Zavrieť

Porady

prestrešenie terasy

ahojte poradaci....neviem sa rozhodnuť čím zastrešiť terasu pri dome...chceli by sme lexan - číry alebo mliečny...no zdá sa nám, že lexan časom zájde...máte s tým niekto skúsenosti...poprípade neviete poradiť čo je vhodné za prestrešenie terasy....Ďakujeeem..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
my sme si dali lexan, je stále rovnaký.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

kejka a ako dlho ho uz mate...nezachádzaju tie komôrky špinou??
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj my mame z byvalej terasy urobenu zimnu zahradu, konstrukcia je drevena, okna z dvojiteho vakuoveho skla, strecha z lexanu. Mame to uz 10 rokov a sme s tym spokojni. Pripadny prach a pel zo strechy vzdy poumyva prudky dazd, ktoreho byva v lete pozehnane. Jesenne nanosy zmiznu vzdy na jar s roztapajucim sa snehom.
0 0
svrki svrki

svrki je offline (nepripojený) svrki

tinkas Pozri príspevok
kejka a ako dlho ho uz mate...nezachádzaju tie komôrky špinou??
Keď sa to poriadne spravý špina sa tam nemá ako dostať
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Včera som objednal markízu pod lexanom mi to pripadá ako v skleníku.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

a poradiť nejakú dobrú firmu okolo LM neviete??
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

pivko Pozri príspevok
Včera som objednal markízu pod lexanom mi to pripadá ako v skleníku.
akú kupuješ?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mirkaska Pozri príspevok
akú kupuješ?
Neviem presný názov ale na konštrukcii má napísane strong - čo je vyšša rada od modelu basic. A kupujem tu:
http://www.markizykosice.sk/index.html
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Aký hrubý lexan použiť na zastrešenie prístrešku na auto? firma čo to bude robiť mi odporúča 16mm ale ten je fest drahý. 10mm nestačí?
0 0
svrki svrki

svrki je offline (nepripojený) svrki

8-10 v pohode postačí, hrúbka závisí od šírky latovania
mont. návod: http://www.tercoplast.sk/images/stor...azny-navod.pdf
2 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Ak to nemá tepelne izolovať, lexan je zbytočne drahý s komplet doplnkami, bežne používame trapézový polykarbonát od firmy Zenit na www.polykarbonat.sk
DSCN1065.jpg  
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
lapejko Pozri príspevok
Ak to nemá tepelne izolovať, lexan je zbytočne drahý s komplet doplnkami, bežne používame trapézový polykarbonát od firmy Zenit na www.polykarbonat.sk
vyzerá to strašne , to si radšej priplatím.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pivko,a lexan sa ti páči ??
na benzínke možno, ale k rd...možno k nejakému ultra-modernému..
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

pivko Pozri príspevok
Včera som objednal markízu pod lexanom mi to pripadá ako v skleníku.
Sto ľudí, sto chutí... Ja by som si markízu na dom nedala, pripomína mi to zmrzlináreň...
Na letnej terase transparentný lexan veľa chládku nenarobí, skôr naopak ... Iba ak farebný lexan, ale to je vec vkusu - a peňazí . Mne sa nepáčia ani farebné lepenkové šindle na altánkoch a terasách, tie mnohouholníkové vyzerajú ako osie hniezda. Tiež momentálne riešime podobný problém, a asi to vyhrá rovnaká krytina ako je na streche domu - klasická pálená škridľa Tondach, aby to nevyzeralo ako v cirkuse... Niekedy menej je viac...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
bjuty smis Pozri príspevok
pivko,a lexan sa ti páči ??
na benzínke možno, ale k rd...možno k nejakému ultra-modernému..
No aj mne sa to nepáči , najradšej by som tam dal Bramac ako mám na streche , len že mám tam okno do izby.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
pivko Pozri príspevok
No aj mne sa to nepáči , najradšej by som tam dal Bramac ako mám na streche , len že mám tam okno do izby.
No a ? Keď využívaš terasu nie si v izbe a keď si v izbe tak si môžeš prinajhoršom zasvietiť. Cez to priehľadné ide nielen svetlo, ale aj teplo. A terasu mám zakrytú bramacom a neviem si to vynachváliť.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

ja mám predlženú strechu, terasa je pocelej dlžke domu-takže bramac
teraz akurát dokončujem altánok...ako niekto spomenul vyššie, tiež sa mi(teda mojej žene ) nepáčia tie striešky na altánkoch, tak sme dali len rovné hranoly na stojato, asi 20cm od seba, celé natreté tmavohnedou lazúrou...a v ikei sme kúpili bielu napínacie plachtu aj s napínacími strunami....pekné -aj funkčné-to je už teraz bez tej plachty...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

bjuty smis Pozri príspevok
ja mám predlženú strechu, terasa je pocelej dlžke domu-takže bramac
teraz akurát dokončujem altánok...ako niekto spomenul vyššie, tiež sa mi(teda mojej žene ) nepáčia tie striešky na altánkoch, tak sme dali len rovné hranoly na stojato, asi 20cm od seba, celé natreté tmavohnedou lazúrou...a v ikei sme kúpili bielu napínacie plachtu aj s napínacími strunami....pekné -aj funkčné-to je už teraz bez tej plachty...
No bjuty, nechcem Ti brať ilúzie /teda Tvojej žene /, ale susedia majú takto riešenú terasu - predlženú strechu domu a vlani tam mali biele plachty... Tento rok ich nahradili lexanom...
Zrejme špinavá dažďová voda a prelety vtákov urobili svoje... Netuším, v akej lokalite bývaš, možno sú široko-ďaleko len kobercové trávniky a tuje... Ale v našom okolí nevymreli ešte /našťastie/ klasické záhrady aj s ovocím, takže vtáctvo nebeské si príde na svoje /jahody, maliny, čerešne, višne, ríbezle, černice/ - a mať vzorky z toho na tej plachte by asi nebolo ktovie čo... Ale zase by to bola taká tutti-frutti-ikea plachta...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

ja sám mám aj užitkovú záhradu, stromčeky, ovocné kríky, žaby a jašterice....
tá plachta sa bude isto dať oprať...a pár ozdôb mi nevadí....hoci žena s tým asi bude mať prolbém...

a ten altánok je samostatne postavený, tak 7 metrov od domu, zo strechy nebude nič padať ani stekať..
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ja som to riešil takto:
P4285591.jpg  
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať