Zavrieť

Porady

Predaj bytu vs. realitná kancelária

dobrý deň,
chcel som predať byt, realitná kancelária prišla na obhliadku aj s klientom, podpísali sme "protokol o vykonaní obhliadky nehnuteľnosti". na tomto protokole je aj poznámka, že realitka je oprávnené sprostredkovať predaj nehnuteľnosti. po obhliadke so mnou chcela realitka podpísať nevýhradnú sprostredkovateľskú zmluvu, s ktorou som ale ja NESÚHLASIL, z dôvodu, že tam bola uvedená vyššia cena za províziu predaja, ako sme sa dohodli, ďalej tam bolo viacero bodov, s ktorými som nesúhlasil a predtým sme sa o nich nedohodli. Jednoducho nedošlo k žiadnemu podpisu zmluvy. Ja som neskôr túto nehnuteľnosť sám predal na základe môjho inzerátu uvedenom v novinách. Zhodou náhody to bol ten istý kupec, ktorý bol na obhliadke a sám sa mi ozval. Zaujala ho moja nižšia cena. Realitná kancelária sa to dozvedela a teraz mi poslala faktúru za sprostredkovanie predaja na sumu 1.400 €.
Chcem sa preto opýtať, či majú právo mi poslať takúto faktúru a či ju musím zaplatiť. Vyhrážajú sa mi totiž súdom. K faktúre bol sprievodný list, v ktorom bolo uvedené, že sme sa ústne dohodli na odmene na sume 1.400 € vrátane DPH - čo je samozrejme výmysel.
Usporiadat
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

je v tom protokole uvedena nejaka suma, pripadne osobne udaje toho zaujemcu? podpisali ste tam nejaky zavezok voci realitke alebo prebranie nejakeho tovaru ci prijatie poskytnutia sluzby z ich strany?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

Realitky to na ludí škúšajú, z toho si nič nerob. Skúšajú na teba uplný hlúpost. Ústna zmluva pri predaji nehnuteľnosti :-) Tak to je najvačšia blbosť akú som počul.

Nič si z toho nerob realitka nemá najmenší nárok na nejaké peniaze od teba, ak si s ňou nepodpísal na to zmluvu. Len je banda nenažrancov, ktorí sa nevedia dohodnúť koľko tis. € popýtaju za jednoduchý prevod. Dobre si im vypálil rybník.

Ja som urobil to isté, lenže ako tvoj kupujúci. Keby realitky pýtali normálne peniaze, tak v poriadku. Ale aj z vlastnej skúsenosti, keď som predával byt, tak si proste niektoré realitky jednoducho okopírovali môj sukromný inzerát, aj s mojimi fotkami a dali o 100 tis. Sk vačšiu cenu a ani sa neunúvali mi zavolať.

A takýmto ludom platiť peniaze je na uvážení každého.........

Nič neplať a ničoho sa neboj a realitku pošli do ...., nech ta viac už neobťažuje.
1 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Tvoj problém ani tak nie je o tom, že neexistuje zmluva a prišla faktúra, RK bude musieť dokazovať na základe niečoho, že faktúra je opodstatnená.
Problém je však v tom, že ľudské slovo nemá váhu.
Nezvratný fakt je ten, že RK doviedla človeka na obhliadku a Vy ste RK obišli. Ty si služby RK využil na propagáciu zadarmo a je Ti ľúto odmeniť ich. Aj inzercia na realitných servroch a v denníkoch niečo stojí.
Nebolo by rozumnejšie dohodnúť sa s nimi na nejakej odmene a vyhneš sa možným nepríjemnostiam.
Si si istý, že v protokole na obhliadke si sa k ničomu nezaviazal a potencionálny kupujúci nenechal o sebe žiadne údaje a nepodpísal obhliadku?

Čisto sa len pre zaujímavosť pýtam, lebo je nezvratné a sám to potvrdzuješ, že dotyčný u Teba bol prvý raz práve s RK.
0 0
fefe30 fefe30

fefe30 je offline (nepripojený) fefe30

danushka Pozri príspevok
Tvoj problém ani tak nie je o tom, že neexistuje zmluva a prišla faktúra, RK bude musieť dokazovať na základe niečoho, že faktúra je opodstatnená.
Problém je však v tom, že ľudské slovo nemá váhu.
Nezvratný fakt je ten, že RK doviedla človeka na obhliadku a Vy ste RK obišli. Ty si služby RK využil na propagáciu zadarmo a je Ti ľúto odmeniť ich. Aj inzercia na realitných servroch a v denníkoch niečo stojí.
Nebolo by rozumnejšie dohodnúť sa s nimi na nejakej odmene a vyhneš sa možným nepríjemnostiam.
Si si istý, že v protokole na obhliadke si sa k ničomu nezaviazal a potencionálny kupujúci nenechal o sebe žiadne údaje a nepodpísal obhliadku?

Čisto sa len pre zaujímavosť pýtam, lebo je nezvratné a sám to potvrdzuješ, že dotyčný u Teba bol prvý raz práve s RK.


Skutočnosť, že realitka príde na obhliadku bytu s potenciálnym kupujúcim a ten sa po obhliadke nehnuteľnosti, vráti sám a dohodne sa s predávajúcim už bez realitky, nedáva žiadny nárok realitke poslať faktúru predávajúcemu. Neni to etické, ale to je už dnešné riziko podnikania.

Šikovnejší sa vedia dohodnúť aj mimo realitky a menej šíkovní sa dohodnou s pomocou realitky.

Keď sa realitke nepodarilo s tebou podpísať sprostredkovateľskú zmluvu, tak si to mala ošetriť cez kupujúceho. Ale ani to sa jej nepodarilo. Lebo tie zmluvy sú výhodne iba ak tak pre realitky.

Dali ti podpísať, len bezvýznamný protokol, aby získali tvoje údaje a teraz ta takto obťažujú.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

fefe30 Pozri príspevok
Skutočnosť, že realitka príde na obhliadku bytu s potenciálnym kupujúcim a ten sa po obhliadke nehnuteľnosti, vráti sám a dohodne sa s predávajúcim už bez realitky, nedáva žiadny nárok realitke poslať faktúru predávajúcemu. Neni to etické, ale to je už dnešné riziko podnikania.

Šikovnejší sa vedia dohodnúť aj mimo realitky a menej šíkovní sa dohodnou s pomocou realitky.

Keď sa realitke nepodarilo s tebou podpísať sprostredkovateľskú zmluvu, tak si to mala ošetriť cez kupujúceho. Ale ani to sa jej nepodarilo. Lebo tie zmluvy sú výhodne iba ak tak pre realitky.

Dali ti podpísať, len bezvýznamný protokol, aby získali tvoje údaje a teraz ta takto obťažujú.
nechcem sa zastavat realitiek ale ich cinnost nie je len najdenie kupca, ale aj cely servis okolo sprostredkovania celeho obchodu, zmluvy, prevod, kataster, hypoteka kupujuceho ...

pokial niekto chce usetrit a cele si to pripravit a vybavit sam, ok, ale ked to nechan a realitku, odmenu cca 1400€ nepovazujem za neprimeranu ...

predaval som byt v zime, zadal som cenu ktoru chcem a vsetko nechal na realitku, kolko zaplatil kupujuci ma nezaujima, ja som svoije dostal ... a nemusel som sa starat o nic, ani o vypracovanie zmluvy o buducej zmluve, ani o kupnu zmluvu, ani o navrhy na vklad, realitka robila prostrednika v komunikacii s bankou pri vybavovani hypo pre kupujuceho, dokonca ani o poplatok notarovi za overenie podpisov ...

a keby za mnou prisiel na druhy den zaujemca s ponukou ci neobideme realitku, tak by som s nim vyrazil dvere, usetril by len kupujuci a ja by som mal starosti navyse ...
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

bubkoch Pozri príspevok
nechcem sa zastavat realitiek ale ich cinnost nie je len najdenie kupca, ale aj cely servis okolo sprostredkovania celeho obchodu, zmluvy, prevod, kataster, hypoteka kupujuceho ...

pokial niekto chce usetrit a cele si to pripravit a vybavit sam, ok, ale ked to nechan a realitku, odmenu cca 1400€ nepovazujem za neprimeranu ...

