Zavrieť

Porady

Potraviny-co kupujeme a jedavame?

Bryndza nie je bryndza,žinčica z kravskej srvátky,umelé ovocie a zelenina, dopovanie hydiny, krmenie prasat kostnou múčkou a výsledkom sú nechutné umeliny-je ešte možnost zohnat na SK ,zdravé a kvalitné potraviny? Nechápem prečo nechránime aj pravne svoje výrobky /však mame patenty EU,inde sa uplatnujú žaloby o poškodenie dobrého mena výrobku -išlo by to myslím u bryndze a ovčích syrov/Kam to všetko povedie,?
Naposledy upravil arizona : 06.06.17 at 23:14
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač Pozri príspevok
A to sú ktorí , tí najlepší ???
Lebo už maestro Werich spieval ..." ten dělá to a ten zas tohle "...a parafráza ..." a všichni nedělají nic "...
------------------------------------
Na ktorých kupujúcich ??
Lebo poniektorí bôčik ľúbia a panenku nemusia .
Alebo tí , čo kaviár so šampáňom zapíjajú ?.... ale doma potajomky práve ten bôčik tlačia do hlavy ..
Čo je to vlastne to hodnotenie ???
Je to hodnotenie reálne a pravdivé ?
A to sú ktorí , tí najlepší ???
Najlepší sú tí o ktorých tak rozhodnú ich zákazníci.
---------------------------------------------------
Na ktorých kupujúcich ??
Na všetkých, všetci sú súčasťou trhu.
Veď som ti tu písal, že trh je segmentovaný. Rovnako aj kupujúci tvoria určité skupiny (skupiny s určitým záujmom), ktoré preferujú určité tovary a služby. Pritom jeden a ten istý kupujúci je súčasne vo viacerých záujmových skupinách.
---------------------------------------------------
Čo je to vlastne to hodnotenie ???
To je naozaj reálne a pravdivé. Je to vlastne holý fakt.
Obchodníkom nepomôže deklarovať, že oni to robia správne, ak s tým kupujúci nesúhlasia jednoducho im nedajú peniaze a tým ich ohodnotia. Je to jednoduché.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Myslíš že to zaplatí obchodník? zabudni
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

pavol54 Pozri príspevok
Myslíš že to zaplatí obchodník? zabudni
Mozno vyrobca nedostane tolko zo zisku z predaja Snad im nieco ujde z tych cien, co platime
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

erik555 Pozri príspevok
Mozno vyrobca nedostane tolko zo zisku z predaja Snad im nieco ujde z tych cien, co platime
odkedy dostáva výrobca zisk z predaja od obchodníka On ho skrátka dotlačí k cene dáš- nedáš (nedáš tak sa s tým zadrhni ) aj vymalováno trh vyriešil, ešte aj vratku nepredaného mu dá do zmluvy
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
odkedy dostáva výrobca zisk z predaja od obchodníka On ho skrátka dotlačí k cene dáš- nedáš (nedáš tak sa s tým zadrhni ) aj vymalováno trh vyriešil, ešte aj vratku nepredaného mu dá do zmluvy
Dosť dobre ti nerozumiem.
Vieš aký je ten systém zlý, vieš opísať skoro všetky jeho chyby a aj tak ho obhajuješ.
Čo ťa k tomu vedie?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
http://www.wikileaks-slovensko.org/archives/66
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Každé páté rajče na Slovensku vypěstovali horníci z dolu Nováky

http://zpravy.idnes.cz/slovensko-raj...zahranicni_pul
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
Každé páté rajče na Slovensku vypěstovali horníci z dolu Nováky

http://zpravy.idnes.cz/slovensko-raj...zahranicni_pul
Chudáci Česi, nevedia ani že Horná Nitra je oblasť a nie obec Keď ako novinár píšem o regióne, ktorý nepoznám, tak sa buď opýtam, alebo si to naštudujem. Takže nie len slovenské médiá zvyknú"kecať", ale české kecajú poriadne tiež.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Už by snáď mohlo stačiť. Taká katolícka krajina a ide proti ľuďom.http://www.topky.sk/cl/11/1338462/Sk...lo-z-Polska-:o
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Už by snáď mohlo stačiť. Taká katolícka krajina a ide proti ľuďom.http://www.topky.sk/cl/11/1338462/Sk...lo-z-Polska-:o
chcela by som vedieť či ten bordel čo produkujú je len na vývoz...alebo to žerú aj oni....vrrr
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Tweety Pozri príspevok
Už by snáď mohlo stačiť. Taká katolícka krajina a ide proti ľuďom.http://www.topky.sk/cl/11/1338462/Sk...lo-z-Polska-:o
veď konské mäso je zdravé. len mäso treba správne distribuovať bravčové sa nesmie židom, hovädzie indom, ešte treba zistiť kto má zakázané konské, v čechách vraj bola niekedy šlágrom konská točená saláma ale aj strechoví zajaci tam frčia a najlepšom priateľovi človeka ani nehovorím. Keby niekto vyrobil tlačenku pre mňa z darov mora tak ho zabijem. To je práve taký istý zločin ako sa niekto chváli že spravil zabíjačku a do klbásového mäsa primiešal zajačie , kozacie alebo hovädzie čo je vraj niekedy bežná prax. Neškodné ale neestetiské a neetické
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pavol54 Pozri príspevok
veď konské mäso je zdravé. len mäso treba správne distribuovať bravčové sa nesmie židom, hovädzie indom, ešte treba zistiť kto má zakázané konské, v čechách vraj bola niekedy šlágrom konská točená saláma ale aj strechoví zajaci tam frčia a najlepšom priateľovi človeka ani nehovorím. Keby niekto vyrobil tlačenku pre mňa z darov mora tak ho zabijem. To je práve taký istý zločin ako sa niekto chváli že spravil zabíjačku a do klbásového mäsa primiešal zajačie , kozacie alebo hovädzie čo je vraj niekedy bežná prax. Neškodné ale neestetiské a neetické
pre boha to čo ta napadlo....sú veci ktoré su faj ako "klasika" a nie že ich chce akože niekto niečim vylepšiť a potom sa to úplne do.rbe...
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

pavol54 Pozri príspevok
veď konské mäso je zdravé. len mäso treba správne distribuovať bravčové sa nesmie židom, hovädzie indom, ešte treba zistiť kto má zakázané konské, v čechách vraj bola niekedy šlágrom konská točená saláma ale aj strechoví zajaci tam frčia a najlepšom priateľovi človeka ani nehovorím. Keby niekto vyrobil tlačenku pre mňa z darov mora tak ho zabijem. To je práve taký istý zločin ako sa niekto chváli že spravil zabíjačku a do klbásového mäsa primiešal zajačie , kozacie alebo hovädzie čo je vraj niekedy bežná prax. Neškodné ale neestetiské a neetické

..na kazdu zabijacku sme davali do klobas maso z polnych zajacov a boli vynikajuce, vydrzali dlhsie a hlavne vyborne boli na surovo
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Kto je vinník ,kto by mal za to pykať.Podľa mňa jednoznačne reťazce."Tlačia na pílu" toto je výsledok.Nejde im o nič iné len o zisk.Keď je v spoločnosti niečo zlé tak sa to jednoducho zakáže ,podobne ako cigarety .Tak isto by sa mali pozatvárať reťazce.Všetky do jedného.Je to hanba spoločnosti a konzumu .Nič poriadne sa tam nedá kúpiť.Len svinstvo plné chémie a podvody.Načo nám je lacná "potravina"keď sa s ňou otrávime, zničíme si zdravie a na liečenie minieme viac ,ako na kvalitnú potravinu.Pred desiatimi rokmi keď tu ešte neboli reťazce toto jednoducho nexistovalo.Na jednej strane budú mäsiara jebať za to ,že nemá všetko v antikore a striebre ,na druhej nás vedome trovia odpadkami z chemičiek.
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

lujza.j Pozri príspevok
chcela by som vedieť či ten bordel čo produkujú je len na vývoz...alebo to žerú aj oni....vrrr
..ze, vraj ano..to mam od syna..kvalitu si jedia doma
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

220870 Pozri príspevok
Kto je vinník ,kto by mal za to pykať.Podľa mňa jednoznačne reťazce."Tlačia na pílu" toto je výsledok.Nejde im o nič iné len o zisk.Keď je v spoločnosti niečo zlé tak sa to jednoducho zakáže ,podobne ako cigarety .Tak isto by sa mali pozatvárať reťazce.Všetky do jedného.Je to hanba spoločnosti a konzumu .Nič poriadne sa tam nedá kúpiť.Len svinstvo plné chémie a podvody.Načo nám je lacná "potravina"keď sa s ňou otrávime, zničíme si zdravie a na liečenie minieme viac ,ako na kvalitnú potravinu.Pred desiatimi rokmi keď tu ešte neboli reťazce toto jednoducho nexistovalo.Na jednej strane budú mäsiara jebať za to ,že nemá všetko v antikore a striebre ,na druhej nás vedome trovia odpadkami z chemičiek.
Presne o tom som už niekde písal
1. Na Slovensku je najväčšia výmera predajných plôch na obyvateľa
2. každý obchodník chce dosiahnuť monopolné postavenie na trhu(na území)
3. každý obchodník potrebuje nutne čo najväčší zisk
Takže tí najdravší nemajú veľa možností ako toto všetko zachovať
1. zvyšovať obrat
2. znižovať náklady
Smola je že s prepáčením "blbý" spotrebiteľ ide po najnižších cenách, a roztáča tým bitku o seba samého čo ťahá ostatné predajné siete do nákupu hovien len aby si udržali to čo som napísal prv.
Pred pár rokmi keď sa začínali siete to bolo v tej dobe čo sieť K-MART prevzalo Tesco a začali sa budovať nové predajne mi hovorí jedna známa " teraz keď prišli tieto veľké siete budeš mať lepší odbyt" Ja že "áno KEBY SI DONIESLI k tej zväščenej predajnej ploche aj nových kupujúcich lenže oni sa budú biť len o tých 5 miliónov Slovákov" Došlo na moje slová a druhé čo tvrdím trh je len mysliach niektorých naivných idealistov(trh je to či vyberiem z lepšej ponuky alebo nie a tu nič také neexistuje dá sa len vybrať zo zlých ponúk)
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
220870 Pozri príspevok
Tak isto by sa mali pozatvárať reťazce.Všetky do jedného....
Ani tak nie ...
Ono by stačilo pritvrdiť muziku ...ale poriadne a vo všetkých možných súvislostiach...
Čiže kvalitu , sortiment , ...atď ...
Nezabudol by som ani na tú prevádzkovú dobu ...
Nikdy nezabudnem na to , ako SBS-kári slušným spôsobom vytláčali z priestorov obchodného centra ...
Že kde ???...nuž v Dubline ...a čas ???...nuž , bolo to v pracovný deň pred tou 18,00 ...
Zíral som jak puk , keď mi pointu neter vysvetlila ...asi takto

Lenže na Slovensku iní rozhodujú ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

buchač Pozri príspevok
Ani tak nie ...
Ono by stačilo pritvrdiť muziku ...ale poriadne a vo všetkých možných súvislostiach...
Čiže kvalitu , sortiment , ...atď ...
Nezabudol by som ani na tú prevádzkovú dobu ...
Nikdy nezabudnem na to , ako SBS-kári slušným spôsobom vytláčali z priestorov obchodného centra ...
Že kde ???...nuž v Dubline ...a čas ???...nuž , bolo to v pracovný deň pred tou 18,00 ...
Zíral som jak puk , keď mi pointu neter vysvetlila ...asi takto

Lenže na Slovensku iní rozhodujú ...
tu je utopia, aby boli obchodáky zatvorené v určité sviatočné dni....nie to ešte v nedelu ako to je v okolitých krajinách...teda De,A,CH.....keby bolo len do 18h ved to by bol oheň na streche...kedysi to tak bolo a nikto nepokapal od hladu....jasné že ide každému len a len o zisk....kvalita je úplne inde....ale to je tým ako su tu ludia na tom finančne....je to ako keby vydieranie...nemáš na drahšie..kúpiš lacné.....netvrdím, že to čo je drahé je zákonite kvalitné...lebo už tu na mňa také poznámky boli...vela krát som tu už písala, že som prestala kupovať značkové pracie prášky, šampony, prostriehky na umyvanie riadu, sprcháče a iné....lebo mi urobia takú istú službu ako značkové a za menej peňazí.....ale napríklad kura je len kura.....ale cena za kg kuracím stehien v tesco je 2,49e/teraz akcia v TV/ v At -Lidl 5,70e....
raz som na spektre videla dokument ako chlap bojuje s tescom....bol to zrovna diel o kurencoch ako sa pre nich chovajú...dokonca presviedčal zákazníčku, ktorá mala obmedzené finančné prostriedky, aby tesco kurence nekupovala, aby si radšej priplatila...priplatila si až vtedy, ked je ukázal celý proces chovu , čiže aj podmienky, množstvo kureniec na m2 a iné súvisiace veci....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

lujza.j Pozri príspevok
tu je utopia, aby boli obchodáky zatvorené v určité sviatočné dni....nie to ešte v nedelu ako to je v okolitých krajinách...teda De,A,CH.....keby bolo len do 18h ved to by bol oheň na streche...kedysi to tak bolo a nikto nepokapal od hladu....jasné že ide každému len a len o zisk....kvalita je úplne inde....ale to je tým ako su tu ludia na tom finančne....je to ako keby vydieranie...nemáš na drahšie..kúpiš lacné.....netvrdím, že to čo je drahé je zákonite kvalitné...lebo už tu na mňa také poznámky boli...vela krát som tu už písala, že som prestala kupovať značkové pracie prášky, šampony, prostriehky na umyvanie riadu, sprcháče a iné....lebo mi urobia takú istú službu ako značkové a za menej peňazí.....ale napríklad kura je len kura.....ale cena za kg kuracím stehien v tesco je 2,49e/teraz akcia v TV/ v At -Lidl 5,70e....
raz som na spektre videla dokument ako chlap bojuje s tescom....bol to zrovna diel o kurencoch ako sa pre nich chovajú...dokonca presviedčal zákazníčku, ktorá mala obmedzené finančné prostriedky, aby tesco kurence nekupovala, aby si radšej priplatila...priplatila si až vtedy, ked je ukázal celý proces chovu , čiže aj podmienky, množstvo kureniec na m2 a iné súvisiace veci....
veď hovorím cieľ obchodu monopolné postavenie otvorí furt preč (som zvedavý čo bude robiť teraz keď ho vykostia od dohodárov) a ostatní rýchle poďme za ním čo sa týka režimu cena práce dohodára 1 hod 2€x 1,05 =2,1 Náklad čistá mzda 1,62 od = 8 hod 16,8 €
po novom 2 x 1,352 = 2,704 Náklad mzda dohodára 1,40 (pričom mzda zamestnanca je 1,732) vidíš ten rozdiel ? Takže sa možno dočkáme zavretých obchodov v NEDEĽU
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať