Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tiež som začínala s 25 mg asi jeden mesiac a potom striedavo 25 a 50 mg. Neskôr striedavo 50 a 75, potom zas striedavo 75 a 100mg. Teraz mám 100 mg. Lekárka ma upozornila, že keby som začala brať naraz väčšiu dávku, tak hrozí infarkt. Treba telo navyknúť na 25 mg aspoň mesiac. Potom striedavo obdeň 25 a 50 aspoň mesiac a možno aj dlhšie a až potom 50 mg denne. Iba mi je čudné že nie každý lekár podá podrobnú informáciu o užívaní liekov. Ja som na 100 mg dávku nabiehala celý rok - obdeň 75 a obdeň 100mg.
0 0
kentaur5 kentaur5

kentaur5 je offline (nepripojený) kentaur5

ďakujem pekne za vaše skúsenosti. Ja keď som spomínal endokrinologičke tie problémy,zdalo sa jej to divné,vraj tá 50ka je veľmi nízka dávka. Asi naozaj skúsim tú 1/4 pre začiatok a uvidím,čo to bude robiť. Ono predsa len, každý sme iný a inak reaguje každé telo,zvlášť v oblasti hormónov ... a možno bude rozdiel aj medzi ženským a mužským organizmom,hmm.
Ešte by som sa spýtal k tomu zväčšeniu ŠŽ,došlo u vás pri liečbe k jej úprave do normálnej veľkosti alebo je to už nevratné? A sú prípadne aj iné prostriedky okrem toho hormónu,ktoré môže napomôcť ... nejaké prírodné vitamíny či minerály? niekde som čítal,že dobrý vplyv na ŠŽ má selén ... Ešte raz ďakujem.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

kentaur5 Pozri príspevok
ďakujem pekne za vaše skúsenosti. Ja keď som spomínal endokrinologičke tie problémy,zdalo sa jej to divné,vraj tá 50ka je veľmi nízka dávka. Asi naozaj skúsim tú 1/4 pre začiatok a uvidím,čo to bude robiť. Ono predsa len, každý sme iný a inak reaguje každé telo,zvlášť v oblasti hormónov ... a možno bude rozdiel aj medzi ženským a mužským organizmom,hmm.
Ešte by som sa spýtal k tomu zväčšeniu ŠŽ,došlo u vás pri liečbe k jej úprave do normálnej veľkosti alebo je to už nevratné? A sú prípadne aj iné prostriedky okrem toho hormónu,ktoré môže napomôcť ... nejaké prírodné vitamíny či minerály? niekde som čítal,že dobrý vplyv na ŠŽ má selén ... Ešte raz ďakujem.
Nie selén ale Kelp. Ja zatiaľ čakám čo bude ďalej.Po roku sa mi ŠŽ zväčšila ale teraz mám pcit že je menšia. V lete pôjdem na kontrolné sono a potom sa uvidí. Výsledky mám v norme. Určite budem oparáciu odkladať ako sa len bude dať.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
zmenšiť sa zmenší, ale do pôvodného stavu už nie.
0 0
kentaur5 kentaur5

kentaur5 je offline (nepripojený) kentaur5

Aha ... tak vďaka za radu Ninna, skúsim teda aj ten Kelp.Ja keď som bol na ORL vyšetreni,síce nič nenašli,ale odporučili, aby som si ju dal vybrať,keď bude tlačiť,že aj teta doktorka ju má vonku Hmm,viem že mnohí fungujú v pohode aj bez nej, ale tiež sa sa jej nechcem len tak zbaviť,kým to naozaj nebude nutné:-)
0 0
andrea151 andrea151

andrea151 je offline (nepripojený) andrea151

mam este otazku.. treba na nawstewu endokrinologa odporucanie od wseobecneho lekara?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Už áno aspoň u nás.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
kentaur5 Pozri príspevok
....Ono predsa len, každý sme iný a inak reaguje každé telo,zvlášť v oblasti hormónov ... a možno bude rozdiel aj medzi ženským a mužským organizmom,hmm. ...
mne povedala doktorka, že na jar a na jeseň sa zvyknú výsledky zhoršiť ....
0 0
kentaur5 kentaur5

kentaur5 je offline (nepripojený) kentaur5

hmm ... tak keby sa to zase aspon v zime zlepšilouvidíme ... v každom prípade ďakujem za všetky vaše príspevky. Ešte ma napadla ďalšia otázka ... ako je to s fyzickou záťažou pri tomto ochorení. Za posledné mesiace som totiž akosi zlenivel a kondícia šla výrazne dole. Chcel by som na nej troška popracovať,ale zase nerád by som si to nejako zhoršil. Je dobrá nejaké ta fyzická záťaž,nemyslím nič extrémne, či je vhodnejšie radšej dopriať organizmu viac oddychu?
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Ja mám tiež poruchy ŠŽ, ale lieky žiadne. Sledovaná lekárkou som už 11 rokov. Z výsledkov viem, že mám zväčšenú ŠŽ a zníženú činnosť. Problémy s tým má aj babka a mamina sestra. Za posledné 4 roky som dosť pribrala a aj so štítnou ž. som bola horšie... Praktický lekár má podozrenie, že mám kvôli nej problémy z dýchaním. Vo februári idem na ďalšie vyšetrenie, tak uvidím. To všetko môže mať ŠŽ na svedomí
0 0
kentaur5 kentaur5

kentaur5 je offline (nepripojený) kentaur5

Ninna Pozri príspevok
Nie selén ale Kelp. Ja zatiaľ čakám čo bude ďalej.Po roku sa mi ŠŽ zväčšila ale teraz mám pcit že je menšia. V lete pôjdem na kontrolné sono a potom sa uvidí. Výsledky mám v norme. Určite budem oparáciu odkladať ako sa len bude dať.
viem,ze som uz asi moc zvedavy ... ale esta otazka ohladne toho Kelpu. Trocha ma totiz zmiatla informacia,ktoru som tu niekde cital,ze v pripade autimunitnej hypotyreozy (co sice zatial neviem, ci je moj pripad, ale je to dost pravdepodobne) treba prisun jodu co najviac obmedzit. A prave ten Kelp ho myslim obsahuje ...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Odpoveď na Vašu otázku:
lenkak Pozri príspevok
Ak nie je štítna žľaza príliš zväčšená, je liečba hormonálnymi tabletkami štítnej žľazy veľmi účinná. Asi 70% všetkých eutyroidných strúm (zväčšenie štítnej žľazy), zmizne, ak sa hormóny štítnej žľazy a jód užívajú pravidelne v dostatočných dávkach. Pri veľkých strumách (zväčšeniach štitnej žľazy) príp. strumách, ktoré po liečbe tabletkami nevykazujú žiadne zmeny, existuje možnosť zmenšiť zväčšené štítnu žľazu operáciou alebo rádioaktívnym jódom.
0 0
xlasticka xlasticka

xlasticka je offline (nepripojený) xlasticka

študujem odbor pedagogika a vychovávateľstvo ...viac
čaute, mám v rodine /mama, babka, teta/ poruchy štítnej žľazy... už asi rok mám problémy - s trávením, s nechtami /veľmi sa mi štiepia, vrstvy nechtov sa mi normálne odlupujú až do polovice nechta/, som unavená, stále je mi zima... Hľadala som na nete nejaké informácie o tom a zistila som, že sú to všetko príznaky poruchy štítnej žľazy... Neviem, bývala som aj chudokrvná - málo železa, nemôže to byť všetko aj z toho?
Čo sa týka trávenia, tak som mávala často hnačku a teraz to mám asi tak, že najskôr mám zápchu a potom zasa hnačku Neviem už čo s tým, pred rokom mi bývalo strašne zle od žalúdka, mávala som aj zimnice pri tom, doktorka ma poslala na gastroskopiu, tam mi nič nezistili, dali mi len nejaké lieky na upokojenie žalúdka. Potom sa to zlepšilo, ale teraz prišlo to s tou hnačkou a tak... Takže sa chystám obvodnej lekárke... Aké vyšetrenia ma prosím Vás čakajú?
A ešte jedna otázka, kebyže mi náhodou zistia niečo na štítnej žľaze a keď beriem HAK - nemusela by som ju prestať užívať? Nevadí to? ĎAKUJEM PEKNE
0 0
Hana24 Hana24

