Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
misoft
pavol54
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
misoft
pavol54
Zase si to zabil s tým slovenským pestovateľom. Ale živého slovenského pestovateľa rajčín (nemyslím toho samozásobiteľa) si nevidel že? Aby si vedel vlani bola dotácia na hektár produkcie rajčín okolo 800 eur plus plus plus. Ale rozdiel medzi slovenským alebo talianskym pestovateľom rajčín je vo troch skutočnostiach: arabská pracovná sila v Španielsku cca 5 eur na deň na Slovensku minimálne 3,4 na hod. Potom existuje pojem pleseň zemiaková, a pojem vírusové vektory. Takže nič z toho čo si vypotil neplatí.
Palinko.... netýka sa to len paradajok.... je aj iná zelenina, ovocie, ktorú dovážame a pritom si ju môžeme dopestovať tu - doma.....Ber to komplexne.
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s drahsimi syrmi tento tovar najazdom odolava
Naposledy upravil kukučka : 07.06.17 at 20:51
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

kukučka
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s rahsimi syrmi e tento tovar najazdom odolava
U nas,ani v okoli banicke nie je dostat,neviem preco.
Ja kupujem z Babindolu,alebo z Podhajskej cherry rajcinky.U nas sa jedavaju,ako inde cukriky.Vzdy su v miske na stole a jedavame len tak,bez nicoho...

A v obchodoch sa casto minaju ako prve.Tie dovozove neviem, ci castejsie doplnaju,ale tych su vzdy plne regale,na rozdiel od tych nasich,slovenskych...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona
kukučka
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s rahsimi syrmi e tento tovar najazdom odolava
U nas,ani v okoli banicke nie je dostat,neviem preco.
Ja kupujem z Babindolu,alebo z Podhajskej cherry rajcinky.U nas sa jedavaju,ako inde cukriky.Vzdy su v miske na stole a jedavame len tak,bez nicoho...

A v obchodoch sa casto minaju ako prve.Tie dovozove neviem, ci castejsie doplnaju,ale tych su vzdy plne regale,na rozdiel od tych nasich,slovenskych...
Asi pred dvadsiatimi rokmi som ochutnal v marci rajčinu "NIKDY VIAC"
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

no mozno aj my, musim pozriet etikety, nakupuje dcera, viem len, ze su nase a ze mi chutia
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s drahsimi syrmi tento tovar najazdom odolava
Ty si myslíš že naše poľné rajčiny sú ekologická sláva? Nové odrody sú testované na rezistenciu voči vírusovým ochoreniam (mne z troch odrôd vyšla jedna jeden test cca 500 eur len tak na okraj) Na pleseň zemiakovú sa nedá vyšľachtiť rezistencia stačí jedna ranná hmla v súčinnosti s teplotou - buď postriekaš alebo máš po rajčinách. Rajčiny pod krytom nie sú napadané tými potvorkami
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kukučka
no mozno aj my, musim pozriet etikety, nakupuje dcera, viem len, ze su nase a ze mi chutia
množstvo hodín slnečného svitu v kombinácii s teplom je rozhodujúce a je to jedno či na rovníku či severnom póle
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Treba si prečítať článok v pravde "Banány v akcii, farmári v priepasti" platí to aj pre našich pestovateľov miesto ekvádorský doložiť slovenský a miesto banán doložiť rajčina , paprika a pod.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Pali, neber mi iluziu

Do KK ur roky chodi na trh jeden "madar", rano uz o 6-tej ho caka fronta, prides neskoro, vypredane, a to ma ceny podstatne vyssie ako vedla neho polsky tovar

Aj najkvalitnejsie sadenice kvetov, tak isto roky od madara, zrejme sa mu oplati.

