Zavrieť

Porady

Dobrý deň, chcem sa spýtať, prečo sa používa pri pestovaní paradajok potrav. fólia?

V mnohých záhradkách sú okolo paradajok nabité 4 koly a okolo celého je dookola natiahnutá potravinárska fólia, prečo sa to používa?? zabraňuje to niečomu, chráni to pred niečím???ak mi vie niekto dať odpoveď na moju otázku, budem mu veľmi vďačná..pekný deň
Usporiadat
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Nella_2 Pozri príspevok
Slúži to ako náhrada fóliovníka - paradajky sú v teple, rýchlejšie rastú a dozrievajú a zároveň ale majú aj slnko, čo potom aj v tých paradajkách cítiť... nie ako tie kupované, skleníkové bez chuti.
Kupovane neznamena hned sklenikove a sklenikove neznamena hned bez chuti. Mas zrejme na mysli pestovane v hydroponii, ich "chut" alebo lepsie povedane nechut nema nic spolocne so sklenikom, ci foliou, ale v sposobe vyzivovania. Rastlinky nie su zasadene do skutocnej pody, ale ziju takpovediac na infuzii - umelo sa im pridavaju ziviny.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Slúži to ako náhrada fóliovníka - paradajky sú v teple, rýchlejšie rastú a dozrievajú a zároveň ale majú aj slnko, čo potom aj v tých paradajkách cítiť... nie ako tie kupované, skleníkové bez chuti.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Fólia chráni paradajky aj pred prudkým vetrom z bokov. Žiaľ neochráni pred krúpami.
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Pozri sem http://www.hbp.sk/index.php/sk/o-spo...vis/spravy2011 toto je ta uzasna hydroponia, vsimni si v com su zasadene... a su aj v skleniku ale je rozdiel mat zasadene do pody v skleniku a v hentom sajrajte...
Nechcem nikoho, kto by tu nebodaj pestoval v hydroponii, urazit. Ale ja osobne nazyvam hydroponne pestovanie za apokalypsu polnohospodarstva. Preco my na Slovensku musime vymyslat s takymto sposobom pestovania, ked mame este stale dost urodnej pody... Niekedy mi to pripada ako v nejakom scifi filme. Serieme na prirodu a potom sa budeme cudovat, ze ta sa vys... na nas. A este to tam ako pekne napisu, ako si tam chodia na hody cmeliacikovia, ako su tam nasadeni prirodzeni predatori proti skodcom, ake uchvatne... ze to nie je v pode, to je v poriadku.
2 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Keď sa včeličky a čmeliaci budú živiť tými hydroponickými sajrajtmi, tak to predsa nemôžu prežiť ! Tak ako neprežijú Bojnické kúpele to tunelovanie termálnej vody ktorá sa používa na pestovanie - umelohmotných paradajok. Nejaký zahraničný podnikateľ za tichého súhlasu našej vlády ničí prírodné nenahraditeľné bohatstvo a nikomu to nevadí? Tu neobstojí ani to že hornonitrianski baníci sa tešia že majú konečne robotu - ale za takúto cenu ???? To nie je v okolí Bojníc iná nevyužívaná poľnohospodárska pôda ktorá je plná buriny, igelitiek a stavebného odpadu? Celé Slovensko je zarastené burinou, lebo kosenie je drahé a ovce, kozy a kravy sme si my blbci museli vyhubiť aby sme nerobili konkurenciu. A tu naše deti musíme kŕmiť odpadom z celej EÚ, nevieme tak ako to napísala Nella_2 ako chutí normálne jedlo a týka sa to aj mäsa a ostatných výrobkov nielen ovocia a zeleniny. Kdeže je kvalitná lacná zelenina a ovocie z okresov D. Streda, Galanta, Komárno? Ale ľudia tam živoria na všelijakých príspevkoch z ÚPSVaR alebo sa musia vysťahovať za prácou kde možno pestujú - paradajky v Španielsku.
2 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Nella_2 Pozri príspevok
Paradajky, na ktoré nedopadá priame slnko, nikdy nemajú takú chuť ako tie, ktoré si odtrhneš z pestovaných vonku v záhradke a to slnko z nich cítiš, keď zahryzneš...
Slnko dava chut vsetkemu, este aj slad melonom, podobne poda, s tym suhlasim. Ale trvam na tom, ze za nechut kupovanych rajcin nemoze sklenik ani folia.
Ak by som ti dala rajcinu z nasej role a z nasho sklenika, ci folie, nespoznas rozdiel.
Rajciny bez chute z hypermarketu, ci z dovozu na trhu nemaju chut, nie pretoze su zo sklenika, ale ze su bud z hydroponie alebo z dovozu, kde su obrate zelene a nastriekane pre zretie. A to nema s foliou, ci sklenikom nic spolocne...
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ta to už potom načo písať made in.. čľovek še lem strimuje v tych marketoch kym še dočita, a to mohol rovno kupic a isc domu

v podhorí sa fóliou chránia paradajky pred drsnejším podnebím, hlavne pre tých čo nechcú resp. nepotrebujú stavať celý fóliovník, ale zas celkom vonku by tie paradajky nestihli dozrieť
Naposledy upravil bettylou : 23.05.11 at 21:04
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja si myslím, že by to mohla byť forma skleníka,alebo že by ochrana pred možnými požieračmi
0 0
janka0204 janka0204

janka0204 je offline (nepripojený) janka0204

Ďakujeeeem
0 0
paloo paloo

paloo je offline (nepripojený) paloo

Videl som reláciu,že v Anglicku rajčiny polievajú zákvasom z Kostihoja lekárskeho.Vraj len tak sa im podarí dosiahnuť podobnú chuť ako na kontinente
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Chokma Pozri príspevok
Kupovane neznamena hned sklenikove a sklenikove neznamena hned bez chuti. Mas zrejme na mysli pestovane v hydroponii, ich "chut" alebo lepsie povedane nechut nema nic spolocne so sklenikom, ci foliou, ale v sposobe vyzivovania. Rastlinky nie su zasadene do skutocnej pody, ale ziju takpovediac na infuzii - umelo sa im pridavaju ziviny.
Paradajky, na ktoré nedopadá priame slnko, nikdy nemajú takú chuť ako tie, ktoré si odtrhneš z pestovaných vonku v záhradke a to slnko z nich cítiš, keď zahryzneš...
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Chokma Pozri príspevok
Slnko dava chut vsetkemu, este aj slad melonom, podobne poda, s tym suhlasim. Ale trvam na tom, ze za nechut kupovanych rajcin nemoze sklenik ani folia.
Ak by som ti dala rajcinu z nasej role a z nasho sklenika, ci folie, nespoznas rozdiel.
Rajciny bez chute z hypermarketu, ci z dovozu na trhu nemaju chut, nie pretoze su zo sklenika, ale ze su bud z hydroponie alebo z dovozu, kde su obrate zelene a nastriekane pre zretie. A to nema s foliou, ci sklenikom nic spolocne...
Áno, v tom s tebou súhlasím. Z hypermarketov sú najotrasnejšie, pretože sa oberajú zelené (tak ako banány a všetko, čo sa dováža). Ale ani tie skleníkové nemajú takú fantastickú chuť ako paradajky pestované vonku na slniečku. Je to síce menší rozdiel, ale je... Viem porovnať z vlastnej skúsenosti.
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Nella_2 Pozri príspevok
Áno, v tom s tebou súhlasím. Z hypermarketov sú najotrasnejšie, pretože sa oberajú zelené (tak ako banány a všetko, čo sa dováža). Ale ani tie skleníkové nemajú takú fantastickú chuť ako paradajky pestované vonku na slniečku. Je to síce menší rozdiel, ale je... Viem porovnať z vlastnej skúsenosti.
Ja mam pocit, ze pomaly budu skutocne rajciny ludom smrdiet, vazne... Minule som rozpravala kamaratovi zrovna o tom ako chutia rajciny, aku maju aromu a tak... a on sa mi cudoval, ze rajcina aj chuti? Vsak to je len take mokre, kyslo-sladke cosi. A ked si potom o par rokov da skutocnu rajcinu, tak mu nebude chutit...
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Chokma Pozri príspevok
Ja mam pocit, ze pomaly budu skutocne rajciny ludom smrdiet, vazne... Minule som rozpravala kamaratovi zrovna o tom ako chutia rajciny, aku maju aromu a tak... a on sa mi cudoval, ze rajcina aj chuti? Vsak to je len take mokre, kyslo-sladke cosi. A ked si potom o par rokov da skutocnu rajcinu, tak mu nebude chutit...
A to bude asi nielen s paradajkami, ale aj jahodami, jablkami... mliekom...
Je to fakt na zaplakanie, ako sa u nás nevyužíva príroda a čo nám ponúka. Sme bývali sebestačnou krajinou a teraz skoro všetko dovážame...... a polia a lúky sú nevyužité.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Nella_2 Pozri príspevok
A to bude asi nielen s paradajkami, ale aj jahodami, jablkami... mliekom...
Je to fakt na zaplakanie, ako sa u nás nevyužíva príroda a čo nám ponúka. Sme bývali sebestačnou krajinou a teraz skoro všetko dovážame...... a polia a lúky sú nevyužité.
....nevyuzite? To iba "naoko"
Zachvilu pride nejaky zahranicny investor, ktoremu dame dlhorocne vyhody a postavi nam tam dalsie kablikarne a podobne pasove vyroby a samozrejme s obrovskym betonovym parkoviskom,ktory ponukne ludom pracu za min. mzdu
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

