Zavrieť

Porady

danové priznanie typ B

Dobrý den

chcem sa spýtať ako to je ked mám príjem z podnikania kde bude uplatnovať skutočné výdavky a príjem z prenájmu nehnutelnosti musím použit skutočné výdavky aj u prenájmu alebo možem použiť 40%?je možné si uplatnit nájom za byt čo platím ako výdavok a elektrinu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Pri príjmoch zo živnosti môžu byť skutočné výdavky a pri príjmoch z prenájmu paušálne výdavky 40%. Ak chceš uplatňovať výdavky za elektrinu pri prinájme tak to by si už išiel na skutočné výdavky.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Tejto tvojej vete som asi správne neporozumela citujem "je možné si uplatnit nájom za byt čo platím ako výdavok a elektrinu?"

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    no myslelal som to tak, že príjem si dam z prenajmu a ako výdavok či si môžem uplatnit platbu za nájom a elektrinu

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    To už by si išiel ako som písala vyššie na skutočné výdavky. Pri paušálnych výdavkoch si skutočné výdavky neuplatňuješ, len k príjmu z prenájmu si uplatníš výdavky vo výške 40% z príjmov z prenájmu.

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    takže k prenájmu si môžem uplatnit 40% a a zo živnosti budem si dávať skutočné výdavky. môžem to tak urobiť?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    nie si platiteľom DPH? a ešte prenájom máš na základe živnostenského oprávnenia alebo máš podpísané nájomné zmluvy????

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    nie som platitelom DPH a mam podpísané nájomné zmluvy s tým, že som sa prihlásila na danovom úrade že prenajímam nehnutelnost

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    polis1 Pozri príspevok
    takže k prenájmu si môžem uplatnit 40% a a zo živnosti budem si dávať skutočné výdavky. môžem to tak urobiť?
    Áno z prenájmu nehnuteľnosti si môžete uplatniť 40% paušálnych výdavkov a zo živnosti môžete viesť účtovníctvo a uplatníte si skutočné výdavky .

    Už Vám to bolo vyššie zodpovedané , tak len rekapitulujem .

    P.S. Predpokladám že robíte DP za rok 2010.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    tak príjem z podnikania, tab. č. 1 r. 2 výdavky skutočné a príjem z prenájmu tab. č. 1 r. 10 pre tento rok( príjem za rok 2011) znížená o sumu 500€ a paušálne výdavky vo výške 40%....
    predpokladám , že aj za predchádzajúce roky máš paušálne výdavky....

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    praveže som mala odklad na danové priznanie za rok 2010 takže v tab č. 1 urobím skutočné vydavky a v r. 10 si uplatnim pausalne vydavky na ten prenajom lebo ja mam ten prenajom od 01.01.2010

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.