predaval som byt v zime, zadal som cenu ktoru chcem a vsetko nechal na realitku, kolko zaplatil kupujuci ma nezaujima, ja som svoije dostal ... a nemusel som sa starat o nic, ani o vypracovanie zmluvy o buducej zmluve, ani o kupnu zmluvu, ani o navrhy na vklad, realitka robila prostrednika v komunikacii s bankou pri vybavovani hypo pre kupujuceho, dokonca ani o poplatok notarovi za overenie podpisov ...

a keby za mnou prisiel na druhy den zaujemca s ponukou ci neobideme realitku, tak by som s nim vyrazil dvere, usetril by len kupujuci a ja by som mal starosti navyse ...
Čiže čo z toho vyplýva?
Len povedať RK, že chcem za svoju nehnuteľnosť toľko, či toľko - to je moja minimálna cena, pod ktorú nepôjdem.

Neviem, prečo všetkých páli, že šikovný maklér dokáže trhnúť na predaji jedného bytu 1000,- až 2.000,-€, veď keď je šikovný a vie to robiť, tak nech.

Dá sa dohodnúť rôznymi spôsobmi s RK:
1. moja minimálna cena a navýšenie provízie do ktorej sa nestarám
2. moja minimálna cena + navýšenie vzájomne si podeliť
3. provízia z predajnej ceny

Skôr by som kládla veľký dôraz na overenie si RK s ktorou chcem spolupracovať. Pekne si o nich pozisťovať v obchodnom registri, spoločníkov, ich minulosť v OR, to či majú nejaké dlžoby voči napríklad SP, ako dlho sú na trhu, ako vyzerá ich webka a koľko majú ponúk atď.
Veď google je tak báječný a čitateľný na overenie si niektorých vecí až do špiku kosti.

Čo máte ľudia hneď koprivku, keď počujete slovné spojenie ,,realitná kancelária" ?
Neviete čítať zmluvy ktoré podpisujete so svojim sprostredkovateľom a neviete povedať tak toto tam chcem a toto tam nechcem?

Riziko, že nejaký obchod zlyhá je všade, aj pri kúpe auta môžem niečo zaplatiť a odrazu sa môže vyskytnúť problém a budem sa vláčiť po súdoch s predajcom.

Inak, ak sa mám dostať späť k téme, tak môj názor pre zadávateľa je toť veľmo jednoduchý.
Využil služby RK, využil ich bezplatne, nechal si doviesť až do domu záujemcu a potom presne tú realitku obišiel, lebo sa náhodne s presne tým istým človekom stretol niekde pri inej inzercii.
A teraz pýta radu.
No ako Ti radiť, keď nevieme k čomu si sa zaviazal alebo nezaviazal.
2 0
zacik23 zacik23

zacik23 je offline (nepripojený) zacik23

ak nie je s realitkou podpisana zmluva o vyhradnom predaji (t.j. zaviazes sa ze nebudes sucasne predavat nehnutelnost cez ine realitky resp. sam) tak by som sa skutocne nicoho neobaval

realitiek je na nasom trhu neskutocne vela a trh s nehnutelnostami uz nie je to co byval pred 3-4 rokmi

ak to je mozne tak by urcite nebolo na skodu zverejnit meno realitky, mozno by sa zopar poradakov vyhlo neprijemnej skusenosti

P.S. vystavenie neopravnenej faktury mozno povazovat za neopravnene obohatenie sa
0 0
Juraj1206 Juraj1206

Juraj1206 je offline (nepripojený) Juraj1206

Dobry den,
mam problem s ktorym potrebujem poradit:predavam byt cez realitnu kancelariu.Podpisali sme dohodu o sprostredkovani.Makler nasiel kupcu,podpisal som s nim zmluvu o buducej zmluve a pri podpisani mi kupujuci vyplatil zalohu.Z tejto zalohy som zaplatil odmenu za sprostredkovanie maklerovi.problem nastal vtedy,ked sme zistili,ze kupujuci nedodrzal zmluvne podmienky(nebol schopny si vybavit uver v lehote 50dni,ktoru ma uvedenu na zmluve o buducej zmluve)Takze jeho zaloha prepadla,nebola mu vratena,ale vlastne k predaju nedoslo.Chcem s maklerom spolupracovat nadalej a hladat noveho kupujuceho,preto potrebujem poradit,ci ma makler narok na dalsiu odmenu,ak sa najde kupujuci,pripadne ma pravo ponechat si tuto odmenu,aj ked k predaju nedoslo?Nechcem v ziadnom pripade osidit maklera o jeho odmenu,lebo s jeho pracou som bol spokojny,snazil sa riesit tento problem s kupujucim neustale.Len chcem mat jasno v takomto specifickom probleme.dakujem za rady.
Juraj
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Juraj1206 Pozri príspevok
Dobry den,
mam problem s ktorym potrebujem poradit:predavam byt cez realitnu kancelariu.Podpisali sme dohodu o sprostredkovani.Makler nasiel kupcu,podpisal som s nim zmluvu o buducej zmluve a pri podpisani mi kupujuci vyplatil zalohu.Z tejto zalohy som zaplatil odmenu za sprostredkovanie maklerovi.problem nastal vtedy,ked sme zistili,ze kupujuci nedodrzal zmluvne podmienky(nebol schopny si vybavit uver v lehote 50dni,ktoru ma uvedenu na zmluve o buducej zmluve)Takze jeho zaloha prepadla,nebola mu vratena,ale vlastne k predaju nedoslo.Chcem s maklerom spolupracovat nadalej a hladat noveho kupujuceho,preto potrebujem poradit,ci ma makler narok na dalsiu odmenu,ak sa najde kupujuci,pripadne ma pravo ponechat si tuto odmenu,aj ked k predaju nedoslo?Nechcem v ziadnom pripade osidit maklera o jeho odmenu,lebo s jeho pracou som bol spokojny,snazil sa riesit tento problem s kupujucim neustale.Len chcem mat jasno v takomto specifickom probleme.dakujem za rady.
Juraj
odmena maklera bola vo vyske zalohy ? ak ano, nemal si nahodou v zmluve o buducej zmluve v casti penale uvedene ze v pripade odstupenia od zmluvy kupujucim sa jeho prepadnuta zaloha deli medzi maklera a predavajuceho ? ak aj nie, ty si v podstate neškodoval (okrem strateneho casu a prilezitostí), lebo odmenu maklera zaplatil kupujuci
ak makler najde noveho kupcu, ma narok na novu odmenu ...
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

Z pohladu maklera obzvlast dobry obchod. Pre kupujuceho vyborna skola, ze ziadne zalohy dopredu (ved aj naco, ked nedostal ziadnu realnu protihodnotu?) sa pri nehnutelnostiach nemaju davat. Niektore realitky to mavaju tak zmluvne zabezpecene, ze aj keby ste vy nasli kupca a zabezpecili predaj, tak makler pride za vami pytat odmenu z uskutocneneho predaja.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vratnik Pozri príspevok
Z pohladu maklera obzvlast dobry obchod. Pre kupujuceho vyborna skola, ze ziadne zalohy dopredu (ved aj naco, ked nedostal ziadnu realnu protihodnotu?) sa pri nehnutelnostiach nemaju davat. Niektore realitky to mavaju tak zmluvne zabezpecene, ze aj keby ste vy nasli kupca a zabezpecili predaj, tak makler pride za vami pytat odmenu z uskutocneneho predaja.
kupujuci si nepomoze, bez zalohy s nim nikto neuzavrie zmluvu o buducej zmluve ... a to penale pri odstupeni je logicke, tyka sa totiz aj predavajuceho, keby si to rozmyslel ...
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Juraj1206 Pozri príspevok
Dobry den,
mam problem s ktorym potrebujem poradit:predavam byt cez realitnu kancelariu.Podpisali sme dohodu o sprostredkovani.Makler nasiel kupcu,podpisal som s nim zmluvu o buducej zmluve a pri podpisani mi kupujuci vyplatil zalohu.Z tejto zalohy som zaplatil odmenu za sprostredkovanie maklerovi.problem nastal vtedy,ked sme zistili,ze kupujuci nedodrzal zmluvne podmienky(nebol schopny si vybavit uver v lehote 50dni,ktoru ma uvedenu na zmluve o buducej zmluve)Takze jeho zaloha prepadla,nebola mu vratena,ale vlastne k predaju nedoslo.Chcem s maklerom spolupracovat nadalej a hladat noveho kupujuceho,preto potrebujem poradit,ci ma makler narok na dalsiu odmenu,ak sa najde kupujuci,pripadne ma pravo ponechat si tuto odmenu,aj ked k predaju nedoslo?Nechcem v ziadnom pripade osidit maklera o jeho odmenu,lebo s jeho pracou som bol spokojny,snazil sa riesit tento problem s kupujucim neustale.Len chcem mat jasno v takomto specifickom probleme.dakujem za rady.
Juraj

Ahoj, my sme mali v zmluve dohodnute, ze v pripade ze obchod sa nakoniec neuskutocni, tak zaloha, ktora do doby podpisu kupnej zmluvy predstavuje sprostredkovatelsku proviziu, sa po zlyhani obchodu rozdeli v pomere 50:50 pre RK a predavajuceho...

Inac je to nefer. Obchod sa nedodrzal, RK ma proviziu, ty si skodoval, lebo si mohol odhodil potencialnych zaujemcov, mozno si platil o mesiac viac hypo a nemas nic?
2 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

bubkoch Pozri príspevok
kupujuci si nepomoze, bez zalohy s nim nikto neuzavrie zmluvu o buducej zmluve ... a to penale pri odstupeni je logicke, tyka sa totiz aj predavajuceho, keby si to rozmyslel ...
V zivote by som pri kupe nehnutelnosti nedaval peniaze dopredu, vzdy sa stacilo dohodnut a podat si ruky. Inak si clovek zbytocne koleduje o problem. Predavajuci az do okamihu predaja nema ziadne priame naklady, realitka detto. Nie je chyba kupujuceho ked napriklad predrazenu nehnutelnost banka oceni na vyrazne nizsiu sumu a on z toho dovodu nedostane uver. Chudaka co vyhodil peniaze za neschvaleny uver este treba osklbat nejakou zmluvnou pokutou.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vratnik Pozri príspevok
V zivote by som pri kupe nehnutelnosti nedaval peniaze dopredu, vzdy sa stacilo dohodnut a podat si ruky. Inak si clovek zbytocne koleduje o problem. Predavajuci az do okamihu predaja nema ziadne priame naklady, realitka detto. Nie je chyba kupujuceho ked napriklad predrazenu nehnutelnost banka oceni na vyrazne nizsiu sumu a on z toho dovodu nedostane uver. Chudaka co vyhodil peniaze za neschvaleny uver este treba osklbat nejakou zmluvnou pokutou.
predavajuci nema ziadne naklady do okamihu predaja ?
si sa s konom zrazil ? a co tak to ze musi platit mesiac-dva navyse inkaso a dalsie poplatky, mozno hypo ktoru chce predajom splatit, dalej mu unikaju dalsi zaujemcovia (mozno aj s lepsou cenou), ktorych musel odhodit
ja som mal presne rovnaky pripad ...
chalan vybavoval hypo o takmer 2 mesiace dlhsie ako bol termin na uzavretie zmluvy ... aj napriek tomu ze k predaju doslo, kvoli 2-mesacnemu meskaniu som trval na zmluvnej pokute ... a chalan mal dve moznosti: bud si uz vybavenu hypo moze strcit za klobuk alebo zaplati a má

a samozrejme ani by ma nenapadlo pristuput na moznost ze mu budem 3 mesiace drzat byt bez zaplatnej zalohy a on nakoniec zahlasi ze nema peniaze alebo hypo ...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

zk24 Pozri príspevok
Ahoj, my sme mali v zmluve dohodnute, ze v pripade ze obchod sa nakoniec neuskutocni, tak zaloha, ktora do doby podpisu kupnej zmluvy predstavuje sprostredkovatelsku proviziu, sa po zlyhani obchodu rozdeli v pomere 50:50 pre RK a predavajuceho...

