Zavrieť

Porady

podnikatelsky ucet - kde zalozit?

Ahojte,
mate niekto prehlad v bankovych poplatkoch?

Potrebovali by sme zalozit ucet idealne vedeny zdarma alebo za co najmensi fin. obnos.
Staci ked tam bude internetbanking.
Podobny ucet poskytovala Unicredit bank za 1 EUR, ale minuly rok zan zdvihla poplatok na 3,20 EUR / mesiac.

mBank zatial neposkytuje produkt pre SRO.

Viete mi niekto poradit?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

    Muž derek191919
    V Tatra banke majú podnikateľský účet pol roka zadarmo, potom od 5 euro, v ČSOB majú účet za 4 eur mesačne od začiatku založenia, ale ak na tom budete mat mesačne jeden trvaly prikaz, jedno inkazo a mesačne vam tam pride 300 euro, tak bude zadarmo (treba si to pozriet na ich stranke podrobnejšie), dalšie banky neviem.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    orientmonkey Pozri príspevok
    Ahojte,
    mate niekto prehlad v bankovych poplatkoch?

    Potrebovali by sme zalozit ucet idealne vedeny zdarma alebo za co najmensi fin. obnos.
    Staci ked tam bude internetbanking.
    Podobny ucet poskytovala Unicredit bank za 1 EUR, ale minuly rok zan zdvihla poplatok na 3,20 EUR / mesiac.

    mBank zatial neposkytuje produkt pre SRO.

    Viete mi niekto poradit?

    Dakujem.
    zadarmo skús internetové banky.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Vyskúšaj FIO.sk
    Výhody:
    - vedenie účtu zadarmo
    - prevody zadarmo
    - získaš zároveň aj účet v CR (cize bude mast cislo uctu a pre SR budes mat kod banky 8330, pre CR zas 2010)

    Nevýhody:
    - majú len 3 pobočky
    - výber z bankomatu stojí O,41 eur

    voo je offline (nepripojený) voo

    voo
    presne to iste prave zistujem aj ja. Z internetovych napr zuno.sk podnikatelske ucty neposkytuje..

    voo je offline (nepripojený) voo

    voo
    ok..takze ako zistujem, v beznom ucta a v podnikatelskom ucte nieje ziaden rozdiel. Nikde som sa nedocital ze si ako zivnostnik alebo sro musim vziat od banky produkt s nazvom podnikatelsky ucet. "Podľa hovorkyne daňového riaditeľstva I. Adamíkovej žiadny zákon neukladá povinnosť zriadenia účtu v banke, teda ani podnikateľského." (podnikam.webnoviny.sk) Samozrejme je lepsie mat ucet a organizovat si platby napr cez iBanking. Je takisto lepise oddelit osobne a firemne financie, preto ja osobne to budem riesit druhym uctom a silno zacinam uvazovat nad uctom zadarmo, Zuno alebo mBank.

    voo je offline (nepripojený) voo

    voo
    pavol54 Pozri príspevok
    A aký je v tom rozdiel? podnikateľský - nepodnikateľský
    co som sa zatial docital tak rozidel je v:
    1. Poplatky (vybery, tranzakcie, vklady, prevody a pod)
    2. Ak mas podnikatelsky tak Ti banka skor poskytne uver - resp nejaku pozicku na podnikanie
    3. poplatky si mozes pri podnikatelskom zahrnut do nakladov
    4. ak mas podnikatelsky ucet napr danovy urad moze vyziadat vypis na kontrolu, kdezto pri sukromnom to nemoze urobit (aj preto je podla mna dobre ucty oddelit)
    Cize podla mna pre maleho zivnostnika sa podnikatelsky ucet neoplati (hlavne ak tam nema vela pohybov - staci sukromny), pri sro, by som ho uz zvazoval.
    Ja som si prave otvoril ucet v zuno.sk - zivnost este len planujem, takze predpokladam ze to bude stacit, jediny poplatok je 0.8eur za SMS notifikaciu-nic viac..

    podnikatelsky ucet - kde zalozit?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.