Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 16:59
Téma je uzavretá.
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

plnomocenstvo podpísané konateľom si skopírujem a odložím, takže dôkaz, že to podpísal predsa mám
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja idem s konateľom, nederiem sa, že to vybavím zaňho. Takto mám istotu, že on chcel - lebo je na DU podpísaný, aby som zaňho podávala dokumenty,
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Ako presne by malo plnomocenstvo vyzerať, ak budem ako zamestnanec zasielať výkazy elektronicky, aká má byť presná formulácia tohto splnomocnenia?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
No úplne jednoducho splnomocnenie na elektronické podávanie DP, prehľadov, výkazov atď.... za akú spoločnosť... presne rozpísať kto koho splnomocňuje a na akú dobu...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ja si davam splnomocnenie v dvoch originaloch a jeden zostava mne
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Je tu niekde priložený aj nejaký vzor splnomocnenia?
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

zuzana
Je tu niekde priložený aj nejaký vzor splnomocnenia?
hore pri nazve temy je ikonka lupy = vyhladavanie v teme

a najde ti napr. http://www.porada.sk/t168568-p89-ele...ml#post2296263
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... neviem, či to už, predsa len, niekto nespomenul ... ale ak idete tlačiť čokoľvek zo stránky www.drsr.sk potrebné ku podpísaniu dohody o elektronickom zasielaní potrebujete použiť EXPLORER, a nie MOZILU ( odporúčanie z horúcej linky DRSR), nakoľko Mozila nepodporuje interpunčkné znamienka = osobná skúsenosť ... možnože niekomu príde vhod ...
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Keď som podala prehľad cez e-dane /bez ZEP/ , cez drsr.sk ho v " dokumentoch daňového subjektu" neuvidím? Zatiaľ tam nie je - dnes som podávala - ale zato tam sú všetky čo som doteraz nosila v papierovej forme na DÚ.... Dá sa podávať aj cez drsr.sk alebo iba cez e-dane? Ešte jedna otázka: podanie cez e-dane - stačí mi keď si vytlačím "správu o odoslaní podania" ako doklad, že som dokument podala alebo ešte nejakú akceptáciu prijatia dokumentu? Chcem mať istotu, že to tam majú a je to OK ... ako si to 100% overím? Dnes som prvý krát podávala niečo na základe dohody § 13. Vďaka.
Naposledy upravil AdaMtiM : 27.09.13 at 11:07 Dôvod: doplnenie
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

ja si tlačím správu o odoslaní podania, musíš tam mať text: Podanie .... od odosielateľa ... za ..... bolo prijaté , to je doklad, že si to správne odoslala
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

podanie + prijatie.
ukladám vždy do pdf súboru. tu len ako príklad som to dal do jedného
5 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

celá uložená agenda prehľadu za jeden mesiac
porada.jpg  
2 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Vďaka. Ešte teda dá sa podávať el. cez e-tax alebo len cez e-dane?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ja využívam iba eDane
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

AdaMtiM - veď cez e-tax sa už nedá podávať. Podáva sa cez eDane
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Prosím vás poraďte ešte. Cez jedno ID podávam pre 3 firmy. Som v e-dane. Prihlásim sa a chcem podať ale nevidím nikde možnosť výberu medzi jednotlivými firmami. V okne "nastavenia" je síce "zoznam subjektov" ale tam sa zobrazuje iba jedna firma a nevidím tam tiež nikde možnosť pridania alebo výberu ďalšej firmy. Podala som, potvrdenka znie na príslušné DIČ, hádam to bude OK. Ďakujem.
Naposledy upravil AdaMtiM : 11.10.13 at 12:31 Dôvod: doplnenie
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

AdaMtiM
Prosím vás poraďte ešte. Cez jedno ID podávam pre 3 firmy. Som v e-dane. Prihlásim sa a chcem podať ale nevidím nikde možnosť výberu medzi jednotlivými firmami. V okne "nastavenia" je síce "zoznam subjektov" ale tam sa zobrazuje iba jedna firma a nevidím tam tiež nikde možnosť pridania alebo výberu ďalšej firmy. Podala som, potvrdenka znie na príslušné DIČ, hádam to bude OK. Ďakujem.
dobre to máš. Pri podávaní, nikde nevyberáš subjekt, za ktorý podávaš, priradí sa to automaticky podľa DIČ na príslušnom podaní, čo robíš.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

AdaMtiM
Prosím vás poraďte ešte. Cez jedno ID podávam pre 3 firmy. Som v e-dane. Prihlásim sa a chcem podať ale nevidím nikde možnosť výberu medzi jednotlivými firmami. V okne "nastavenia" je síce "zoznam subjektov" ale tam sa zobrazuje iba jedna firma a nevidím tam tiež nikde možnosť pridania alebo výberu ďalšej firmy. Ďakujem za pomoc.
podotázka - to nevidíš po prihlásení na ep fs sr alebo v menu edane - nastavenia/zoznam subjektov? ak v edane, tak to nech ťa netrápi.
v edane to funguje takto: zvolíš formulár, načítaš xml súbor, skontroluješ, odošleš na ep fs sr buď podpísané zep-om alebo tým 2. spôsobom a skontroluješ či to tam je po zadaní id a hesla - fertig
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Najjednoduchší spôsob je, posielať to exportom zo softvéru. To znamená, že si výkaz v XML štruktúre zo softu odošleš, potom v eDaniach načítaš, podpíšeš odošleš...
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

v e-dane to v zozname subjektov nie je - iba jednu firmu tam vidím, keďže som zvyknutá, že na poisťovniach, rovnako aj v e-taxe si vždy môžem vybrať firmu a tu nie, bála som sa...áno robím cez export zo softu..... ďakujem vám za reakciu
0 0
Načítať ďalšie