Zavrieť

Porady

Písanie žiadosti o odpustenie polky trestu

Zdravím zachvíľu mi uplynie polka trestu (zákaz činnosti vedenia mot. vozidiel na 1 rok) a pôjdem písať na súd o odpustenie polky trestu a vrátenie vodičs. preukazu. Má niekto skúsenosti s tým ako tento list písať čo doňho treba uviesť mohli by ste sa mi niekto ozvať viem len že sa má písať voľnou rukou a uviesť nejaký dôvod pre vrátenie vodič. preukazu mohol by mi niekto aj poslať ak má nejaký vzor lebo fakt neviem ako to napísať. Veľmi pekne vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Eva10 je offline (nepripojený) Eva10

    Eva10
    elchefito v príspevku píše, že ide písať na súd, ty mu dávaš linky na priestupkové konania vedené PZ. To je iná liga.

    Podmienečné upustenie od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti riešia §§ 69 a 70 Trestného zákona

    § 69

    (1) Po výkone polovice trestu zákazu činnosti môže súd podmienečne upustiť od výkonu jeho zvyšku, ak odsúdený v čase výkonu trestu spôsobom svojho života preukázal, že ďalší výkon tohto trestu už nie je potrebný.

    (2) Pri podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti súd určí skúšobnú dobu až na päť rokov, nie však kratšiu ako zvyšok trestu; skúšobná doba začína plynúť dňom nasledujúcim po dni právoplatnosti rozhodnutia o tomto upustení.

    (3) Odsúdenému, u ktorého súd podmienečne upustil od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti, môže súd uložiť primerané obmedzenia a povinnosti uvedené v § 51 ods. 3 a 4, smerujúce k tomu, aby viedol riadny život; spravidla mu tiež uloží, aby podľa svojich síl nahradil škodu spôsobenú trestným činom alebo jej časť, ktorú zároveň určí.

    § 70

    (1) Ak odsúdený, u ktorého sa podmienečne upustilo od zvyšku trestu zákazu činnosti, viedol v skúšobnej dobe riadny život a plnil uložené obmedzenia a povinnosti, súd vysloví, že sa osvedčil; inak rozhodne, a to prípadne už v priebehu skúšobnej doby, že zvyšok trestu vykoná.

    (2) Ak súd vyslovil, že sa odsúdený osvedčil, má sa za to, že trest bol vykonaný dňom, keď rozhodnutie o upustení od vykonania zvyšku trestu zákazu činnosti nadobudlo právoplatnosť.

    (3) Rovnako sa má za to, že trest zákazu činnosti bol vykonaný dňom, keď rozhodnutie o podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti nadobudlo právoplatnosť, ak súd bez viny odsúdeného nenariadil do roka od uplynutia skúšobnej doby, že odsúdený zvyšok trestu vykoná.

    Z podania by malo byť zrejmé, že sú splnené podmienky podľa § 69 ods. 1 TZ.

    elchefito je offline (nepripojený) elchefito

    elchefito
    Presne tak potreboval by som poradiť ako napísať takúto žiadosť nakoľko nejdem písať na PZ SR ale na okresný súd. Prosím Vás mohol by mi s tým niekto pomôcť nakoľko naozaj neviem o čo sa oprieť ani ako to napísať zoštylizovať atď. Ďakujem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Pozri v tych linkoch,tam o tom debatia co napisat....ved si to iba prisposob pre svoju potrebu .-)

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Výkon upravuje Trestný poriadok

    Výkon trestu zákazu činnosti
    § 436
    1) Len čo sa rozsudok, ktorým bol uložený trest zákazu činnosti, stal právoplatným, zašle predseda senátu na zabezpečenie výkonu trestu zákazu činnosti rovnopis výroku rozsudku
    c) príslušnému štátnemu orgánu podľa bydliska odsúdeného, ak ide o oprávnenie na vedenie motorového vozidla,
    § 437
    3) Ak súd rozhodol o podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti, predseda senátu to bez meškania oznámi štátnemu orgánu alebo inej osobe príslušnej podľa § 436 ods. 1, a to zaslaním rovnopisu právoplatného uznesenia.
    (4) Na konanie o podmienečnom upustení od výkonu zvyšku trestu zákazu činnosti, ako aj na konanie o nariadení výkonu zvyšku tohto trestu sa primerane použijú ustanovenia § 415 až 417. Príslušným na vydanie rozhodnutí je súd, ktorý vo veci konal v prvom stupni.
    § 415
    (1) O podmienečnom prepustení z výkonu trestu odňatia slobody rozhoduje súd na návrh ... dôveryhodnej osoby alebo na návrh odsúdeného ...

    Vzory
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...llnkid=6226836

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    rodina1, terezamaria, Lubaba, Danielle369, arizona
    5

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Ja také čosi mám len už sa mi nechce o polnoci hľadať zajtra večer nájdem a pošlem vám to.Podáva sa až v deň keď uplynie polovica trestu nie skôr.A po súhlase súdu musíte ísť na preskúšanie ak je to dlhšie ako rok tak odznova autoškola.
    Lancitka dobry den ties velmi surne potrebujem napisat taku ziadost a neviem ako ak vas mozem poprosit ak to este mate poslite mi to na imail ako to ma vyzerat velmi mi tym pomozete ... dakujem pekne ... email je cicka-741@azet.sk a este ras velmi pekne dakujem a prajem pekny vecer

    elchefito je offline (nepripojený) elchefito

    elchefito
    Dobrý večer !

    Veľmi pekne ďakujem za Vaše odpovede budem rád teda ak mi to pošlete

    milanx777 je offline (nepripojený) milanx777

    milanx777
    Zdravim, tiez neviem ako tu ziadost o podminecne vratenie VP napisat. Uz hladam dlhsiu dubu nieco podla coho by som to napisal, zial nic sa mi take nepodarilo najst. Ak by nikto mal daky vzor, dost by ste mi s tym pomohli...Diky

    Písanie žiadosti o odpustenie polky trestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.