Hana24 je offline (nepripojený) Hana24

Dnes som sa konečne dočkala výsledokov, endokrinológ sa pýtal, prečo ma obvodný lekár neposlal na vyšetrenie už pred dvomi rokmi, keď som mala výsledky:
fT4 12,6
TSH 6,23

Na to som mu nevedela odpovedať, pretože na endok. vyš. ma poslala až nová pani doktorka.
Nové výsledky:
fT4 12,4
TSH 11,06
Diagonóza: Latentná hypotyreóza p.p. na podklade AIT
Hypercholesterolemia
Predpisali mi L-Thyroxin, prve dva tyzdne 25, potom 50
Kontrola o pol roka, lekár povedal, že na 90% je to nejaká "-ova" choroba, ale nezapamätala som si názov
Čo môžem očakávať po nasadení liečby? Samozrejme okrem zlepšenia. Mám na mysli nejaké negatívne skúsenosti, príznaky...
Vopred vďaka
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Hana24 Pozri príspevok
Dnes som sa konečne dočkala výsledokov, endokrinológ sa pýtal, prečo ma obvodný lekár neposlal na vyšetrenie už pred dvomi rokmi, keď som mala výsledky:
fT4 12,6
TSH 6,23

Na to som mu nevedela odpovedať, pretože na endok. vyš. ma poslala až nová pani doktorka.
Nové výsledky:
fT4 12,4
TSH 11,06
Diagonóza: Latentná hypotyreóza p.p. na podklade AIT
Hypercholesterolemia
Predpisali mi L-Thyroxin, prve dva tyzdne 25, potom 50
Kontrola o pol roka, lekár povedal, že na 90% je to nejaká "-ova" choroba, ale nezapamätala som si názov
Čo môžem očakávať po nasadení liečby? Samozrejme okrem zlepšenia. Mám na mysli nejaké negatívne skúsenosti, príznaky...
Vopred vďaka
Žeby tzv. Hashimotova tyreoiditída
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Norma TSH je do 4,64, ja som ho mala pri prvom vyšetrení 111,93, a výsledok ATPO 11715,0 a norma bola do 12. U mňa to bola teda riadna hypotyreoza. Ale ja som už nevladala ani chodiť. teraz beriem lieky a chodim na kontroly.
0 0
martta martta

martta je offline (nepripojený) martta

lindusaaa Pozri príspevok
pre ninna: kedze este nemam dost prispevkov odpovedam takto...
co sa operacie tyka u mna prebehlo v podstate vsetko v poriadku, bez problemov. trvala asi styri hodiny a do druheho dna sme boli na pooperacke(pre istotu) a na druhy den uz v pohode na izbe. nemala som nejake bolesti, len si treba davat pozor zo zaciatku na dvihat sa tak aby si nenamahala ten krk. nie je to "nic strasne" len to ze je to v uplnej narkoze. hospitalizovana som bola 7 dni, posledny den vybrali stihy a mohli sme ist domov
ak ta zaujima este nieco kludne napis. ale nie je sa coho bat, horsie je to potom...lieky do konca zivota...((
moju mamu caka operacia stitnej zlazy. Planuje ist na Heydukovu, neviete ako tam je ?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Na Heydukovu chodím už 5 rokov, po operácii štítnej žľazy na rádiojód. Je to tam celkom v pohode. Mňa síce operovali na Kramároch -bola som veľmi spokojná, ale poznám kamošky, ktoré boli operované na Heydukovej a chválili si. Držím palce nech to mame dobre dopadne.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

na operacii som bola v Dolnom Kubine, takze ako to chodi na Heydukovej neviem a ani nikoho kto tam bol nepoznam
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
na operacii som bola v Dolnom Kubine, takze ako to chodi na Heydukovej neviem a ani nikoho kto tam bol nepoznam
Ja by som sa chcela opýtať prećo bola operácia nutná a ako prebiehala?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať