Zavrieť

Porady

fakturacia sluzieb do EU

Pekny den,
idem si zalozit zivnost - vyvoj software pre zahranicneho odberatela. Je predpoklad, ze moj obrat presiahne 1 500 000 korun, teda budem musiet byt platcom DPH. V podstate budem vystavovat kazdy mesiac 1 fakturu do Rakuska na dost znacnu sumu, pricom moje naklady budu neporovnatelne nizsie. Z toho mi vyplyva, ze keby som nebol platcom DPH, moj zisk ( po odratani odvodov, nakladov, dani z prijmu ) by bol vacsi o takmer 19%, ako keby som bol platcom DPH! Chapem tomu dobre? Nebolo by potom lepsie fakturovat tak, aby som 1.5 mil SKK neprekrocil a tym by som "zarobil" viac?? Prosim poradte mi, som z toho uplne zamotany... Vdaka!
Usporiadat
kacickach kacickach

kacickach je offline (nepripojený) kacickach

Prosím Vás môžete mi upresniť dodávanie tovaru s montážou do ČR? my dodávateľ platca DPH - odberateľ z ČR tiež platca DPH, miesto dodania ČR, keď dodávam tovar so zabudovaním, čiže s montážou (ploty a konštrukcie) - je oslobodené od DPH? Ak by som dodávala len služby (montáž) - je tiež oslobodené? Nevzniká mi povinnosť registrovať sa v ČR za platcu, ak áno pri akom obrate? ďakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

efka23 Pozri príspevok
Ahojte, prosím poradiť sme plátca DPH a budeme faktúrovať do Rakúska dodanie syrov. Chcem sa spýtať, či budem vystavovať faktúru s DPH alebo bez a čo bude z toho pre mňa vyplývať.Inak platíme DPH štvrťročne a to bude prvý vývoz. Ďakujem vopred za odpovede.
Faktúru treba vystaviť bez DPH, treba na nej uviesť paragraf 43. Zároveň sa treba zaregistrovať na DÚ na elektronické podávanie súhrnného výkazu a ten do 20.7. 2010 nezabudnúť podať. Pravdaže misí byť splnená podnienka, že odberateľ je platca DPH, inak je fa s DPH.
Naposledy upravil JAJA11 : 10.06.10 at 07:41 Dôvod: Doplnenie
0 0
JAJA11 JAJA11

kacickach Pozri príspevok
Prosím Vás môžete mi upresniť dodávanie tovaru s montážou do ČR? my dodávateľ platca DPH - odberateľ z ČR tiež platca DPH, miesto dodania ČR, keď dodávam tovar so zabudovaním, čiže s montážou (ploty a konštrukcie) - je oslobodené od DPH? Ak by som dodávala len služby (montáž) - je tiež oslobodené? Nevzniká mi povinnosť registrovať sa v ČR za platcu, ak áno pri akom obrate? ďakujem
Jedná sa o prácu na nehnuteľnosti? Ak áno, potom je zdaniteľné plnenie v CZ. Ak to robíte pre platiteľa DPH, prechádza povinnosť zaplatiť DPH na neho. Ak pre neplatcu DPH, mali by stesa zaregistrovať v CZ a tam DPH zaplatiť.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte, prosim Vas neplatca DPH chce fakturovat sluzby konkr. pouzivane programu, prosim Vas ako posupovat ak sa fa platcovi DPH, neplatcovi DPH, do EU a mimo EU?
0 0
JAJA11 JAJA11

Treba rozlíšiť či ide o službu alebo o predaj tzv. krabicového software.
Ak niekto niekomu poskytuje službu a nie je platca DPH a bude faktúrovať platcovi DPH, musí sa zaregistrovať na DPH podľa paragrafu 7a.
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Určite o službu nakoľko oni vymysleli softwer, kt. online spristupnia napr. na mesiac. Aj ked dodava sluzby podla par. 16?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Pridať pochvalu