Zavrieť

Porady

Náklady na zahraničnú služobnú cestu

Konateľ (a zároveň zamestnanec) spoločnosti chodil v roku 2010 na služobné cesty do zahraničia. Po skončení roku vychádzala spoločnosti strata, ktorú však nechcel vykázať, nakoľko sa snaží získať úver v banke, tak mi kázal odúčtovať aj zahraničné služobné cesty. Vyhádzala som všetky náklady na účte 512, ale zabudla som vyhodiť doklady o nákupe PHM v zahraničí...

Moja otázka znie, môže konateľ v knihe jázd vykázať tieto cesty ako služobné, len s nákladmi na PHM alebo môže očakávať otázky (a problémy) pri prípadnej daňovej kontrole na daň z príjmu? Alebo má radšej vyhodiť aj nákup PHM a podať dodatočné DP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    je to špekulácia ako vyšitá, s cieľom získať úver, ktorý sro nebude možno ani vedieť splácať..............
    všetko v neprospech sro, resp. konateľa, takže zniženie nákladov DU napádať nebuude.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    calawen Pozri príspevok
    ............................

    Moja otázka znie, môže konateľ v knihe jázd vykázať tieto cesty ako služobné, len s nákladmi na PHM alebo môže očakávať otázky (a problémy) pri prípadnej daňovej kontrole na daň z príjmu? Alebo má radšej vyhodiť aj nákup PHM a podať dodatočné DP?
    ak to auto je služobné, tak áno, PHM môže zostať, kniha jázd je OK.
    Pokiaľ si akože nevyúčtuje iné náklady-stravne ap., tak sro nemá čo preplácať. Ovšem v budúcnosti sa to dodatočne uplatiť daňovo nebude môcť - jedine ak dodatočným DP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    calawen Pozri príspevok
    Takže tú PHM môžem nechať?
    Logicky, ak neboli PC, nemohol byť ani nákup PHM. Buď budeš účtovať o PC a potom aj o nákupe PHM, alebo o ničom z toho.

    Náklady na zahraničnú služobnú cestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.