Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Dik Linduska za odpoved....trosku ma to potesilo no ja mam 21rokov,pubertu mam uz dufam stastne zasebou ale dufam,ze sa mi to casom liekmi upravi....Teraz beriem 8x denne Carbimazol a Pyridoxin + Concor a Lexaurin....tak mozno preto to slniecko....
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

No ano presne....ani slniečko ani solarko....a nemam si planovat ziadnu dovolenku....Tak teraz fakt neviem....ci mam alebo nemam.... Mozno po kontrole o 5.tyzdnov mi to dovoli..dufam
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Ninna Pozri príspevok
Yamajka endokrinologička Ti zakázala pobyt na slnku?Prečo?
No ano presne....ani slniečko ani solarko....a nemam si planovat ziadnu dovolenku....Tak teraz fakt neviem....ci mam alebo nemam.... Mozno po kontrole o 5.tyzdnov mi to dovoli..dufam
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Pekny dnik prajem.Ake mate skusenosti s operaciou s.z???Mne endokrinolog odporucil operaciu.Mam zvysenu funkciu a beriem Carbimazol,ale vraj bude lepsie ju celu vybrat von.Chcela som zajst este za nejakym endokrinologom.Najlepsie do Ľubochne...ma s tym niekto nejaku skusenost????A ako sa Vam dari po operacii????Dakujem
0 0
rizko rizko

rizko je offline (nepripojený) rizko

Aj ja by som Ti odporúčala zájsť do Ľubochne, ja sa tiež liečim na SZ. Sestru operovali pred siedmimi rokmi, odobrali jej časť SZ a odvtedy sa má dobre a už ani lieky neberie. Prajem skoré uzdravenie
0 0
Beata2 Beata2

Beata2 je offline (nepripojený) Beata2

Ahoj Yamajka. Som po operácii asi 6 rokov, celú sz mi vybrali, operovali ma v Ružomberku. Tiež som pred operáciou brala Carbimazol. Teraz som v pohode, beriem Euthyrox 1 denne. Aj jazva je úplne nenápadná. Ak citiš potrebu, tak sa porozprávaj aj s iným lekárom. Hlavne žiadne stresy/ak sa dá/, tie ti veľmi nepomôžu. Držím palce.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Yamajka Pozri príspevok
Pekny dnik prajem.Ake mate skusenosti s operaciou s.z???Mne endokrinolog odporucil operaciu.Mam zvysenu funkciu a beriem Carbimazol,ale vraj bude lepsie ju celu vybrat von.Chcela som zajst este za nejakym endokrinologom.Najlepsie do Ľubochne...ma s tym niekto nejaku skusenost????A ako sa Vam dari po operacii????Dakujem
Urcite zajdi, ak mas ten pocit...predsa len ked ju uz raz vyberu. Ja som tiez isla na "overenie" do Lubochne a uz chodim len tam. Som po operacii asi tristvrte roka a nemam ziadne problemy. Ale ja som ich nemala ani pred nou. Sice mam inu diagnozu, ale na izbe so mnou lezala jedna pani a ta mala zvysenu, tiez brala Carbimazol, ale citila sa strasne, vraj sa uz ani na nohach nevladala udrzat, preto sa nakoniec rozhodla pre operaciu. Tiez drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Podľa výsledkov z krvi si môžte odsledovať ako Vám funguje ŠŽ:

I. Stanovenie TSH

Je jedným z najcitlivejších parametrov pre posúdenie funkcie štítnej žľazy. Používa sa ako vyhľadávací test. Rozpätie hodnôt sa mierne líši pri jednotlivých laboratóriách v závislosti od metodiky, ktorá sa používa pri vyšetrení, udáva sa 0,4 až 4 mlU/l. Hodnoty sa posudzujú vzhľadom na iné hormóny, predovšetkým k FT4.

