Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Chcem sa opýtať, ktoré zo súborov ( xml, pdf, fdf ) ukladáte na disk kvôli archivácii pri elektronickom podávaní priznania DPH?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Adiks
Chcem sa opýtať, ktoré zo súborov ( xml, pdf, fdf ) ukladáte na disk kvôli archivácii pri elektronickom podávaní priznania DPH?
DP, hlásenia,prílohy k DP ukladám aj v xml, aj v pdf. + v pdf si ukladám potvrdenie o odoslaní a prijatí. Na každého klienta mám chlievik, v ňom chlievik s rokom, v ňom chlievik napr. DPH a v ňom chlievik napr. DPH201310 a v ňom mám toto všetko uložené...
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Sarlotka
este raz by som posunula otazku uvádzate meno uctovnika pri elektronickom podavani v DPH vykaze a suhrnnom vykaze cez edane?

dakujem

ja ano, meno a priezvisko osoby opravnenej na podanie DP za osobu podavajucu DP, mam predsa splnomocnenie na elektronicke podanie - som opravnena na podanie, ci?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tictac7
Adiks
Chcem sa opýtať, ktoré zo súborov ( xml, pdf, fdf ) ukladáte na disk kvôli archivácii pri elektronickom podávaní priznania DPH?
DP, hlásenia,prílohy k DP ukladám aj v xml, aj v pdf. + v pdf si ukladám potvrdenie o odoslaní a prijatí. Na každého klienta mám chlievik, v ňom chlievik s rokom, v ňom chlievik napr. DPH a v ňom chlievik napr. DPH201310 a v ňom mám toto všetko uložené...
ako na družstve ale ja tiež tak + kopy na externé médium
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

nika.sum
Sarlotka
este raz by som posunula otazku uvádzate meno uctovnika pri elektronickom podavani v DPH vykaze a suhrnnom vykaze cez edane?

dakujem

ja ano, meno a priezvisko osoby opravnenej na podanie DP za osobu podavajucu DP, mam predsa splnomocnenie na elektronicke podanie - som opravnena na podanie, ci?
pozrite sa na suhrnny tam je ze meno a priezvisko osoby opravnenej konat...

no ja neviem , preto sa pytam ci je rozdiel konat a podat... iny text je na suhrnnom a iny na DPH (ale az ked DPH vytlacite, v edane pri DPHje konat...)
0 0
miruka miruka

miruka je offline (nepripojený) miruka

Dnes nám volali z DÚ, že potrebujú žiadosť na zrušenie starej dohody. Písal z vás niekto takútu žiadosť a ako mám vyzerať ?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Otázky ohľadne elektronickej komunikácii s DU dávajte samostatne do rubriky eDane http://www.porada.sk/edane
0 0