Zavrieť

Porady

chronicky zapal mandli

cavte...
neviete mi poradit ako sa da liecit zapal mandli? vysledky mi pridu az za niekolko tyzdnov dovtedy by som to chcel dat do co najlepsieho stavu....dakujem za vsetky navrhy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

    Ekonomka-SR
    wynk11 Pozri príspevok
    cavte...
    neviete mi poradit ako sa da liecit zapal mandli? vysledky mi pridu az za niekolko tyzdnov dovtedy by som to chcel dat do co najlepsieho stavu....dakujem za vsetky navrhy
    kamoško hlavne to nepodceňuj, ja zo zápalu mandlí som postupne dostala zápal do celého tela. takmer pol roka som sa nevedela z toho vyhrabať, neustále vysoké horúčka, krvné výsledky súce leukemika v agónii,.......
    dobré je kloktanie morskej soli (tým aj ničíš baktérie v ústnej dutine), naparovanie sa nad harmančekom alebo vincentkou. Môžeš si kúpiť aj soľnú lampu a ja občas aj navštívim soľnú morskú jaskynu. zatiaľ sa ako tak držím, dúfam, že aspoň nejaký čas mi to vydrží.
    držím palce mladíku

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    danushka, terezamaria, Kvaka, lujza.j, Ingrid Ondruskova, Marína
    6

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Ako dieťa som trpela častými zápalmi mandlí, čo prešlo do chronického stavu. Jediným riešením bolo dať mandle von a odvtedy bol pokoj.

    Doplním ten pokoj...
    Telo si pamätá takéto časté ochorenia. V dospelosti som dostala reumu a jedným z dôvodov môže byť práve chronický zápal mandlí z detstva.
    Časté zápaly poškodzujú aj srdiečko, ľadviny, nehovoriac o pečeni a celkovej oslabenej imunite z nadmerného užívania ATB.
    Naposledy upravil danushka : 27.04.11 at 19:50

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    wynk11 Pozri príspevok
    cavte...
    neviete mi poradit ako sa da liecit zapal mandli? vysledky mi pridu az za niekolko tyzdnov dovtedy by som to chcel dat do co najlepsieho stavu....dakujem za vsetky navrhy
    Výsledky o niekoľko týždňov?

    Akútny zápal mandlí spôsobujú baktérie, najčastejšie streptokoky. Ak sa infekcia stane chronickou, mandle už nedokážu plniť svoju úlohu. Stanú sa príťažou a ohniskom zápalu. Choroboplodné zárodky sa z nich ľahko dostanú do krvného obehu a tým ku všetkým orgánom – najviac postihujú obličky, kĺby a srdcové chlopne. Zapálené mandle treba preto úplne vyliečiť.

    Výluh zo skorocelu – 2 ČL skorocelových listov vhoďte do šálky so studenou vodou, nechajte 2 hodiny lúhovať, preceďte a pred použitím trochu ohrejte. Niekoľkokrát denne kloktajte alebo hltajte po čo najmenších dúškoch.

    Tvarohový zábal – 200 g studeného tvarohu zmiešajte s 1 ČL octu a v 2 cm vrstve natrite na ľanovú utierku. Priložte na krk, upevnite šá šálom a nechajte hodinu pôsobiť.

    Niektorí odborníci doporučujú kloktať whisky s vodou. To by bolo ale zbytočné plytvanie Úplne najlepšie je whisku vypiť. Pripravte si ozdravovací nápoj. Vyžmýkajte polovičku citróna, pridajte trochu horúcej vody, lyžicu whisky a lyžičku medu. Pokiaľ nepijete alkohol, kloktajte slanú vodu.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    http://www.orl-lfuk.sk/chronicky_zap...ych_mandli.php

    Kedy mandle radšej von
    Kedysi sa mandle vyberali ako na bežiacom páse, dnes sú už lekári pri rozhodovaní o ich odstránení – najmä ak ide o deti do 5 rokov - opatrnejší. Ak však dieťa má mať pre veľké mandle, či už ide o tú nosohltanovú, alebo krčné, problémy pri dýchaní alebo trpieť opakovanými infekciami a užívať jedny antibiotiká za druhými, ktoré nielen zabíjajú baktérie, ale aj oslabujú imunitný systém, je lepšie mandlí sa vzdať. "V celom tele máme predsa množstvo iných orgánov zodpovedných za našu imunitu, lymfatických uzlín, ktoré si plnia svoju funkciu. Dokonca aj na zadnej stene hltana a na koreni jazyka máme lymfoepitelové tkanivo, ktoré si plní svoje úlohy v rámci našej imunity," podotýka doc. MUDr. Janka Jakubíková, CSc., prednostka Ušno-nosno-krčnej kliniky DFNsP v Bratislave. "Aj akútne zapálené slepé črevo zvykneme vyoperovať, hoci pôvodne má tiež svoj imunologický význam."

    Chronicky infikované krčné mandle môžu totiž viesť až k reumatickej horúčke a zápalu srdcového svalu, obličiek, artritíde či k zhoršeniu ekzémov a psoriázy. Zanedbaná zväčšená nosohltanová mandľa zas následkom dlhodobého dýchania cez ústa a chýbajúci tlak jazyka na tvrdé podnebie vedie k abnormálnemu postaveniu zubov pre chýbajúci kontakt so spodnou čeľusťou. Dieťa má svoj typický výraz tváre, ktorý má dokonca svoj medicínsky latinský názov "facies adenoidea". Pre sťažené a namáhavé dýchanie môže vzniknúť deformita hrudníka.

    Dôvodmi na vybratie nosohltanovej mandle sú teda sťažené dýchanie cez nos, chrápanie a škrípanie zubami v spánku, hromadenie hlienov v nose pre zhoršené dýchanie a ich zatekanie do hltana, opakované zápaly priedušiek, hltana, stredného ucha. Výber krčných, čiže podnebných mandlí sa najčastejšie odporúča, keď sú mandle chronicky zmenené a stali sa zdrojom infekcie, dieťa má opakované angíny, v krvi má pozitívne protilátky proti hemolytickému streptokoku (tzv. zvýšené ASLO), ďalej ak má enormne veľké mandle alebo angínu sprevádzajú rôzne komplikácie – absces alebo už nebodaj sepsa, otrava krvi.



    Čítajte viac: http://koktail.pravda.sk/potrebujete...#ixzz1KkMRDiCS

    http://www.klinika.sk/operacia-podne...html?id3=34162

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    wynk11 Pozri príspevok
    cavte...
    neviete mi poradit ako sa da liecit zapal mandli? vysledky mi pridu az za niekolko tyzdnov dovtedy by som to chcel dat do co najlepsieho stavu....dakujem za vsetky navrhy
    Použi stopangin a ak máš na mandliach aj hnisavé bodky, tak skús ich vytierať pomocou vhodnej tyčinky vatou namočenou v jódovej tinktúre.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    A ak máš v mandliach hnisavé čapy, pokús sa ich z mandlí odstrániť.
    Jednak sú zdrojom baktérií a druhá vec je, že v puse smrdia.

    Takto som čistievala svojho času mandle môjmu synovi keď bol mladší a do určitého veku tiež mával časté angíny. Našťastie z toho vyrástol. Obrátenou čajovou lyžičkou som zatlačila na madľu a vyšlo to. Je to síce nepríjemné, ale účinné.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    terezamaria Pozri príspevok
    Výsledky o niekoľko týždňov?


    Niektorí odborníci doporučujú kloktať whisky s vodou. To by bolo ale zbytočné plytvanie Úplne najlepšie je whisku vypiť. Pripravte si ozdravovací nápoj. Vyžmýkajte polovičku citróna, pridajte trochu horúcej vody, lyžicu whisky a lyžičku medu. Pokiaľ nepijete alkohol, kloktajte slanú vodu.
    Terezka, si múdra žena
    Práve som si spomenula, ako mi pred pár dňami hovoril môj kolega, že presne takto sa lieči. Len namiesto whisky používa demänovku.
    Na moju otázku, či tento roztok v puse len pokloktá a vypľuje na mňa kolega vypúlil oči , že ,,ešteže čo" . Vraj zaručene to pomáha.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    tiež ich mám vykmásnuté asi ako 5r, mala som časté angíny cca, raz za mesiac. neskôr som mala ťažký nález na ladvinách

    chronicky zapal mandli

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.