II. Určenie koncentrácie voľných hormónov

FT3 – voľný trijodtyronin
Normálne hodnoty 3 až 6,5 pmol/l séra (tiež v závislosti od laboratória)
FT4 – voľný tyroxin, pomáha upresniť poruchu funkcie štítnej žľazy
Normálne hodnoty 9 až 23 pmol/l
Diagnosticky najvýznamnejší je vzťah FT4 a TSH, stanovenie celkového trijódtyronínu a jeho voľnej frakcie FT3 má zväčša spresňujúcu hodnotu.
Hodnotenie funkcie štítnej žľazy vzhľadom na TSH, FT4.
TSH, FT4 v medziach normy – normálna funkcia štítnej žľazy
TSH zvýšené, FT4 normálne – znížená funkcie, bez klinických príznakov (subklinická hypotyreóza)
TSH zvýšené, FT4 znížené – znížená funkcia štítnej žľazy úplne rozvinutá (manifestná hypotyreóza)
TSH znížené, FT4 normálne – zvýšená funkcia štítnej žľazy, bez klinických príznakov (subklinická hypertyreóza)
TSH znížené, FT4 zvýšené – klinicky rozvinutá zvýšená funkcia (manifestná hypertyreóza).
1 0
JJJAAA JJJAAA

JJJAAA je offline (nepripojený) JJJAAA

ABSOLUT NORMAL :)
Ahojte, ja som bola operovana teraz fo februari na sz. Celu mi ju vybrali. beriem euthyrox 100. prvy mesiac bol hrozny, zavrate, horuco teplo horuco teplo....ale teraz upravnim teda zvysenim euthyroxu je to v pohode. Ja by som radila kazdemu nech ide na operaciu ak MU TO LEKAR OZNAMI ze by bolo dobre. Len potom sa netreba opalovat aspon pol roka dlho na slniecku. Drzim Vam palce a prajem pevne zdravie. Jana
0 0
JJJAAA JJJAAA

JJJAAA je offline (nepripojený) JJJAAA

ABSOLUT NORMAL :)
este som chcela povedat, ze sa citim kludnejsia, je mi lepsie aj ked sa teraz skor unavim nez predtym. Menej toho vydrzim ale je to ovela lepsie. takze tolko z mojich skusenosti. Operovana som bola v Saci a bola som maximalne spokojna. Odporucam.
Jana
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

JJJAAA Pozri príspevok
Ahojte, ja som bola operovana teraz fo februari na sz. Celu mi ju vybrali. beriem euthyrox 100. prvy mesiac bol hrozny, zavrate, horuco teplo horuco teplo....ale teraz upravnim teda zvysenim euthyroxu je to v pohode. Ja by som radila kazdemu nech ide na operaciu ak MU TO LEKAR OZNAMI ze by bolo dobre. Len potom sa netreba opalovat aspon pol roka dlho na slniecku. Drzim Vam palce a prajem pevne zdravie. Jana
Jana a preco nesmies na slnko?
0 0
JJJAAA JJJAAA

JJJAAA je offline (nepripojený) JJJAAA

ABSOLUT NORMAL :)
lindusaaa Pozri príspevok
Jana a preco nesmies na slnko?
Lindusaaa,
lebo treba davat pozor aby sa jazva neopalila. Potom by bola hneda a neskor s tym uz nespravis nic. Co sa tyka plast. operacie, najlepsie ju urobit do roka po operacii ale najlepsie v zime. po roku sa s tym ze vraj, uz vela neda robit. Takze preto nemozem ist na slniecko, aby mi to neopalilo na hnedu ciarku.
pa pa

Jana
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

JJJAAA Pozri príspevok
Lindusaaa,
lebo treba davat pozor aby sa jazva neopalila. Potom by bola hneda a neskor s tym uz nespravis nic. Co sa tyka plast. operacie, najlepsie ju urobit do roka po operacii ale najlepsie v zime. po roku sa s tym ze vraj, uz vela neda robit. Takze preto nemozem ist na slniecko, aby mi to neopalilo na hnedu ciarku.
pa pa

Jana
Aj som si myslela, ze to bude kvoli jazve . Ja som uz vyse 7 mesiacov po operacii, ale aj tak si ju natieram ked idem von kremom co mam na tvar s ochrannym faktorom.
A tu plastiku myslis, ked to opali alebo vo vseobecnosti? Pri operacii sz to zvacsa siju tak aby to nebolo treba, ale stat sa moze vselico a niekomu sa to zle hoji. Ale ked som bola na radiojode tam boli niektore dva roky po operacii a ani som nevidela poriadne ze tam neico maju, len taky tenunky biely pasik.
0 0
JJJAAA JJJAAA

JJJAAA je offline (nepripojený) JJJAAA

ABSOLUT NORMAL :)
hej niekomu to nevidno. Ale uz som videla aj take tmavo hnede pasiky. Preto som sa ohladom toho informovala, no a tak mi povedali, co sa tyka upravy, aby to nebolo az tak vidno. Ja nastastie mam jazvu v pohode. Mala som z toho obavy, ale na druhej strane su aj horsie veci nez jazva na krku. Hlavne nech sme zdravi. pa pa
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ale neviem nakolko ta palstika pomoze. Predsa len je to dalsi zasah. Asi by som sa pre nu rozhodla, keby ziadne kremiky nezabrali. Aj ked kozna mi vravela, ze to vedia velmi pekne poopravovat, ale myslim ze stale to bude vidiet.
A obavy som mala aj ja, asi viac z jazvy ako z operacie...
0 0
zlatica.turisova zlatica.turisova

zlatica.turisova je offline (nepripojený) zlatica.turisova

Čo máš presne na mysli "skúsenosti so štítnou žľazou"? Ja sa liečim na štítnu žľazu 5 rokov.Môžeš mať zvýšenú alebo zníženú činnosť štítnej žľazy, alebo uzlovité zmeny. Neboj sa všetko sa dá uspešne liečiť.Aťa
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Pekny dnik prajem
jedna mala otazocka,mam tu zvysenu cinnost st.zlazy a beriem Carbimazol,ktory mi tak "trosku" znicik pecen.Tak beriem aj Flavobion.Ale po mesiaci som uz konecne pribrala cca 5kg.Som rada,ale na druhej strane,dufam,ze uz viac nepriberiem.Neviete nahodou z coho som mohla tak rychlo pribrat,ked sa mi to skor nedarilo???Myslite ten Carbimazol???Dakujem pekne.papa
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Moze byt, v podstate sa ti upravila funkcia sz. Nemala by si uz rapidne chudnut. Pri hypertyreoze sa tvori viac hormonov a carbimazol tomu zabranuje. Ci este priberies neviem, nemam skusenosti, ale myslim, ze by sa to malo ustalit.
0 0
borisbartos borisbartos

borisbartos je offline (nepripojený) borisbartos

Je to zle ked je nefunkcna ale aj ked pracuje privelmi.Pytaj sa na vysetrenie do LUBOCHNI su tam dobry odbornici.
0 0
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

Šebestová Jana Pozri príspevok
ja už nemám šž 4 roky
mala som studené uzlíky, išla som na operáciu a vybrali mi všetko, aj uzlíky aj šž
som na euthyroxe 75 a 50 mg obdeň
Pani Janka, mám ísť tiež na operáciu štítnej žľazy, ale mám z toho obavy. Nález multinodózna struma, dva uzlíky a cysta v ĽL a tri uzlíky v PL. Nie je šanca ešte na liečenie liekmi? Keby mi aspoň časť žľazy nechali, aby ďalej plnila svoju funkciu, ale doktorka hovorila, že by mi zobrali celú. Ale na druhej strane mám obavy, aby z tých uzlíkov neboli nádory ..........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať