Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no dobre teda palino
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
no dobre teda palino
Inak ja som písal o komplikovanosti výroby produktov danej kvality, druhá stránka veci je distribúcia a predaj. Veď aj z rumunského konského mäsa sa po "turistike" stalo francúzske hovädzie pričom distribútori tomu mäsu neukázali ani len vlakový lístok z Francúzska
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54

Však hej pustili do záhrady nejakých samozberačov, ale vraj na prvom strome napáchali toľko škody že povedala "DOSŤ" a von zo záhrady. Myslíš že niektorí poznajú čo rastie pod stromom, a že na konároch má byť aj na rok úroda? Teraz berieme a hotovo, po nás aj potopa.
Inú odpoveď som ani neočakávala. To by sa dalo iba pri stálych zákazníkoch, každoročných.
V BA je taká pekná záhradkárska oblasť, známa, dobré miesto, úroda obraná každý rok tesne pre plánovaným zberom majiteľa. Tak v pozemku majú iba peniaze. Údajne ani psy nepomôžu. Idú na isté.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Obchodníci sú kuvy zarobia aj na podvode, nechcem písať že na omyle, lebo oni vedia čo robia, ak budú tvrdiť že nevedeli, tak tam nemajú čo robiť lebo sú diletanti , nech idú do parlamentu alebo k motyke(k motyke radšej nie lebo určite nerozoznajú plodinu od buriny)
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
vicktor
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
príliš veľa taviacich solí a forsfátov (fosfáty odbúravajú vápnik, príp. blokujú jeho vstrebávanie- vyber si )
Či v črievku alebo v staniole, asi jedno. Ešte pridám účinok síry, pretože to čítam po prvýkrát.
Za život sa nazbiera všetko možné, nie, že na niečo musíme zomrieť.
Srdeční potíže: Jsou z největší části způsobené předávkováním sírou. Dostává se do těla v potravě, nebo ji přijímáme z okolí kůží, celým povrchem těla. Síra je obsažena v mnoha věcech. Např. linoleum, v dece „Larisa“ tkaninách žluté barvy, v oranžové barvě, v umělých a směsových tkaninách apod. V potravě je obsažena v sýrech (nejhorší jsou tavené, poněkudd lepší jsou sýry tvrdé). U nás je nejlepší Ementál a sýry zahraniční, které jsou vyráběny jinou technologií. Síra dělá díry v srdci. Síra se váže v krvi a jak koluje, nahlodává srdeční stěnu. Síra se z těla odstraňuje pravidelným pitím čaje: ...
http://slunecnyzivot.cz/2015/09/lido...emoci-recepty/
2 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Coop - tradičná kvalita nemecký výrobca
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Dáša_
Coop - tradičná kvalita nemecký výrobca
Keď to je také slovenské.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Upratujem v albumoch, fotka z výletu do Zakopaného v jeseni 2007
trh Zakopané.JPG  
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
toto je dobré
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10...ika-na-prisady
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Pozrela, odporúčam.
.
Keď dieťa nabehlo na potrav. alergie, poprosila som personál v zmrzlinárni, či by mi mohli objasniť obsah ručne robenej zmrzliny. Keďže nebol prítomný majiteľ, v dobrej viere mi priniesli celé vrece práškového polotovaru. Bolo tam asi 300 položiek, podobne ako v hornom videu pri majonéze. Proste samé umelé suroviny, ktoré vhodili do miešača a priliali vodu.
Ako sa tí západniari na nás pozerajú? Nemajú nás na základe týchto skúseností ani prečo mať v úcte.
2 2
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tragédia je, že keď sme sa pokúšali svokrovcom vyhovoriť napríklad želatinovú ponážku na slaninu, tak nás odbili slovami, že im je to takéto lepšie na zuby....
Teda tragédia je, že to my ako spotrebitelia stále kupujeme. Keby sme nekupovali, tak to ani neskúšajú. Ale keď najobľúbenejším čítaním sú letáky a pravidelná zábavka je hľadanie, čo je kde zrovna najlacnejšie, ťažko vychovávať. A keď naviac to dostane nálepku - menej tuku, menej kalórii....
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tragédia že meštiaci (nemyslel som kategóriu obyvateľ mesta) sú tak navyknutí na vylepšené potraviny, že tie normálne nemajú pre nich správnu chuť, tvar a celkove nevyhovujú ich predstavám.
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Tu nezostane kameň na kameni
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/c...hutou-cudziny/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
Tragédia že meštiaci (nemyslel som kategóriu obyvateľ mesta) sú tak navyknutí na vylepšené potraviny, že tie normálne nemajú pre nich správnu chuť, tvar a celkove nevyhovujú ich predstavám.
Postačilo na to 20 r., a čo budú považovať za normálnu chuť ľudia o ďalšie jednu-dve generácie, si neviem ani predstaviť.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dovazat ovcie mlieko so Sedmohradska, to este ako tak. Ale ako moze byt surovina aj s dovozom z F lacnejsia nez domaca?
Ako moze byt flasa vina z Kalifornie, Cile, Australie lacnejsia nez z PK, NR, VK, ...?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

To je az neskutocne,co vsetko sa robi s potravinami...



https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10...ika-na-prisady
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vicktor
Manzelka z roboty doniesla informaciu, ze tavene syry v crievku su velke svinstvo a uz to nebudeme kupovat (a teda jest). Aky su vase nazory?
Tavene syry v crievku nejem od doby, ked mi na vyske kamaratka popisovala, ako bola svedkom ich vyroby v mliekarni vo Zvolene.
A v principe ani nie je dovod jest nejaku tavenu hmotu, ked mame k dispoziici 1000 druhov normalneho syra
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
Pozrela, odporúčam.
.
Keď dieťa nabehlo na potrav. alergie, poprosila som personál v zmrzlinárni, či by mi mohli objasniť obsah ručne robenej zmrzliny. Keďže nebol prítomný majiteľ, v dobrej viere mi priniesli celé vrece práškového polotovaru. Bolo tam asi 300 položiek, podobne ako v hornom videu pri majonéze. Proste samé umelé suroviny, ktoré vhodili do miešača a priliali vodu.
Ako sa tí západniari na nás pozerajú? Nemajú nás na základe týchto skúseností ani prečo mať v úcte.
neukludni Ta to, ale na zapade to nie je omnho lepsie.
...a v ucte nas nemaju z uplne inych pricin.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať