Zavrieť

Porady

Poistné plnenie za opravu auta

Mali sme nabúrané firemné auto. Od autoservisu nám prišla fa s členením
základ: 28 338,30
dph: 5 384,30
celková suma: 33 723,--

Od poisťovne nám prišlo poistné plnenie na sumu základu dane znížený o povinnú spoluúčasť 2000, teda 26 338.

Ako to mám zaúčtovať v JÚ?
Môžem si tú DPH uplatniť ako odpočítanie dane?

Ďakujem!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ak je os.automobil zaradený v obchod.majetku podnikateľa pri úhrade fa za opravu v JÚ sa úhrada účtuje, ako výdaj ovplyv.základ dane a je nárok na odpočet dph. Ked príde poist.plnenie je to príjem ovplyv.základ dane.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Ale my sme tú fa neuhradili autoservisu. My sme im uhradili DPH a povinnú spoluúčasť a zvyšok im uhradila poisťovňa. Len fa prišla na našu firmu.

    Auto je zaradené do podnikania.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    ZuzanaP
    Ale my sme tú fa neuhradili autoservisu. My sme im uhradili DPH a povinnú spoluúčasť a zvyšok im uhradila poisťovňa. Len fa prišla na našu firmu.

    Auto je zaradené do podnikania.
    T.j. Vám prišlo iba oznámenie o poistnom plnení, nie peniaze na účet.Ak Ti soft dovolí, naúčtuj oznámenie od poisťovne ako nepeňažnú operáciu ID -(interný doklad) príjem ovpl.ZD. Potom nep. operáciu výdavok ovpl.DZ(vo výške oznámeného plnenia) a douhraď si faktúru od autoservisu. Tým budeš mať fa od autoservisu uhradenú a v nákladoch. Príjem od poisťovne v príjmoch.

    Poistné plnenie za opravu auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.