Inac je to nefer. Obchod sa nedodrzal, RK ma proviziu, ty si skodoval, lebo si mohol odhodil potencialnych zaujemcov, mozno si platil o mesiac viac hypo a nemas nic?
tak tak som to mal aj ja ... RK sa zachovala velkoryso a netrvala na svojej polovici pokuty, ale ja ano a cena pre mna sa o polovicu pokuty navýsila
0 0
vratnik vratnik

vratnik je offline (nepripojený) vratnik

bubkoch Pozri príspevok
predavajuci nema ziadne naklady do okamihu predaja ? si sa s konom zrazil ? a co tak to ze musi platit mesiac-dva navyse inkaso a dalsie poplatky, mozno hypo ktoru chce predajom splatit ...
Ta nehnutelnost bola az do okamihu vkladu vasa, nerozumiem preco by mal kupujuci znasat naklady na jej prevadzku ked ju nemohol riadne vyuzivat. V kazdom pripade to hodnotim ako vysoko neeticke. Viac sa k tomu vyjadrovat nebudem.
0 1
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

vratnik Pozri príspevok
Ta nehnutelnost bola az do okamihu vkladu vasa, nerozumiem preco by mal kupujuci znasat naklady na jej prevadzku ked ju nemohol riadne vyuzivat. V kazdom pripade to hodnotim ako vysoko neeticke. Viac sa k tomu vyjadrovat nebudem.
A je eticke tahat predavajuceho za nos a nakoniec od dohody odstupit?

Priklad:

Ja som predala byt na druhy krat. Prvy krat, nasla som zaujemcov, podali sme si ruky, na zalohe som netrvala. Natahovali ma 3 mesiace, presuvali sme termin kupnej zmluvy = 3x presuvanie terminu v banke za poplatok. Len pre info Tatrabanka ma za tento termin na vyplatenie hypoteky 100 € poplatok. O 3 mesiace som dlhsie platila hypoteku. Hovorila som si OK, este vydrzim. Nakoniec mi povedali, ze byt nemozu kupit, lebo oni este nepredali ich byt (chceli nizsiu hypo a z predaja bytu doplatit).

Takze ma tri mesiace tahali za nos mna to stalo nemale desattisice skk navyse, zbytocne som zahodila viacero zaujemcov. Nakoniec som byt predala niekomu inemu, so zalohou a bez problemov.

Bez zalohy by som do toho uz nesla. Nikdy.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vratnik Pozri príspevok
Ta nehnutelnost bola az do okamihu vkladu vasa, nerozumiem preco by mal kupujuci znasat naklady na jej prevadzku ked ju nemohol riadne vyuzivat. V kazdom pripade to hodnotim ako vysoko neeticke. Viac sa k tomu vyjadrovat nebudem.
jednoducho preto ze on porusil podmienky zmluvy !
keby podmienky zmluvy neporusil, mne by tie dodatocne naklady nevznikli ...
tym ze porusil podmienky zmluvy, obmedzil moje moznosti nakladat s bytom, nemohol som ho pocas tej doby dalej ponukat a predat ...
je logicke, normalne ze penale sa do zmluv dava pre pripady, ked niektora zo stran porusi podmienky zmluvy a je eticke sa pokuty po poruseni zmluvy domahat !
viac k tomu ani ja nemam co dodat
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

vratnik Pozri príspevok
Z pohladu maklera obzvlast dobry obchod. Pre kupujuceho vyborna skola, ze ziadne zalohy dopredu (ved aj naco, ked nedostal ziadnu realnu protihodnotu?) sa pri nehnutelnostiach nemaju davat. Niektore realitky to mavaju tak zmluvne zabezpecene, ze aj keby ste vy nasli kupca a zabezpecili predaj, tak makler pride za vami pytat odmenu z uskutocneneho predaja.
predsa este : akoze nedostal za zalohu ziadnu protihodnotu ?
dostal predsa rezervaciu bytu a istotu, ze majitel byt uz nebude dalej ponukat a nepreda ho inemu ...
isiel by si do vybavovania hypoteky bez toho aby si mal istotu ze majitel ti ten byt za tú dobu podrží a nepreda ho zatial ?
ja neviem kde zijes ale dnes ti nikto nikde v ziadnej oblasti neda nic zadarmo, ani rezervaciu tovaru, bez zalohy ee
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

aj v baumaxe musim zlozit 20 percent zalohy ked si chcem rezervovat obycajnu dlazbu. A oni to urcite nemaju problem predat niekomu dalsiemu, a uz vobec na tom neskoduju....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať