Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
foresterbig
Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.
Ako som spomenul, pán profesor Bíreš je naslovovzatý odborník...a to bez diskusie !!!

...a ďalej...samé preč, prečo, prečo...?
Nuž preto, lebo medveď.

" Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? "
Ani Bíreš nič nezmôže proti mocným tohoto štátu...kór, keď sa hentí tlačia do riti tým buzerantom z EU.
Za ďalšie...tu ide o to, že v celej EU je slobodné a voľné podnikanie.
Lenže čo je dovolené koňovi, to nie je dovolené volovi...je niekedy až zarážajúce, že tovar zvonku je u nás zavedený raz dva...no opačne to nejak nefunguje. Čím to asi bude ? Žeby bol na vine Bíreš ?

Matečnú je škoda riešiť...mne na vytvorenie obrazu stačí aj toto... https://sk.wikipedia.org/wiki/Gabrie...e%C4%8Dn%C3%A1 ... plus jej "odborné " vyjadrenia" v médiách.

Bíreš nenapraví za krátku dobu to, čo sa tu dialo XX rokov...Bíreš nie je Harry Foter, nemá čarovný prútik.
Také krátke zhodnotenie tejto situácie...
https://hazi.blog.pravda.sk/2020/01/...nia-slovenska/


P.S.:
V prechádzajúcom príspevku som ťa poslal do nákupných plôch, aby si si všimol, koľko personálu sa pohybuje medzi regálmi.
Teraz by som odporučil všímať si reštiky a fasafody...že koľko je tam ľudí.
Kuwa, šak niekedy je to nenormálne...preplnené partiami, rodinami, mamičkami s deťmi. A je zarážajúce, ak matka kŕmi jedlom z reštiky svoje malé dieťa...fakt je to nenormálne.
Raz darmo, nikdy to nebude doma pripravené jedlo...to garantujem.
Naposledy upravil buchač : 19.01.20 at 09:28
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dáša_
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Touch - trefa. Až na tie haly. Samozrejme, že je repka lepšia, ak sú k tomu aj včely..
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
P.S.:
V prechádzajúcom príspevku som ťa poslal do nákupných plôch, aby si si všimol, koľko personálu sa pohybuje medzi regálmi.
Teraz by som odporučil všímať si reštiky a fasafody...že koľko je tam ľudí.
Kuwa, šak niekedy je to nenormálne...preplnené partiami, rodinami, mamičkami s deťmi. A je zarážajúce, ak matka kŕmi jedlom z reštiky svoje malé dieťa...fakt je to nenormálne.
Raz darmo, nikdy to nebude doma pripravené jedlo...to garantujem.[/QUOTE]

Nehovoriac o tom, že pôvod surovín vo FF a rest už neskontroluješ ozaj nijako pri každom jedle...
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bettylou
P.S.:
V prechádzajúcom príspevku som ťa poslal do nákupných plôch, aby si si všimol, koľko personálu sa pohybuje medzi regálmi.
Teraz by som odporučil všímať si reštiky a fasafody...že koľko je tam ľudí.
Kuwa, šak niekedy je to nenormálne...preplnené partiami, rodinami, mamičkami s deťmi. A je zarážajúce, ak matka kŕmi jedlom z reštiky svoje malé dieťa...fakt je to nenormálne.
Raz darmo, nikdy to nebude doma pripravené jedlo...to garantujem.
Nehovoriac o tom, že pôvod surovín vo FF a rest už neskontroluješ ozaj nijako pri každom jedle... [/QUOTE]
Tiež nechápem, prečo ich podnes obchádzajú zákony, veď v čom spočíva rozdiel medzi etiketami v obchodoch a nimi podávaných jedál? Detto ani všetky eshopy s potravinami si nedávajú veľa námahy s informovanosťou zloženia potravín. Od takých prchám, pretože si nedajú ani tú najmenšiu námahu odpísať info z etikiet, a to pri stálych položkách.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

foresterbig
kopretinka
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.
Ja som nepísal o rozdielnej kvalite konkrétmeho tovaru/potraviny ako sa to prehnalo médiami a pani Matečná nám to tu opísala ako zjavenie mimozenšťanov a v Bruseli predniesla siahodlhú reč ako je nám ubližované a spravila si s toho osobný markering To je známa vec ktorá sa praktizuje už desaťročia.
Tu sa jedná o úplne iný tovar resp. od iných dodavatelov. Prečo pán Bíreš v médiach poukazuje aké sú choré sliepky/nosnice v Poľsku a mi nemáme kupovať od nich Poľské vajcia. Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? Pročo ludí privádzajú do omylu keď si myslia že keď to predáva Lidl tak je to OK? Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Kopretinka: za kvalitu/dobu spotreby v našom prípade potraviny zodpovedá IBA obchod ktorý predáva takýto produkt koncovému zákazníkovi, nie dodávateľ ani distribútor!
Lenže ty si v prvom príspevku písal o prebaľovaní a miešaní.
S tým obyčajný vykladač tovaru nemá nič.Ani s pôvodom mäsa nemá nič.
Až potom sj písal o dobe spotreby.Áno,to majú kontrolovať zamestnanci.
Ale ja keď niečo kupujem,tak si tiež skontrolujem.
Je úplne bežné,že v regáli je tovar s dobrým dátumom,a keď si ho doma otvoríš,tak je pokazený,plesnivý.Plesnivý jogurt-viečko bolo zle nasadené,dostal sa tam vzduch.
Plesnivý krájaný balený chleba- balia ho ešte teplý.
Smradľavá hydina-balia to čerstvé,teplé.
Nedodržiavajú správny technologický postup.
Na to obchod nemá vplyv..........

A prečo sa nezastaví dovoz vajec a hydinového mäsa? Lebo Brusel!!!
Nemôžu zakázať,môžu len kontrolovať........
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
foresterbig
kopretinka
Rozdielnu kvalitu potravín si zistil až teraz? Veď o tom sa píše niekoľko rokov.
Ja som nepísal o rozdielnej kvalite konkrétmeho tovaru/potraviny ako sa to prehnalo médiami a pani Matečná nám to tu opísala ako zjavenie mimozenšťanov a v Bruseli predniesla siahodlhú reč ako je nám ubližované a spravila si s toho osobný markering To je známa vec ktorá sa praktizuje už desaťročia.
Tu sa jedná o úplne iný tovar resp. od iných dodavatelov. Prečo pán Bíreš v médiach poukazuje aké sú choré sliepky/nosnice v Poľsku a mi nemáme kupovať od nich Poľské vajcia. Prečo sa nezastaví dovoz takychto potravín? Pročo ludí privádzajú do omylu keď si myslia že keď to predáva Lidl tak je to OK? Evidentne je to nebezpečné keď to hovorí samotný Bíreš,ale smutné je že ani nie lacné.

Kopretinka: za kvalitu/dobu spotreby v našom prípade potraviny zodpovedá IBA obchod ktorý predáva takýto produkt koncovému zákazníkovi, nie dodávateľ ani distribútor!
Lenže ty si v prvom príspevku písal o prebaľovaní a miešaní.
S tým obyčajný vykladač tovaru nemá nič.Ani s pôvodom mäsa nemá nič.
Až potom sj písal o dobe spotreby.Áno,to majú kontrolovať zamestnanci.
Ale ja keď niečo kupujem,tak si tiež skontrolujem.
Je úplne bežné,že v regáli je tovar s dobrým dátumom,a keď si ho doma otvoríš,tak je pokazený,plesnivý.Plesnivý jogurt-viečko bolo zle nasadené,dostal sa tam vzduch.
Plesnivý krájaný balený chleba- balia ho ešte teplý.
Smradľavá hydina-balia to čerstvé,teplé.
Nedodržiavajú správny technologický postup.
Na to obchod nemá vplyv..........

A prečo sa nezastaví dovoz vajec a hydinového mäsa? Lebo Brusel!!!
Nemôžu zakázať,môžu len kontrolovať........
keby to zákazníci nekupovali tak to do regálov nedávajú, keby sa ryby nedali chytiť na červíka na háčiku tak im tam budú rybári vešať torty. Skrátka obchodník nahodí háčik s lákadlom Si predstav že špekulant zásobovač dodá do siete mäso na ktorom má raz tak veľký zisk a všetci zákazníci by "Echt Slováci" a tie kurence by ignorovali a nekúpili by ich ani za desatinu ceny (no a nekúp to, rozdiel zaplatí dodávateľ do siete) čo by sa nimi stalo? išli by do kafilérky.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Ale vieme! Bližšie ti to vysvetlil buchač v nadchádzajúcom príspevku.
Slováci vedia všetko, doteraz sa nestratili ani doma, ani v cudzine.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
Môžu si to všetci dovoliť? Za stravné lístky aj tak povinne konzumujú v obedoch nielen lacné slov. mäsá, ale aj mrazené už nasolené čínske.
Pred pár dňami som si mapovala malé kníhkupectvá na Slovensku. Už mi nie je jedno, či mi príde kniha z Panta Rhei alebo z ... Podporiť sa dajú aj chudobnejšie regióny. A hlavne malé obchody.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dáša_
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Ale máme, máme a dosť.
Problém je v inom. Štát takýmto vo veľkom hádže polená pod nohy. Rôzne povolenia, kontroly, okrádanie (dotácie). Veď prečo sú DE, ES, NL, FR, IT... výrobky lacnejšie ako naše? Pretože tam sú na potraviny iné dane, pretože tam štát im aj niečo dá. U nás naopak - poľnohospodár, chovateľ - TY PLAŤ dane, ale nečakaj, že ti pomôžeme.
Preto je PL jajco za 0,10€, ale SK jajco je za 0,19€, preto je PL kura za 1,60€/kg, ale SK kura je za 3,50€/kg. Pretože krmivo pre ne je DRAHÉ, pretože na to aby dokázal, že SK kura je OK a spĺňa požiadavky trhu a EU, musí mať rôzne lajstrá a ich vybavenie lezie do tisícov €.
Takto štát "podporuje" domácu produkciu.
Bačom na salaši vlci zadrhnú 10-20-50 oviec a čo dostanú? Odškodné od štátu pár €, lebo tak to vypočítali - pretože hodnota vlka je 2000€ (a je jedno, či váži 5kg, alebo 30kg), ale ovce len pár € za kilo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Palino...roky tu do mna rypkáš..zato,ze u susedov....ano smutne,ze podporujem ekonomiku ineho statu...mozno uz vyse 10 rokov...ale ako hovorim..vsetko je o volbe a o moznosti....prinutili ma k tomu rozne potravinove kauzy...vajca,mlieko a ine humuse
Nie nebola som pri spracovani toho masa....ano ...to ci je alebo nie je napichane...sudim podla toho kolko vody pusti...pride mi to logicke
Jedine co tam nekupujem je jogurt...lebo mi je hnusny....ten kupujem slovensky...z akeho mleka...je uz otazne
Ano kupujem vajca z volneho vybehu ..ine sa u nich nepredavaju a aj z presvedcenia,ze kvalita vajca taka aky komfort na slepica 15ks za 2,19...stali kedysi 1,99..ked mi dosli kupila som si aj tu tiez z volneho vybehu...ano kupujem kura za 3,99 za kg...tymto ani nemachrujem..ani sa nestazujem....nejdem sa posrat z nakupovania u susedov...skor to je do placu......ze sa u nich daju kupit normal v markete....ich produkty...zemaky,cibula a ine...dokonca balena zelenina do polefky...ak nie su vsetky druhy ich...kazda zelenina rozpisana odkial je... u nas je pri sk vyrobku pochybnost.....
Kde mam istotu,ze ich?verim,ze nemaju potrebu tak ojebuvat ako tu....furt sme pre "zapad" len vychodny blok
A potom kazdy nakupuje...tak ako sa stravuje.....aj mnozstvo aj druhy potravin....
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Palino...roky tu do mna rypkáš..zato,ze u susedov....ano smutne,ze podporujem ekonomiku ineho statu...mozno uz vyse 10 rokov...ale ako hovorim..vsetko je o volbe a o moznosti....prinutili ma k tomu rozne potravinove kauzy...vajca,mlieko a ine humuse
Nie nebola som pri spracovani toho masa....ano ...to ci je alebo nie je napichane...sudim podla toho kolko vody pusti...pride mi to logicke
Jedine co tam nekupujem je jogurt...lebo mi je hnusny....ten kupujem slovensky...z akeho mleka...je uz otazne
Ano kupujem vajca z volneho vybehu ..ine sa u nich nepredavaju a aj z presvedcenia,ze kvalita vajca taka aky komfort na slepica 15ks za 2,19...stali kedysi 1,99..ked mi dosli kupila som si aj tu tiez z volneho vybehu...ano kupujem kura za 3,99 za kg...tymto ani nemachrujem..ani sa nestazujem....nejdem sa posrat z nakupovania u susedov...skor to je do placu......ze sa u nich daju kupit normal v markete....ich produkty...zemaky,cibula a ine...dokonca balena zelenina do polefky...ak nie su vsetky druhy ich...kazda zelenina rozpisana odkial je... u nas je pri sk vyrobku pochybnost.....
Kde mam istotu,ze ich?verim,ze nemaju potrebu tak ojebuvat ako tu....furt sme pre "zapad" len vychodny blok
A potom kazdy nakupuje...tak ako sa stravuje.....aj mnozstvo aj druhy potravin....
Ja do teba nerypkám každý kupuje kde chce ale mám k tomu jedno veľké ALE.
štaistiky ktoré predkladajú naši ministri o prieseroch v obchodných sieťach hovoria jednoznačne že napríklad coop sa na nich podieľa minimálne- zatiaľ Takže kto sem čo tlačí. Ozaj aké sú ceny v rakúskom Tescu? Alebo im nedajú zarobiť?
minule mi hovorí jedna "v coope nekupujem lebo sú najdrahší" ja hovorím moja uhlíková stopa do tesca je väčšia ako coopacka pri rozvoze tovaru po prdelákoviciach a či kúpim vajcia alebo napolitánku o 20 30% drahšie to nedelí a nenásobí. Však koľko reálne dám na potraviny za mesiac a to som niekedy už na hranici spotreby a keby nebol mrazák tak kŕmim odpad
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
To je ten červík na háčiku, a ešte ide ich kúpiť autom 30 km, teda ľudia nevedia rátať
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
Dáša_
základná otázka možno znie: máme my tu na slovensku dosť chovateľov a pestovateľov, aby nás zasýtili? Nepestujú poľnohospodári náhodou skôr repku ako mrkvu či zemiaky? A miesto chovania sliepok nie sú skôr autovrakoviská alebo neviem čo? Respektíve nestoja na pošnohospodárskej pôde výrobné haly?
Boli sme pár mesiacov dozadu v Izraeli. Tam stavaju mestá v kopcoch. Úrocné nížiny (tam kde sú úrodné) prenechávajú poľnohospodárstvu. U nás také nevieme. Hlavne nech sú výrobné haly čo najbližšie diaľnici, rovným cestám. Bez ohľadu na pôdu, ktorú zaberajú.
Na druhú stranu, má sa tam pestovať repka? Tak to snáď tie haly sú aj lepšie.
Ale máme, máme a dosť.
Problém je v inom. Štát takýmto vo veľkom hádže polená pod nohy. Rôzne povolenia, kontroly, okrádanie (dotácie). Veď prečo sú DE, ES, NL, FR, IT... výrobky lacnejšie ako naše? Pretože tam sú na potraviny iné dane, pretože tam štát im aj niečo dá. U nás naopak - poľnohospodár, chovateľ - TY PLAŤ dane, ale nečakaj, že ti pomôžeme.
Preto je PL jajco za 0,10€, ale SK jajco je za 0,19€, preto je PL kura za 1,60€/kg, ale SK kura je za 3,50€/kg. Pretože krmivo pre ne je DRAHÉ, pretože na to aby dokázal, že SK kura je OK a spĺňa požiadavky trhu a EU, musí mať rôzne lajstrá a ich vybavenie lezie do tisícov €.
Takto štát "podporuje" domácu produkciu.
Bačom na salaši vlci zadrhnú 10-20-50 oviec a čo dostanú? Odškodné od štátu pár €, lebo tak to vypočítali - pretože hodnota vlka je 2000€ (a je jedno, či váži 5kg, alebo 30kg), ale ovce len pár € za kilo.
Inak vec stojí pestovateľ poorie poseje potom mu tam niekto postaví auto, požiada obec ako susedného vlastníka aby tam parkovanie nedovolil a nič. tak pol ha neošetrí narastie burina a pride obec a na pestovateľa vyžiada štátny dozor v oblasti životného prostredia podľa 150/2019 mu okres fikne pokutu 5000 príde PPA kontrola na mieste a môže sa rozlúčiť s celou dotáciou na zeleninu cca 200- 500 /ha. policajt povie ja som tam žiadne vozidlo nevidel, a keď vidí, tak od oznamovateľa pýta komplet údaje OP RĆ včetne nájomnej zmluvy a od vodiča ktorý porušuje ani len vodičák nepýta len povie BUBU. Koment za všetky prachy "však ho obídite" to ako keby som mu zablokoval vchod do bytu a povedal aj oknom môžete. Koho bude taký pestovateľ voliť? KOTLEBU len na just. Toto sa stať v Rakúsku alebo vo Švajčiarsku tak vinník ešte aj pošlapanú trávu zaplatí. Záver akože psy sa nežerú, tak aj aktívny policajt výsluhovému nikdy neublíži
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tesco v at nie je...nie kazdy si ich pustil do krajiny....ci si sa pytal ako vtip?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j
Tesco v at nie je...nie kazdy si ich pustil do krajiny....ci si sa pytal ako vtip?
Presne tak že rakušáci majú svoju sieť a ako podves na odpadky ju majú na Slovensku
2 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
kopretinka
Ale na Slovensku je väčšina obyvateľstva,ktorí nekúpia kura za 4,50 za kilo,ale za 1,60.
Nekúpia slov.vajcia z voľného chovu za 2eurá,ale za 1,30.......
To je ten červík na háčiku, a ešte ide ich kúpiť autom 30 km, teda ľudia nevedia rátať
Nejde 30km,skoro v každom meste je už lidl,tesco
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tesco tu je od r 1996....nemyslim si,ze odpadky od zaciatku...ci az ked volny pohyb tovaru..?
Neviem kolko marketov v at...je ich...alebo len dcery a matere v de...
Myslim,ze ani chorvati si tesco nepustili....aj ked ich obsadili vsetci ostatni....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
Nejde 30km,skoro v každom meste je už lidl,tesco
Ja nič, ja muzikant...ALE sú oblasti, kde do toho mesta ( ktoré má menovanú sieť) je aj trochu viac, ako tých 30 kiláčikov.
1 0
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

S lujzou sa dá iba súhlasiť. V blízkom Rakúsku čo je z Bratislavy 20km je všetko pokope a netreba sa nervírovať že akciový tovar čo je v letáku v skutočnosti nie je na pulte ako sa mi stalo už niekoľko krát u nás. Argument bol že leták sa pripravuje oveľa skôr ako sa tovar expeduje do predajni. Takto tam nalákať naivných nakupujúcich je úplne bežná prax. Raz som išiel do Billy že kúpim červený melón ale po príchode na mňa pozerala len prázdna krabica a keď som sa pýtal ako je to možné keď je len 10 hod a tovar ponúkaný v letákoch už prvý deň akcie nie je zabezpečený v dostatočnom množstve tak som dostal odpoveď že už skoro ráno ich vykúpili trhovníci z Miletičovej. A takéto lacné finty sú bežnou praxou naších ochodných reťazcoch.
Kvalita zeleniny a ovocia v Tescu alebo Kauflande je jedna veľká tragédia. U niektorých druhov mám pocit že je to odpad ktorý inde nedokázali predať a oni si to kúpili za dobrý peniaz. A ľudia sa v tom hrabú ako sliepky a vyraďujú tie nahnité kusy.
Kedysi som v Austrii nakupoval iba niektoré potraviny a priemysel. Dnes nelutujem ani spálený benzín lebo mimochodom ho tam natankujem aj o 0,20 € lacnejšie na 1 liter ako u nás a ani čas s týmto cestovaním strávený. Kupujem tam velký týždenný nakup a to úplne všetko, nemusím pozerať kde sú vyrobené vajcia, či je kurča napichané vodou a koľko percent rybaciny sa nachádza v rybích prstoch.
Jasné že ten kto to má ďaleko tam nebude cestovať hodiny a kúpi vajíčka a kuracie mäso Made in Poland ale my čo to máme blízko tam budeme chodiť. A že tam sú už okolo 10h plné parkoviská slovákov asi svedčí o tom že je to výhodnejšie a tovar je tam kvalitnejší.V Kittzee koncom minulého roka pristavili už k ostatným obchodom celý komplex ďalších obchodov a stále sú plné. Nebol som tam ešte ale často okolo nich chodím a dedukujem tak z plného parkoviska.
A teraz ma ukameňujte :-)

pavol54
To je ten červík na háčiku, a ešte ide ich kúpiť autom 30 km, teda ľudia nevedia rátať
Práveže opak je pravdou, vedia a preto tam chodia :-)
Naposledy upravil foresterbig : 19.01.20 at 17:25
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať