Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
Usporiadat
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

pavol54 Pozri príspevok
Mám suseda, prišiel že chce vňaťku petržlenovú vraj k nedeľnému obedu, ja že: viazanička 0,2€(100 g) a on že vraj " ďakujem žena zmenila jedálniček" ja mu na to nech trhne nohou, a viac nech sa u mňa neukazuje lebo ja z predaj zeleniny žijem. Tí chudáci španieli čo sa musia namakať, to len nám slovenským pestovateľom rastie všetko zadarmo.
Viem o čom hovoríš. Z čias, keď sme sa venovali predaju vlastného ovocia mám skúsenosť, že boli takí, ktorým sa aj vtedy smiešne nízka cena zdala vysoká (vždy to boli slovensky hovoriaci zákazníci, s Čechmi bola radosť obchodovať). Myslím,že mnohým tu bliká majáčik závisti. Jednoducho, čo by ti dal zarobiť, radšej kúpi v obchode drahšie. Aj dnes, napríklad sused známeho, čo má potraviny, nakupuje vo vzdialenom mieste, len aby nemusel do jeho obchodu a pritom ho má pod nosom.... U nás je to tak.
Naposledy upravil gilda : 03.06.11 at 09:55
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

gilda Pozri príspevok
Viem o čom hovoríš. Z čias, keď sme sa venovali predaju vlastného ovocia mám skúsenosť, že boli takí, ktorým sa aj vtedy smiešne nízka cena zdala vysoká (vždy to boli slovensky hovoriaci zákazníci, s Čechmi bola radosť obchodovať). Myslím,že mnohým tu bliká majáčik závisti. Jednoducho, čo by ti dal zarobiť, radšej kúpi v obchode drahšie. Aj dnes, napríklad sused známeho, čo má potraviny, nakupuje vo vzdialenom mieste, len aby nemusel do jeho obchodu a pritom ho má pod nosom.... U nás je to tak.
Závisť je zlá vec,hlavne ked niekto zavidí tým čo sa namakajú a majú svoje príjmy zaslužené-namiesto toho aby sa ludia viac angažovali proti tým ktorý majú svoje príjmy z nepoctivých zdrojov /korupcia,podvody,predražené tendre a verejné zákazky atd/
Apropo dnes som kúpil slovenské paradajky,pekne vonali a chutia takmer ako domáce-predpokladám že sú tie čo začali pestovat baníci.
1 0
vcielkaisr vcielkaisr

vcielkaisr je offline (nepripojený) vcielkaisr

som na čiastočnom invalidno dôchodku ...viac
Teraz chystajú nejaké opatrenia aby sa zelenina a ovocie mohli priamo od pestovateľa dostať k zakazníkovy,bolo by dobré keby tieto opatrenia boli aj účinné.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

odkial dovazame zeleninu :
http://www.aktuality.sk/clanok/18862...9=519ba5675c13
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

to by sme sa v zime mohli aj zaobíst bez tých umelín
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

pavol54 Pozri príspevok
Mám suseda, prišiel že chce vňaťku petržlenovú vraj k nedeľnému obedu, ja že: viazanička 0,2€(100 g) a on že vraj " ďakujem žena zmenila jedálniček" ja mu na to nech trhne nohou, a viac nech sa u mňa neukazuje lebo ja z predaj zeleniny žijem. Tí chudáci španieli čo sa musia namakať, to len nám slovenským pestovateľom rastie všetko zadarmo.
najlepsie je, ked ta este obvinia, ze si nenazranec a si lakomy, lebo si drahy a nevies znizit ceny... pritom lakomy je zjavne niekto iny...
my mame taku skusenost, ze zrovna ti najchudobnejsi z chudobnych si pridu a normalne si kupia, vobec nefrflu a ti, co by na to skutocne mali, ti by si dali aj do kolena vrtat. tomu sa hovori paradox.
Jedna pani prisla minulu jesen na zemiaky a velke sa jej zdali drahe, male vsak tiez a zacala nam vypravat ako sa ona narobi, lez ich ocisti, ze aby sme dali lacnejsie. Ako ked ti pride viacero takychto ludi s takymto vylevom, a pritom ich dobre poznas a vies, co su zac... tak ta to uz napali. Tak som na nu spustila, ze kolko sa ona narobi... ze pani a viete kolko sa narobi moj otec, lez sa tie krumple dostanu az sem k vam? vsetko som jej spocitala, ale charakter sa mi este nepodarilo v istych ludoch vzbudit, akurat adrenalin si zvysit.
tuto jar prisiel jeden kuko a mali sme posledne priesady (samozrejme, ze jemu sa zdalo, ze mame este moc a ze moze zacat vyvadzat s cenou - to nevedel, kolko sme mali). zacal zjednavat, pekne sme ho vyprevadili - arogantnost bola jeho cnost. niektori ludia nevedia pochopit, ze my nie sme Tesco a nehyrime akciami, takze cakat sa im neoplati. jednoducho sa nam nezda ferove, aby nasi stali zakaznici platili viac pretoze si pridu po tovar ako prvi ako ti, co cakaju na zlavy, hoci nudzu netru... ludia nevedia pochopit, preco sa radsej nieco vyhodi ako by sa znizilo z ceny takymto arogantakom. pritom velmi radi dame navyse stalym zakaznikom, radi dame charitakom zadara, nech si zasadia... ale takyto nikhaji sancu rozhodne nemaju. to maju vacsiu sancu sa napapat nase sliepky, kacice a prasiatka
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

gilda Pozri príspevok
Viem o čom hovoríš. Z čias, keď sme sa venovali predaju vlastného ovocia mám skúsenosť, že boli takí, ktorým sa aj vtedy smiešne nízka cena zdala vysoká (vždy to boli slovensky hovoriaci zákazníci, s Čechmi bola radosť obchodovať). Myslím,že mnohým tu bliká majáčik závisti. Jednoducho, čo by ti dal zarobiť, radšej kúpi v obchode drahšie. Aj dnes, napríklad sused známeho, čo má potraviny, nakupuje vo vzdialenom mieste, len aby nemusel do jeho obchodu a pritom ho má pod nosom.... U nás je to tak.

u nas napodobne
napr. niektori ludia k nam nedojdu na priesady alebo aj na zeleninu, ale kupia si u panej na trhu za drahsie, ktora ju chodi brat k nam. vysledok - daju zarobit jej aj nam. jake dobre... aki su ti ludia altruisti a vacsinu nasich zakaznikov tvoria obyvatelia okolitych dedin alebo aj z daleka, paradoxne domaci tvoria najmensiu cast... uz je nam to take usmevne... a ked si das opravit dom a kazdy si mysli, ze to mas zrovna z toho kila rajcin, co si u teba kupil, to je tiez uzas.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

A este aby som bola aj v teme - ak to tu uz bolo prezentovane, tak sa pripajam - ale to, ze potraviny nie su uz to, co byvali je dosledok viacerych veci:

1. snaha zvysit zisk - treba znizit naklady na vyrobu, nahradit nieco drahsie lacnejsim, kvalitu nekvalitou, vopchat sa do ceny a mat z toho viac...
lenze neodsudzujte to...

2. zakaznici - ako sami aj uznate - vacsina kuka na cenu, takze nic ine neocakavajte. ak ma prezit vyrobca potravin a ceny vstupnych nakladov (medzi ktore patri aj tolko spominany plyn, elektrika, benzin) sa zvysuju, musi spravit to, co robi - ak chce predat, musi sa vopchat to ceny, za ktoru je schopny svoj vyrobok predat a to znamena, ze bude nasledovat bod 1.

kolecko
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru, clovek sa uz moze spolahnut len sam na seba. Nepouzivat jedy na hubenie skodcov, ale poctivo a usilovne ich zbierat a hubit mimo pola. Lenze to sa na velkych lanoch neda.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

durisovad Pozri príspevok
Veru, clovek sa uz moze spolahnut len sam na seba. Nepouzivat jedy na hubenie skodcov, ale poctivo a usilovne ich zbierat a hubit mimo pola. Lenze to sa na velkych lanoch neda.
Ale poda samotna moze obsahovat vysoky podiel negativnych latok, ktore rastlina nasaje, co spravis s nimi? Tie neoberies ako mandarinky (pasavky). Odpoviem si sama - nic, lebo ani nebudes vediet, ze ich v pode mas. ;-) V principe tak moze byt zdravsia zelenina, ktora je sem-tam striekana...
Naposledy upravil Chokma : 21.06.11 at 15:15
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ešte dobre že neporovnávali zo Slovenskom.
http://hn.ihned.cz/c1-52308840-ceske...si-nez-nemecke
1 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

gilda Pozri príspevok
Viem o čom hovoríš. Z čias, keď sme sa venovali predaju vlastného ovocia mám skúsenosť, že boli takí, ktorým sa aj vtedy smiešne nízka cena zdala vysoká (vždy to boli slovensky hovoriaci zákazníci, s Čechmi bola radosť obchodovať). Myslím,že mnohým tu bliká majáčik závisti. Jednoducho, čo by ti dal zarobiť, radšej kúpi v obchode drahšie. Aj dnes, napríklad sused známeho, čo má potraviny, nakupuje vo vzdialenom mieste, len aby nemusel do jeho obchodu a pritom ho má pod nosom.... U nás je to tak.
Chodil som nakúpovať do jeného malého zelovocu, o ktorom som si myslel, že je super, ale len dovtedy kým som nevidel majiteľa robiť veľké nákupy v Kauflande.Celé bedničky ovocia ládoval do dodávky. Takže aj takí sú slovenskí obchodníci. Dnes už tam nechodím a zeleninu kupujem v Kauf.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

To Ľubomír: Toto nie je nič nové pod slnkom. Už skôr som napísal postrehy z mojich pochôdzok po obchodných reťazcoch a aj o tom, ako "podnikatelia" nakupujú vo veľkom a hlavne, keď sú zľavy a "akcie". Nebolo zriedkavé vidieť nakupovať "obchodníka" 100 kg cukru, 100 kg múky, desiatky litrov oleja a pod. Kúpil cukor za 65c/kg a doma to predal za 1,2€/kg. To isté sa deje aj so zeleninou - zemiaky skoré 0,44€/kg v T***u, u súkromníka 1,05€/kg - a otočí sa aj 15x (limit 10kg/osobu voľne sypaných).
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
Už anio neviem, na ktorú stranu sa mám prikloniť- či hundrať na kvalitu kupovaných potravín, na ktoré mi peňaženka stačí, alebo si kúpiť niečo kvalitné - slovenské- a to možno raz za mesiac. Stačí sa pozrieť, aké úrodné lány sú pod obchodnými centrami a tak vlastne vychádza, že naša úroda je v Lídloch a Kauflandoch. Tiež pozerám do dvorov a záhrad, tam, kde naši starí rodičia pestovali kvalitné, zdravé zemiaky a zeleninu, má väčšina dnešných "gazdov" nasadené tuje a tam, kde sa pásli kravy a ovce, rastie tráva do metrovej výšky a nik nemá o ňu záujem. Tak kde chceme vziať zdravé slovenské potraviny ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tak kde chceme vziať zdravé slovenské potraviny ?
Žeby v Poľsku a v Čechách?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ľubomír Pozri príspevok
Chodil som nakúpovať do jeného malého zelovocu, o ktorom som si myslel, že je super, ale len dovtedy kým som nevidel majiteľa robiť veľké nákupy v Kauflande.Celé bedničky ovocia ládoval do dodávky. Takže aj takí sú slovenskí obchodníci. Dnes už tam nechodím a zeleninu kupujem v Kauf.
To si nevedel? To robia hlavne male obchodiky a obchody na dedinach. Tovar na velke auto by sa im neminul a s par kartonami im nijaky dodavatel nepride.Alebo ak by prisiel, tovar by ho vysiel dost draho.
Takze hypermarkety v okoli su najcastejsim "dodavatelmi "
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

posledne mesiace už aj klobasy sa zhoršili,nech sú lacne alebo drahé,hociakej značky,alebo mäkke,tvrde všetko jedno,všetky bez štavy a chuti-údeniny asi budú onedlho patrit pod múčne jedla-čo už na balkone sa údit nedá a ani gazdov niet čoby predali a u Madarov budú drahé,lebo ich zaradili medzi nezdravé potraviny
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Minule som kúpil čabjku (original) nestála ani za dobré slovo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať