Zavrieť

Porady

Dobrý deň. Chcela by som vedieť ako mám postupovať, keď chcem získať dotácie na pôdu?

Pôdu, na ktorú chcem získať dotácie vlastním a každý rok ju obhospodarujem. Sused tieto dotácie získava každý rok, ale nie je ochotný mi poradiť. Prosím Vás, ak môžte poraďte čo mám robiť. Už vopred ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Ak ti to pomôže, na stránkach poľnohospodárskej platobnej agentúry si nájdeš informácie, termín podania žiadosti je len do 15.5.2011, aj tlačivá sú tam.
    Ďakujem za radu. A môžete mi prosím Vás preposlať link, kde presne nájdem tie informácie, pretože sa tam veľmi neviem orientovať. Bola by som Vám povďačná.
    Veľmi pekne ďakujem za link. Viem, že je potrebné so žiadosťou doložiť aj mapy pozemkov. Neviete náhodou akým spôsobm ich získať, respektíve kam mám ísť?? Inak veľmi oceňujem Vašu radu a ochotu pomôcť. Kiežby takých ľudí ako ste Vy bolo viac.

    Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

    Anna123
    Skúste zavolať na poľnoh.platobnú agentúru, ktorá je k vášmu bydlisku najbližšia, tá by mohla mať tieto ortomapy , už aj preto, že váš sused musel tieto snímky priložiť, len sa poponáhľajte lebo termín je 15.5.2011 alebo tam treba ísť osobne.

    orawak je offline (nepripojený) orawak

    Som kto som orawak
    nie je to zlozite len to treba trochu nastudovat.po prve musite vlastnit minimalne jeden hektar pody aby ste dostali podporu.moze to byt aj zlozene z viacerych parciel ale ta parcela musi mat najmenej 30 arov.musite sa zaregistrovat u vas na obecnem mestskom urade ako jednotne hospodariaci rolnik.vystavia vam tam tlacivo a stym pojdete na podohospodarsku platobnu agenturu ktora je najblizsie vasmu bydlisku.na nej vam aj poradia ohladom tohto viac myslim si aspon.mali by,na telefon pochybujem ze sa dovolate pretoze aspon u nas v dolnom kubine moc telefony nedvihaju je lepsie tam zajst osobne a popytat sa.dalej musite mat ucet v banke na ktory vam peniaze poslu ak vam ich schvalia.s tou ziadostou by ste si mali zajst na ppa uz teraz cim skor aby ste si mohli vsetko nastudovat.tam vam potom vydaju vsetky papiere ktore musite vyplnit a objednaju vam aj mapu na ktoru budete vyznacovat tu svoju parcelu,.minuly rok bola priama platba na hektar pody asi 150 eur.takze tolko.vela o tomto najde aj na stranke apa co tu uz bola spomenuta len treba hladat je tam aj prirucka ako vyplnat tlaciva.aj ja som mal problem s tym zistit ako to chodi.u nas je takychto poberatelov vela ale vsetci skupi na slovo.az na par vinimiek.ja napriklad som prvy rok nedostal nic lebo som neskoro zaziadal o prispevok musite to stihnut zhruba do zaciatku maj.

    pidro12 je offline (nepripojený) pidro12

    pidro12
    ahoj chcel by som sa pytat lebo tomu tak az nerozumiem co tam pisu v tom zakone NV SR č. 495/2011 Z. z. mam pozemky a chcem ich len kosit a udrzjavat aby tam nerastli kriaky atd.je potrebne aj nieco chovat nejake zvierata?ci naozaj bude stacit len kosit hoc je to orna poda?

    orawak je offline (nepripojený) orawak

    Som kto som orawak
    nie je potrebne chovat ziadny dobytok ale ta vymera musi byt minimalne ako som vyssie spominal jeden hektar.inak vam nedaju nic.zacul som teraz nejake hlasy ze by sa mali schvalovat nove pravidla pre pridelovanie dotacie vraj nad 20 ha plochy uz je potrebne mat aj zaregistrovany dobytok.nemal som cas to este studovat.ak viete viac napiste.

    Dobrý deň. Chcela by som vedieť ako mám postupovať, keď chcem získať dotácie na pôdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.