Zavrieť

Porady

Dobierka z Česka

Dnes ma opäť prekvapila naša Slovenská pošta. Objednal som si tovar z Česka na dobierku- preprava cez Českú poštu (v celkovej hodnote 1259 Kč- a z toho cena poštovného 260 Kč). Podľa e-šopu cena mala byť 50€ v rátane poštovného. Platil som 60 €. Bohužiaľ prepočet Slovenskej pošty robili kurzom 23,3148 Kč/€ a naviac si naúčtovali ďalší poplatok 6€ (nad rámec poplatku za dobierku) údajne za preposlanie Kč do inej banky ako Českej poštovej banky. Stretol sa už niekto s takýmto poplatkom?

PS: V ostatnej dobe mi prišlo niekoľko dobierok zo zahraničia a žiaden poplatok som naviac nikdy neplatil.
Naposledy upravil Dav : 15.05.15 at 06:54
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Ktorý kurier ti prepraví takú dobierku lacnejšie? V jednom roku som to intenzívne využívala, prepočítavala, mohla mi preprava vyjsť rýchlejšie ale nie lacnejšie ako cez poštu.

Každý prepravca má stanovené podmienky a ty za týchto podmienok uzatvoríš alebo neuzatvoríš zmluvu o preprave.

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

ladyrs
áno, tých 6 € si pošta účtuje za eurožíro, je to niečo ako zmenárenský poplatok

ladyrs je offline (nepripojený) ladyrs

ladyrs
to sa nedá, lebo na pošte môžeš platiť len našou menou

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
Tu je stanovisko Slovenskej pošty o aký poplatok ide.

Dobry den,
nakolko pri medzinarodnej zasielke so sluzbou Dobierka je adresat penazi v zahranici, nie na uzemi SR, ide o medzinarodny penazny prevod, ktory zabezpecuje Postova banka, a.s., a poplatky za tento prevod su stanovene podla cennika banky.

Vzdy, ked zasiela odosielatel tovar na dobierku zo zahranicia, uvedie sumu v mene krajiny odosielatela, ktoru Slovenská pošta a.s., prepocita pri vydaji zasielky podla aktualneho kurzu Postovej banky, a.s..

Prevod platby do zahranicia je spoplatneny sumou 4€ - na ucet v banke v CR / 6€ - v hotovosti na adresu, podla toho, ako si stanovil odosielatel zasielky.

S pozdravom,


SLOVENSKÁ POŠTA, a.s.

PS: jednoducho rozdelili dobierku zo zahraničia na dve samostatné (samozrejme spoplatnené) služby- TJ. platíme v prípade takejto dobierky 2x. Za doručenie balíka a zvlášť za zaslanie finančných prostriedkov do zahraničia. Geniálny nápad ako získať ďalšie eurá. Fuj, fuj, fuj,...

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
Mária27 Pozri príspevok
Ktorý kurier ti prepraví takú dobierku lacnejšie? V jednom roku som to intenzívne využívala, prepočítavala, mohla mi preprava vyjsť rýchlejšie ale nie lacnejšie ako cez poštu.

Každý prepravca má stanovené podmienky a ty za týchto podmienok uzatvoríš alebo neuzatvoríš zmluvu o preprave.
Ceny služieb Slovenskej pošty ani zďaleka nie sú najlacnejšie a o kvalite a ochote sa radšej nebudem zmieňovať. Pre porovnanie dobierka z Čiech cez poštu ma vyšla na cca. 17 €- s váhou 4,5 Kg. Dobierka z Čiech cez kuriéra (objednávane cez www.autorykl.cz) 12 € -s váhou 14 kg (a dodanie do 24 hod).

http://en-gb.facebook.com/topic.php?...27&topic=13594

Pri objednávkach zo Slovenska je to trošku komplikovanejšie, pretože verte, alebo nie, poslanie poštou z ČR na dobierku vychádza drahšie ako poslanie kuriérom, navyše sa komplikuje platba, pretože pošta prepočítava cenu, ktorú my udáme podľa proforma faktúry a vy s ňou počítate, aktuálnym kurzom, teda by sa Vám stalo, že máte zaplatiť napr. 100 euro, čo je v prepočte napríklad 2550 Kč, Slovenská pošta prepočíta túto sumu v deň, kedy si prídete na poštu zásielku vyzdvihnúť napríklad na 102 euro, čo je veľmi nepríjemné pre Vás i pre nás.
Z tohoto dôvodu na Slovensko doručujeme dobierkovým spôsobom iba v kombináci s kuriérnou službou PPL/DHL. Cena je 7,80 € (235 Sk) + dobierka
1,96 € (59 Sk) bez DPH, čiže celkom 9,76 Euro bez DPH.



A prikladám aj obchodné podmienky ako v Čechách informujú o možnosti zaslania dobierky z Čiech na Slovensko http://www.antiradary-distributor.cz/page_4.html

Dobírky na Slovensko:
• Slovenská pošta účtuje slovenskému adresátovi za dobírky z ČR (navíc k ceně už tak drahého poštovného) příplatek cca 245,- SKK a nelze tak u zásilky předem zjistit, kolik bude cizinec platit (přepočet se provede až na Slovensku dle kurzu), proto na dobírku do ciziny si vyhrazujeme právo nezasílat, je to poměrně drahé a s vysokým rizikem nevyzvednutí. Vážný zájemce nám může levně zaplatit dle předchozího odstavce na slovenský účet, případně požádat kamaráda, aby zaplatil z Čech. Požadavek na dobírku do ciziny je proto neopodstatněný a nanejvýš podezřelý (klient nemá peníze anebo účet anebo se mu nechce chodit na poštu, v těchto případech je pravděpodobné, že se mu nebude pravděpodobně chtít jít na poštu ani pro zásilku na dobírku).
• Kurz CZK - EUR účtuje Slovenská pošta při dobírce nejhorším možným kurzem Valuta nákup. Celkovou cenu v Eur včetně poplatku, kterou Slovenská pošta adresátovi vyúčtuje v Eur, nelze nijak předem zjistit.
• Pokud i přesto preferujete dobírku (vyhrazujeme si právo na dobírku do SK nezaslat), našli jsme způsob a postup je následující: ..........
PS: Aj to to je vizitka našej Slovenskej pošty. Predajcovia z Čiech náš dopredu upozorňujú, že cez Slovenskú poštu je dobierka jednoznačne nevýhodnejšia oproti doprave kuriérom. Nuž je to typické správanie sa niekdajšieho monopolu a našej konzervatívnosti.
Naposledy upravil doktor01 : 02.05.11 at 19:44

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
ladyrs Pozri príspevok
áno, tých 6 € si pošta účtuje za eurožíro, je to niečo ako zmenárenský poplatok
Príde mi to trochu uletené. Cena zahraničnej dobierky by mala automaticky zohľadňovať aj takúto transakciu (zmenárenskú). Inač pre budúcnosť budem uhrádzať dobierku v Kč (zájdem do zmenárne zameniť € na Kč, bez poplatku a s obdobným kurzom).

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

doktor01
Tak to má Slovenská pošta "dobre" vymyslené. Od dnes pre dobierky zo zahraničia uprednostním kuriéra. V takýchto prípadoch sú podstatne lacnejší.

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac dad111
Z Česka rozhodne nekupujem na dobierku. Platím predom prevodom na účet. Žiaľ aj tu je jedno riziko, pre zmenu zase na strane českej. Stalo sa mi, že česká banka strhla príjemcovi 100 CZK za zmenu €/CZK. To si je treba vždy preveriť popredu. Potom už je len jedna možnosť. Poslať hotovosť v obálke. Možno si niekto povie, že zaplatiť dopredu je riziko. O nič menšie ako dobierka. Zažil som už aj to, že tovar poslaný z Česka kuriérom po rozbalení boli len tehly. Odosielateľ seriózne poslal nový tovar, On si to doriešil s kuriérom.
Toto všetko odpadá pri obchodovaní s Poľskom. Prevod peňazí 15 centov, poštovné dokonca lacnejšie ako Slov. pošta. A ceny ani nehovorím.
Tá naša zlodejská pošta poskytuje ešte jednu podobnú službu WESTERN UNION. Je to posielanie hotovosti s možnosťou okamžitého výberu hocikde na svete. To som chcel využiť len raz. Keď mi povedali sumu, ktorú chceli za službu tak som išiel do vývrtky a definitívne som ich vyškrtol zo zoznamu mojich priateľov. Sú to skrátka zlodeji.

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

misomiso
Ked posles tovar od nas do CR na doierku, tak prijemca bude rovnako platit dost vysoky poplatok (asi 80 kc) za poslanie penazi na Slovensko.

Podla mna treba platit kartou alebo Paypalom. Tieto systemy maju zaruku ochranu spotrebitela, v pripade podvodu sa platba da reklamovat. Z toho dovodu napriklad banka uvolnuje platbu kartou obchodnikovi az po 10 dnoch.

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.