Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

lejka Pozri príspevok
Marianna 11-Srdečne Ti ďakujem za odpoveď, idem konať. Prajem Ti pekný deň a všetko dobré.
Ja sa snažím už hodinu vyplniť dalšiu dohodu, ale vôbec to nejde, už dokonca nejde ani načítať tú stránku. Asi zas nestíha....
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

ako to že nestíhaju? ved daňové riaditeľstvo je vždy na všetko pripravené,,,hmm ??
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

lejka Pozri príspevok
Marianna 11-Srdečne Ti ďakujem za odpoveď, idem konať. Prajem Ti pekný deň a všetko dobré.
Chcem sa iba ubezpecit, ci konam spravne. Žiadost o vydanie identifikatora potrebujem podat aj v pripade, ked som v mene klienta SZCO podavala uz v roku 2011 suhrnny vykaz dph a do 5 dni postou kryci list? S DU mal klient spisanu dohodu o el. dorucovani.

Dakujem
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

auctovnicka Pozri príspevok
Chcem sa iba ubezpecit, ci konam spravne. Žiadost o vydanie identifikatora potrebujem podat aj v pripade, ked som v mene klienta SZCO podavala uz v roku 2011 suhrnny vykaz dph a do 5 dni postou kryci list? S DU mal klient spisanu dohodu o el. dorucovani.

Dakujem
Nemusíš ak chceš naďalej používať ten istý postup, ten bude fungovať naďalej.
Ale ak chceš mať pokoj a už neposielať nič poštou, tak treba žiadosť o identifikátor aj klient musí spísať novú dohodu s DR
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Nakukla som do tlačiva DPH cez el.podávanie dokumentov na drsr, načítalo mi IČ DPH, moje firemné údaje, daňový úrad zobrazuje BB, to je asi dobre, ale kolonku Daňové identifikačné číslo / Rodné číslo mám prázdnu, ani sa tam nedá nič vypísať. To tak má byť?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

áno
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

tak super, už som sa zľakla, že zase robím niečo zle..
0 0
auctovnicka auctovnicka

auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

Dakujem za odpoved, zatial to necham asi po starom.

Vdaka
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mariana11 Pozri príspevok
Nemusíš ak chceš naďalej používať ten istý postup, ten bude fungovať naďalej.
Ale ak chceš mať pokoj a už neposielať nič poštou, tak treba žiadosť o identifikátor aj klient musí spísať novú dohodu s DR

Ako je to prosím v prípade, že identif. bol pridelený v r. 2011 ale až v r. 2012 bude uzatvorená dohoda . Čakalo sa na možnosť dohody bez následného zasielania poštou, tzn. bude to prvá dohoda. Je potrebné nanovo sa identifikovať?
Ospravedlňujem sa s opakovaním otázky, ale mám pocit, že tu ešte nebol daný návod na použitie.
0 0
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

Paula Pozri príspevok
Ako je to prosím v prípade, že identif. bol pridelený v r. 2011 ale až v r. 2012 bude uzatvorená dohoda . Čakalo sa na možnosť dohody bez následného zasielania poštou, tzn. bude to prvá dohoda. Je potrebné nanovo sa identifikovať?
Ospravedlňujem sa s opakovaním otázky, ale mám pocit, že tu ešte nebol daný návod na použitie.
Neviem o tom, žeby sa identifikátor dával aj minulého roku. Veď túto formu s identifikátorom spustili predvčerom.
Lebo dohoda k identifikátoru je iná ako predošlá dohoda, bez zar. elektr. podpisu , kde bolo treba do 5. dní doručiť krycí list.
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Paula Pozri príspevok
Ako je to prosím v prípade, že identif. bol pridelený v r. 2011 ale až v r. 2012 bude uzatvorená dohoda . Čakalo sa na možnosť dohody bez následného zasielania poštou, tzn. bude to prvá dohoda. Je potrebné nanovo sa identifikovať?
Ospravedlňujem sa s opakovaním otázky, ale mám pocit, že tu ešte nebol daný návod na použitie.
Aj ja som sa registrovala vlani a bolo mi pridelené ID.
Teraz som vyplnila žiadosť o identifikátor, aj dohody... Dnes to odnesiem na DU a budem čakať. (Ak sa niečo nové dozviem, napíšem.)
4 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

mariana11 Pozri príspevok
Neviem o tom, žeby sa identifikátor dával aj minulého roku. Veď túto formu s identifikátorom spustili predvčerom.

Aha , tak asi to mám dopletené .Máme reg. formulár používateľa, na ktorom je dole ID používateľa.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Paula Pozri príspevok
Aha , tak asi to mám dopletené .Máme reg. formulár používateľa, na ktorom je dole ID používateľa.
Áno. A teraz môžeš vyplniť žiadosť o pridelenie identifikátora...
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

len poznámka:
ak pri online vygenerovaní a tlači žiadosti o identifikátor sa nič nedeje - nezúfajte. nič sa nedeje len akože.

finančná správa vám pošle mailom z adresy pki@drsr.sk upokojujúci mail s textom:
Vážený užívateľ Autorizovaných elektronických služieb Finančného riaditeľstva SR, úspešne ste vyplnili Žiadost o vydanie elektronického identifikátora..... so 6 stranovou pdf prílohou, v ktorej nájdete protokol o generovaní identifikátora aj žiadosť o vydanie identifikátora
Naposledy upravil srska : 15.01.12 at 09:51
9 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aj keď mám dlho zep - vyskúšal som si vygenerovanie protokolu aj žiadosti dnes pred 11-tou cez ie - bez problémov. 11:07 som už mal mail od pki@drsr.sk
1 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

srska Pozri príspevok
aj keď mám dlho zep - vyskúšal som si vygenerovanie protokolu aj žiadosti dnes pred 11-tou cez ie - bez problémov. 11:07 som už mal mail od pki@drsr.sk
- no ak je to ručne písaný e-mail - tak, áno klobúk dole pred tou rýchlosťou
- ak je automaticky generovaný - nič nové pod slnkom - veru sa aj čudujem, že až tak rýchlo prišiel
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

22 minút od generovania
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Srskova youtubova prezentácia je lepšia, než fr aj s administrátormi a implementátormi... Keď niečo nefunguje v kráľovstve, poddaní frčia na "dorobdoma".
1 0
Sari Sari

Sari je offline (nepripojený) Sari

KEJKA Pozri príspevok
takže sa vraciam k svojmu postupu po úspešnom odoslaní prvého DP DPH za klienta. ten si autorizoval svoje ID, prehlásil, že bude podávať so ZEP /klamal, nie je podstatné, nerobili žiadnu zápisnicu - to vieme, že po novom sa nerobí/. Ja som sa prihlásila pod jeho väzbou a v jeho mene som na seba urobila väzbu a o 5 min. som aj podala pripravenú DPHčku. bez problémov.
Žiadne splnomocnenie.
mimotémy:
Konateľ dal VPM na svojho advokáta, kedže už na mňa nemohol a na mňa nedal ani splnomocnenie na elektronické doručovanie.
takže tak - splnomocnenie netreba.
Mám na seba urobenú väzbu, podávam so ZEP. Zároveň aj druhá spoločnosť má uzatvorenú dohodu o elektronickom zasielaní bez ZEP. Chcela by som teraz urobiť väzbu tejto spoločnosti na seba, aby som aj za nich podávala výkazy so ZEP. Skúšala som to podľa tohto popisu, prihlásila som sa pod ID druhej spoločnosti, vytvorila som si tam v správe prístupových práv novú väzbu na seba ako užívateľ s obmedzeným prístupom. A ďalej mi to už nie je jasné, ako mám podať za nich výkazy? Prihlásim sa pod svojim ID, ale pod ich, alebo ako? Prosím o odpoveď.
0 0
Alena 18 Alena 18

Alena 18 je offline (nepripojený) Alena 18

domenico.office Pozri príspevok
Alenka, táto otázka tu už bola tisíc krát zodpovedaná. Áno, na základe plnej moci môže externá účtovníčka podávať za svojich klientov dokumenty v prospech finančnej správy a je úplne jedno, či ZEP-om, či starou Dohodou, či novou dohodou.
Díky, díky, díky domenico.office.
0 0
Načítať ďalšie