Zavrieť

Porady

vyzivne na rozvedeneho manzela

Dobry den.Som 4 roky po rozvode o rozvod som poziadala ja kedze manzel o mna neprejavoval zaujem a mal vztah s inou zenou ,teraz odomna ziada vyzivne 10eur mesacne co je sice mala suma ,ale ja som momentalne na materskej dovolenke,moj sucastny manzel je momentalne nezamestnany a vyska nasich vydajov je vacsia ako vyska nasho prijmu co je len moja materska.pocas prveho manzelstva sme zacali stavat dom ktory dodnes nieje vysporiadany kedze sa s exmanzelom nevieme dohodnut na predaji(on chce 70% s cim ja nesuhlasim)co mi odporucate urobit?mam este pred pojednavanim zaslat ziadost na sud o odvolanie z vyssie uvedenych dovodov?Exmanzel je alkoholik pokial viem zije u rodicov a chodi na brigady,je fajciar a denne sedi v dedinskej krcme ak ma na to financne prostriedky moze este odomna ziadat vyzivne?som zhrozena nad takymito zakonmi....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Žiadať výživné teraz je už neskoro. Príspevok na výživné sa priznáva na zmiernenie nerovnováhy v materiálnom zabezpečení po rozvode, nakoľko v manželstve bola vyživovacia povinnosť manželov (a po rozvode sa mu zníži životná úroveň), nie však o 4 roky, aj keď sa príspevok priznáva najdlhšie na 5 rokov.
    Príspevok by mu súd možno nepriznal ani hneď po rozvode, nie je na to právny nárok. Prihliada sa na príčiny rozvratu manželstva - mohlo by to byť proti dobrým mravom, ak by bol rozvod z jeho viny. Príspevok sa obyčajne priznáva chorým ľuďom, matke starajúcej sa o dieťa ...

    Rozostavaný dom máte v podielovom spoluvlastníctve, teda po predaji má každý nárok na 50 %. Pokús sa predať svoju polovicu, potom si on môže vyjednávať predaj svojej.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    rodina1, arizona, hdankajanka, promont maja, Lubaba
    5

    vyzivne na rozvedeneho manzela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.