Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela

Vlastnosti

Bez konzervačných látok, Bez tepelnej úpravy
Zloženie
Kapusta biela rezaná, Cibuľa, Jedlá soľ, Rasca celá, Čierne korenie celé, Nové korenie celé, Bobkový list


Asi by sa našlo na trhu aj viac vo vrecku.
kukučka
No dobre, Pali, nie som odborník, kapustu sme držali v pivnici, zaťaženú v drevenom sude. V sobotu sme umyli, odobrali do hrnca na varenie, doliali vodou. O týždeň bola znovu kyslá, to bolo čo, ak nie kvasenie? A nemôžeš porovnávať kapustu v sáčku s kapustou kvasenou rovno v pohári. Popíš nám postup v konzervárni.
veď práve bola zaťažená pod doskami a kameňom, ale kvasný proces prestal len tam ležala bez prístupu kyslíku tomu sa hovorí v anaeróbnom prostredí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Keď kupujem

V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste?
Keď kupuješ, tak aj čítaj...


Ďalšie informácie

1 porcia (100 g) priemerne obsahuje: Energia 73kJ 17kcal <1%, Tuky <0,1g <1%, Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%, Soľ 2,2g 37% referenčného príjmu priemerného dospelého.*

https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002013381365










...a Tesco ?...pche...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

korela
Keď kupujem zo suda, už nemám tú istotu ako pred cca 30 rokmi. V tržnici som si kupovala, mala dva sudy, ktorú chcem ...aký je v nich rozdiel? ... v jednej je aspartam, pre diabetikov. V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste? Je nutný? Alebo sa už cukor pridáva všade iba z princípu?
Každý výrobca musí podľa zákona nechať urobiť atest výrobku na energetickú hodnotu (157EUR) kde sa uvádza okrem iného aj zloženie, soli, cukry, pevný podiel, atď. cukor v kvasenej kapuste vzniká štiepenim škrobov počas kvasenia. sú odrody kvasiarenských kapúst(s dlhou dobou rastu nad 150 dní kde sa vytvára dostatok škrobu, preto sú tieto kapusty po vykvasení sladkasté) Naopak, pri skorých kapustách 55 dňových síce prebehne kvasenie ale chýba táto sladkastá chuť.
1 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

mne chutí z kúpených sáčkových kvasená kapusta horti premium.. možno nie je parametrovo úplne kóšer, ale chuťovo ma najviac oslovila..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Žabinka
mne chutí z kúpených sáčkových kvasená kapusta horti premium.. možno nie je parametrovo úplne kóšer, ale chuťovo ma najviac oslovila..
Ty si môj človek...
Len túto kupujeme...odkedy sme prestali nakladať vlastnú.

Sú dva druhy - obaly. Jedna je v červenom a druhá v čiernom.
Červená nám chutí viac.
http://www.horti.sk/-vyroba-kapusty
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
pavol54
veď práve bola zaťažená pod doskami a kameňom, ale kvasný proces prestal len tam ležala bez prístupu kyslíku tomu sa hovorí v anaeróbnom prostredí.
Ponorena a zatazena bola hned od zaciatku Raz kvasi a inokedy nie?
Proces pokracuje, len uz nie tak burlivo.
Ked vyberam kapustu, tak odcerpam aj kapustnicu a dolejem cistou vodou. Zaujimave, ze aj po polroku je tekutina stale rovnako kysla kapustnica a nie vodicka. A kapusta je kysla ze ju treba premyvat, nie je ako rozmocena handra.
Ked sa na jar otepli a kapusta este ostane neminuta, manzelka ju natlaci do poharov a zasterelizuje. Nestaci ze pohare su naplnene az po vrch bez kyslika.

Aky je rozdiel medzi kvasenim, kysnutim a fermentaciou?
http://www.2012rok.sk/wp/umenie-zivo...-fermentovanie
Kvasenie je teda to, čo mnohí označujú ako fermentácia. Hovoríme teda o kvasenej zelenine (fermentovanej zelenine), či kvasenej kapuste, prípadne o kyslom mlieku (kyškanec, kyška), v týchto prípadoch je zbytočné zavádzať cudzie slovo „fermentácia“.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%,
To este neznamena ze v konzervarni nasypali cukru.
Cukor je aj v plodinach. V kyslom jablku menej, v sladnej hruske viac. Bez pridavania.
Alebo tam pridali aj nasytene mastne kyseliny?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
buchač
Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%,
To este neznamena ze v konzervarni nasypali cukru.
Cukor je aj v plodinach. V kyslom jablku menej, v sladnej hruske viac. Bez pridavania.
Alebo tam pridali aj nasytene mastne kyseliny?
Ta sme sa pobavili....
Teraz ešte daj info, prípadne skúsenosť, či si videl v nejakej kapuste (balená v IGELITOVOM vrecúšku) jablčko alebo nebodaj hruštičku.
Lebo ja veru nie....a v tej šmejďáckej od Tesca ani nevravím, tam skoro ani kapusta nie je.


...apropó, osobne som ešte nepočul a ani nevidel recept, aby sa do kyslej (domácej produkcie) kapusty dávala niekedy hruška..bižalmy áno.
Ale šak kľudne beriem, každý má svoje chute, čiže môže byť, že niekto si urve aj hrušku do kapusty (a aj do seba pri nakladaní ).
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Niektorí dávajú hrozno, aj strapec na spodok a aj listy viniča. Je to kvôli vyššiemu obsahu potrebných baktérií.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som jablko...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

lujza.j
Ja som jablko...
Aké? Červené? Zelené? Nahryznuté?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nandrolon
Niektorí dávajú hrozno, aj strapec na spodok a aj listy viniča. Je to kvôli vyššiemu obsahu potrebných baktérií.
A niekto i кукурузу....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Duski kápusta rakuska aj jabuko
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Keď kupujem

V kapuste z Tesca nie je uvedený žiadny cukor, tak ako je to s cukrom v kyslej kapuste?
Keď kupuješ, tak aj čítaj...


Ďalšie informácie

1 porcia (100 g) priemerne obsahuje: Energia 73kJ 17kcal <1%, Tuky <0,1g <1%, Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%, Soľ 2,2g 37% referenčného príjmu priemerného dospelého.*

https://potravinydomov.itesco.sk/gro.../2002013381365

...a Tesco ?...pche...
Keď si už tak sprosto odpovedal, tak ja si dovolím doplniť, aby si sa dovzdelal. Na priemyslovke ste to zrejme nepreberali, ale sčítaný človek to vie i tak.

Vicktor ti to pekne vysvetlil.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mne išlo o to, načo tam pridávajú diabetikom aspartam. Ten sa teda v plodinách prirodzene nenachádza určite. Pretože ak aspartam, kde mám istotu, že v druhom sude nebude rafinovaný cukor.
Išla som sa pozrieť do chladničky na kapustu z Lidla - kapusta Lidl stánok, tá obsahuje dokonca iba soľ. A keď ju uvarím, a nejem surovú, tak mi je úplne jedno, či obsahuje vit. C. A dochutím jedlo ako chcem.
Aj Horti kúpim ak ju majú (odkedy ju spomenula Žabinka na šuťáku), v našej Bille nie je vždy, Tesco má túto stále a aj Lidl stánkovú.
Ja si etikety čítam roky.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
vicktor
buchač
Nasýtené mastné kyseliny 0,1g <1%, Cukry 1,6g 2%,
To este neznamena ze v konzervarni nasypali cukru.
Cukor je aj v plodinach. V kyslom jablku menej, v sladnej hruske viac. Bez pridavania.
Alebo tam pridali aj nasytene mastne kyseliny?
Ta sme sa pobavili....
Teraz ešte daj info, prípadne skúsenosť, či si videl v nejakej kapuste (balená v IGELITOVOM vrecúšku) jablčko alebo nebodaj hruštičku.
Lebo ja veru nie....a v tej šmejďáckej od Tesca ani nevravím, tam skoro ani kapusta nie je.


...apropó, osobne som ešte nepočul a ani nevidel recept, aby sa do kyslej (domácej produkcie) kapusty dávala niekedy hruška..bižalmy áno.
Ale šak kľudne beriem, každý má svoje chute, čiže môže byť, že niekto si urve aj hrušku do kapusty (a aj do seba pri nakladaní ).
Veľmi pochybujem, že si sa pobavil. Nedokážeš si uznať prehru, ani žiadny argument. A okamžite si prepol na druhú koľaj, snaha sa rýchlo odkloniť od témy ako vždy dlhým traktátom od veci, proste zahovoriť.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
ako vždy dlhým traktátom od veci, proste zahovoriť.
Na tvojich sprostostiach sa VŽDY pobavím...VŽDY !!!

Môj jeden traktát o dvoch odsekoch nemajú šancu na TRI (niekedy aj viac) príspevky ničom (zameň za iné slovo).


Badatel alebo Dušek dnes nebude...žiadne videjko na tému kyslá kapousta ?
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Výsledky z dTestu nemám, iba pohľad Žideka.
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...apustnice.html a že tam trčí práve aj tá z Tesca, výrobca výrobca: H plus H kvasiareň Mária Hájasová, Komárno.
.

"Hľadajte bezéčkovú
„Ja dávam prednosť kvasenej kapuste bez konzervačných látok. Už aj v supermarketoch dostať kapustu, čo nemá éčka,“ hovorí Ing. Suhaj."
No a o to presne ide aj mne.
.
V tomto malom teste redakcie vyhrala kapusta z Tesca, mohli uviesť uchutnávačov, veľmi objektívne to zrejme nebude, málo vzoriek. Ale i tak zaujímavý pohľad, takže sa výrobkyňa nemusela prepadnúť od hanby, keďže je jej výrobok na 1. mieste.
http://www.pluska.sk/spravy/ekonomik...najlepsie.html
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
ako vždy dlhým traktátom od veci, proste zahovoriť.
Na tvojich sprostostiach sa VŽDY pobavím...VŽDY !!!

Môj jeden traktát o dvoch odsekoch nemajú šancu na TRI (niekedy aj viac) príspevky ničom (zameň za iné slovo).


Badatel alebo Dušek dnes nebude...žiadne videjko na tému kyslá kapousta ?
Vševedko, prečo ma teda čítaš? :-)))
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
buchač
Ta sme sa pobavili....
Teraz ešte daj info, prípadne skúsenosť, či si videl v nejakej kapuste (balená v IGELITOVOM vrecúšku) jablčko alebo nebodaj hruštičku.
Dvakrat citaj, 5x rozmyslaj, az potom raz odpovedaj. Odpisal si mimo.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať