Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
podvodnícke párky
Ujovina na kvadrát....a nie podvod.
Veď tu ide o výrobnú vadu jedného kúska - vzduchová bublina a nie o nejaký úmysel.
Prečo nie je narezaný a odfotený aj ten druhý kus ? Lebo niet dôvodu ?
Ale prečo by sme si nekopli ?
Vždy lepší leight, ako nejaký plný sajrajt...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Tweety
podvodnícke párky
Ujovina na kvadrát....a nie podvod.
Veď tu ide o výrobnú vadu jedného kúska - vzduchová bublina a nie o nejaký úmysel.
Prečo nie je narezaný a odfotený aj ten druhý kus ? Lebo niet dôvodu ?
Ale prečo by sme si nekopli ?
Vždy lepší leight, ako nejaký plný sajrajt...
mne sa nejak zdá, že pýrky sa kupujú na váhu. A tak myslím, že sa tá diera v merateľných číslach neprejaví
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

NIe, neprejaví ale ak si kúpiš napr. jeden pár takýchto, tak sa asi veľmi nenaješ.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
To nie je podvod, ale podnikatelsky napad - do dutiny si das horcicu.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vicktor
To nie je podvod, ale podnikatelsky napad - do dutiny si das horcicu.
Taký horúci pes.
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
https://kosice.korzar.sme.sk/c/20763....html?ref=njct
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

V bylinkových čajoch si lúhujeme aj pestrý koktejl pesticídov a zvyškov nevytriedených jedovatých rastlín. Kontaminovanú zmes objavil český test až v tretine skúmaných výrobkov. Výnimkou nie sú ani čaje určené pre malé deti.

https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazd...?utm_source=FB
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazd...ky-daleko.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Minuly rok na šutaku debata o kapuste....niekto dal recept na nakladanu kapustu do poharov....robila som....bola vinivini...nepotrebujem ani stupavsku....lebo ani ta uz nemusi byt origoš ...
.aj surova aj v kapustnici vyborna
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Stupavska ... pocul som od jedneho mladeho muza ze jeho babka ma dva recepty - jeden pre seba a rodinu, druhy do trznice v BA.
Inak v Stupave su akurat tak Dni zela, ale ono sa pestuje a predava v Maste, nie v Stupave.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

arizona
Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazd...ky-daleko.html
To sa ani nedá, je to logický nezmysel. Kapusta kvasí stále, tie vrecúška by roztrhala.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Fanatizmus v jedálničku, choroba . ..
25. februára 2018 08:16, Prečítané 808x

… v očiach. Prišlo mi video, v ktorom akýsi vychudnutý fanatik bledej tváre, prepadnutých líc, s kruhmi pod očami mi vysvetľoval, aké nebezpečné sú rôzne nezdravé jedlá, napríklad údeniny, bravčová masť, či rôzne vyprážané pochúťky.

Pri pohľade do jeho tváre ma napadlo – priateľu, radšej budem jesť nezdravé jedlá, než by som mal vyzerať tak „zdravo“, ako ty. Človek je, aby žil, ale nežije, aby jedol. No rozhodne nežije ani preto, aby sa hral na niečo, čím nie je … alebo dokonca sám sebe škodil odmietaním toho, čo mu chutí a konzumovaním toho, čo sa tak fatálne podpisuje na „zdravom“ vzhľade … fanatika.

Ale, ak už chce pomáhať ľuďom, možno by sa mohol realizovať v inej oblasti – napríklad kontroly toho, čo sa dnes môže ocitnúť na pultoch obchodov … tam sa nájde toxického odpadu požehnane …
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

kukučka
arizona
Naraziť v obchodoch na kyslú kapustu vo vrecúškach s pravým nálevom bez konzervačných látok, primeranou dávkou vitamínu C a probiotík je vzácne. Niektoré značky môžu konkurovať sterilizovanej kapuste v pohároch
https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazd...ky-daleko.html
To sa ani nedá, je to logický nezmysel. Kapusta kvasí stále, tie vrecúška by roztrhala.
KECÁŠ Viem čo hovorím mal som jej 5 ton ani deko konzerváku ešte mi ostala paleta 100 pohárov nič sa nedeje
nehnevaj sa ale inak som to nemohol napísať. Kvasný proces končí cca do týždňa potom už prebieha fermentácia. Je to anaeróbny proces t.j. bez prístupu kyslíka. Ak sa k nej dostane kyslík začne prírodný proces hnitie, aby sa tomu zamedzilo tak tam moderní debili dávajú konzervačnú látku. Ak nemám možnosť kúpiť nabratú zo suda, to by som kúpil radšej sterilizovanú kvasenú kapustu v pohári , tá neobsahuje ani Ečka ani ftaláty(sú vo väčšine plastov)
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

lujza.j
Minuly rok na šutaku debata o kapuste....niekto dal recept na nakladanu kapustu do poharov....robila som....bola vinivini...nepotrebujem ani stupavsku....lebo ani ta uz nemusi byt origoš ...
.aj surova aj v kapustnici vyborna
asi aj nechcem sa chváliť , len je trocha suchšia lebo kvasný plyn vytlačí kapustnicu
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

vicktor
Stupavska ... pocul som od jedneho mladeho muza ze jeho babka ma dva recepty - jeden pre seba a rodinu, druhy do trznice v BA.
Inak v Stupave su akurat tak Dni zela, ale ono sa pestuje a predava v Maste, nie v Stupave.
2% soli, jediný recept a potom môžeš hádzať do nej čo chceš, uvažuješ prečo by si robila starosti podradnou výrobou?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela


Vlastnosti

Bez konzervačných látok, Bez tepelnej úpravy
Zloženie
Kapusta biela rezaná, Cibuľa, Jedlá soľ, Rasca celá, Čierne korenie celé, Nové korenie celé, Bobkový list


Asi by sa našlo na trhu aj viac vo vrecku.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Keď kupujem zo suda, už nemám tú istotu ako pred cca 30 rokmi. V tržnici som si kupovala, mala dva sudy, ktorú chcem ...aký je v nich rozdiel? ... v jednej je aspartam, pre diabetikov. V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste? Je nutný? Alebo sa už cukor pridáva všade iba z princípu?
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Cukor do nakladanej kapusty?
Ja NIKDY žiadny cukor nepridávam.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54
lujza.j
Minuly rok na šutaku debata o kapuste....niekto dal recept na nakladanu kapustu do poharov....robila som....bola vinivini...nepotrebujem ani stupavsku....lebo ani ta uz nemusi byt origoš ...
.aj surova aj v kapustnici vyborna
asi aj nechcem sa chváliť , len je trocha suchšia lebo kvasný plyn vytlačí kapustnicu
Ano je suchsia-malo štavy....ale keby som ju niekomu na kostovku...isto by nevedel,ze doma z pohara a kvasila v obyvackena jesen urobim zas...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

No dobre, Pali, nie som odborník, kapustu sme držali v pivnici, zaťaženú v drevenom sude. V sobotu sme umyli, odobrali do hrnca na varenie, doliali vodou. O týždeň bola znovu kyslá, to bolo čo, ak nie kvasenie? A nemôžeš porovnávať kapustu v sáčku s kapustou kvasenou rovno v pohári. Popíš nám postup v konzervárni.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať