisy , tak ich zober , aj list a choď tam , nech sa presvedčia , že má všetko uhradené .
Vieš ak je viac takých ľudí ako som ja , tak ozaj musia skúšať .
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
je to VšZP - tiež si myslím, že len skúšajú
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Babenky nestrašte, tiež pred pár rokmi som mala reálne dlžobu, kt. som uhradila ale kedže som bola mladá a hlúpa tak doklad je bohvie kde. Ani nedokážem, že som to vyplatila. Desné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Xanti Pozri príspevok
Babenky nestrašte, tiež pred pár rokmi som mala reálne dlžobu, kt. som uhradila ale kedže som bola mladá a hlúpa tak doklad je bohvie kde. Ani nedokážem, že som to vyplatila. Desné.
Tak sa tras dievčička, neboj nájdu si Ťa a budeš platiti. Nemáš ako dokázať, nezaplatila si, len tak sa nevykrútiš. Veď keď si dopravný podnik vie nájsť dlžníka po rokoch, čert by bol vtom aby si ho nenašla Z alebo SP
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Tweety Pozri príspevok
Tak sa tras dievčička, neboj nájdu si Ťa a budeš platiti. Nemáš ako dokázať, nezaplatila si, len tak sa nevykrútiš.
Šak mi to nedá spávať, detto jedna pokuta za havárku čo som mala. Tiež som ju platila šekom a ktohovie kde je ústrižok, roky prešli ... od istého času hradím všetko cez účet, ešte aj pár centové dorovnania v ZP čo sa čudovala tetuška za okienkom, ale istota gulomet. Lepšie sa uschová výpis ôz účtu ako malinký ústrižok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať