Zavrieť

Porady

nedoplatok zdravotnej poistovni Dovera po 11tich rokoch

Dobrý večer, chcem Vás poprosiť o informáciu ohľadom nedoplatku zdravotnej poisťovni Dovera. Takze: Rodičia podnikali tuším od roku 1989 do roku 2000. V roku 2000 otec zomrel, mamka bola celu dobu vedená ako živnostník-spolupodnikateľ. Otec za nu odvadzal zdravotne poistenie. Podotýkam otec bol v tomto obrovský pedant.Po 11 rokoch od ukončenia podnikania jej prišiel nedoplatok za posledné 5 roky podnikania v dosť vysokej výške, pričom za celých 11 rokov neprišla zo zdravotnej poisťovne ani zmienka ani oznam o akejkoľvej podlžnosti. Kedže mamka archivovala dokumenty z podnikania podla zakona celych 10 rokov, dokumenty o plateni zdravotneho poistenia uz nemá. Ako teraz postupovať? Ďakujem za akukoľvek pomoc
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Julia, v decembri 2005 si bola len zamestnancom ? Aký nedoplatok od teba Dôvera požaduje ?
0 0
Júlia33 Júlia33

Júlia33 je offline (nepripojený) Júlia33

Áno v decembri 2005 som bola len zamestnancom tohto jedného zamestnávateľa. Dôvera požaduje nedoplatok na základe ktorého je platiteľ poistného povinný zaplatiť istinu 50,1 EUR za obdobie do 200512 do 200512 ....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Júlia33 Pozri príspevok
Áno v decembri 2005 som bola len zamestnancom tohto jedného zamestnávateľa. Dôvera požaduje nedoplatok na základe ktorého je platiteľ poistného povinný zaplatiť istinu 50,1 EUR za obdobie do 200512 do 200512 ....
tomu naozaj nerozumiem. Vyžiadaj si saldokonto platieb.
Podávala si v stanovenom termíne odvolanie a to čo si písala v predch.príspevku je ich odpoveď na tvoje odvolanie ?

Kedy si skončila pracovný pomer ? Neide náhodou o nedoplatok z RZZP, ktorý ti už zamestnávatel nemal z čoho stiahnuť ?
0 0
Júlia33 Júlia33

Júlia33 je offline (nepripojený) Júlia33

Ano, podala som odvolanie v stanovenom termine postou (na internetovej stranke som si odsledovala, ze ho aj prijali a zaevidovali). Pracovny pomer v TB som skoncila k 31.1.2006. Avšak tym, ze som bola zamestnancom TB cely rok 2005 som TB poziadala o rocne zuctovanie ZP. TB mi RZZP urobila, dorucila, ja som zaslala peniazky na ich ucet - nimi stanoveny - a oni mi zaslali potvrdenie, ze peniazky ZP uhradili (bolo to 724 SKK - ani suma mi nesedi). Okrem zapoctu rokov som ZP Dôvera prilozila aj kopiu RZZP za rok 2005, ktore mi poslala TB, doklad o prevode penazi v prospech TB, a potvrdenie TB ze RZZP uhradili. Odpoved na odvolanie presne bola - citujem: "Vaše namietky sme dokladne presetrili v sulade s platnou legislativou. Dovolujeme si Vam oznamit, ze na Vami podane namietky nie je mozne prihliadat, nakolko neobsahuju vecne dovody, ktore by ovplyvnili dlznu sumu uplatnenu vo Vykaze nedoplatkov, resp. ine skutocnosti tykajuce sa samotneho prava zdravotnej poistovne na jej zaplatenie. Z toho dovodu nie je mozne pokladat podane namietky za vecne zdovodnene, co znamena, ze dlh vycisleny vo Vykaze ndoplatkov ste povinny zdravotnej poistovni uhradit. Verime, ze tento zakonny postup prijmete s pochopenim." ... ale ja uz fakt neviem co im mam poslat .. keby som sa nestahovala a nemala cas upratat krabice s tymito papiermi, tak ich tiez nemam - clovek vacsinou nedrzi 5 rokov taketo doklady (mala by som iba zapocet rokov - ten by som asi nevyhodila ....). Saldokonto platieb si mozem vyziadat aj na pobocke ZP Dovera, alebo im mam napisat cez internet/postou? Tam uvidim presnejsie co myslia tym nedoplatkom a z coho by mal byt? Alebo tam uvidim predpis/vypocet poistneho a skutocne kolko za mna TB zaplatila?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Z vlastnej skúsenosti viem, že s Dôverou je veľmi ťažká komunikácia. Neviem skade si, napr. na našej pobočke by som nič nevybavila. Písomná komunikácia je "na dlhé lakte".

Ak sa ti dá, choď osobne (napr.PD patrí pod NR alebo TN - zistíš na infolinke). Alebo skús meilom požiadať o zaslanie saldokonta na odsúhlasenie (predpis platieb ZP a úhrada poistného). Je možné, že to bude aj niečo staršie, napr. chýbajúce obdobie po skončení školy, kedy si mala byť evidovaná ako samoplatitel. Platby poistného ZP posúvajú ...
0 0
Júlia33 Júlia33

Júlia33 je offline (nepripojený) Júlia33

Dakujem za radu - skusim si ist vypytat saldokonto na pobocku poistovne. Povodne (od skoncenia skoly) som bola poistena vo vseobecnej zdravotnej poistovni a do poistovne dovera som sa prepoistila pocas mojho pracovneho pomeru v TB. Nemalo by to byt tym co pises .... tiez som to zvazovala z kazdej strany ..... ale fakt neviem .... snad tym saldokontom to zistim. Dakujem za radu. Julia
0 0
Júlia33 Júlia33

Júlia33 je offline (nepripojený) Júlia33

Dakujem za rady. Problem je takmer uzavrety.
Vysledok: 3 navstedy pobocky ZP Dovera. Najprv nevedeli najst, ze na moje rodne cislo je dlh. Tak som im ukazala, co mi prislo. Tak patrali a v nejakom z x-systemov to vypatrali. Takze asi ak by som si bola chcela dat vystavit potvrdenie o bezdlznosti predtym, ako im ukazem co mi prislo postou, tak mi ho vystavia .... Potom ma jedna z 2 pracovnicok presviedcala, ze zuctovanie som si podavala sama, nie moj zamestnavatel, TB. Po "dlhej" komunikacii som z nich dostala, co si mam vypytat od TB. TB obratom, este v dany den vsetko pripravila, vratane potvrdenia, ze za mna zaplatila. Zaniesla som to na pobocku. Uz vedeli, ze je nedobre. Komunikacia na pobocke, nebola velmi zla - ale diletanska - oproti komunikacii s centralou vsak uplne super, ale este sa vylepsila - lebo uz tusili, ze konali protizakonne. Zaslali vsetko na centralu. Odtial mi cca po 3-4 tyzdnoch prisiel list, ktory nema ani hlavu ani patu. Ale kedze je tam postacujuca veta, z ktorej je jasne, ze dlh uvedeny vo Vykaze nedoplatkov nie je, uz na to kaslem. Ziadne ospravedlnenie. Uprimne - od nich som ho ani necakala. Lebo sa mi stalo, ze firmy pochybili v komunikacii s klientom, ale slusna firma sa aspon ospravedlni, ked uz cloveka neopravnene osoci, okradne o peniaze a cas .... Samozrejme, ze zaroven pozadovane potvrdenie o bezdlznosti voci ich spolocnosti nedodali. To si este budem ziadat, lebo uz v buducnosti nemienim vynakladat realne naklady (kopirka, postovne) + svoj cas na komunikaciu s touto hlupou instituciou. Hlavne ze ked clovek potrebuje peniazky na lieky, tak to nepreplatia, ale na zlavy na knihy cez napr. Gorilu alebo na zlavy na kupu elekrospotrebicov, napr. kanvic .... co nema nic spolocne so zdravim a takisto na zbytocne platenie precovnikov (na pobocke sa mi venovali 2 pracovnicky pri 3 navstevach - dokopy v rozsahu necele 3 hodiny*2 = 6 hodin .... takmer cely pracovny den na jedneho cloveka, ktory uz nie je ich poistencom + cas tych nemoznych pracovnikov na centrale ...) na to super spolocnost Dovera ma. Tak som rada, ze uz tam nie som poistena, a kazdemu odporucam urobit to iste. Nespokojnost uz bola dlhodoba - co sa tyka poskytovania sluzieb, ktore maju robit podla vypisu z obchodneho registra (ale robia vselico mozne, len to nie) - a tento problem len potvrdil, ze som urobila dobre. A cela moja rodina - takze minuly rok prisli o cca 7 poistencov a do septembra im z mojej iniciativy odidu dalsi .... Urcite tak urobte aj VY, takato firma by nemala existovat. Ked raz budem mat viac casu, oskenujem tu ich odpoved - fakt stoji za "vyvesenie na nastenku" na kandidata "list roka".
Este raz dakujem za pomoc.
3 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pošliteten list na lampáreň ak ešte lampáreň funguje.Veľmi si cením tohto vášho príspevku , ste jedena z mála, ktorá na tomto webe požiadala o radu a aj po vyriešení problému uviedla ,ako to dopadlo.Tak by to malo byť.Prajem pekný deň.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

veronikasad Pozri príspevok
Po tlf. rozhovore s pracovníčkou ZP Dôvera doplňam info :

ZP eviduje mesačne nedoplatok 1,23€ za obdobie od 1.7-1997 do 31.12-2004. Viem mi prosím niekto povedať čo je to za suma (pri subehu zamestnania a podnikania) ? Preplatky z RZZP za rok 2008 a 2009 boli riadne vrátené. Ak by tam bol nejaký nedoplatok, asi by si ho boli započítali ?

Dôvera žiada dôkaz zamestnanca, že zamestnávatel za neho platil správne odvody ...
aj tento prípad skončil tak ako u Júlie. ZP Dôvera preverila - žiadne nedoplatky nezistila, o ospravedlnení ani reči ...
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

zda sa ze uradnici z cias komunizmu v dovere velmi radi postupuju takym sposobom, ze nieco stratia alebo nevedia najst, tak to jednoducho poistencovi nauctuju znova - a aby sa nahodou neukazalo ako to bolo naozaj, tak vsetci pri pokusoch o komunikaciu zatlkaju, zatajuju, mlzia a zavadzaju. Vsak kopa ludi na to nema nervy ani vedomosti a nakoniec zaplatia (ako ja).
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Tiež som mala podobný problém s údajným nedoplatkom. Nakoniec som však zistila, že mám vlastne preplatok, nakoľko som platila zdravotnej poisťovni odvody aj počas PN. Chcem sa opýtať, či mám nárok žiadať si tento preplatok a v akej maximálnej lehote. Platí 10 ročná lehota? Ďakujem za odpovede :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať