Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

emma01 Pozri príspevok
Dnes som sa dovolala na technickú podporu a teta mi povedala, že ten krycí list musím predložiť "len" tento mesiac a "len" pri DP z MV, na čo som jej oponovala, že v poučení z DÚ je jasne napísané, že daň. subjekty, ktoré podávali do decembra 2012 DP cez aplikáciu EZU, žiadne krycie listy nepredkladajú. Lenže teta mala menší zmätok v pojmoch podávanie na dohodu a cez aplikáciu EZU a tak sa odbehla niekoho spýtať, ale bola zmätená ešte viac a tak povedala, že ma prepája na kolegu. A to bol koniec, pretože to som sa zasa dostala do poradia a keďže som volala z práce, tak som to zložila a nič som sa nedozvedela.
nabudúce skús s tetou na podpore takto: "dobrý deň, v záujme skvalitnenia služieb technickej podpory finančnej správy, bude tento hovor zaznamenaný ....."
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Konečne máme zas možnosť vytlačiť si potvrdenku.

Citujem z príručky :

Voľba „Zobraziť potvrdenku“ umožní používateľovi vytlačiť správu o prijatí, resp. o odmietnutí dokumentu. Potvrdenku je možné získať až po spracovaní objektu v elektronickej podateľni.
1 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Dobrý večer, 14.1.2013 som podala dan. priznanie k DMV, e dane, odoslalo sa to konečne,
vytlačila som si správu z aplikácii eDane.
Akceptáciu alebo odmietnutie si možem overiť v menu El.podatelna, zoznam prijatých dokumentov a potvrdení.
Neviem sa k tomu dostať. Doteraz som išla cez prihlásenie, výber subjektov, podanie dokumentov. Dokument sa nikde neobjavil, alebo to trvá tak dlho?
Dakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Gabriela 19 Pozri príspevok
Dobrý večer, 14.1.2013 som podala dan. priznanie k DMV, e dane, odoslalo sa to konečne,
vytlačila som si správu z aplikácii eDane.
Akceptáciu alebo odmietnutie si možem overiť v menu El.podatelna, zoznam prijatých dokumentov a potvrdení.
Neviem sa k tomu dostať. Doteraz som išla cez prihlásenie, výber subjektov, podanie dokumentov. Dokument sa nikde neobjavil, alebo to trvá tak dlho?
Dakujem
Potvrdenku v eDANE nájdeš takto :

Elektronická podateľňa - Zoznam prijatých dokumentov a potvrdení - Potvrdíš ID a heslo na prihlásenie -Nastav si dátum od ktorého chceš zobraziť potvrdenia - klikni na Aktualizuj (vpravo hore)- zobrazia sa ti Potvrdenia o prijatí podania - vyber si ktoré potrebuješ a stlač Zobraziť potvrdenku (dolu), zobrazí sa ti Správa o odoslaní podania z aplikácie eDANE, ktorú môžeš vytlačiť.
1 0
Chrusťa Chrusťa

Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

hmm, nič viac k tomu netreba? stačí ak si vytlačím tu "správu o odosl.podania z aplikácie e DANE?" Lebo ja som následne sa prihlásila aj do e Tax pod ID a nič som tam nenašla, že čosi bolo prijaté mnou. Následne som preto osobne navštívila DU a tam pani na mna pozerala ako puk, čo vlastne chcem a ukázala som jej tu potvrdenku a spýtala sa jej, či toto mi stačí ako dôkaz, že som DP podala.
0 1
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Chrusťa Pozri príspevok
hmm, nič viac k tomu netreba? stačí ak si vytlačím tu "správu o odosl.podania z aplikácie e DANE?" Lebo ja som následne sa prihlásila aj do e Tax pod ID a nič som tam nenašla, že čosi bolo prijaté mnou. Následne som preto osobne navštívila DU a tam pani na mna pozerala ako puk, čo vlastne chcem a ukázala som jej tu potvrdenku a spýtala sa jej, či toto mi stačí ako dôkaz, že som DP podala.
Asi stačí, pretože v používateľskej príručke k eDANE iné potvrdenie neuvádzajú...
Pozri strany 19 - 22.
http://edane.drsr.sk/install/Plugin/...20prirucka.pdf
0 0
Gabriela 19 Gabriela 19

Gabriela 19 je offline (nepripojený) Gabriela 19

Aka može byť chyba, kde sa mi vober nezobrazuje .zoznam prijatých dokumentov"
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Gabriela 19 Pozri príspevok
Aka može byť chyba, kde sa mi vober nezobrazuje .zoznam prijatých dokumentov"
Hľadáš to v aplikácii eDANE?
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím Vás je to správne ak podám výkaz, mám potvrdenku, ale v schránke správ po prihlásení nič nie je.... tam už to nebude chodiť?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

vjejka Pozri príspevok
Prosím Vás je to správne ak podám výkaz, mám potvrdenku, ale v schránke správ po prihlásení nič nie je.... tam už to nebude chodiť?
...hmmm, musíš vydržať, niekedy 10 minút, niekedy 24 hodín.....
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

dakujem, uvidím...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

tictac7 Pozri príspevok
...hmmm, musíš vydržať, niekedy 10 minút, niekedy 24 hodín.....
no ja som podavala so ZEP cez eDane vcera doobeda, mam potvrdenku o podani, ale doteraz nemam v schranke sprav ani potvrdenie o podanie ani akceptaciu. Aj po takom dlhom case je to ok?
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

vjejka Pozri príspevok
Prosím Vás je to správne ak podám výkaz, mám potvrdenku, ale v schránke správ po prihlásení nič nie je.... tam už to nebude chodiť?
nehľadaj v schránke správ, ale priamo v aplikácií E-DANE. Bližšie pozri príspevok 3406 od Ajlok na predchádzajúcej strane

alebo tu: http://www.porada.sk/t207247-p7-surn...ml#post2224685
Naposledy upravil tuta : 15.01.13 at 19:50
2 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím vás,mám ešte jednu otázku. Posielam to cez Edane, bez zaručeného podpisu. Vyplním dokument, skontrolujem, idem odoslať a mna to vobec nevyzve aby som dokument podpísala, ale rovno mi tam dá vložiť id a heslo a príde mi potvrdenie. Nemám niekde chybu?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vjejka Pozri príspevok
Prosím vás,mám ešte jednu otázku. Posielam to cez Edane, bez zaručeného podpisu. Vyplním dokument, skontrolujem, idem odoslať a mna to vobec nevyzve aby som dokument podpísala, ale rovno mi tam dá vložiť id a heslo a príde mi potvrdenie. Nemám niekde chybu?
nie
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Ivenka Pozri príspevok
Emma, nevieš to náhodou oskenovať kde Ti to vypisuje, že máš podať Krycí list?
Ja na potvrdenke nič také nemám
Viď. v prílohe.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Poslala som dotaz, odpoveď prišla, len nie na to, čo som sa pýtala takže zase a opäť neviem ako sa k tlačivu, ktoré potrebujem, dostanem
________________________________________
Riešenie:
Vsetky nove dokumenty su zapracovane len do aplikacie eDane verzia 1.2.0.0. Nerobte podanie cez eTax (prihlasenie na www.drsr.sk), ale si otvorte eDane. Ak ich mate nainstalovane na PC, tak na pracovnej ploche by ste mali mat ikonu eDane alebo cez Start-Programy - danove riaditelstvo - eDane. Ak ich este nainstalovane nemate, eDane si instalujte z www.drsr.sk - vpravo eDane a pokiaľ ste eDane nemali nainstalovane, na PC, tak si nainstalujte najskôr D.Signery pre Váš PC a potom si stiahnite až eDane. eDane sa Vam nainstaluju na plochu Vasho pocitaca. Vždy, keď budete otvarať eDane bude prebiehať aktualizácia tlačív. Postup podavania DP: Najskor vyberte Danove dokumenty>DPH>SV... nasledne Praca s DP (nacitanie xml.- ak mate) dokument dajte kontrolovat> V položke Práca s DP vytlačte cely dokument >odoslat. V edaniach bude od Vas pytat ID a heslo az po kliknuti na "Odoslat". Vyberiete Elektronicku znacku a natukate ID a heslo. Kontrola odoslanych dokumentov z novej verzie eDani 1.2.0.0. (od 10.1.2013): V eDaniach je nova zalozka - elektronicka podatelna - kde si budete kontrolovat svoje podania cez eDane Ak ste posielali DP od termínu: 10.1.2013 skontrolujete si odoslané dokumenty PRIAMO v novej verzie eDani 1.2.0.0. Elektronická podateľňa - do Histórie komunikácie pod eTax sa už neprenášajú. Ak ste posielali DP do terminu: 10.1.2013 skontrolujete si odoslané dokumenty len pod eTaxom v histórii komunikácii - Vyber subjektu - Podanie dokumentu - (zadanie roku) Vyhladaj. Info nájdete v používateľskej píručke na eDaniach v Pomocníkovi

________________________________________
Dobrý deň, Naša spoločnosť je povinná v zmysle platnej legilatívy podať " Oznámenie o vyplatení, alebo pripísaní úrokového príjmu" Uvedené tlačivo nie je možné za rok 2012 zaslať elektronicky, systém neumožňuje zadať rok vypracovania /2013/. Taktiež nie je možné stiahnuť si na internete tlačivo, kde by sa dali napísať aktuálne dátumy. Kedy bude vyššie uvedené tlačivo sprístupnené na elektronické odoslanie?
0 0
emma01 emma01

emma01 je offline (nepripojený) emma01

Opäť som mala šťastie a dovolala som sa na podporu eDANE (zrejme hneď z rána nie je taký nápor) a dostala som takúto odpoveď: zdaňovacie obdobie 2009-2011, ktoré je uvedené na správe o odoslaní dokumentu momentálne riešia a upozornenie na predloženie krycieho listu je určené pre tých, ktorí majú uzavretú dohodu podľa § 20 ods. 8 zákona 511/1992 Zb. Takže v mojom prípade, keďže mám dohodu uzavretú podľa § 13 ods. 5 zákona 563/2009 Z.z., je toto upozornenie bezpredmetné.
4 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Aby som pomohla tým čo pátrajú po schránke správ...nedolo mi to a napísala som mail na podporu, možno to niekomu pomôže:
Riešenie:
Na podávanie je potrebné použiť aplikáciu eDANE kde sú zapracované aktuálne tlačivá. Zoznam prijatých potvrdení a dokumentov nájdete v aplikácii eDANE, Elektronická podateľňa.

________________________________________
Popis:
Sprava: Dobrý deň, chcela by som sa spýtať. Odoslala som výkaz, ukázalo mi že výkaz odisiel, je akceptovaný, ale stále som do schránky správ nedostala žiadnu správu o prijatí výkazu. Tieto výkazy už nebudú posielané do schránky správ? Alebo výkaz neprešiel? dakujem

Tak ja tomu chápem, že schránku správ ani kontrolovať netreba!
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

veru netreba, v schránke správ sa tie novo odoslané dokumenty už nezobrazujú. Treba si ich pozrieť priamo v E-DANIACH v elektronickej podateľni.
0 0
Načítať ďalšie