arizona Pozri príspevok
....nevyuzite? To iba "naoko"
Zachvilu pride nejaky zahranicny investor, ktoremu dame dlhorocne vyhody a postavi nam tam dalsie kablikarne a podobne pasove vyroby a samozrejme s obrovskym betonovym parkoviskom,ktory ponukne ludom pracu za min. mzdu
alebo automobilky... a o pár rokov sa pozbiera a pôjde ďalej, kde je lacnejšie...

ale v kopcoch sú fakt lúky zarastené, nepasú sa na nich ako voľakedy ovce alebo kravy
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Veď minule v telke som počúvala nejakého posledného poľnohospodára ktorý sa bál buriny čo sa volá boľševník: zarastá celé Slovensko touto zelinou, ktorá sa plazí pod zemou takže ju nevidno. Veľmi varoval pred ňou, lebo dusí všetky živé rastliny a tým že sa pôda neobrába a nekynoží tento druh pýru postupuje ohromnou rýchlosťou.
Nechápem: už za hranicami SR je pôda obrábaná, pasú sa tam ovce, kone, kravy - len u nás sa to ľuďom nevyplatí, radšej si kúpia v OC. Len donedávna bol každý kúsoček pôdy využitý (jablkové sady, jahodové, malinové, ríbeľové plantáže) - dokonca aj čo sa neoplatilo JRD alebo ŠM obrábať - tak dali do užívania záhradkárom, ktorí si z toho urobili oddychové zóny a zo záhradky o veľkosti vreckovky dokázali zásobiť 4 člennú rodinu ovocím a zeleninou po celý rok a svoju zručnosť ľudia ukazovali aj ako kutilovia okolo chát a chalúp. Dnes robia aj 12 hodín denne, a na takúto činnosť im nezvýši čas ....... je to na zamyslenie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nella_2 Pozri príspevok
A to bude asi nielen s paradajkami, ale aj jahodami, jablkami... mliekom...
Je to fakt na zaplakanie, ako sa u nás nevyužíva príroda a čo nám ponúka. Sme bývali sebestačnou krajinou a teraz skoro všetko dovážame...... a polia a lúky sú nevyužité.
Čo nevyužité a tie supermarkety, a montážne haly na čom stoja a tie haciendy, vieš aký má taký milionár prínos pre náš štát, kam sa ne neho hrabem ja ako pestovateľ
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

arizona Pozri príspevok
....nevyuzite? To iba "naoko"
Zachvilu pride nejaky zahranicny investor, ktoremu dame dlhorocne vyhody a postavi nam tam dalsie kablikarne a podobne pasove vyroby a samozrejme s obrovskym betonovym parkoviskom,ktory ponukne ludom pracu za min. mzdu
Omyl tisícky hektárov už majú Dáni skúpené cez nastrčených inteligentov a čakajú až ju budú môcť legálne nadobudnúť, v Dánsku dostane dotáciu za chov ošípaných v novo získaných územiach.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nella_2 Pozri príspevok
alebo automobilky... a o pár rokov sa pozbiera a pôjde ďalej, kde je lacnejšie...

ale v kopcoch sú fakt lúky zarastené, nepasú sa na nich ako voľakedy ovce alebo kravy
čo s tými kravami a ovcami majú robiť aj tak sa budeš vyťešovať že si kúpila v Tescu lacnú bryndzu z kravského mlieka dovezeného odkiaľsi.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať