Zavrieť

Porady

Vie mi niekto poradit ako vypočítať mzdu u zamestnanca ktorý bol v danom mesiaci

11 dní PN , jeden den pracoval a k 18 daného mesiaca bol ukončený pracovný pomer. Zamestnancovi zostalo este 5 dní nevyčerpanej dovolenky, ktorú žiada preplatiť.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    JankaV Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi. Nemôžem dať bodík, lebo ma nepustí.
    Pekný deň prajem
    nevadí, neradím účelovo za bodíky. Som rada, že som Ti pomohla. Pekný deň aj Tebe

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    TUSOSK Pozri príspevok
    11 dní PN , jeden den pracoval a k 18 daného mesiaca bol ukončený pracovný pomer. Zamestnancovi zostalo este 5 dní nevyčerpanej dovolenky, ktorú žiada preplatiť.
    Ďakujem.
    odkedy trval pracovný pomer ? Je odmeňovaný hodinovou alebo mesačnou mzdou ? 10 dní PN platí zamestnávatel ako náhradu príjmu pri DPN.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    srska Pozri príspevok
    a ktorý mesiac? ak 05/2011, tak to voľajako nevychádza
    skôr asi máj a PN-ku uvádza v prac.dňoch ...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    TUSOSK Pozri príspevok
    V mesiaci apríl, a PN trvala od marca, čiže zamestnavatel za apríl nevypláca PN
    Pracovný pomer končil 17.4. alebo 18.4. Mzdu za jeden deň mu vypočítaš podla toho, či je odmeňovaný mesačnou alebo hodinovou mzdou. A náhradu mzdy za dovolenku preplatiš priemerom na dovolenku za I. štvrťrok 2011. (ak ide o dovolenku za rok 2011, má odpracovaných 60 dní v roku 2011 - vznikol mu nárok na dovolenku za kal. rok ? )

    TUSOSK je offline (nepripojený) TUSOSK

    TUSOSK
    Mne sa skor jedna o to aký bude vymeriavaci základ do sociálnej poistovne? Započítáva sa aj preplatená dovolenka?
    TUSOSK Pozri príspevok
    Mne sa skor jedna o to aký bude vymeriavaci základ do sociálnej poistovne? Započítáva sa aj preplatená dovolenka?
    ano, odvody do SP platis aj z preplacanej dovolenky

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Dobrý deň,
    zamestananec je od 15.8.2011 PN a je odmeňovaný mesačnou mzdou. PN trvá. Robím výpočet mzdy a sa mi nezdá. Vymeriavací základ pre SP počítam na kalendárne dni.
    Ale mzdu počítam za odpracované dni, t.j. za 10 pracovných dní a nie za 14 kalendárnych.
    Prosím vás dobre to robím?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.