Zavrieť

Porady

poraďte ako začať podnikať popri materskej dovolenke

momentálne som na materskej dovolenke a chcela by som si založiť eshop.chcem sa spýtať ,čo všetko k tomu treba .viem,že treba ŽL,samozrejme web stránku,dodávateľov tovaru.čo ešte?a ako je to s odvodmi v tomto prípade?ak by som začala podnikať napr.od 1.4.2011,tak ako platím odvody?ak by som napr.nemala na začiatku žiaden zisk aj vtedy platím odvody?a musím to nahlásiť na urade prace,že som začala podnikať ak od nich poberám rodičovský príspevok?

Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ak ste na rodičovskej dovolenke (po uplynutí tých prvých 22 týždňov od pôrodu), môžete si vybaviť živn. list, pričom Vám nedôjde ku kráteniu Vášho rodičovského príspevku.

    Sociálnej poisťovni nemusíte zatiaľ nič oznamovať - až k 30. 6. 2012 (po podaní prvého daňového priznania, v ktorom budú aj príjmy z podn. činnosti). Potom Vám vznikne povinnosť platiť poistné v závislosti od toho, či Vaše príjmy z podnikania v hrubom dosiahli stanovenú hranicu (cca 3.900 Eur za rok 2011- 12násobok minimálneho vymeriavacieho základu).

    Čo sa týka zdravotných odvodov, Vy ste poistencom štátu a zrejme Vám ešte aj spočíva zamestnanie. Aby ste sa však vyhli prípadným nedoplatkom, odporúčam (po dohode s Vašou poisťovňou) platiť minimálne preddavky cca 46 Eur mesačne.

    Úradu soc. vecí začatie podnikania počas rodičovskej dovolenky oznamovať nemusíte.

    Všetko dobré.

    teri23 je offline (nepripojený) teri23

    som človek... teri23
    ešte ma zaujíma...ak by som si napr.dnes vybavila živnostenský list.ale rozhodla by som sa,že podnikať začnem až napr.o 4 mesiace,alebo by som si vybavovala ešte všetko k otvoreniu e shopu nejakú dobu...musím platiť odvody hneď po získaní živnostenského listu?či až potom ako už reálne spustím e shop.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Tie zdravotné odvody začnete platiť od získania živn. oprávnenia (nie je rozhodujúce, či už činnosť reálne vykonávate alebo či z nej máte príjem).

    V oznámení živnosti však môžete určiť aj neskorší dátum začatia živnosti.

    Všetko dobré

    poraďte ako začať podnikať popri materskej dovolenke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.