Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
mariana11 mariana11

mariana11 je offline (nepripojený) mariana11

domenico.office Pozri príspevok
Zatiaľ je možné podávať dokumenty elektronicky len na základe starej dohody, s dokladovaním takéhoto podania v písomnej forme, alebo prostredníctvom ZEP-u. Takže kto doteraz nemal rozbehnutú elektronickú komunikáciu, je zatiaľ v patovej situácii. Môže využiť len podanie na papieri, alebo si vybaviť ZEP.
Táto forma s identifikátorom ešte nie je spustená.

Treba sledovať stránku DRSR tam to oznámia, keď to už pôjde.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
stefany2505 Pozri príspevok
a aby ju mne mohli pridať, tak čo musím urobiť?
ona patrí pod DÚ Malacky a ja som v BA
ak si dobre pamätám, ty máš ZEP, tak ona musí napísať splnomocnenie a ty pojdeš a požiadaš o väzbu pod svoje ID.
0 0
gate7 gate7

gate7 je offline (nepripojený) gate7

podnikatel, 7 eshopov, 3 predajne ...viac
Pri registacii ERP pani co to tam cele menezovala hovorila o odklade povinnosti myslim az na druhy kvartal, skuste to prosim preverit niekto.
0 0
stefany2505 stefany2505

stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

práve som bola na stránke drsr a teraz som z tej informácie trocha mimo: sú tam dátumy pre registráciu 1.1.2012 a aj 1.4.2012. Ak je živnostník, q. platca DPH, podával DP osobne na DÚ - registruje sa až od 1.4.2012?
Ako to vlastne je? Na tej ich stránke som to nejako nepochopila. Alebo zle čítam?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
stefany2505 Pozri príspevok
práve som bola na stránke drsr a teraz som z tej informácie trocha mimo: sú tam dátumy pre registráciu 1.1.2012 a aj 1.4.2012. Ak je živnostník, q. platca DPH, podával DP osobne na DÚ - registruje sa až od 1.4.2012?
Ako to vlastne je? Na tej ich stránke som to nejako nepochopila. Alebo zle čítam?

Povinnosť podávať elektronicky je od 1. 4. 2012. Musíte urobiť všetko tak, aby ste tento termín a potrebnú registráciu a hlavne autorizáciu do vtedy stihli.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

a ak si q platiteľ dph, 25.04.12 už podávaš naostro elektronicky
0 0
stefany2505 stefany2505

stefany2505 je offline (nepripojený) stefany2505

Ďakujem
takže už môžme začať vybavovať
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Pevné nervy prajem, lebo dnes som bola na DÚ BB a už teraz ľudí až - až !!! Ženy tam nestíhajú, ľudia nadávajúúú....chvalabohu už to mám za sebou Asi len pár dní spojazdnili nový systém - prideľovanie čísiel stránok ku jednotlivým "vybavovacím stolom" - tak ako sme zvyknutí v Orange alebo aj na polícii.... čísla sa predbiehajú, ľudia zúria, že niektorí čakajú pol hodiny a niektorí idú hneď...ale to podľa toho, "kto ČO ide vybavovať." . Blbý systém, lebo ja som napr. išla vybavovať zmenu registrácie (tam som bola druhá v poradí), novú dohodu (tam by som bola piata v poradí) , tak samozrejme som si klikla, na to, aby som bola druhá v poradí .... a aj tak sa obe vybavovali na tom istom mieste a na rad som sa dostala až po pol hodine

Akurát potrebujem ešte pre ďalší daňový subjekt vytlačiť "svoj identifikátor" a netuším ako .
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jess Pozri príspevok
Pevné nervy prajem, lebo dnes som bola na DÚ BB a už teraz ľudí až - až !!! Ženy tam nestíhajú, ľudia nadávajúúú....chvalabohu už to mám za sebou Asi len pár dní spojazdnili nový systém - prideľovanie čísiel stránok ku jednotlivým "vybavovacím stolom" - tak ako sme zvyknutí v Orange alebo aj na polícii.... čísla sa predbiehajú, ľudia zúria, že niektorí čakajú pol hodiny a niektorí idú hneď...ale to podľa toho, "kto ČO ide vybavovať." . Blbý systém, lebo ja som napr. išla vybavovať zmenu registrácie (tam som bola druhá v poradí), novú dohodu (tam by som bola piata v poradí) , tak samozrejme som si klikla, na to, aby som bola druhá v poradí .... a aj tak sa obe vybavovali na tom istom mieste a na rad som sa dostala až po pol hodine

