Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ja tam mám "s predbežne overeným certifikátom" tak hádam bude do večera (počkám do cca 20-tej) spracované...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

calawen Pozri príspevok
ja tam mám "s predbežne overeným certifikátom" tak hádam bude do večera (počkám do cca 20-tej) spracované...
ja dostávam len také vyrozumenie po prijatí na el. podateľňu:
Po overení platnosti Vášho certifikátu obdržíte "Správu o akceptácii dokumentu elektronickou podateľňou", na základe ktorej bude Vami zaslaný dokument prijatý na spracovanie.

no a to overenie niekedy trvá 24 hodín
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prosím vás pekne nemôžem sa dostať na EZU vyhodí mi to hlášku Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.

Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

pritom včera som odosielala bez problémov všetko...vie mi niekto pomôcť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Maruška54 Pozri príspevok
Prosím vás pekne nemôžem sa dostať na EZU vyhodí mi to hlášku Neplatný certifikát - Pokúsili ste sa otvoriť EZU bez prihlásenia.

Ak prihlásenie nebude fungovať zatvorte prehliadač, skontrolujte uloženie certifikátu a pokúste sa prihlásiť znovu. V prípade pretrvávajúceho problému kontaktuje Helpdesk.

pritom včera som odosielala bez problémov všetko...vie mi niekto pomôcť?
podľa ranného infa z helpdesku - chyba na strane serverov drsr - pôjde to za cca 2 hodiny
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

srska Pozri príspevok
podľa ranného infa z helpdesku - chyba na strane serverov drsr - pôjde to za cca 2 hodiny
ďakujem dúfam že stihnem odoslať do pol dvanástej odchádzam totiž na promociu
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
no podľa najnovšej správy , odstávka EZU potrvá do 14.00 hodiny (neverím)
zase technické problémy, a to mám nejaké prehľady a DP..........
tlačiť a odniesť na DU , nestíham

DILETANTSTVO
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nuž stalo sa mi, čo ešte predtým nie, ale už sa o tom písalo myslím, že v súvislosti s EZU.
Ja podávam cez e-Dane, takže som si načítala správny .xml súbor, skontrolovala tlačivo, dala podpísať /ZEP/, odoslať, vytlačila som si potvrdenku a tešila sa, že som to stihla.
Pri kontrole podaní za všetky firmy /o pár dní-v utorok/ som si ten Prehľad nenašla.
resp. našla, ale v úplne inej firme, ktorá ani nemá zam-cov.
Pýtam sa, ako je to možné? Ako to, že ma systém neupozornil, že je iné DIČ?
samozrejme, kedže ide o nové tlačivo, tak v eTax mi podaný dokument neotvorí, aby som ho skontrolovala, cez EZU sa dostanem len ku klientom, ktorý majú EZU, ach jaj?
napísala som na tecnickú podporu drsr, ani sa neozvali - neviete, akú majú lehotu?
mailom som poslala potvrdenky aj správne súbory, nech mi to vysvetlia, ale zatiaľ žiadna odpoveď.

Ak teraz podám v správnej firme nanovo správny výkaz - už je po termíne, no čo už - prežijem.
ale ako mám stornovať ten, čo trčí v nesprávnej firme?

poprosím - stalo sa to už niekomu a ako ste to riešili?
Vdaka.
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Kejka,
ja keď som poslala zle priznanie (tiež som pomixovala firmy, ale bolo to posielané cez portál - že som mala "otvorenú" jednu firmu a načítala som priznanie inej firmy) - tak som zavolala správkyni firmy, do ktorej to nepatrilo, nadiktovala som jej informácie o podanom priznaní a ona si to v systéme "vymazala". Volať môžeš hneď zajtra, ale je možné že ti povie, že ona to v systéme ešte nevidí - tak ti povie, kedy máš zavolať.

Technická podpora k elektronickej komunikácii reaguje veľmi rýchlo. Aspoň niekto....

Ako sa ti ale mohlo stať, že cez eDANE si mala iné DIČ? Neexportuješ si to priamo zo svojho účtovného softvéru? Inak eDANE ťa na takéto niečo neupozornia - dokonca ani keď to posielaž cez portál - takže ja som to vyriešila tak, že si priznania exportujem zo softvéru a načítavam do eDANE - vtedy viem, že sa nemôže nič stať (aspoň v to dúfam :-)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Anelas Pozri príspevok
Kejka,
ja keď som poslala zle priznanie (tiež som pomixovala firmy, ale bolo to posielané cez portál - že som mala "otvorenú" jednu firmu a načítala som priznanie inej firmy) - tak som zavolala správkyni firmy, do ktorej to nepatrilo, nadiktovala som jej informácie o podanom priznaní a ona si to v systéme "vymazala". Volať môžeš hneď zajtra, ale je možné že ti povie, že ona to v systéme ešte nevidí - tak ti povie, kedy máš zavolať.

Technická podpora k elektronickej komunikácii reaguje veľmi rýchlo. Aspoň niekto....

Ako sa ti ale mohlo stať, že cez eDANE si mala iné DIČ? Neexportuješ si to priamo zo svojho účtovného softvéru? Inak eDANE ťa na takéto niečo neupozornia - dokonca ani keď to posielaž cez portál - takže ja som to vyriešila tak, že si priznania exportujem zo softvéru a načítavam do eDANE - vtedy viem, že sa nemôže nič stať (aspoň v to dúfam :-)

Stane sa ti to vtedy, keď kolieskom na myške nechtiac alebo chtiac poroluješ prstom... Vtedy DIČ-ká "preskakujú v kolonke DIČ" hoci čísla a údaje tlačiva ti ostávajú. To si ani nevšimneš v podstate. Pri tomto si treba dávať veľký pozor. A pohybovať sa len dole šípkami. Určite nie myškou. Inak e-Dane fungujú krásne. Ja som podávala aj prehľady ešte, a aj DP PO ešte 30. 6. za jedného nešťastníka, s dátumom 1.7. mi prišli akceptácie. Čiže v tomto nie je problém.
1 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Vlastne áno, máš pravdu s tým DIČ - aj mne sa to raz stalo, všimla som si to úplnou náhodou. Myslím, že by to mali urobiť tak, aby sme si niekde mohli zadať voľbu "definitívna podoba priznania" alebo niečo také a človek by si bol istý, že to čo tam natiahne, sa už nezmení. Ale keby sme niečo také chceli, asi by sme to mali zakričať do lesa - to by bolo skôr vypočuté ako dnes niečo chcieť od Finančnej správy.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Anelas Pozri príspevok
Vlastne áno, máš pravdu s tým DIČ - aj mne sa to raz stalo, všimla som si to úplnou náhodou. Myslím, že by to mali urobiť tak, aby sme si niekde mohli zadať voľbu "definitívna podoba priznania" alebo niečo také a človek by si bol istý, že to čo tam natiahne, sa už nezmení. Ale keby sme niečo také chceli, asi by sme to mali zakričať do lesa - to by bolo skôr vypočuté ako dnes niečo chcieť od Finančnej správy.
Veru tak, my ich bohužiaľ musíme počúvať vo všetkom a niekedy komplikovane ich presviedčať o tom, ako im to nefunguje. Len oni na nás stále len sypú : porušili ste tento a tento §.... nesplnili ste si túto povinnosť....
A kde je ich zabezpečenie aspoň spoľahlivosti, nezameniteľnosti a plnej funkčnosti za toľké (mimochodom naše) peniaze ?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno -tak asi je to v tom. Pracujem s myšou. Takže preskočilo na DIČ nesprávnej firmy a tam vlastne bude akoby správny dokument s identifikačnými údajmi ako majú byť, len ja som si nevšimla, že je to zle. Totiž, ja ťapa - aj na potvrdenke mám to nesprávne DIČ uvedené, kebyže som si všimla, mohla som ešte v termíne odoslať na správnu firmu a dodatočne riešiť tento lapsus.
No čo už.
takže ja si zajtra zavolám správkyni a skúsim to vybaviť. Prehľa je už spracovaný, tak hádam to tam bude mať.
po druhé - idem si skontrolovať poštu, či mi odišiel ten dotaz na technickú podporu.
mám možnosť zavolať aj tam - vyskúšam.
Pochybujem, že by len tak na moje požiadanie prehodili podania - ani nemôžu, kedže podľa Vás na dokumente bude DIČ tej nesprávnej firmy.
Záver - nezostáva iné, len podať ešte raz, hoci aj po termíne, prehlad za správnu firmu.
Záver2 - nikdy cez eDane nepoužívať myš ale šipky!!!!!

odkaz pre Anelas - áno, SW mi exportuje .xml, ja otvorím eDane, nájdem správny formulár, načítam z .xml správny formulár -tam sa nepomýlim, v názve súboru je meno spoločnosti. Po načítaní vidím údaje a vidím, že je to tá firma, ktorú chcem riešiť. muselo sa to pokašľať tým rolovaním myšou.
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Ja som si v Potvrdení o odoslaní DIČ doteraz nekontrolovala - keď to človek súka jedno za druhým, tak niektoré veci už robí automaticky a snaží sa šetriť čas kde sa dá (veď keď budeme podávať prehľad dane zo závislej činnosti denne a nie že mesačne, tak to bude ešte zaujímavejšie......). Ale odteraz si budem na potvrdení o odoslaní DIČ poctivo sledovať.

Pravda je tá, že je to nová vec a človek nevie, kde by sa mohla stať chyba. Teraz sa môžem poučiť na tvojej chybe Kejka - keď si zoberiem výšku pokuty za nepodanie daňového priznania.....tak veru tých 5 sekúnd naviac na prekontrolovanie DIČ oželiem.

Kejka, ja by som sa snažila zistiť, či môžu uznať aj ten pôvodný prehľad - je na ňom predsa správny názov firmy, správni zamestnanci.....možno nejakým listom keby si oficiálne to riešila, tak by uznali prehľad za podaný v termíne.....nenechala by som to iba tak, pretože ak si zmyslia za 3 roky že budú pokutovať všetky nepodané prehľady a zahrnú tam aj teba, aj keď išlo iba o nesúlad DIČ a názvu firmy......
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

KEJKA Pozri príspevok

Záver2 - nikdy cez eDane nepoužívať myš ale šipky!!!!!

odkaz pre Anelas - áno, SW mi exportuje .xml, ja otvorím eDane, nájdem správny formulár, načítam z .xml správny formulár -tam sa nepomýlim, v názve súboru je meno spoločnosti. Po načítaní vidím údaje a vidím, že je to tá firma, ktorú chcem riešiť. muselo sa to pokašľať tým rolovaním myšou.
Kejka, môžeš používať myš, len si daj pozor a hneď po načítaní z xml si preklikni do hociktorého nižšieho okienka ( napr. titul) a potom môžeš rolovať veselo. Keď budeš mať kurzor nižšie nebude Ti rolovanie meniť DIČ.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Anelas Pozri príspevok
Ja som si v Potvrdení o odoslaní DIČ doteraz nekontrolovala - keď to človek súka jedno za druhým, tak niektoré veci už robí automaticky a snaží sa šetriť čas kde sa dá (veď keď budeme podávať prehľad dane zo závislej činnosti denne a nie že mesačne, tak to bude ešte zaujímavejšie......). Ale odteraz si budem na potvrdení o odoslaní DIČ poctivo sledovať. ved ani ja...zo začiatku som kontrolovala, študovala.........ale už som sa spoľahla a bum - toto sa stalo.

Pravda je tá, že je to nová vec a človek nevie, kde by sa mohla stať chyba. Teraz sa môžem poučiť na tvojej chybe Kejka - keď si zoberiem výšku pokuty za nepodanie daňového priznania.....tak veru tých 5 sekúnd naviac na prekontrolovanie DIČ oželiem.
veru tak
Kejka, ja by som sa snažila zistiť, či môžu uznať aj ten pôvodný prehľad - je na ňom predsa správny názov firmy, správni zamestnanci.....možno nejakým listom keby si oficiálne to riešila, tak by uznali prehľad za podaný v termíne.....nenechala by som to iba tak, pretože ak si zmyslia za 3 roky že budú pokutovať všetky nepodané prehľady a zahrnú tam aj teba, aj keď išlo iba o nesúlad DIČ a názvu firmy......
ved preto som písala na technockú podporu a zatiaľ som neopakovala podanie. I tak je neskoro, tak sa práve snaažím získať dôkazy, že som to podala na DU iba na nesprávnu firmu. Žiaľ, na podanom DP budú podľa mňa správne údaje, ale DIČ a teda asi aj názov firmy bude ten nesprávny - toto som si práve chcela skontrolovať, ale z portálu spätne tlačivo nevytiahnem.
Takže zajtra volám na technickú podporu aj správkyni na DU, skúsim pozisťovať čo sa dá. Uvítala by som skôr e-komunikáciu aby som mala aj dôkaz, telefonát o 1-2-3 roky mi od pokuty nepomôže.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Aljok Pozri príspevok
Kejka, môžeš používať myš, len si daj pozor a hneď po načítaní z xml si preklikni do hociktorého nižšieho okienka ( napr. titul) a potom môžeš rolovať veselo. Keď budeš mať kurzor nižšie nebude Ti rolovanie meniť DIČ.
samozrejme, že myš používať môžem, ale záver som si urobila taky ako cituješ. Bezpečnejšie je používať šipky.
ja som preklikla aj veselo rolovala, ved som si skontrolovala údaje........no a potom pri podpisovaní a odoslaní sa stalo toto.
takže ešte raz - ruky preč od myši.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
samozrejme, že myš používať môžem, ale záver som si urobila taky ako cituješ. Bezpečnejšie je používať šipky.
ja som preklikla aj veselo rolovala, ved som si skontrolovala údaje........no a potom pri podpisovaní a odoslaní sa stalo toto.
takže ešte raz - ruky preč od myši.
Ja som na tú myš a zmenu DIČ prišla úplne náhodou... Fakt si treba dávať na to prekliknutie pozor.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

KEJKA Pozri príspevok
Žiaľ, na podanom DP budú podľa mňa správne údaje, ale DIČ a teda asi aj názov firmy bude ten nesprávny - toto som si práve chcela skontrolovať, ale z portálu spätne tlačivo nevytiahnem.
Celé tlačivo aj názov firmy budeš mať správne, okrem DIČ (toto Ti tá myška prerolovala).
1 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

je to ako pise Aljok - zle si tam mala iba DIC. Nazov firmy sa urcite nezmenil.
1 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

dobry den, skusal dnes niekto posielat cez edane? mne ani neprebehne aktualizacia a vyskoci mi toto: chyba pri linkovani pluginu DPbase a ked dam ok, tak mi nieco vypisuje a dam potvrdit a neviem sa toho zbavit...vobec mi to nejde skoncit...neda sa to zavriet x

ako mam teraz poslat mesacny prehlad? cez drsr mi neponuka mesacny prehlad....

stalo sa to niekomu????

dakujem za reakcie....
0 0
Načítať ďalšie