Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

KEJKA Pozri príspevok
aha, tak áno, ja som mala na mysli potvrdenku o odoslaní cez eDane. Tam mám DIČ a to tiež netlačím, ale uložím v PDF formáte pod názvom firmy. Ale tlačím odkedy som sa pomýlila, pribudli firmy, mám to v šanone s podaniami, aby som si bola istá, že som to odoslala. Po čase skontrolujem akceptácie a to si zasa poznačím, že boli akceptované.
Potvrdili mi z technickej podpory, že akceptácie už nebudú. Jediný spôsob, ako prepojiť podanie a potvrdenie o prijatí je číslo podania, ktoré je vytlačené na potvrdení o podaní aj na potvrdení o prijatí. Takže teraz si ukladám potvrdenie o prijatí do wordu a potom k nemu nakopírujem potvrdenie o prijatí. A ešte sa dá potvrdenie o prijatí uložiť v .xml formáte. Tak dúfam, že mám uložené všetko čo sa uložiť dalo a čo mi v budúcnosti bude slúžiť ako dôkaz, že podania som naozaj podala.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Anelas Pozri príspevok
Potvrdili mi z technickej podpory, že akceptácie už nebudú. Jediný spôsob, ako prepojiť podanie a potvrdenie o prijatí je číslo podania, ktoré je vytlačené na potvrdení o podaní aj na potvrdení o prijatí. Takže teraz si ukladám potvrdenie o prijatí do wordu a potom k nemu nakopírujem potvrdenie o prijatí. A ešte sa dá potvrdenie o prijatí uložiť v .xml formáte. Tak dúfam, že mám uložené všetko čo sa uložiť dalo a čo mi v budúcnosti bude slúžiť ako dôkaz, že podania som naozaj podala.
a toto zo včera nie je akceptácia?
schránka_drsr.jpg  
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Mne už akceptácie nechodia. Príde iba potvrdenie o prijatie podania - do eDane. Dobré je, že príde okamžite ako bolo podanie podané - nemusíme čakať na akceptácie minimálne jeden deň ako to bolo doteraz.

Nie je tá tvoja akceptácia spojená s certifikátom - neaktualizovala si si ho alebo niečo?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Anelas Pozri príspevok
Mne už akceptácie nechodia. Príde iba potvrdenie o prijatie podania - do eDane. Dobré je, že príde okamžite ako bolo podanie podané - nemusíme čakať na akceptácie minimálne jeden deň ako to bolo doteraz.

Nie je tá tvoja akceptácia spojená s certifikátom - neaktualizovala si si ho alebo niečo?
subjekt mal predtým ezu a v 12/2012 poslané z drsr nové id + heslo
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Tak to je akceptácia toho. Ale už nebudú chodiť akceptácie prijatia podaní.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Anelas Pozri príspevok
Tak to je akceptácia toho. Ale už nebudú chodiť akceptácie prijatia podaní.
čoho?
včera podaný mp za 12/2012 cez eDane a zadané id+heslo. akceptované je podanie toho prehľadu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pozrite....

http://pc.zoznam.sk/novinka/aktualne...bezpecna-chyba
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

srska Pozri príspevok
čoho?
včera podaný mp za 12/2012 cez eDane a zadané id+heslo. akceptované je podanie toho prehľadu
No, mne už akceptácie do Finančného portálu nechodia - ty si priložila fotku obrazovky z finančného portálu. V úvode, keď som si otvorila finančný portál je totiž napísané, že akceptácie už nebudú chodiť, že už budú potvrdenia v eDane. A tam si ich ja aj sťahujem a tlačím = v eDane hore na lište "elektronická podateľňa" a potom "zoznam prijatých dokumentov a potvrdení"
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

Pozerala som to teraz na zozname. Zaujímalo by ma, či je Java potrebná pri elektronickej komunikácii cez eDane. Či sa neskomplikuje elektronické odosielanie dokumentov, keď si Javu odinštalujem z môjho PC. Používam iba Internet Explorer a Mozillu. Môže niekto šikovný poradiť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

AnnaK Pozri príspevok
Pozerala som to teraz na zozname. Zaujímalo by ma, či je Java potrebná pri elektronickej komunikácii cez eDane. Či sa neskomplikuje elektronické odosielanie dokumentov, keď si Javu odinštalujem z môjho PC. Používam iba Internet Explorer a Mozillu. Môže niekto šikovný poradiť?
eDane sú v 2 verziách. 1. - klasika z roku 2011 a 2. java eDane . používam klasiku a len cez firefox. vo ff sa dajú zakázať tzv. zásuvné moduly - postup na obr.

alebo úplne odinštalovať javu
java_firefox.jpg  
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Teraz som odoslala DP k motorovým vozidlám cez eDane a v správe o odoslaní mi vypísalo, že je potrebné DÚ do piatich dní predložiť krycí list, čo je ale v rozpore s tým, čo bolo uvedené v postupe pri používaní el. služieb pre používateľov EZU. A ešte na tom potvrdení bolo uvedené, že som podala DP k MV za zdaňovacie obdobie 2009-2011, čo sa mi tiež moc nepáči, pretože ja som podávala DP za r. 2012. Na technickú podporu sa neviem dovolať.
0 0
AnnaK AnnaK

AnnaK je offline (nepripojený) AnnaK

srska Pozri príspevok
eDane sú v 2 verziách. 1. - klasika z roku 2011 a 2. java eDane . používam klasiku a len cez firefox. vo ff sa dajú zakázať tzv. zásuvné moduly - postup na obr.

alebo úplne odinštalovať javu
Ďakujem, ja som zistila, že v zásuvných moduloch javu vôbec nemám a inak tiež používam klasiku.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

emma01 Pozri príspevok
Teraz som odoslala DP k motorovým vozidlám cez eDane a v správe o odoslaní mi vypísalo, že je potrebné DÚ do piatich dní predložiť krycí list, čo je ale v rozpore s tým, čo bolo uvedené v postupe pri používaní el. služieb pre používateľov EZU. A ešte na tom potvrdení bolo uvedené, že som podala DP k MV za zdaňovacie obdobie 2009-2011, čo sa mi tiež moc nepáči, pretože ja som podávala DP za r. 2012. Na technickú podporu sa neviem dovolať.
sprav si nabudúce zálohu xml, fdf a pdf súboru - podania. to čo bolo v xml to bolo podané.
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Áno bolo to podané v xml a mám to aj zálohované a aj vytlačené. Najviac ma mätie to uporzornenie, že mám podať ešte aj ten krycí list. Na technickú podporu sa jednoducho nedá dovolať. Držala som linku pol hodiny a stále som bola v poradí.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

emma01 Pozri príspevok
Áno bolo to podané v xml a mám to aj zálohované a aj vytlačené. Najviac ma mätie to uporzornenie, že mám podať ešte aj ten krycí list. Na technickú podporu sa jednoducho nedá dovolať. Držala som linku pol hodiny a stále som bola v poradí.
nevolaj - píš. odpovedajú rýchlo. ja som písal v sobotu okolo obeda a dnes ráno prišla odpoveď - technickapodpora@financnasprava.sk.
2 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

Prosim vas, ja uz som z toho jelen. Presiel som z EZU na eDane.
Dna 6.1. som cez eDane poslal Suhrnny vykaz.
Ked sa prihlasim do eTax na stranke DRSR, v schranke sprav mam spravu o aceptacii podania elektronickou podatelnou.
Ked si dam v eTax zobrazit Dokumenty danoveho subjektu, vidim tam suhrnny vykaz, ale nic o tom, ze by bol spracovany.
Je to tak spravne a staci to?

PS: V aplikacii eDane to v zozname odoslanych dokumentov nevidim, ale to bude asi tym, ze sa tam budu zobrazovat az dokumenty odoslane po poslednej zmene tento vikend.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Mám taký istý problém ako emma, len mne nevypísalo, že mám podať krycí list.....čo ďalej? Zistili ste niečo?
V správe mi píše Prijaté a Potvrdené
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Dnes som sa dovolala na technickú podporu a teta mi povedala, že ten krycí list musím predložiť "len" tento mesiac a "len" pri DP z MV, na čo som jej oponovala, že v poučení z DÚ je jasne napísané, že daň. subjekty, ktoré podávali do decembra 2012 DP cez aplikáciu EZU, žiadne krycie listy nepredkladajú. Lenže teta mala menší zmätok v pojmoch podávanie na dohodu a cez aplikáciu EZU a tak sa odbehla niekoho spýtať, ale bola zmätená ešte viac a tak povedala, že ma prepája na kolegu. A to bol koniec, pretože to som sa zasa dostala do poradia a keďže som volala z práce, tak som to zložila a nič som sa nedozvedela.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Emma, nevieš to náhodou oskenovať kde Ti to vypisuje, že máš podať Krycí list?
Ja na potvrdenke nič také nemám
0 0
Načítať ďalšie