Do mojho mestecka len poliak, nechodim. Minule vynimka, bola som blizko ked hlasil rozhlas, prve jahody kosik za 6€, bolo 2,2 kg
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
kukuč, ono si stačí dať 2 + 2 dohromady.
Takže asi takto...viď
http://www.agrobiznis.sk/index.php/a...-pre-daovnikov
http://finweb.hnonline.sk/komentare-...ielen-farmarom

Holanďan si asi zasa dal do nosa kvalitný matroš.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Opakujem a ty jej koľko vieš vypestovať a za koľko? Prečo asi tam kde sa kedysi pestovala zelenina na 50 hektároch sa dnes pestuje len na piatich? Že by tí ľudia nevedeli pestovať alebo odišli tam kde sa dá zarobiť? Prečo by mala baba drieť za pár šupov na poli ak môže ísť za väčší peniaz utierať zadky dôchodcom v zahraničí, alebo v automobilke?
A čo som ja pestovateľ?

A s tým ohodnotením..... na to sa spýtaj slovútneho precedu.....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
taiko
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina Dosial mi to nik nevysvetlil
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
ja kupujem len zrele polne paradajky, sklenikove len nase banicke, paradoxne prave preto, ze su drahsie, byvaju v nasom malomestkom tescu casto zlacnene, spolu s drahsimi syrmi tento tovar najazdom odolava
hej to som pocul aj ja, ze tu mame fajnu chemicko-technologicku zeleninu a ovocie. Vsak to ani inac nejde, ked slnka nieto.

Mne, ked sa chcelo a bolo casu sa aj take zadarilo u mna na piesku Ked preceda da a vratim sa na SK, hned idem rolu kupovat
Naposledy upravil taiko : 07.06.17 at 23:55
IMG_0506.jpeg  
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Inac zaujimava veta z clanku, co odporucil Pavol
"Nie sú to subdodávatelia ani supermarkety, čo krivia svet. Ale ľahostajnosť."
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
kukučka
Pytala som sa bulhara pred rokmi, kde su ich paradajky, odpoved bola: spanieli dostali dotacie, musite kupovat od nich. EU 1999 ES, 2oo7 B
tai, videla som raz dokument akehosi "svetoveho ochranara" o znecisteni pody chemikaliami, prve miesto obsadila ta vasa pod tulipanmi
kukuč, ono si stačí dať 2 + 2 dohromady.
Takže asi takto...viď
http://www.agrobiznis.sk/index.php/a...-pre-daovnikov
http://finweb.hnonline.sk/komentare-...ielen-farmarom

Holanďan si asi zasa dal do nosa kvalitný matroš.
tipujem to na kvalitné, holandské kakao!
:-))
0 1
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Myslis z coffe shopu?
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
arizona
Sa mi páči, že jak tým nemcom veľmi chýba karotén, keď na slnko vidia z áut, kanclov, fabrík, budov.... skoro ip. Okrem dovoleniek na juhu
Naposledy upravil bettylou : 09.06.17 at 22:35
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
taiko
pavol54
taiko
na druhej strane ale v NL za 5 EUR na den nik nerobi aj tak su v nasich obchodoch NL paradajky a cukety a zemiaky a redkvicky a baklazany a fenikel atd atd.
U nás máš DNES zase plné cesty pouličných predavačov slovenských melónov. Na to mám jedno maďarské vetné spojenie : "Nem lítezig" (pre neznalých - nie je možné) Inak si vážim tvoje odpovede, ale teraz, v týchto dňoch holandské zemiaky ešte nenájdeš( skrátka sa nedajú pestovať v temperovaných objektoch pri teplote pôdy na 30oC prestávajú rásť a vonku nebolo ešte dosť primerane teplých dní) , moje cukety majú cca 5 cm a to boli predpestované v sklenníku
hej spominam si ze raz nieco o zemiakoch spominal. Ze oni stare nam a im nove z Egypta ak si dobre pamatam.
Len furt mi to nevysvetluje otazku, ze ako je mozne, ze vypestujem paradajku lacnejsie v NL skleniku, kde sa svieti 24hodin denne a doveziem na SK. Ci ta NL paradajka nie je z NL sklenika ale zase re-export z ES a preto lacnejsia ako u nas?
Je to proste pre mna ES dedina Dosial mi to nik nevysvetlil
To sú tie odveké záhady sveta
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať