Zavrieť

Porady

Poraďte, čo uvariť?

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Určite nie som sama, ktorá premlsaná sviatkami rozmýšľa, čo uvariť, aby to nebolo z mäsa, aby to nebolo mastné, aby to nebolo sladké. Poraďte, čím kŕmite svoje rodinky, aby to naše telo nebolelo?! Aby to chutilo nielen nám, ale aj deťom, ktoré majú prázdniny, aby nemali ťažké nohy na snehu.
Moji vnuci už striktne odmietli mäso a mne už dochádza fantázia...
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Vlasti, včera sme mali bryndzové pirohy. Dnes pečené zemiaky v rúre. Zajtra asi uvarím francúzske zemiaky, ale to nie je isté kôli klobáse. Neviem, či radšej neurobím strapačky s tvarohom a fazuľovú polievku.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vlasti tak dnes som mala v pláne zemiaky na kyslo s vajcom , ale keďže došli zemiaky , tak sme objednali pizzu. Ale na zajtra mám šampiňony a tak budú so smotanou a cestovinami. Synátor to má rád , ja tiež .....a aj môjmu tráveniu sa žiada niečo ľahšie.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
no, ja som dnes robila lekvárové a tvarohové pirohy. a nevieme sa ich doma dojesť. akurát varím z nich už druhú večeru . Nemám pocit, že by boli nejaké sladké.
ale myslím si, že by neboli zlé ani klasické zapečené fliačky (ak bude záujem, priložím recept), príp. francúzske zemiaky. A čo takto podlesíky (zemiakové placky) s kyslím mliekom, príp. kyslou surovou kapustou.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
vy ste ma teda predbehli .
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

myslím,že tu niekto písal "aby nemali ťažké nohy na snehu" takto zeleninky by sa Vám nežiadalo alebo sa to len mne zdá, že máte mlsné jazýčky...len si pochutnajte
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tie strapačky s tvarohom ma inšpirovali ( aj keď ja ich radšej s kyslou kapustou). No to by bol obed, k tomu mrkvičkovú polievku, ale čo na večeru, keď prídu z lyžovačky a čo na piatok? Určite niečo načerpám z vašich návrhov. Ďakujem všetkým.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Hrachová polievka, bryndzové halušky, cestoviny so smotanou, kyslá zemiaková polievka, francúzke zemiaky..to bola strava mojich jedákov od utorka a bude ešte aj na štvrtok...aspom dúfam

Ako zákusok boli pečené zemiaky na slaninke s cibuľou a syrom./tzv.plesnivým/

Dobrú chuť!
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

ajacik
no, ja som dnes robila lekvárové a tvarohové pirohy. a nevieme sa ich doma dojesť. akurát varím z nich už druhú večeru . Nemám pocit, že by boli nejaké sladké.
ale myslím si, že by neboli zlé ani klasické zapečené fliačky (ak bude záujem, priložím recept), príp. francúzske zemiaky. A čo takto podlesíky (zemiakové placky) s kyslím mliekom, príp. kyslou surovou kapustou.
Fliačky zapekáš s udeným mäsom ? Ak môžeš prilož recept. A napíš mi aj cesto na pirohy ako ho robievaš. Díky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
ALDA
Hrachová polievka, bryndzové halušky, cestoviny so smotanou, kyslá zemiaková polievka, francúzke zemiaky..to bola strava mojich jedákov od utorka a bude ešte aj na štvrtok...aspom dúfam

Ako zákusok boli pečené zemiaky na slaninke s cibuľou a syrom./tzv.plesnivým/

Dobrú chuť!
Tie pečené zemiaky nie je zlý návrh, ale ten syr a slaninka - no, to nie je nič ľahučké, ( aspoň nie pre nás, čo musíme myslieť na určité hladiny cukru) skôr len tie zemiačky s cibuľkou a kyslé mlieko! No, tak už mám aj večeru, dala som to doma do fóra a získala súhlas. Len dúfam, že ich to po lyžovačke zasýti a nebudú vymýšľať ešte niečo ďalšie, resp. že zasýtim ich mlsné jazyky.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

Tiež vyhľadávam niečo bezmäsité. Na zajtra som si naplánovala takéto cestovinky tiež z porady, už som to robila a chutilo:
dobrý recept na cestoviny: budete potrebovať lyžicu masla 20dkg šunky, 1 konzervu kukurice ,1smotanu,strúčik cesnaku, 10 dkg syr ,cestoviny soľ,korenie.
Cestoviny dáme variť do osolenej vody.
Na panvici rozpustíme maslo pridáme šunku nakrájanu na kocky opečieme pridáme kukuricu ,roztlačený strúčik cesnaku a zalejeme smotanou ,ja dávam 33% a necháme povariť, nakoniec pridáme struhaný syr a necháme ešte chviľku prevrieť dochutíme. Túto zmes zmiešame s cestovinou posypeme syrom a podávame.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
slnko
Tiež vyhľadávam niečo bezmäsité. Na zajtra som si naplánovala takéto cestovinky tiež z porady, už som to robila a chutilo:
dobrý recept na cestoviny: budete potrebovať lyžicu masla 20dkg šunky, 1 konzervu kukurice ,1smotanu,strúčik cesnaku, 10 dkg syr ,cestoviny soľ,korenie.
Cestoviny dáme variť do osolenej vody.
Na panvici rozpustíme maslo pridáme šunku nakrájanu na kocky opečieme pridáme kukuricu ,roztlačený strúčik cesnaku a zalejeme smotanou ,ja dávam 33% a necháme povariť, nakoniec pridáme struhaný syr a necháme ešte chviľku prevrieť dochutíme. Túto zmes zmiešame s cestovinou posypeme syrom a podávame.
Vierka, to musí byť vynikajúce, len tú kukuricu by som musela rozmixovať, lebo môj manžel len ju vidí, už mi vytýka, že to sa varí len "prasiatkam", my ju milujeme, tak si tento recept kopírujem a manžel dostane mrkvu.
0 0
slnko slnko

slnko je offline (nepripojený) slnko

ondrejvla
Vierka, to musí byť vynikajúce, len tú kukuricu by som musela rozmixovať, lebo môj manžel len ju vidí, už mi vytýka, že to sa varí len "prasiatkam", my ju milujeme, tak si tento recept kopírujem a manžel dostane mrkvu.
mrkva, aj to je riešenie, alebo ešte ma napadol hrášok
0 0
Bambit Bambit

Bambit je offline (nepripojený) Bambit

slnko
Tiež vyhľadávam niečo bezmäsité. Na zajtra som si naplánovala takéto cestovinky tiež z porady, už som to robila a chutilo:
dobrý recept na cestoviny: budete potrebovať lyžicu masla 20dkg šunky, 1 konzervu kukurice ,1smotanu,strúčik cesnaku, 10 dkg syr ,cestoviny soľ,korenie.
Cestoviny dáme variť do osolenej vody.
Na panvici rozpustíme maslo pridáme šunku nakrájanu na kocky opečieme pridáme kukuricu ,roztlačený strúčik cesnaku a zalejeme smotanou ,ja dávam 33% a necháme povariť, nakoniec pridáme struhaný syr a necháme ešte chviľku prevrieť dochutíme. Túto zmes zmiešame s cestovinou posypeme syrom a podávame.
No tento recept sa mi veľmi pozdáva, zajtra ho spravím na obed. Díky
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

a namiesto šunky čo? Ak už bezmäsité?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Paula
a namiesto šunky čo? Ak už bezmäsité?
Ja som si skopírovala recept, ale variť budem, až keď sa nám zažiada mäsko. Zatiaľ určite nie - mám ho zákaz variť! Šunka bude, ale až nabudúce!
0 0
zuzv zuzv

zuzv je offline (nepripojený) zuzv

Dajte miesto šunky šampióny, s nimi sa nič nepokazí. Len deti aspoň naše ich zjedia iba na chate, keď im riadne vytrávi a sú hladné.
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

Ked neviem, co, tak robim - cestovinky so syreckovou omackou - na panvicu nalejem mlieko, ked je horuce pridam tavene syrecky - trojuholnicky alebo platkove alebo v crievku /kto ma aky rad/, rozpustim na omacku, pridam bazalku dalej uvarene cestovinky, navrch sa moze postruhat syr. Pre fajnsmekrov sa moze pridat sunka alebo sampinony alebo oboje. Moj synator je z toho paf a chutia aj manzelovi. :pInak, ked maso lezie uchom, najlepsia je slovenska klasika, napr.: sulance zo zemiakoveho cesta s cibulkou, zemiakove knedlicky s hubovou omackou /kto chce aj s maskom/, privarok s vajickom a zemiakmi - sosovicovy, hrachovy, fazulovy, fazulkovy strukovy, fazulovo- zemiakovy, spenatovy....granadir, rezance s - tvarohom, sladkou kapustou, kyslou kapustou, zemiakove lokse, lokse z kysnuteho cesta plnene zemiakmi alebo kapustou, halusky... leco - teda - podla zasob v mrazaku a v pivnici. V zasade vsak plati /aspon u nas/ - ked mame zemiaky, mame co jest - varene, pecene /v supke s maslom - mnam/, smazene..! :p:p:p:p:p
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ak môžeš, prilož recept na tie lekvárové a tvarohové pirohy. Ešte som ich nerobila.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Tiež je dobré zeleninové rizoto. Tú syrovú omáčku robím ku nočkám zo zemiakového cesta. Neboli by zlé aj palacinky s tvarohom
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ja som spravila hrachovú kašu, naši ju milujú. Manželovi mäso stále chutí, tak som mu na to pripravila údevnú krkovičku na cibuľke a cesnaku.
Ja som si dala len s cibuľkou./ Cibuľku pokrájam na krúžky, obalím v múke a vypražím - sú fajne chrumkamé/
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať