Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Nebudem zbytočne rolovať.
Jééésus Máriška...Ty si fakt nepevná.
Ale vysvetlím, bez nabudzovania.

Nabudenie, poddžubnutie, podpichnutie...atď by si musela v mojom podaní zažiť a nie čítať.
Čítanie ako také nevyjaví moju intonáciu, úsmev na tvári a či inú mimiku. Každý, kto ma vidí, tak to pochopí. Výnimku tvorí občas nejaký jedinec, ktorý nemá zmysel pre humor, alebo je ako suchý konár vo vetre. Ak sa ho jeden dotkne, tak sa v tom momente zlomí.

Zabaví Ťa tu jeden nick...nože buď otvorená a menuj, nech si trochu utvorím obraz.
Len aj mierne dúfam, že moja tajná dedukcia nebude správna.

Hypernova za Šimona ? Nuž Šimona poznám len jedného a ten rozhodne v Hypernove nebol zamestnaný. Takže o akého Šimona a aféry sa jedná ?

POZOR na jedno. Možno to tak vyplynulo, že robím zo zákazníkov Tesca chudákov, no nie je to až tak.
Chudáci sú tí zamestnanci, nakoľko najmä v Tescu je to na trt oproti iným...ale aj u tých iných to nie je žiadna výhra.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

- nevýhoda net. diskusií, tiež ma každý nepochopí, intonácia chýba
- aj som rozmýšľala, či sa píše s mäkčeňom, ale veď každému to bolo zrejme jasné https://sk.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Simon
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
- väčšina sa dostala svojím spôsobom do nezávidenia hodnej situácie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
Jar88 a prestať písať ???
To nejak nehrozí....
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Chceš ísť na to vylučovacou metódou? Ee. Nechaj tak, sme v potravinách.
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="korela"][QUOTE="buchač"]
korela

buchač
Kvietočok, Tebe predsa nebudem vysvetľovať...či ?
Alebo chrániš svojho zamestnávateľa ?
Mám Ti oponovať, alebo nechám tak...či ?

Chlieb a pečivo - výroba a distribúcia je rovnaká ako pred 25 rokmi ?
Ale šak neblázni, vonku nie je až tak hicovno...
Nuž neviem ako iní, ale my kupujeme tieto produkty v obchode, kde je obsluha. Takže k nejakému stláčaniu, omakávaniu a iných činností zo strán zákazníka nepríde...
Na chalupe si objednávam chlieb. Tento dá majiteľka pekne do mikroténovej tašky a ja ho len potom prevezmem a zaplatím.

Doručovanie potravín k zákazníkovi ?
Ale šak ja netrvdím, že neexistuje...ale na akej je úrovni ?
Dokonca ešte aj korela svojho času mala problém...

korela:
Nie pre kopretinku!

Ešteže ťa mám na ignore, ty tu musíš také nepodložené vymyslené báchorky vypisovať, až hrôza. Pri tvojej inteligencii ti to zrejme ani nepríde, že sa poriadne čoraz viac strápňuješ, nielen predo mnou. Ja na rozdiel od teba, ak tu niečo napíšem, nemusím si to pamätať, pretože vždy píšem pravdu, ak píšem o sebe. Ak priložím cudzí link, zodpovednosť za informácie nesie autor.
Kedy som svojho času mala problém s Tescom? Nedávno a to po prvýkrát. S chlebom. Od spustenia služby. Štatistika vychádza priaznivo, však? Som rada, že tú službu u nás konečne niekto zaviedol, od 89 ubehlo veľa času. Ostatné podobné služby veľmi predražené, to je pre takých, ktorý si zmyslia na jeden kus tatranky do práce, alebo alkohol. Tak sú ochotní dať za keksík aj 5 eur. Viem. Na tom majú postavenú stratégiu predaja ostatní, na rozdiel od Tesca. Som rada, že nemusím obťažovať dieťa, doba je náročná aj pre mladých. Mám svoj systém, a som s ním spokojná.
Či si kúpim balený tovar v kamennom obchode alebo online, je to stále rovnaká situácia, až na prvotriedny zelovoc. Preto si myslím, že tento artikel berú zo skladu, nie priamo z regálov v obchode, paprika vždy chrúpe čerstvosťou, ani náznak vädnutia, všetko ovocie čo sa týka visage, je prvotriedne, nepostláčané, neobité. Dúfam, že tu Tesco zostane a tiež neodtiahne. Čo nenakupujem nikdy sú paradajky a mäso vychádza lepšie v Bille pri pulte. Pribúda im bio tovar. Som porovnávala s Prahou, tam majú trochu väčší sortiment, viac druhov z finest a value kvality.
Takže ja a Tesco sme zatiaľ vzájomne spokojní a ty si nemusíš v tomto ohľade robiť žiadne starosti. Toto je Porada, tak raď na základe svojich skúseností, nie cudzích.
No... ty kočka budeš žiť tisíc rokov, Veď čo by sme bez teba na tom svete robili
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[QUOTE="korela"]Nebudem zbytočne rolovať.
Nabudenosť. Si si istý, že mu zvýšiš tlak, že sa mu roztrasú ruky, že je väčšina ľudí až tak masochistická? Snívajte s nami, prispievateľ. Že niekto občas zahrká svojím nádobíčkom pred pomyselným publikom, aby ho "pobavil", alebo vypil o jednu šálku kávy denne menej, tak to je fakt náplň dňa. Ale ja mám proste rada iný humor a nikomu jeho neberiem. Dobre zabaviť ma tu vie jeden jediný nick, a to zaručene každý deň. Tie jeho myšlienkové pochody sú absolútne prepracované, predpokladám, že sú jeho prirodzenou súčasťou. Škoda, že sa tým neživí. To je prirodzený talent.

Cica, kávu nepijem, nechutí mi. bleerrrhrrrchrr
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
lujza.j
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
Bola som poučená doktorom, že človek si má pri kúpe skontrolovať špičky banánov, nesmú tam byť biele fliačiky, vtedy ide o pleseň, ktorá pokračuje do plodu. Skúste sledovať, je to pravda. Nájdete také i také.
toť si písala, že strava má byť lokálna, tak teraz de som v strednej amerike??
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
korela
- nevýhoda net. diskusií, tiež ma každý nepochopí, intonácia chýba
- aj som rozmýšľala, či sa píše s mäkčeňom, ale veď každému to bolo zrejme jasné https://sk.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Simon
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
- väčšina sa dostala svojím spôsobom do nezávidenia hodnej situácie
patríš k menšine??
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

zaujímavé rozprávanie o mlieku, syre a tak
1 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

lujza.j
duški neviem ako sú na tom sviježe ribe....možno moj chlap bude vedieť..
..ale tu ani ich kúpa nie je bez rizika - bez vody...
viem ako to vie najedovať...tiež nezabudnem na "moju"hovadzinu z sk kaufláču...1/3 z váhy vodička....
rybičky bývajú "naglazované" aj nad 10 %
ale treba čítať nie váhu = 1000 g
ale netto váhu
Naposledy upravil lacotinka : 07.09.15 at 10:12
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

arizona
Bettylow
bežne potraviny po záruke končia na charitách,
V charitach??? Moc neverim!
Robila som pre znamu,medzinarodnu firmu ... ktorym koncila zaruka slk vsetky do kosa ...

ako sa vraj niekedy likvidovali nepredane topanky ... Lave na jednu kopu prave na druhu kopu. Potom sa rozvazalji na skladky do roznych kutov Slovenska,aby si nedajboze nejaky chudak nenasiel a nepouzil par.

( A to sa radsej nebudem rozpisovat,kde koncila vsetka medzinarodna pomoc ,ktoru posielali ludia obyvatelom byvalej Juhoslavie pocas vojny,ale aj po vojne ( osobna skusenost) )

Preto neverim ziadnym charitam,lebo v 99,9% ide iba o byznis,nie o naozajstnu pomoc odkazanym ludom...

Logicky :

Kto by chcel / nosil topánky po záruke
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

[QUOTE="bettylou"]
korela
Nebudem zbytočne rolovať.
Nabudenosť. Si si istý, že mu zvýšiš tlak, že sa mu roztrasú ruky, že je väčšina ľudí až tak masochistická? Snívajte s nami, prispievateľ. Že niekto občas zahrká svojím nádobíčkom pred pomyselným publikom, aby ho "pobavil", alebo vypil o jednu šálku kávy denne menej, tak to je fakt náplň dňa. Ale ja mám proste rada iný humor a nikomu jeho neberiem. Dobre zabaviť ma tu vie jeden jediný nick, a to zaručene každý deň. Tie jeho myšlienkové pochody sú absolútne prepracované, predpokladám, že sú jeho prirodzenou súčasťou. Škoda, že sa tým neživí. To je prirodzený talent.

Cica, kávu nepijem, nechutí mi. bleerrrhrrrchrr


veď daj
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

bettylou
korela
lujza.j
Vcera na stv2 dokument "cena bananov"...neviem co dobre..zle, ale zaspala som.....asi dobre...ale kuk niekde v archive
Bola som poučená doktorom, že človek si má pri kúpe skontrolovať špičky banánov, nesmú tam byť biele fliačiky, vtedy ide o pleseň, ktorá pokračuje do plodu. Skúste sledovať, je to pravda. Nájdete také i také.
toť si písala, že strava má byť lokálna, tak teraz de som v strednej amerike??

tak tak



mala by kupovať miestne banány !!
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

korela
- nevýhoda net. diskusií, tiež ma každý nepochopí, intonácia chýba
- aj som rozmýšľala, či sa píše s mäkčeňom, ale veď každému to bolo zrejme jasné https://sk.wikipedia.org/wiki/Zsolt_Simon
- nech sa každý baví na humore, ktorý mu vyhovuje, ešte by prestal písať
- väčšina sa dostala svojím spôsobom do nezávidenia hodnej situácie
Náš Šimon je totožný s maďarským Simonňň(tak ako my píšeme Dumas , tak sa to číta :

- francúzsky duumaá

- slovensky duumas

- maďarsky dumaš



PS

Mravné poučenie :

Skôr ako napíšeš , podumaj o tom.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

korela
Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť.
Skus Sabi Cottage.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://gazduj.etrend.sk/clanky-gazdu...retlakoch.html
Čo v skutočnosti kupujeme v paradajkových pretlakoch



Z článku vyberám to podstatné, keby zmizol link. Iba by ma ešte zaujímalo okrem zložiek, ktoré nepatria do pretlaku, či sledovali pri testovaní výrobkov aj obsah pesticídov, GMO a pod. To by boli relevantné informácie.

Výsledky testu
Niektorí výrobcovia pretlaky umelo dosládzajú, čo dokazuje rozdiel medzi celkovým obsahom cukru a obsahom cukru z paradajok. Laboratóriá namerali najväčší rozdiel v paradajkovom pretlaku Ady od slovenského výrobcu A+Z Rišňovský Halász, ktorý skončil v hodnotení na poslednom mieste.
Z celkového obsahu cukru 25 percent pochádzalo z paradajok iba 14,8 percenta. Zvyšok tvoril pridaný glukózový sirup a škrob, ktorý výrobca priznáva v zložení.

Zdroj: Pretlak s najhorším hodnotením
Víťazom testu pretlakov, ktorý obsahoval najväčší podiel paradajok, sa stal výrobok Mikado z Lidlu. Vysoký podiel paradajok našli laboratóriá aj v zahustenom pyré od Seliko, ah Basic Tomato Paste z Alberta a vo výrobku značky Otma od Hamé, ktorý spomedzi testovaných pyré získal najlepšie hodnotenie. Z nezahustených bolo „najparadajkovejšie" pyré z GlobusuPassierte Tomaten.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lofr
korela
Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť.
Skus Sabi Cottage.
V Bratislavskom kraji sa predáva iba v jednej predajni, a to v Pezinku. To má výrobca na stránke. Tak, žiaľ. Inak mne osobne tiež najviac chutí Rajo cottage. Pri konzumácii Meliny mi prišlo zle. To sa mi pri jedle nestáva.
Ale ďakujem za info.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Piškóty Opávia
https://www.stream.cz/adost/10007550...nahled=8609810
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mozarela v Sk lidl....a mozarela v At lidl...obe vyrobené v De...ale každá v inej bavorskej mlékarne?!....jedna ma viac soli....At taká hutna Sk rozmočená....ako keby už bola po...
po dlhom čase som tu par kusov...lebo som mala mozarelovú krízu....nabudúce ju predýcham
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
lofr
korela
Z čerstvých si vyberám mliečne SK alebo CZ, poľským sa vyhýbam veľkým oblúkom, pri cottage Rajo a poľská Melina je kvalitatívna priepasť.
Skus Sabi Cottage.
Mám dojem, že Rajo sa vyrába v Nemecku
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať