Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pravda o lidské stravě

http://www.svetkolemnas.info/novinky...-lidske-strave
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ešte dobre, že tie žbrndy nepijem - to skôr si dám Baldovskú, alebo Rajec.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

misoft
Ešte dobre, že tie žbrndy nepijem - to skôr si dám Baldovskú, alebo Rajec.
Ja už roky z vodovodu
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko Pozri príspevok
Myslim, ze cokolvek od strycka McDonalda je zdraviu nebezpecne. ALe ked ked to tak miluju a davaju tam k tej "soji s mastou" aj hracky
Akékoľvek hotové jedlo zakúpené ako polotovar v obchode alebo ako polotovar úpravený na hotové jedlo v rýchlom občerstvení je na tom presne rovnako. Kvôli chuti a hlavne trvanlivosti sa tam tá chémia pridáva.

Polotovar chladenej sviečkovej s knedlíkom na tom nebude horšie ako hocijaké sračky z MC, KFC a iných rýchlych občerstvení a stánkov. So sviečkovou doma robenou to bude mať akurát podobnú farbu a tvar, výživová hodnota bude úplne iná.
Ak si dám guláš v reštike, do hodiny ma páli záha. Ak mi ho žena urobí doma, nič také sa nedeje... No čo už, glutamán doma nepridávame do jedla v žiadnej forme i keď vylepšuje a zvýrazňuje jeho chuť...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

novidíš a k0k0ti budú nadávať na MC /bol som tam 2x lebo u nás nie je/ a tieto sračky budú kupovať.

Mimochodom šampiňóny obsahujú v malom množstve rakovinotvornú látku, o tom sa moc nepíše, ale google vie všetko, len treba správne hľadať.
Čo na tom že to škodí až od 0,5 kg denne, keď si môžem dať hríb smrekový alebo doma vypestovanú hlivu ustricovú...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
Koľko pravdy len to nepozerajú tí čo by mali. "obchod určuje čo sa bude predávať" nie pestovateľ výrobca či zákazník a to je dno či je to mrkva zemiak či cesnak
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

arizona
s tým vyhadzovaním potravín to na Slovensku takto nefunguje
Naposledy upravil kopretinka : 13.10.13 at 17:30
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kopretinka
s tým vyhadzovaním potravín to na Slovensku takto nefunguje
Asi ano, v nasich hypermarketoch urcite nie,tam sa snazia predat aj po zaruke a spoliehaju sa, ze si kupujuci datum spotreby nevsimne!

Ale poznam dobre praktiky jedneho znameho medzinarodneho velkoskladu.Tam nielenze sa potraviny vyhadzovali do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat. Pootvarat sacky a pozosypat a premiesat vsetko na kasu,aby nedajboze niekto z toho smetiaka nezobral...
Srdce nam trhalo, ked sme to videli /tie potraviny sa dali uzitkovat bez problemov este niekolko mesiacov/,pytali sme sa najvyssieho sefa, preco to nepredaju radsej zamestnancom,a lebo nevenuju niekam do domovov.
Odpoved bola taka, ze by sa to zneuzivalo, ze zamestnanci by narocky poskodzovali obaly,aby nemohol tovar ist do predajni a ze v domovoch,ci iynch charitativnych zariadniach by sa aj tak nepomohlo tym, ktori to potrebuju, ze by to aj tak rozkradli zamestnanci...
No, nieco pravdy na tom je...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

arizona
ze v domovoch,ci iynch charitativnych zariadniach by sa aj tak nepomohlo tym, ktori to potrebuju, ze by to aj tak rozkradli zamestnanci...
No, nieco pravdy na tom je...

je to síce trochu mimo tému, ale pripomenula si mi - asi mesiac pred termínom pôrodu sme nakúpili nové šálky a išli sme ich zaniesť na pôrodnicu. Bola osm tam hospitalizovaná a šálky, z ktorých pili pacientky bol des a bes. keď som prišla už na pôrod, tak márne som tie nové šálky hľadala, pacientky ich nemali. Až potom som objavila, že sestričky z rovnakých pili kávu. Keď som išla zjednať nápravu, tak som sa dozvedela, že pacientky by ich pokradli... Preto ich nedali tam, kam boli určené...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
kopretinka
s tým vyhadzovaním potravín to na Slovensku takto nefunguje
Asi ano, v nasich hypermarketoch urcite nie,tam sa snazia predat aj po zaruke a spoliehaju sa, ze si kupujuci datum spotreby nevsimne!

Ale poznam dobre praktiky jedneho znameho medzinarodneho velkoskladu.Tam nielenze sa potraviny vyhadzovali do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat. Pootvarat sacky a pozosypat a premiesat vsetko na kasu,aby nedajboze niekto z toho smetiaka nezobral...
Srdce nam trhalo, ked sme to videli /tie potraviny sa dali uzitkovat bez problemov este niekolko mesiacov/,pytali sme sa najvyssieho sefa, preco to nepredaju radsej zamestnancom,a lebo nevenuju niekam do domovov.
Odpoved bola taka, ze by sa to zneuzivalo, ze zamestnanci by narocky poskodzovali obaly,aby nemohol tovar ist do predajni a ze v domovoch,ci iynch charitativnych zariadniach by sa aj tak nepomohlo tym, ktori to potrebuju, ze by to aj tak rozkradli zamestnanci...
No, nieco pravdy na tom je...
Mal som predajňu a tovar ktorý sa nepredal do ďalšieho dovozu sa potom precenil(radšej za výrobnú cenu ako vyhodiť) prvýkrát to zafungovalo a na tretíkrát som ho stiahol a vyhodil. dôvod? zákazníci si tovar v pondelok obzreli a povedali prídeme vo štvrtok kúpime za výpredaj a predavačka za tri dni nezarobila ani korunu(z čoho mala mať plat?)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Situácia vo výrobe potravín je už známa širokej verejnosti, a zákazníci ich prijímajú aj naďalej. Čím to je? Mizivé percento sa síce zariadi po svojom ako sa dá, ale kedy sa dá predpokladať náprava? Už to zašlo priďaleko.
http://zivot.azet.sk/clanok/13981/kl...z-brandze.html

Vytiahnem z rozhovoru cenu potravín:

Často sa však hovorí, že potraviny u nás sú lacné, lebo sme chudobní.

Chiméra. Pozrime sa na oficiálne čísla z rovnakej siete supermarketov – 250-gramové maslo stálo včera na Slovensku 1,78 eura, v Rakúsku 1,39 eura a v Nemecku 0,85 eura. Keby v Nemecku predávali v supermarkete toto maslo za 1,78 eura, tak by ich zákazníci vysmiali. Filozofia, že máme lacné potraviny, lebo sme chudobní, jednoducho nesedí, Nemci by potom boli o polovicu chudobnejší. Zvykli sme si prijímať filozofiu obchodníkov a hovoríme o nej ako o pravde. V médiách sa objaví informácia, že je neúroda niektorej plodiny a supermarkety hneď jačia, že sa budú zvyšovať ceny. Ich výhovorku sme si osvojili namiesto toho, aby sme hľadali iné zdroje.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Dáša_


je to síce trochu mimo tému, ale pripomenula si mi - asi mesiac pred termínom pôrodu sme nakúpili nové šálky a išli sme ich zaniesť na pôrodnicu. Bola osm tam hospitalizovaná a šálky, z ktorých pili pacientky bol des a bes. keď som prišla už na pôrod, tak márne som tie nové šálky hľadala, pacientky ich nemali. Až potom som objavila, že sestričky z rovnakých pili kávu. Keď som išla zjednať nápravu, tak som sa dozvedela, že pacientky by ich pokradli... Preto ich nedali tam, kam boli určené...
...hmmm, asi vedeli o com hovoria.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

korela
Situácia vo výrobe potravín je už známa širokej verejnosti, a zákazníci ich prijímajú aj naďalej. Čím to je? Mizivé percento sa síce zariadi po svojom ako sa dá, ale kedy sa dá predpokladať náprava? Už to zašlo priďaleko.
http://zivot.azet.sk/clanok/13981/kl...z-brandze.html

Vytiahnem z rozhovoru cenu potravín:

Často sa však hovorí, že potraviny u nás sú lacné, lebo sme chudobní.

Chiméra. Pozrime sa na oficiálne čísla z rovnakej siete supermarketov – 250-gramové maslo stálo včera na Slovensku 1,78 eura, v Rakúsku 1,39 eura a v Nemecku 0,85 eura. Keby v Nemecku predávali v supermarkete toto maslo za 1,78 eura, tak by ich zákazníci vysmiali. Filozofia, že máme lacné potraviny, lebo sme chudobní, jednoducho nesedí, Nemci by potom boli o polovicu chudobnejší. Zvykli sme si prijímať filozofiu obchodníkov a hovoríme o nej ako o pravde. V médiách sa objaví informácia, že je neúroda niektorej plodiny a supermarkety hneď jačia, že sa budú zvyšovať ceny. Ich výhovorku sme si osvojili namiesto toho, aby sme hľadali iné zdroje.
To je iná politika - cenová. V Nemecku je preto lacnejšie, lebo sa nakupuje. U nás preto drahšie, lebo sa nakupuje, ale menej - no obchodník potrebuje zarobiť.
Takže v Nemecku kúpi Nemec 2 masla za 0,85€ = 1.70€, kým u nás kúpi Slovák len 1 maslo, no opäť sa skoro rovnakú cenu 1,78€ - a hľa zisk je ROVNAKÝ (ba ešte vyšší ako v Nemecku!).
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
arizona
kopretinka
s tým vyhadzovaním potravín to na Slovensku takto nefunguje
Asi ano, v nasich hypermarketoch urcite nie,tam sa snazia predat aj po zaruke a spoliehaju sa, ze si kupujuci datum spotreby nevsimne!

Ale poznam dobre praktiky jedneho znameho medzinarodneho velkoskladu.Tam nielenze sa potraviny vyhadzovali do kontajnerov,ale museli sa doslova zlikvidovat. Pootvarat sacky a pozosypat a premiesat vsetko na kasu,aby nedajboze niekto z toho smetiaka nezobral...
Srdce nam trhalo, ked sme to videli /tie potraviny sa dali uzitkovat bez problemov este niekolko mesiacov/,pytali sme sa najvyssieho sefa, preco to nepredaju radsej zamestnancom,a lebo nevenuju niekam do domovov.
Odpoved bola taka, ze by sa to zneuzivalo, ze zamestnanci by narocky poskodzovali obaly,aby nemohol tovar ist do predajni a ze v domovoch,ci iynch charitativnych zariadniach by sa aj tak nepomohlo tym, ktori to potrebuju, ze by to aj tak rozkradli zamestnanci...
No, nieco pravdy na tom je...
Teraz uz vraj chcu predajcovia predavat tovar po "dobe minimalnej trvanlivosti" oficialne. Pride mi to velmi nebezpecne. Ta minimalna trvanlivost predsa ma nejaky vyznam ci nie? Uz teraz spoluobcania kupuju a jedia v mnohych pripadoch odpad. Potom uz budu jest odpad, co bude po dobe minimalnej trvanlivosti.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="korela"
Vytiahnem z rozhovoru cenu potravín:

Často sa však hovorí, že potraviny u nás sú lacné, lebo sme chudobní.
[/QUOTE]
...aj ja ...

Môže sa stať, že rovnaký výrobok od rovnakého výrobcu má iné zloženie v napríklad Rakúsku a iný na Slovensku?

Viem si to predstaviť. Poznal som rakúskych aj nemeckých producentov, ktorí robili pre východné trhy iné mäsové výrobky.

Na tej istej linke zmení pomery a určí, že toto ide na Východ, toto na Západ?

Je to len otázka receptúry. Keď si povie, že napríklad tretia šarža bude taká a taká, dá do nej emulziu z koží, pridá niečo iné a hotovo. Je to legálne, nejde o podvod, všetko je „oštemplované“ Úniou. Práve to je hrozné, že veľa zlých vecí sa robí aj zákonným spôsobom a zabalia to do vety, že chcú vyhovieť iným zvyklostiam spotrebiteľov. Nehovorím, že paušálne všetky potraviny sú také, ale nájdu sa aj také.
Starý pán na jednej strane vraví o tom , že by slovenské ( napríklad ) párky nejedol a na druhej strane šmahom úst drisne hentakú ičovinu ...

Hlavne , že všetko požehnala všeomocná EU ...

Sú éčka nebezpečné?

Nie. Sú to v EÚ schválené potravinárske prísady. Ja radšej nejem potravinu, v ktorej je viac ako päť éčok. Nebezpečné síce nie sú, ale Európska únia nerieši, čo sa stane, keď ich organizmus dlhodobo prijíma v takom množstve. Osemnásť rokov som na manažérskom poste pracoval vo firme, ktorá dodávala pomocné suroviny a koreniny. Toľko rokov som aj musel jesť výrobky na koštovkách, lebo som ich predvádzal po celej východnej Európe. Lenže ku koncu sme už zvykli žrebovať, kto bude čo ochutnávať. Nikto to nechcel, lebo sme mávali po konzumácii „rýchle črevo“. A to som ešte robil v rakúskej firme, ktorá mala určitú kvalitatívnu hranicu, ktorú „nepodliezala“.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať