Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

lujza.j Pozri príspevok
ja netvrdím, že je to riešenie to určite nie!keby som nebývala v BA, asi by to nebolo reálne, pokiaľ tam nakúpim to čo nakupujem tu lacnejšie nevidím dôvod, aby som tie výrobky kupovala tu, navyše sú vyrábané pre A/DE/CH.tak isto aj s PHM.
Nedaj sa vysmiať.
Vraj vyrobené pre A/CH/DE a dokonca aj PHM..hi, hi, hi
--------------------------------------------------------
Dobre máš prepláchnutý ten aparát medzi ušami.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

jar88 Pozri príspevok
Nedaj sa vysmiať.
Vraj vyrobené pre A/CH/DE a dokonca aj PHM..hi, hi, hi
--------------------------------------------------------
Dobre máš prepláchnutý ten aparát medzi ušami.
na rakuskych vyrobkoch je vzdy napisane ,kde presne to vyrobene bolo.dokonca na mäse je presne napisane z akeho plemena,chovu....
ak to tam nie je napisane,mozeme si byt isti,ze to nie je kvalita z rakuska-ako to domaci nazyvaju a tym padom to moze byt aj nieco podradnejsie.
celkovo vsak plati.ze aj ked si v rakusku kupim ten najlacnejsi-najpodradnejsi vyrobok,este vzdy je na tom ovela kvalitnejsie ako vyrobky u nas,ktore ani nie su najlacnejsie na nasom trhu.
tot moja skusenost...
3 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Osky a ty sa môžeš 100 % spoľahnúť že výrobca neklame, že nepodplatil toho správneho úradníka aby si tú svoju kvalitu mohol dať vytlačiť na obal výrobku?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ajk& Pozri príspevok
Osky a ty sa môžeš 100 % spoľahnúť že výrobca neklame, že nepodplatil toho správneho úradníka aby si tú svoju kvalitu mohol dať vytlačiť na obal výrobku?
Ta "kvalita" nie je len udaj na obale. Kvalitny vyrobca je hrdy na svoj vyrobok a ked chce predavat vo velkej konkurencii, tak si nemoze svoju kvalitu pokazit,lebo ludia prestanu kupovat.Ak si raz pokazi meno, tak si ho tazko ziska spat.
7 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

lujza.j Pozri príspevok
mne nie, ja si idem nakúpiť do At
to koho podporuješ? Predstav si že tvoj produkt nikto nekúpi, s tým že si to pôjde kúpiť, alebo nechať urobiť niekam inam, stačí aj do susedného mesta. Si predstav že ti niekto povie že tvoju prácu nechce če budeš robiť asi sa posťahuješ do stanu.
Naposledy upravil pavol54 : 22.05.11 at 07:15
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

arizona Pozri príspevok
Ta "kvalita" nie je len udaj na obale. Kvalitny vyrobca je hrdy na svoj vyrobok a ked chce predavat vo velkej konkurencii, tak si nemoze svoju kvalitu pokazit,lebo ludia prestanu kupovat.Ak si raz pokazi meno, tak si ho tazko ziska spat.
Ty si myslíš že Nemci sú takí poctivci? A tá dioxínová aféra to nebola náhoda? Toho marazmu bolo okolo 200 ton čo bol odpad z inej výroby vhodný len na mazanie kolies, kam sa podelo 250000 ton koncentrátov do ktorých bol primiešaný, a ktoré sa len pridávajú do kŕmnych zmesí? A to hnilé mäso ktoré lifrovali na slovenský trh?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
pavol54 Pozri príspevok
Ty si myslíš že Nemci sú takí poctivci? A tá dioxínová aféra to nebola náhoda? Toho marazmu bolo okolo 200 ton čo bol odpad z inej výroby vhodný len na mazanie kolies, kam sa podelo 250000 ton koncentrátov do ktorých bol primiešaný, a ktoré sa len pridávajú do kŕmnych zmesí? A to hnilé mäso ktoré lifrovali na slovenský trh?
Jednotlivec špina sa všade nájde.Ale aspoň vieme ako a čo sa predáva v Nemecku.Tie na pohľad krásne pobalené kurence kačice atd čo sa objavili v "našich" obchodných reťazcoch.Boli evidentne neporovnateľné s tým čo predávajú naši výrobcovia hydiny.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pavol54 Pozri príspevok
Ty si myslíš že Nemci sú takí poctivci? A tá dioxínová aféra to nebola náhoda? Toho marazmu bolo okolo 200 ton čo bol odpad z inej výroby vhodný len na mazanie kolies, kam sa podelo 250000 ton koncentrátov do ktorých bol primiešaný, a ktoré sa len pridávajú do kŕmnych zmesí? A to hnilé mäso ktoré lifrovali na slovenský trh?
Ty hovoris o Nemecku.Predosle prispevky sa tykali Rakuska
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pavol54 Pozri príspevok
to koho podporuješ? Predstav si že tvoj produkt nikto nekúpi, s tým že si to pôjde kúpiť, alebo nechať urobiť niekam inam, stačí aj do susedného mesta. Si predstav že ti niekto povie že tvoju prácu nechce če budeš robiť asi sa posťahuješ do stanu.
pavol54, ver ,ze ja,aj vela inych ludi by radsej kupilo nas,slovensky vyrobok.
Ale priznam sa, ze posledne roky uz mam problem nieco ozaj slovenske kupit.Mam pocit, ze hladam ihlu v kope sena...
Najst v regaloch prave slovenske vyrobky,vyrobene naozaj na SK je takmer nemozne.

A som znechutena aj z toho, ze nase zakony a nasi zakonodarcovia podporuju,aby slov. vyrobky splynuli s podradnymi a dovezenymi z neviem odkial.
Spominam si napr. na nedavnu aferu s kurencami v jednom obch. retazci,kde kurence boli bohvie odkial,ale boli prebalene a s oznacenim, ze sa jedna o slov. vyrobok. Minister sa vyjadril,ze retazce tymto ziaden zakon neporusili!

Tak potom kde sme??? Ked si chcem kupit slovensky vyrobok a podporit slov.ekonomiku, tak vlastne takouto kupou nevedomky podporim iba spekulantov,ktori vedome klamu zakaznikov.
Kupit slov.vyrobok,znamena ja to, ze chcem,aby slovaci mali pracu.Ale oni chudaci dostanu vypovede,lebo sa slov.hydinarne a slov.chovy pomaly zanikaju a namiesto nich dovezieme hydinu z Ciny,ci Polska. Staci prebalit,oklamat... A zakaznik s dobrym pocitom , ze kupuje slov.vyrobok zaplati...


Taktiez oznacenie "vyrobene v EU" je dobre iba na to, aby sa upratal "bordel" nevieme odkial...

Ale staci, aby obch. retazec urobil akciu a ludia kupia,ved sa to oplati !!!
Naposledy upravil arizona : 22.05.11 at 08:28
5 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nakupoval som x-krát v nemecku a tam sa obchody takisto delia na typ zákazníka - bohatý a chudobný.
Snáď nebudú na Slovensko vyvážať v akože dobrej cene tovar aký predávajú v obchodoch pre bohatých?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

arizona Pozri príspevok
Ta "kvalita" nie je len udaj na obale. Kvalitny vyrobca je hrdy na svoj vyrobok a ked chce predavat vo velkej konkurencii, tak si nemoze svoju kvalitu pokazit,lebo ludia prestanu kupovat.Ak si raz pokazi meno, tak si ho tazko ziska spat.
Nemáš pravdu.
Žiadny výrobca nie je hrdý na kvalitu. Každý je hrdý na ziskovosť a podiel na trhu. Každý výrobca vyrába rovnakou a hlavne odskúšanou technológiou. Ak by nevyrábal, tým najrentabilnejším spôsobom, zaručene by vypadol z trhu.
V ďalšom rade je balenie, marketing a logistika a to určite nesúvisí s kvalitou samotného produktu.
No a v neposlednom rade je daňová optimalizácia firiem a dotačná politika EU. Kto v tom nevie chodiť, ide z kola von. Pritom môže byť najlepší a najkvalitnejší na svete.
------------------------------------------
Ale najhlavnejším problémom predaja nekvalitných výrobkov, je neschopnosť zákazníka posúdiť kvalitu samotného produktu. Bežný spotrebiteľ nevie posúdiť kvalitu mäsa, múky, rýb, topánok, oblečenia, súčiastok, elektroniky a podobne.
Zatiaľ platí, že kvalita je daná obalom, cenou, krajinou pôvodu, značkou a ochrannou známkou a podobne. Pritom to nemá s kvalitou priamy súvis. Je to obchodný trik na hlupákov. Tu naozaj platí to staré obchodnícke porekadlo, vždy sa nájde hlúpy, čo kúpi.
------------------------------------------
A ešte jedna poznámočka na margo kupujúcich "odborníkov".
Len školený tuniak, môže byť Calvo.
Pritom žiadny tuniak predávaný v obchodnej sieti, nebol ulovený na udicu. Všetky tuniaky sú lovené veľkými sieťami a než sa dostanú z vody, zdochnú a také zdochnuté (jasné že aj s vnútornosťami) idú do solanky. Po dvoch týždňoch sa dostanú do prístavu a až následne sa prepravujú do spracovateľského závodu. Kde je asi kvalita a čerstvosť si domyslite sami. (Že by naozaj záležalo na tom, či ta konzerva skončí v AT/DE/CH alebo v Tescu na Slovensku?) Naozaj si myslíte, že je cena obsahu konzervy rozdielna?
Naposledy upravil jar88 : 22.05.11 at 08:47
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

arizona Pozri príspevok
pavol54, ver ,ze ja,aj vela inych ludi by radsej kupilo nas,slovensky vyrobok.
Ale priznam sa, ze posledne roky uz mam problem nieco ozaj slovenske kupit.Mam pocit, ze hladam ihlu v kope sena...
Najst v regaloch prave slovenske vyrobky,vyrobene naozaj na SK je takmer nemozne.

A som znechutena aj z toho, ze nase zakony a nasi zakonodarcovia podporuju,aby slov. vyrobky splynuli s podradnymi a dovezenymi z neviem odkial.
Spominam si napr. na nedavnu aferu s kurencami v jednom obch. retazci,kde kurence boli bohvie odkial,ale boli prebalene a s oznacenim, ze sa jedna o slov. vyrobok. Minister sa vyjadril,ze retazce tymto ziaden zakon neporusili!

Tak potom kde sme??? Ked si chcem kupit slovensky vyrobok a podporit slov.ekonomiku, tak vlastne takouto kupou nevedomky podporim iba spekulantov,ktori vedome klamu zakaznikov.
Kupit slov.vyrobok,znamena ja to, ze chcem,aby slovaci mali pracu.Ale oni chudaci dostanu vypovede,lebo sa slov.hydinarne a slov.chovy pomaly zanikaju a namiesto nich dovezieme hydinu z Ciny,ci Polska. Staci prebalit,oklamat... A zakaznik s dobrym pocitom , ze kupuje slov.vyrobok zaplati...


Taktiez oznacenie "vyrobene v EU" je dobre iba na to, aby sa upratal "bordel" nevieme odkial...

Ale staci, aby obch. retazec urobil akciu a ludia kupia,ved sa to oplati !!!
Pre mňa ako výrobcu potravín je podstatné to čo chce odo mňa obchodník a ak ten pri mojej ponuke krúti hlavou zľava doprava tak k tebe sa moje výrobky vôbec nedostanú. Potom lacnejšie je doviezť kamión šmejdu stovky km ako pár prepraviek kvalitnej zeleniny ekonomika nepustí. Schválne koľko stojí bežne napr. červená cibuľa? Pred dvoma rokmi ju odo mňa ako slovenského pestovateľa nechcel nikto ani za 5 korún potom 17 centov tak šla do kompostu. Takže záver Vy ako spotrebitelia ste postavení pred tovar ktoré Vám ponúknu obchodníci
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

jar88 Pozri príspevok
Nedaj sa vysmiať.
Vraj vyrobené pre A/CH/DE a dokonca aj PHM..hi, hi, hi
--------------------------------------------------------
Dobre máš prepláchnutý ten aparát medzi ušami.
som rada že ty ho mááááááš v poriadku každý si svoje komplexy kompenzuje inak
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Vcelku s tebou, Pavol, suhlasim. Lenze clovek, ktory zaraba menej ako je priemer, bude hladiet predovsetkym na cenu. Sem na trhovisko chodia predajcovia z juzneho Slovenska, ich tovar je urcite kvalitnejsi ako ten, ktory ponukaju v supermarketoch, ale je neumerne drahy. Bezny clovek si to nemoze dovolit kupit.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pavol54 Pozri príspevok
Pre mňa ako výrobcu potravín je podstatné to čo chce odo mňa obchodník a ak ten pri mojej ponuke krúti hlavou zľava doprava tak k tebe sa moje výrobky vôbec nedostanú. Potom lacnejšie je doviezť kamión šmejdu stovky km ako pár prepraviek kvalitnej zeleniny ekonomika nepustí. Schválne koľko stojí bežne napr. červená cibuľa? Pred dvoma rokmi ju odo mňa ako slovenského pestovateľa nechcel nikto ani za 5 korún potom 17 centov tak šla do kompostu. Takže záver Vy ako spotrebitelia ste postavení pred tovar ktoré Vám ponúknu obchodníci
To je na tom to smutne!
Davnejsie som rada nakupovala ovocie a zeleninu napr. na trznici .Ale aj tam uz je malo takych,ktori predavaju svoje vyrobky. Asi 80% je tam dovezeneho tovaru,nakupeneho vo velkoskladoch.

Pritom na SK je vela zeleniny a ovocia,pre ktore mame dobre podmienky na pestovanie . Jablka, zemiaky,hrusky,slivky,cesnak,cibula atd,atd.
Tie je problem kupit,lebo v hypermarketoch ,ale uz aj na trznicich je iba ponuka dovezeneho a vypestovaneeho pod sklenikami u umelovytvorenych podmienkach.
To som mala aj ja na mysli,ked som v predoslom prispevku pisala,ze najst slovensky vyrobok,ci polnohosp.produkt je ako hladanie ihly v kope sena...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

durisovad Pozri príspevok
Vcelku s tebou, Pavol, suhlasim. Lenze clovek, ktory zaraba menej ako je priemer, bude hladiet predovsetkym na cenu. Sem na trhovisko chodia predajcovia z juzneho Slovenska, ich tovar je urcite kvalitnejsi ako ten, ktory ponukaju v supermarketoch, ale je neumerne drahy. Bezny clovek si to nemoze dovolit kupit.
Veď o tom hovorím vždy je to ekonomike. Cena výrobku u pestovateľa, cena za dopravu, cena za predajné miesto, cena za mzdu a odvody, plus riziko nepredania plus minimálny zisk sa rovná predajná cena. Už si sa pýtala koľko stojí trhové miesto? Inak tiež som tak začínal a nikdy viac mám len jedno zdravie
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

arizona Pozri príspevok
To je na tom to smutne!
Davnejsie som rada nakupovala ovocie a zeleninu napr. na trznici .Ale aj tam uz je malo takych,ktori predavaju svoje vyrobky. Asi 80% je tam dovezeneho tovaru,nakupeneho vo velkoskladoch.

Pritom na SK je vela zeleniny a ovocia,pre ktore mame dobre podmienky na pestovanie . Jablka, zemiaky,hrusky,slivky,cesnak,cibula atd,atd.
Tie je problem kupit,lebo v hypermarketoch ,ale uz aj na trznicich je iba ponuka dovezeneho a vypestovaneeho pod sklenikami u umelovytvorenych podmienkach.
To som mala aj ja na mysli,ked som v predoslom prispevku pisala,ze najst slovensky vyrobok,ci polnohosp.produkt je ako hladanie ihly v kope sena...
Keď som v 95 začínal pestovať všade okolo polia s malými pestovateľmi, obraz dnešného dňa všade okolo lány obilia, kukurice, repky. Prečo asi?
Lepšie je ísť do nokie, suzuki, peugeotu, babkám do rakúska zadky utierať, každý potrebuje z niečoho žiť, v najhoršom prípade isť na úrad práce.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
Pre mňa ako výrobcu potravín je podstatné to čo chce odo mňa obchodník a ak ten pri mojej ponuke krúti hlavou zľava doprava tak k tebe sa moje výrobky vôbec nedostanú. Potom lacnejšie je doviezť kamión šmejdu stovky km ako pár prepraviek kvalitnej zeleniny ekonomika nepustí. Schválne koľko stojí bežne napr. červená cibuľa? Pred dvoma rokmi ju odo mňa ako slovenského pestovateľa nechcel nikto ani za 5 korún potom 17 centov tak šla do kompostu. Takže záver Vy ako spotrebitelia ste postavení pred tovar ktoré Vám ponúknu obchodníci
dobrý príklad, červená cibuľa /moja obľúbená/ 0,5kg= 0,99e v Bille/možno už je aj za viac/, v At je za tú cenu 1kg,
je to do
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

lujza.j Pozri príspevok
dobrý príklad, červená cibuľa /moja obľúbená/ 0,5kg= 0,99e v Bille/možno už je aj za viac/, v At je za tú cenu 1kg,
je to do
Dám krk na to že výrobca je ten istý. Komu patrí Billa? Aj úroky v rakúskych bankách sú v rakúsku nižšie ak v ich dcérach na slovensku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
Dám krk na to že výrobca je ten istý. Komu patrí Billa? Aj úroky v rakúskych bankách sú v rakúsku nižšie ak v ich dcérach na slovensku.
táto cena kg bola z At Lidl, ale to je fuk,
na tvojom mieste by som bola tiež nasrdená na takých ako som ja, že aj cibuľu aj zemiaky kupujem v At a aj xy iných vecí, ale v tomto smere som egoista ide mi o moju peňaženku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať