Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

to je ok - mne tiež prišiel len do mailu
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

odchádzam na sobotný nákup
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
ahojte, nájdem tu niekde vzor plnej moci na elektronické doručovanie cez ZEP podľa daňového poriadku ?? že vraj už nemusí byť splnomocnenie overené u notára alebo na matrike ?? to mi povedala pani z DU BB, ze vraj staci doniest plnu moc, ziadost o vytvorenie väzby a formular s ID kodom ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

optimistka Pozri príspevok
ahojte, nájdem tu niekde vzor plnej moci na elektronické doručovanie cez ZEP podľa daňového poriadku ?? že vraj už nemusí byť splnomocnenie overené u notára alebo na matrike ?? to mi povedala pani z DU BB, ze vraj staci doniest plnu moc, ziadost o vytvorenie väzby a formular s ID kodom ...
je - akurát zameň "daňovou správou SR" za: finančnou správou SR + 511/1992 a text za tým za: 563/2009 Z.z. o správe daní (daňový poriadok) http://www.porada.sk/t180691-p2-zast...ml#post1898700

keď vieme pomôžeme
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Pozerala som si dokumenty na drsr.sk, našla som výkaz a súvaha pre PO, ale poznámky nie. Budú sa aj poznámky za rok 2011 posielať elektronicky, alebo ako ich podám? Osobne, poštou? Niekde sa už o tom písalo, ale v tom množstve príspevkov to neviem nájsť.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Pozerala som si dokumenty na drsr.sk, našla som výkaz a súvaha pre PO, ale poznámky nie. Budú sa aj poznámky za rok 2011 posielať elektronicky, alebo ako ich podám? Osobne, poštou? Niekde sa už o tom písalo, ale v tom množstve príspevkov to neviem nájsť.
V tomto momente sa budeme musieť prispôsobiť možnostiam na ich stránke. Ak sa bude dať podať elektronicky, podáme elektronicky, ak to nestihnú pripraviť, neostane nám nič iné len v papieri podať, hoci by sa mali elektronicky... No ak nebudú pripravení oni, my za to nemôžeme.
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Economic Pozri príspevok
V tomto momente sa budeme musieť prispôsobiť možnostiam na ich stránke. Ak sa bude dať podať elektronicky, podáme elektronicky, ak to nestihnú pripraviť, neostane nám nič iné len v papieri podať, hoci by sa mali elektronicky... No ak nebudú pripravení oni, my za to nemôžeme.
OK, ďakujem, tak budem čakať.. a priebežne sledovať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

stačí pozrieť platný § 14 ods. 2 563/2009
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Preložím, aby poraďáci nemuseli hľadať §-y v 563 - Prílohy k podaniu môžu subjekty podľa odseku 1 doručovať aj inak ako elektronickými prostriedkami.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

oživil som tému eDane - nová verzia 1.1.0.6
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

srska Pozri príspevok
oživil som tému eDane - nová verzia 1.1.0.6
čo keď nie sú tlačivá.......
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Dnes mám úspešne potvrdený identifikátor a dve nové dohody. Keď som sa však pýtala či bude možné už dnes zaslať súhr. výkazy - určite nie. Mám ale otázočku. Ako sa to bude vlastne posielať? Cez eDane, tam ale nikde nepýta identifikátor. Alebo cez stránku drsr, prihlásenie . Tam to zas pýta ID používateľa a heslo. Mám obavy, že čím bližšie k 20.-temu tým to bude horšie. Ďakujem.
0 0
susi28 susi28

susi28 je offline (nepripojený) susi28

katka s. Pozri príspevok
Dnes mám úspešne potvrdený identifikátor a dve nové dohody. Keď som sa však pýtala či bude možné už dnes zaslať súhr. výkazy - určite nie. Mám ale otázočku. Ako sa to bude vlastne posielať? Cez eDane, tam ale nikde nepýta identifikátor. Alebo cez stránku drsr, prihlásenie . Tam to zas pýta ID používateľa a heslo. Mám obavy, že čím bližšie k 20.-temu tým to bude horšie. Ďakujem.
Katka, čo to znamená úspešne potvrdený identifikátor? Prišiel ti nejaký e-mail o tom?
Ja som si dala vygenerovať 11.1. identifikátor - mám žiadosť, tú som odniesla na DÚ. Mám protokol o generovaní identifikátora, ktorý som si vytlačila. V ten deň, keď som to generovala, mi prišiel e-mail s prílohou, kde je opísaný postup, je tam kópia protokolu a žiadosti.
Na DÚ som zároveň odniesla dohodu - 2 vyhotovenia, obidve si tam nechali, že sa ozvú a doteraz sa neozvali. Tak neviem, či je to v poriadku.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
katka s - asi si mýliš pojmy - máš len protokol o generovaní identifikátora - a ten ti je zatiaľ nanič

Aplikácia stále nie je spustená
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Nie. Mail mi neprišiel. Na DU mi potvrdili žiadosť o vydanie identifikátora, skontrolovali protokol a overili u nich v systéme. Zároveň potvrdili dohody pre dva daňové subjekty po jednom si nechali a jeden mi vrátili. Keď to overia u nich a urobia väzbu malo by to byť v poriadku. Už chýba len ta aplikácia ako píše ekopo. Ja som chcela byť taká rýchla a hneď to poslať. V mailoch mi prišlo to čo píšeš ty susi28.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

čakať
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nemali by sme im dať pár dní na to, nech to konečne doladia a dohodnú sa, čo a ako? Lebo takto to celé iba zvyšuje nervozitu.
A zatiaľ sa radšej venovať niečomu užitočnejšiemu - napríklad DPH-čke

ja viem, mali by byť pripravení, my musíme veci riešiť v iných termínoch. Ale aj tak...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Dáša_ Pozri príspevok
Nemali by sme im dať pár dní na to, nech to konečne doladia a dohodnú sa, čo a ako? Lebo takto to celé iba zvyšuje nervozitu.
A zatiaľ sa radšej venovať niečomu užitočnejšiemu - napríklad DPH-čke

ja viem, mali by byť pripravení, my musíme veci riešiť v iných termínoch. Ale aj tak...
no veď ja mám podať súhrnný výkaz cen nový systém......a je 17-teho
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Pred chvíľou som prvýkrát podávala elektronicky so ZEP súhrnný výkaz za 4q. Vyplnila som ho na drsr a poslala podpísaný. Ale ho nikde nevidím, kde sa mi stratil??? neviem ho nájsť a vôbec podala som ho správne?
Naposledy upravil jozka56 : 17.01.12 at 13:18
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jozka56 Pozri príspevok
Pred chvíľou som prvýkrát podávala elektronicky so ZEP súhrnný výkaz za 4q. Vyplnila som ho na drsr a poslala podpísaný. Ale ho nikde nevidím, kde sa mi stratil??? neviem ho nájsť a vôbec podala som ho správne?
jedna z možností je: keď ho vypíšeš alebo načítaš z účtovníckeho softu na eTax-e, skontroluješ ho a ak je ok tak si ho v budúcnosti ulož v xml formáte dakde do priečinka. potom si ho načítaš kedykoľvek v eDANE a vytlačíš. je aj možnosť uložiť ho do fdf súboru na eTax-e
1 0
Načítať ďalšie