Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
Nandrolon
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
Takú kúpiš v KE a okolí...alebo proste všade tam, kde zásobuje Ryba KE.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Neviete ci ju maju v kauflande bille alebo tescu? Vyskusal by som...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No najviac masa je 45-46% ....viac som tu nevidela....ak mam treska den...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
No to záleží v prvom rade na tom, akú tresčiu hmotu dajú do šalátu, výrobňa(šalátovňa) je dosť závislá na dovozcovi. Potom aj majonéza nie je od každého jej výrobcu taká ako by mala byť.Ak sa stretnú dva nepodarky tak z toho sa ktovie čo nedá namiešať.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Nedavno som kupil tresci "ostry" salat, nepamatam vyrobcu, ale navrchu bol modry alobal. Myslel som ze bude ostry od fereronok, ale bolo v nom viac cibule a kecupu nez ryby, takze viac nekupim.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Nie je problém vyrobiť šalát z tresky aj doma, budete vedieť čo jete, a určite ho neofrflete.
50 rokov stačilo na to, že chodíme do regálov na hotové. Ako to tie naše matky predtým všetko zvládali?
Takisto aj ostatné obľúbené.
3 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Ak niečo nedopadne dobre vo východných guberniách tak reakcia bruselského zväzu gubernií je odobrať dotácie a eurofondy, keby sa správcovia našej gubernie snažili presadiť nech prídu za znehodnotené vajcia belgičania či holanďania o dotácie na päť rokov, tak ako naši netransparentní podnikatelia. Ale naši žabomyší bojovníci takýto nápad nedostanú
3 0
Julia Cizova Julia Cizova

Julia Cizova je offline (nepripojený) Julia Cizova

korela
Nie je problém vyrobiť šalát z tresky aj doma, budete vedieť čo jete, a určite ho neofrflete.
50 rokov stačilo na to, že chodíme do regálov na hotové. Ako to tie naše matky predtým všetko zvládali?
Takisto aj ostatné obľúbené.
Poraď recept, mám v mrazáku tresky z Nórska, urobím si šalátik, v tých kupovaných ma hnevá, že tam ptidávajú cukor alebo umelé sladidlá, fuj.
2 2
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
pavol54
Ak niečo nedopadne dobre vo východných guberniách tak reakcia bruselského zväzu gubernií je odobrať dotácie a eurofondy, keby sa správcovia našej gubernie snažili presadiť nech prídu za znehodnotené vajcia belgičania či holanďania o dotácie na päť rokov, tak ako naši netransparentní podnikatelia. Ale naši žabomyší bojovníci takýto nápad nedostanú
no to by som chcel vidiet, ako by niekto chcel NL vziat dotacie Prispievaju skoro 2x tolko ako minaju a SK mina skoro 3x toho co prispieva.
Ale v zasade mas pravdu, mal by sa pouzit rovnaky meter, ked niekto nieco takpovediac " spacka".
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko
Nandrolon
taiko
lujza.j
Ucinna latka identicka-mala by tyt....len "nosiče"ine...
presne tak a ak sa tym nosicom u generickeho lieku stane napr. laktoza, alebo ked sa podiel laktozy zvysi, tak to cloveku s laktozovou intoleranciou moze sposobovat problemy. Ergo, nie zeby mu liek ako taky nezaberal, ale moze sa citit horsie, kvoli laktoze
Taiko, neviem či vôbec čítaš po sebe, ale ty si myslíš že malú tabletku nemôže užiť človek s laktózovou intoleranciou? Veď to sú takpovediac iba stopové množstvá. Iné by to bolo, ak by sa jednalo o liečivo, ktoré musí užívať 20-30 x denne, napr. nejaké enzýmy s laktózovým nosičom. Mal som na mysli skôr nosič ako príčinu horšej vstrebateľnosti účinnej látky.
pocuj nestastny clovece. Skus sa vyjadrovat k veciam, o ktorych mas aspon chabe info. Okrem toho, ja som nereagoval na Teba ale na lui, takze je pre mna irelevantne, co si mal na mysli.
Čo si mal týždenný ganja-maratón, keď reaguješ tak oneskorene?
Ale vidím, že ty by si sa mal držať toho, čomu rozumieš, lebo ty reaguješ asi aj na laktózu vo vzduchu, keď si niekto userie :-))))))))))))
0 3
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
Ak niečo nedopadne dobre vo východných guberniách tak reakcia bruselského zväzu gubernií je odobrať dotácie a eurofondy, keby sa správcovia našej gubernie snažili presadiť nech prídu za znehodnotené vajcia belgičania či holanďania o dotácie na päť rokov, tak ako naši netransparentní podnikatelia. Ale naši žabomyší bojovníci takýto nápad nedostanú
no to by som chcel vidiet, ako by niekto chcel NL vziat dotacie Prispievaju skoro 2x tolko ako minaju a SK mina skoro 3x toho co prispieva.
Ale v zasade mas pravdu, mal by sa pouzit rovnaky meter, ked niekto nieco takpovediac " spacka".
No ak ja niečo objednám netrasparentne tak sa môžem rozlúčiť s dotáciou, v priamych platbách automaticky 20% dole (spravíš chybu za 100 euro a krátenie predstavuje 20% teda aj 1000 eur ) To nech mi niekto chvíľu spieva o chybe deratizérov kurínov, chovateľ musí mať také referencie o nich že sa taká chyba nemôže stať, podobná bola aféra s dioxínom vo vajciach, kde použili holanďania do krmných zmesí odpad ktorý vzniká pri prepracovaní použitého jedlého oleja na palivo. čo sa im stalo nič. pestovanie a jeho podpora nie ani na polovine toho čo v NL a to že sme čistí poberatelia, sa vhodných nastavením kritérií zmeníme na čistých prispievateľov lebo nie je šanca ich splniť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

"„Vajcia boli vyrobené v Holandsku, spracované boli v Nemecku a cez Rakúsko sa dostali do luxusných hotelov v Bratislave. Vo vaječnej zmesi bol päťnásobne prekročený povolený limit pesticídu,“ povedala na tlačovej besede ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná."

https://www.etrend.sk/ekonomika/vaje...-hoteloch.html
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
lujza.j
Nandrolon
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
Takú kúpiš v KE a okolí...alebo proste všade tam, kde zásobuje Ryba KE.
Dnes som tu exclisiv tresku od Ryby Kosice kupil...
Presne taka sucha a chlpata ako som hladal. Najlepsia treska na Slovensku. Na Exclusiv od Ryby Zilina sa nechyta ani nahodou. Ak si dobre pamatam, tak obsah "ryby" je iba o 1% viac, rozdiel poriadny!
0 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Myslíte si, že na trhu kupujete domácu zeleninu? Tieto zábery vás vyvedú z omylu...
http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/188...vyvedu-z-omylu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nandrolon
buchač
lujza.j
Nandrolon
Nepochopim, preco ziaden vyrobca nevyraba taku tresku ako bola v 90. rokoch. Taka masova, sucha az taka chlpata. Teraz tam nadrbu majonezy a hotovo. Ani ta exklusiv nie je taka. Vsak vyrobit to predsa nemoze byt problem.
Taku kupis v HR...od Trentonu...
Takú kúpiš v KE a okolí...alebo proste všade tam, kde zásobuje Ryba KE.
Dnes som tu exclisiv tresku od Ryby Kosice kupil...
Presne taka sucha a chlpata ako som hladal. Najlepsia treska na Slovensku. Na Exclusiv od Ryby Zilina sa nechyta ani nahodou. Ak si dobre pamatam, tak obsah "ryby" je iba o 1% viac, rozdiel poriadny!
Tu co som spominala ja 54% ryb.masa...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

arizona
Myslíte si, že na trhu kupujete domácu zeleninu? Tieto zábery vás vyvedú z omylu...
http://www.tvnoviny.sk/ekonomika/188...vyvedu-z-omylu
ja si to nemyslím už dávno.. naši zv "trhovníci" sú aspoň natoľko seriózni, že zákazníci podľa označenia názvu predajcu vedia, že nepredávajú doma vypestované produkty.. veď to by asi aj hlupák zistil, že nemôžu toľkí vedľa seba predávať navlas rovnaký tovar.. kupujem na trhu len v lete, kedy chodia predávať pestovatelia od "maďarov", a tí sa dajú rozoznať, aj podľa prízvuku.. kde sú tie časy, keď som ako dieťa chodila so starými rodičmi na trh, tam bola úplne iná vôňa, iná atmosféra.. bola to veľká sobotná udalosť, starká si popri nakupovaní podebatila so známymi po maďarsky, starký zase po nemecky, ja som nerozumela prečo nevravia po slovensky.. škoda tých čias.. že sa to takto zopsulo..
4 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ja si to nemyslím už dávno.. naši zv "trhovníci" sú aspoň natoľko seriózni, že zákazníci podľa označenia názvu predajcu vedia, že nepredávajú doma vypestované produkty.. veď to by asi aj hlupák zistil, že nemôžu toľkí vedľa seba predávať navlas rovnaký tovar.. kupujem na trhu len v lete, kedy chodia predávať pestovatelia od "maďarov", a tí sa dajú rozoznať, aj podľa prízvuku.. kde sú tie časy, keď som ako dieťa chodila so starými rodičmi na trh, tam bola úplne iná vôňa, iná atmosféra.. bola to veľká sobotná udalosť, starká si popri nakupovaní podebatila so známymi po maďarsky, starký zase po nemecky, ja som nerozumela prečo nevravia po slovensky.. škoda tých čias.. že sa to takto zopsulo..[/QUOTE]

Aj tí búdkári z maďarska (nie všetci), ale je to sieť a ráno vozia tovar z veľkoskladov.
Hoci klobúk dole, čerstvý voňavý, fajný a drahý.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať