Zavrieť

Porady

Vyroba domaceho syra

Poradta mi ako vyrobit z kravskeho mlieka dobry tvrdy syr mam aj syridlo
Naposledy upravil Dav : 07.10.16 at 07:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    A co tak domaci taveny syr? Bez chemie!

    250 gramov (jedna vanicka) tvarohu rajo v miske ho rozmiesame s lyžičkou sody bikarbony
    50 gramov masla dame do rajnicky roztopime, pridáme rozmiešaný tvaroh a miešame a rtoztapame a miešame a roztapame až kým nie je celý roztopený. Prelejeme do vhodnej nádoby a necháme stuhnúť. A máme základný tavený syr.
    Podľa potrebny chute a toho čo máme k dispozícii môžeme pridať
    - nasekanú pažitku
    - kúsok nastrúhanej nivy
    - podusené hríby (uplne zbavene vody) rozmixovane

    kkaja je offline (nepripojený) kkaja

    kkaja
    ja robím podľa tohto receptu :
    http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=24875

    je výborný a zatiaľ sa mi vždy podaril ...
    Naposledy upravil kkaja : 14.06.11 at 23:23

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Pouzivam syridlo tekute, je tam na nom /na kazdom inak/ mnozstvo, ktore mame pouzit. Videla som uz recepty aj s pouzitim octu, ale som to este neskusila, syridlo mi nevadi. Okrem toho vyrabam si aj maslo, velmi jednoducho, ked si donesiem z automatu mliecko, necham ho do rana ustat, pozbieram smotanu, dam ju do malej zavarovacej flase, zohrejem do varu v mikrovlnke, zavriem a necham vychladnut, takto zoberiem 2x z dokopy 6l mlieka a potom smotanu dam do umelej 2l flase a pohybujem nou ako sejkrom, za 5 min je maslo hotove. Za tento recept vdacim zienkam z Varechy.
    bettylou ako potom to maslo vyberáš??

    Dreamka je offline (nepripojený) Dreamka

    Moje meno je Dori, venujem sa podnikaniu- konkretne v gastronómií. Milujem podnikať, športovať a užívať si spolu so svojou rodinkou. ...viac Dreamka
    mňam vlastný domáci syr

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    http://jaknato.webpark.cz/index.html - uzitocne info o vyrobe syrov ktore som aj ja skusal - ale z kozieho mlieka.. pozor na teplotu a hygienu hlavne

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Miroslav Cingalek Pozri príspevok
    Na vyrobu dobreho syra nepotrebuješ syridlo.Davat tam chemiu
    Vitaj na porade.
    Syridlo si zavrhol ale neporadil ako na to bez neho.

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Namiesto syridla mozes pouzit kusok vysuseneho zaludka telata. Prave syridlo je vlastne vyluh zo zaludka telata. Ale mozes precedit jogurt, ziskas kyselkavy vyborny balkansky syr. Zo smotany ziskas syr pomocou citronovej stavy. Takisto ak do srvatky pridas mlieko, ziskas seversky typ syru. Z kysleho tvarohu bez chemie ziskas prave olomocke syrecky. Na ruskych strankach najdes mnoho receptov na vyrobu syru z kysleho tvarohu.

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    Miroslav Cingalek Pozri príspevok
    Na vyrobu dobreho syra nepotrebuješ syridlo.Davat tam chemiu
    syridlo je vytazok z telacieho zaludka a pouziva sa pri vyrobe syrov od nepamati... su to v podstate enzymi ktore su v zaludku zvierata ktore podporuju kvasenie a zrazenie mlieka.

    takze si nemyslim ze by to bola nejaka ''zla chemia''

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    takže si vlastne vyrobil syr /tavený/ zo syra /tvarohu/ bez chémie /sóda bikarbóna/, gratulujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.