Akurát potrebujem ešte pre ďalší daňový subjekt vytlačiť "svoj identifikátor" a netuším ako .
pozri príspevok + video #1535
2 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jáááj, jasné veď to tam bolo ....díky moc
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Svoj identifikátor by si mala mať aj v e-mailovej schránke. Mne ho tam DÚ zaslal. Podľa pokynov pracovníčky na DÚ stačí, ak ofotím už zaregistrovaný môj identifikátor a priložím ho ku zmluve svojho klienta.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
.
7 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Postup pri vygenerovaní protokolu o generovaní identifikátora a žiadosti o vydanie identifikátora




Postup pri vygenerovaní dohody o elektronickom doručovaní


Naposledy upravil srska : 15.01.12 at 09:56
8 0
susi28 susi28

susi28 je offline (nepripojený) susi28

Ako dlho to trvalo, kým prišiel identifikátor do e-mailu? Ja som zaniesla potrebné žiadosti v utorok 10.1. a doteraz mi nič neprišlo.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

mne 22 minút po vygenerovaní. a na partícii C:/ nemáš pdf súbor v zložke PKI-FS ?
0 0
susi28 susi28

susi28 je offline (nepripojený) susi28

nie, nič mi nepriľlo, žiaden e-mail, akurát mi volali z DÚ, že to robili 1. krát, či mi niečo prišlo. Asi bude niekde chyba....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

do mailu ti ako príloha príde súbor: PKI Žiadosť - meno+priezvisko.pdf, ktorý je 6 stránkový a obsahuje okrem pokecu aj: protokol o generovaní identifikátora a žiadosť o vydanie identifikátora. ten istý pdf súbor sa nahrá pri vygenerovaní aj do tvojho pc do c:/ ...... zložka pki-fs - ak všetko prebehlo normálne.

poznámka: v zložke pki-fs by si mala mať aj súbor: 8xxxxxxxxx.ks
Naposledy upravil srska : 14.01.12 at 07:36
0 0
susi28 susi28

susi28 je offline (nepripojený) susi28

Aby som si ujasnila, či som urobila všetko správne a zistila, či sa stala niekde chyba.
Otvorila som si stránku drsr.sk a vyplnila žiadosť o vydanie identifikátora a následne som ju vytlačila. Prišiel mi potvrdzujúci e-mail s prílohou, kde bola žiadosť o vydanie identifikátora, protokol o vygenerovaní identifikátora, postup a modelový príklad.

Zároveň som si vylnila Dohodu o elektron. doručovaní pre konkrétnu firmu, vytlačila, odniesla na DÚ. Tam som pred pracovníčkou podpísala žiadosti, žiadne kópie mi nedali, že ma vyzvú, aby som si prevzala. To bolo 11.1.2012. Mal by mi prísť e-mail s vygenerovaným identifikátorom? Ak áno, ako dlho to môže trvať?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

susi28 Pozri príspevok
Aby som si ujasnila, či som urobila všetko správne a zistila, či sa stala niekde chyba.
Otvorila som si stránku drsr.sk a vyplnila žiadosť o vydanie identifikátora a následne som ju vytlačila. Prišiel mi potvrdzujúci e-mail s prílohou, kde bola žiadosť o vydanie identifikátora, protokol o vygenerovaní identifikátora, postup a modelový príklad.

Zároveň som si vylnila Dohodu o elektron. doručovaní pre konkrétnu firmu, vytlačila, odniesla na DÚ. Tam som pred pracovníčkou podpísala žiadosti, žiadne kópie mi nedali, že ma vyzvú, aby som si prevzala. To bolo 11.1.2012. Mal by mi prísť e-mail s vygenerovaným identifikátorom? Ak áno, ako dlho to môže trvať?
jasné - nevšimol som si, že už si bola na dú.
v tom prípade vyskúšaj prístup na eTaxe pod tvojimi prístupovým id a heslom, či už ti priradili subjekt. podávať sa zatiaľ nedá viď príspevky vyšie economic a domenico
0 0
susi28 susi28

susi28 je offline (nepripojený) susi28

Srska, ten e-mail s prílohou PKI Žiadosť - meno+priezvisko.pdf mi prišiel, ale zložku PKI FS na c:/ nemám.
0 0
Načítať ďalšie