Zavrieť

Porady

preinštalovanie windows-ALFA

Čo treba urobiť, keĎ mi preinštaluje niekto windows? teda aby sa mi nestratila Alfa - JÚ. Na inštal. diskete sú len dve inštalácie.A tie som
"minula". Robili ste niekto už také niečo?
Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Lenuška
    Čo treba urobiť, keĎ mi preinštaluje niekto windows? teda aby sa mi nestratila Alfa - JÚ. Na inštal. diskete sú len dve inštalácie.A tie som
    "minula". Robili ste niekto už také niečo?
    Díky
    Obyčajne to seriozna servisná SW firma robí tak, že všetky programy čo máš v PC napr. aj ALFU zazálohuje na svoj disk, na tvojom PC spravia potrebné úpravy aj s preinštalovaním windovsu a keď to má hotové, len "preklopí" všetky tvoje programy zo svojho disku na tvoj PC a všetko by malo fungovať bez závad. Samozrejme sprav si z každého sama pre istotu zálohovanie na disketu alebo USB klúč.
    Pekný večer...

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    Lenuška
    Čo treba urobiť, keĎ mi preinštaluje niekto windows? teda aby sa mi nestratila Alfa - JÚ. Na inštal. diskete sú len dve inštalácie.A tie som
    "minula". Robili ste niekto už také niečo?
    Díky
    Súhlasím s kolegom, aj ja dôrazne doporučujem, aby ste si urobili zálohu dát, najlepšie na viacero médií (CD, USB, iný HDD...).
    Čo sa týka problému s inštaláciou, pokiaľ Vám to tá firma nedá do pôvodného stavu, nemal by byť problém s opätovnou inštaláciou, podľa licenčnej zmluvy máte právo mať ALFU nainštalovanú v 2 počítačoch (spravidla sa tým myslím PC a notebook) poprípade brnknite do KROS-u, myslím, že sa nemusíte báť, že budete musieť kupovať licenciu znova.

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Stačí mať poslednú "ostrú" verziu - registračnú+posledný update a tieto dva znovu nainštalovať do počítača. Zazálohované dáta obnoviť zo zálohy a pracuje sa ďalej.

    Oldi je offline (nepripojený) Oldi

    Oldi
    AKo vravím pri ALFE by nemal byť problém, ale pri OMEGE by bolo potrebné vypýtať nový softvérový kľúč... Keby KROS nemal žiadnu ochranu, piráti by inštalovali ostošesť...
    Tá ochrana je však zatiaľ slabá, v budúcnosti sa to snáď zlepší, fandím KROS-ákom aby to zvládli

    stadur je offline (nepripojený) stadur

    stadur
    1. urobit zálohu na disketu, CD, alebo USB klúč
    2. preinštalovať oper. system
    3. nainštalovat ALFU
    4. obnoviť zálohu

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Netreba novú licenciu. Ako som už vravela, stačí posledná ostrá + posledný upgrade, obnoviť zo zálohy a účtuješ veselo ďalej.

    neo700 je offline (nepripojený) neo700

    neo700
    Ak chceš preinštalovať windows najprv si odlož na USB, CD alebo iným spôsobom tzv súbor DATA a ARCHIV. Tu sa nachádzajú všetky údaje ktoré tam máš. Ak preinštaluješ a opäť si budeš inštalovať Alfu tak si prekopíruješ z media späť DATA a ARCHIV.

    Ak cheš riešiť seriové číslo tak si zavolaj po nové a povedz že si preinštalovávala. mali by ťi poskytnúť nové. Veď predsa nepreinštalovávaš každý mesiac.

    Sa SW kód nemám, inštalačka si ho zaregistruje z inštalačného CD. Ahoj dúfam že som pomohla.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Prosím o radu.

    Kúpila som notebok a chcem do neho nainštal.ALFU, to zatiaľ viem ako sa robí. Dúfam, že sa mi to podarí. Mám skôr problém, ako si mám preklopiť účtovníctvo. Zálohy mám spravené na diskete, problém je v tom, že notebok nie je na diskety, ale už na CD-ROM. Môj problém je , ako teraz informácie z diskety dám na CD a potom v noteboku prenesiem účto z CD do ALFY. Môžte mi poradiť, ako postupovať? V týchto veciach som úplne vedľa.

    Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

    Lenuška
    Ahoj.Ja som menej technicky zdatná.... požičala som si samostatnú disketovú šachtu k notebooku a tak som si preniesla zálohy. V najnovšej verzii Alfy je už zdá sa mi možnosť aj zálohovania cez USB kľúč.
    Zdatnejší poradia.....

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Zálohovať môžeš Alfu aj na USB kľúč. Ak ho však nemáš, urob toto: v pôvodnom počítači cez Tento počítač C\Alfa\data - si skopíruj databázu účtovníctva na CD (napáľ cez Windows alebo Nera) a potom ho do toho istého adresára prekopíruj v notebooku. Alebo keď to máš na tom CD, otvor Alfu a daj Firma - Obnov zo zálohy - z toho CD.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    renča1
    Prosím o radu.

    Kúpila som notebok a chcem do neho nainštal.ALFU, to zatiaľ viem ako sa robí. Dúfam, že sa mi to podarí. Mám skôr problém, ako si mám preklopiť účtovníctvo. Zálohy mám spravené na diskete, problém je v tom, že notebok nie je na diskety, ale už na CD-ROM. Môj problém je , ako teraz informácie z diskety dám na CD a potom v noteboku prenesiem účto z CD do ALFY. Môžte mi poradiť, ako postupovať? V týchto veciach som úplne vedľa.
    Predpokladám, že starý PC kde máš účto ešte máš a je funkčný. Najidealnejšie riešenie bude: Kúpiť USB klúč /flešku/ a na ten znova všetko zazálohovať. Potom spravíš len obnovu dát z USB do noteboku a to je všetko. Aj tak diskety sú málo spolahlivé.
    Pekný deň...

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ďakujem za rady, ste zlatí. Skúsim aj jeden ,aj druhý spôsob. Ak mi to nepôjde určite sa ozvem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.