Zavrieť

Porady

Betonova zumpa

Ahojte, uz priblizne tyzden hladam dodavatela na 10 m3 zelezobetonovu zumpu v Bratislave. Bohuzial sa mi nic seriozne nepodarilo najst. Pomozete ? Poznate nejaku firmu s ktorou mate dobre skusenosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    Tento problem riesim teraz aj ja, potrebujem vsak nadobu na dazdovu vodu, nie na splasky.

    Ozyvaju sa mi vacsinou dodavatelia plastovych nadob (nesamonosne vyzaduju obetonovat a niekedy sa prevali stena, samonosne su zase sice lahke, ale dost drahe). "Dost drahe" pre mna znamena okolo 2000e za 6m3.

    Myslim, ze najlacnejsie zumpy maju poliaci, z tych cien mi vyliezli oci, (velka zumpa 10m3 cca 500 eur?) ale tu stranku uz nemozem najst. Akurat som volal s jednym dodavatelom (neviem, ci to nebude reklama, ak dam jeho cislo, takze piste postu a poskytnem, ich email je alplast na azete), cena za 10m3 980e zumpa + 270e dovoz a usadenie (vykop treba mat). Este som neobjednal, lebo rozmyslam, ze by som vzal rovno z polska.

    Ceske zumpy som pozeral napriklad na http://www.jimky-zumpy-septiky.cz/, ceny okolo 1000e.

    Znamemu montovala pred rokmi nadrz na dazdovu vodu firma Imostav, pan Ondrejka, cislo sa da najst na webe, ale firma sa neozyva, neviem, ci este funguju.

    Keby ste niekto mali skusenosti s dovozom z Polska, napiste.

    hanej je offline (nepripojený) hanej

    hanej
    gryf-plast.sk - skuste sa pozriet na toto. Plastova zumpa tam vychadza menej ako 2000 EUR.

    S tym panom co ma mail na azete som volal aj ja. Cena je velmi dobra, ale taka firma na ktoru sa odvolava nieje ani na orsr ani na zrsr ... tak neviem nakolko je to doveryhodne. Tu je jeho web: betonovezumpy.estranky.sk

    peter353 je offline (nepripojený) peter353

    peter353
    Pozri probud.pl , je to sice z polska ale maju bezkonkurencne ceny, napr. 12m3 vychadza cca 850€ s DPH. Ja takisto teraz zhanam a idem im napisat kolko by vysla doprava. Dokazu odviest dve naraz, tzn keby sme sa dohodli doprava by vysla polovicu (ja som z HC).

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Alplast montovali dvom kolegom, obaja si chvalili pristup a samozrejme cenu. Aj s dovozom a montazou 10m3 - 1000€ (TN,NMV)
    Probud som tiez kontaktoval, ale neozvali sa mi. Maju dobre ceny ale neuvadzaju dopravu, tak ak by niekto zistil ceny sem snimi

    Este lacnejsie okolo 600-700€ stoja "cibule" z vagonov na cement , tusim 13m3. Zatial cakam kym dotycni co ich maju skolauduju.

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    mendo933 Pozri príspevok
    Alplast montovali dvom kolegom, obaja si chvalili pristup a samozrejme cenu. Aj s dovozom a montazou 10m3 - 1000€ (TN,NMV)
    Probud som tiez kontaktoval, ale neozvali sa mi. Maju dobre ceny ale neuvadzaju dopravu, tak ak by niekto zistil ceny sem snimi

    Este lacnejsie okolo 600-700€ stoja "cibule" z vagonov na cement , tusim 13m3. Zatial cakam kym dotycni co ich maju skolauduju.
    Dosť ťažko pri "cibuliach" budeš preukazovať nepriepustnosť (myslím certifikátom) inak som videl i vyrastenú cibulu a potrhané kanalizačné trubky pri vysokej spodnej vode po intenzívnom daždi

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    Preto cakam na kolaudaciu dotycnych, ale co viem par kolaudacnych uz preslo. Tieto su ale v mojej lokalite. Jednemu uz aj cibula vyrastla minuly piatok, ma spodnu vodu

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Ja sa do alplastu nemozem dovolat, pisal som mail nist, pisal som na tom pokeci RPcku a nist...divna firma

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    Peter353, Probud.pl je presne ta polska firma, na ktoru som natrafil. Uz som im napisal, len sa neviem rozhodnut ci vziat dvojdielnu nadobu, alebo ten starsi typ.

    Ceny vyzeraju lakavo, a keby sa dalo usetrit na preprave tym, ze nam dovezu dve naraz, tak to by potesilo. Napisal som ti spravu.

    Hanej, s tym alplastom to je zaujimava informacia - predpokladam, ze ide o jedneho cloveka, ktory tie veci vozi z Polska.

    O plastove nadoby az taky zaujem nemam, kvoli vysokej spodnej vode. A nechce sa mi ich obbetonovavat.

    CainDrago je offline (nepripojený) CainDrago

    CainDrago
    No ja som to doriesil tak ze som vykopal jamu, vybetonoval platnu a z DT15 sme vytiahli mury, nasledne sme to ostierkovali, rohy zaizolovali a celen natreli tekutou gumou, zasalovali a vylialy vrch s otvorom...objem cca 10m3 cena materialu a roboty (vacsinna svojpomocne) do 450 EUR. Napustili sme vodou drzi, stavebny dozor napisal ze je to vodotesne...podla stvebneho uradu je to ok, a pre kolaudaciu to budu akceptovat tak snad budu

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    CainDrago,

    to je tiez pekne riesenie. Na TZB ludia pisali aj to, ze davali bazenovu foliu (ktora vsak bola dost draha) a stropy som videl, ze robili z nosnikov a betonovych vloziek. Zvazim este aj takuto moznost, lebo casu je zatial fura a takto sa da urobit aj nestandardny tvar nadrze. Ta stierka, co ste davali dovnutra, to bolo nieco specialne? Aj so sietkou?

    peter353 je offline (nepripojený) peter353

    peter353
    Tak, dosla mi odpoved z Probudu:

    Ahoj!

    Náklady na dopravu a montáž nádrže je 390 Sk / ks. kombinovanej dopravy, alebo 660 EUR na prepravu sólo. (Hlohovec, Slovensko)

    Ceny nádrže:
    Septikov šesť 12 m - 700 EUR
    Septikov 12 m šesť "nového typu" - 750 na kubický Hnisavý 13,5 - 788 EUR

    Zahŕňa: nádrž (dvojdielny, alebo z jedného kusu s krycou doskou), doska šachty a kovových viečok na sumu rovnajúcu sa počet komôr.

    Priečnik dosky nádrže 10, 11 a 12 m3: 64 eur vystužené kryciu dosku: 50 EUR Element ohnisko włazowego 25 cm: 14 EUR siréna naplnené externá verzia: 38 EUR

    Net,. Pokiaľ kupujúci nie je VATowską, potom sú uvedené bez DPH 22%.

    Kontajner je dovezený na miesto a zhromaždil v priekope.


    Pre dáta, volajte kancelária: 032 6772660.


    S pozdravom,

    Ernest Mizera

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    Peter,

    dostal som prave taku istu odpoved, akurat doprava (lacna verzia) za 480 do Marianky.

    Spolu s danou to dava presne 1500e (12m3 novy typ), co je presne tolko, kolko mi povedal chlapik z Aluplastu. Asi by som radsej rovno od vyrobcu.

    Napisal som ti sukromnu spravu, ozvi sa, ak budes mat zaujem, mozeme dat doviezt dve.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Páni, ja som sa v Probude pýtal na presnú cenu dovozu ku mne a zaroveň do Hlohovca a odpísali mi, že cena je 985 €....zrátali to spolu, žiadne delenie ceny dopravy medzi dvoch...

    earendil je offline (nepripojený) earendil

    earendil
    K tym polskym zumpam prikladam vlastnu skusenost. Znamy ako distributor priviezol 4 kusy "lacnych" betonovych 10m3 zump dovezenych z polska. Vysledok? Vsetky 4 su netesne a tecu. Boli reklamovane, ale poliaci sa viac uz neozvali, takze neuspesne a vzniknutu skodu uz nikto nenahradi. Stazovat sa moze akurat na lamparni.
    Blizko Bratislavy, firma zo Zahorskej Vsi /Zelbet, Prefakonsulta/. Zumpy viacerych rozmerov. Tiez zvazujem od nich kupit.

    TomasHo je offline (nepripojený) TomasHo

    TomasHo
    Tak ja len napisem, ako som to vyriesil: Zobral som 10,7m3 zumpu od Karovica (robi sa v Sintave, mne ju expedovali z Lozorna), spolu so zeriavom a odvozom to vyslo asi na 1100e, plus vykopanie jamy samozrejme a nejake chutovky okolo toho. Dodanie promptne, asi do tyzdna.

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    Ja som to poriešil objednaním žumpy z polskej firmy / info na SS / 10 m3 ma stála aj s dopravou 1040 € + 150 výkop...

    Najlacnejšiu na SK som našiel za 1250 € + doprava a tak som si povedal, že aj ušetrené cca 300 € mi stálo za to...

    Zatial nepreteká a nepremoká tak uvidíme...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.