Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
danamail danamail

danamail je offline (nepripojený) danamail

lindusaaa Pozri príspevok
Urcite zajdi, ak mas ten pocit...predsa len ked ju uz raz vyberu. Ja som tiez isla na "overenie" do Lubochne a uz chodim len tam. Som po operacii asi tristvrte roka a nemam ziadne problemy. Ale ja som ich nemala ani pred nou. Sice mam inu diagnozu, ale na izbe so mnou lezala jedna pani a ta mala zvysenu, tiez brala Carbimazol, ale citila sa strasne, vraj sa uz ani na nohach nevladala udrzat, preto sa nakoniec rozhodla pre operaciu. Tiez drzim palce nech sa rozhodnes akokolvek.
Po zvažovaní operácie šz som bola tiež na "overení" v Ľubochni. Padlo jednoznačné rozhodnutie o odstránení šz, ale nespomínali, že by som po operácii tam mohla ďalej chodiť. Ty si ďalej tam evidovaná? Po všetkom "naštudovaní" viem, že dôležitá bude etapa po operácii, kedy sa bude nastavovať dávkovanie liekov. A práve na to by som mala väčšiu dôveru v Ľubochni. Môžeš mi dať vedieť, ako je možné ďalej zostať v ich sledovaní?
Ďakujem za Tvoje príspevky, veľmi mi pomohli v zmierení sa s potrebou operácie.
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Ja som po operácii ŠŽ v roku 1995 chodila do Ľubochne na kontrolu pravidelne asi 5 rokov, nastavili mi ďalšiu liečbu, bolo to v pohode. Beriem L-thyroxin. Teraz som sa znovu objednala, pretože mám 47 rokov, vyzerá to že prichádzam do prechodu a potrebujem poradiť ako v tomto období. Má niekto skúsenosti s prechodom s vyoperovanou ŠŽ?
0 0
Yamajka Yamajka

Yamajka je offline (nepripojený) Yamajka

Dik za odpoved....a do Lubochne sa chystam v novembri,vtedy mali volny termin.Tak uvidime,co mi poradia.Moja endokrinologicka mi navrhla operaciu,pretoze moje protilatky su velmi vysoke.Jednoznacne ju vraj treba dat celu von.Ak to tak ma byt,tak nech mi to v Lubochni potvrdia....ale budem spokojnejsia.
A chcela som sa este spytat,ten Flavobion beriem cca mesiac po 3tabletky denne,nemozem prejst na menej???Ake s tym mate skusenosti???Podla mna to je vlemi vela na organizmus.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

danamail Pozri príspevok
Po zvažovaní operácie šz som bola tiež na "overení" v Ľubochni. Padlo jednoznačné rozhodnutie o odstránení šz, ale nespomínali, že by som po operácii tam mohla ďalej chodiť. Ty si ďalej tam evidovaná? Po všetkom "naštudovaní" viem, že dôležitá bude etapa po operácii, kedy sa bude nastavovať dávkovanie liekov. A práve na to by som mala väčšiu dôveru v Ľubochni. Môžeš mi dať vedieť, ako je možné ďalej zostať v ich sledovaní?
Ďakujem za Tvoje príspevky, veľmi mi pomohli v zmierení sa s potrebou operácie.
Ano som tam aj nadalej evidovana. Zatial mi nikto nevravel, ze by som mala prejst k "nam". Ked som tam bola naposledy, vsimla som si papier, ze treba odporucanie od obvodneho(to je jasne) a ze po vysetreni mozu byt pacienti poslani k spadovemu lekarovi, maju to aj na stranke(http://www.nedu.sk/index.php?option=...d=39&Itemid=61).
Neviem ako docielit, aby si tam bola aj nadalej evidovana, ale skus sa spytat lekara co po operacii, kedy mas prist... Zalezi ako to vsetko dopadne...neviem preco ides na operaciu, ale ak su to cysty, tak jednoznacne treba histologiu. Lekar sa zariadi az ked budes mat spravu z nemocnice.
Ja som sa s doktorom dohodla, ze pridem hned ako ma prepustia z nemocnice. Mozno keby bola histologia ok, ako sme predpokladali, poslal by ma k spadovemu.
Je pravda, ze po operacii treba nastavit spravnu davku a podla mna je dost mozne, ze dovtedy si ta v Lubochni ponechaju a pootm ta presunu.
Inak ta operacia nie je nic strasne, tak 2-3 dni si mimo. Potom by sa to uz malo zlepsovat. Ale je pravda, ze kazdy to znasa inak.
A najdolezitejsie je mysliet pozitivne.
Ak ti bude nieco nejasne, kludne sa spytaj ak budem vediet rada pomozem.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Yamajka Pozri príspevok
Dik za odpoved....a do Lubochne sa chystam v novembri,vtedy mali volny termin.Tak uvidime,co mi poradia.Moja endokrinologicka mi navrhla operaciu,pretoze moje protilatky su velmi vysoke.Jednoznacne ju vraj treba dat celu von.Ak to tak ma byt,tak nech mi to v Lubochni potvrdia....ale budem spokojnejsia.
A chcela som sa este spytat,ten Flavobion beriem cca mesiac po 3tabletky denne,nemozem prejst na menej???Ake s tym mate skusenosti???Podla mna to je vlemi vela na organizmus.
Myslim, ze ti to tam potvrdia, ale ak uz operacia, je lepsie mat to aspon od dvoch lekarov.
A co sa tyka toho Flavobionu, tak najlepsie by bolo poradit sa s lekarom. Ja som brala len 1 balenie ale tiez 3x denne, v podstate ako kuru na regeneracuiu pecene. Aj po operacii, aj po vysadeni hormonov aj po RJ, sa mi zhorsia pecenove testy, tak mi povedali, ze si mam dat ten Flavobion, potom to uz bolo ok.
Ale viem, ze niektori to beru aj dlhsie.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Lindusaa si po operacii - chcem sa opytať na pooperaćne komplikácie ako sú zrasty a vplyv na hlasivky?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
Lindusaa si po operacii - chcem sa opytať na pooperaćne komplikácie ako sú zrasty a vplyv na hlasivky?
Nastastie ja som nemala ziadne. Ani zrasty, ani problem s hlasivkami. Hlasivky kontrolovali pred aj po operacii. A ak by bol nejaky problem, treba to len cvicit. Treba ist na operaciu tam, kde to operuju pravidelne, tam kde maju dost skusenosti a myslim, ze sa pootm netreba bat.
Jazva ma ani netaha, len je to este stale citlive na tlak. Ked mi na sone po tom beha vidim vsetkych svatych.
Je pravda, ze jazvu si natieram(teraz uz len sporadicky). Zacala som hned, asi tyzden po operacii, ked uz to bolo ako tak zahojene a bola tam chrasta.
Jedinym problemom pre mna bol stav po operacii, ked mi bolo dost zle a aj som vracala, ale to suvisi s narkozou.
0 0
valikaP valikaP

valikaP je offline (nepripojený) valikaP

Prajem pekný deň. Myslela som si že ochorenie ŠŽ nie je až tak frekventované, ale po zhliadnutí týchto stránok som tak trochu v šoku. Dôvodom návševy porady bola aj mne odporúčaná operácia. Ale..mám problém s príštitnými telieskami, teda jedným ktoré je oveľa väčšie a produkuje priveľa vápnika. Únava, kolísavý tlak a váha, to je nekonečný seriál. Lekárka mi nechala na rozmyslenie aby pri jeho výbere, keď už budem aj tak pod nožmi, som zauvažovala aj o odobratí žľazy. Má niekto z vás aj takého skúseností? Ďakujem vopred za reakcie.
0 0
Ella Ella

Ella je offline (nepripojený) Ella

Držím všetkým pred operáciou ŠŽ palce. Ja som si tiež starostlivo onoho času vybrala nemocnicu, kde spravili už tisíce operácií, aj skúseného chirurga a predsa ja som tá výnimka ktorá kazí štatistiky s jednou nefunkčnou hlasivkou po operácii......... Ale bez tej operácie by som už tu možno vôbec nebola... A vôbec, nie som žiadna speváčka, ale účtovníčka... dá sa s tým žiť!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Čítala som že po vybratí jednej polovici tá druhá bude pracovať dvojnásobne a po čase sa zväčší a bude nutná ďalšia operácia.
0 0
valikaP valikaP

valikaP je offline (nepripojený) valikaP

Ďakujem. Takže jednoducho, ak robí ŠŽ aj telieska zle, treba ich odstrániť a zmieriť sa s užívaním liekov? Neviete náhodou niekto o nejakej www stránke kde by som sa o operáciach dozvedela viac? Pekný deň.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

valikaP Pozri príspevok
Ďakujem. Takže jednoducho, ak robí ŠŽ aj telieska zle, treba ich odstrániť a zmieriť sa s užívaním liekov? Neviete náhodou niekto o nejakej www stránke kde by som sa o operáciach dozvedela viac? Pekný deň.
No v podstate ano, ale zas treba si to velmi dobre premysliet. Treba zvazit, co operacia prinesie a co zoberie. Vsetko ma svoje plusy aj minusy. Myslim, ze je dolezita konzultacia s lekarom a pytat sa, pytat sa a este raz pytat sa. Mas pravo byt o vsetkom informovana. Da sa zit aj bez SZ a aj bez pristitnych teliesok, ale kazdy organ nejaku funkciu plni. Mozem poradit stranku, ktoru som tu uz spominala (http://www.stitnazlaza.estranky.cz/), su tam aj rozne diskusie, mozno tam bude mat niekto s takou operaciou skusenost, alebo mu pri operacii SZ odstranili aj pristitne telieska.
0 0
valikaP valikaP

valikaP je offline (nepripojený) valikaP

Ved práve to mi je jasne. Všetko čo naše telo má, tam má aj nejaký zmysel. Preto som sa tu začala pýtať. Dnes som volala aj do Ľubochne, ale objednávky neprijímajú, lebo sú už plne obsadení do konca roka..asi je "nás" dosť. Tak prajem všetkým hlavne veľa zdravia a vďaka za odpovede.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

valikaP Pozri príspevok
Prajem pekný deň. Myslela som si že ochorenie ŠŽ nie je až tak frekventované, ale po zhliadnutí týchto stránok som tak trochu v šoku. Dôvodom návševy porady bola aj mne odporúčaná operácia. Ale..mám problém s príštitnými telieskami, teda jedným ktoré je oveľa väčšie a produkuje priveľa vápnika. Únava, kolísavý tlak a váha, to je nekonečný seriál. Lekárka mi nechala na rozmyslenie aby pri jeho výbere, keď už budem aj tak pod nožmi, som zauvažovala aj o odobratí žľazy. Má niekto z vás aj takého skúseností? Ďakujem vopred za reakcie.
7. Poruchy metabolizmu vápnika
Vápnik v ľudskom tele. Celkové množstvo vápnika v ľudskom tele je viac ako 1 kg, ale y toho 99 % je v kostiach a zuboch, prevažne vo forme hydroxyapatitu. V krvi a intersticiálnej tekutine je len okolo 1 g vápnika. Normálna koncentrácia celkového vápnika je 2,5 mmol/l, z čoho polovica je v ionizovanej (Ca++) forme. Vápnik v krvi (spolu so sodíkom, draslíkom a horčíkom) reguluje nervovú a svalovú dráždivosť. Pri poklese hladiny ionizovaného vápnika dochádza ku kŕčom svalov (tetánia). Koncentrácia vápnika v bunkách je extrémne nízka, ale malé zmeny tejto nízkej koncentrácie sú dôležité pre prenos intracelulárnych signálov a pre také dôležité funkcie, ako je kontrakcia svalových vlákien priečne pruhovaných a hladkých svalov a svaloviny srdca.
Regulácia koncentrácia vápnika v krvi. Najdôležitejším regulátorom koncentrácie vápnika je parathormón, ktorý zvyšuje koncentráciu ionizovaného kalcia tým, že presúva vápnik z kostí do krvi. Antagonistom parathormónu je kalcitonín, ktorý sa syntetizuje v špeciálnych bunkách štítnej žľazy. Tretím regulátorom metabolizmu kalcia je aktívna forma vitamínu D. Vitamín D prijímame potravou (zdroje: rybí tuk, mlieko, vaječný žĺtok) alebo vzniká aj v koži z 7-dehydrocholesterolu účinkom UV lúčov slnka. Aktívna forma vitamínu D je kalcitriol. Kalcitriol je steroidný hormón a zvyšuje tvorbu tých bielkovín v črevách, ktoré prenášajú vápnik z tráviaceho traktu do krvi.
Poruchy vylučovania parathormónu. Pri hypoparatyreóze (napr. po chirurgickom odstránení teliesok) hladina ionizovaného vápnika v krvi klesá, hladina fosfátov rastie. Zvyšuje sa dráždivosť nervov a svalov a dochádza ku kŕčom. Ak sa situácia nerieši parenterálnym prívodom kalcia, môže dôjsť k smrti udusením pre spazmus dýchacích svalov. Tetániu okrem deficitu vápnika môže zapríčiniť aj nedostatok horčíka.
Pri hyperparatyreóze (nádory teliesok) hladina kalcia v krvi je vysoká. Príznaky sú: slabosť, únavnosť, strata hmotnosti tela, nechutenstvo, zvracanie, neskôr arytmie a pri neliečenej ťažkej hyperkalcémii strata vedomia a zástava srdca. Mierna hyperkalcémia (ktorá môže mať aj iné príčiny okrem zvýšenej tvorby parathormónu – napr. metastázy nádorov do kostí, choroby obličiek) prebytočný vápnik sa ukladá v mäkkých tkanivách.
Pri deficite vitamínu D v strave a pri nedostatku pobytu detí na slnku vziká rachitída – mäknutie a deformity kostí. Pri rachitíde dochádza ku kompenzačnej hyperparatyreóze, ktorá zabráni vzniku kŕčov na úkor metabolizmu ksotí.
Osteoporóza je najčastejšou poruchou kalciového metabolizmu kostí. Nie je zapríčinená poruchami prištítnych teliesok, ale má genetické pozadie, ktoré sa manifestuje v strednom a staršom veku pri nesprávnej výžive (málo mlieka a mliečnych výrobkov v strave), nedostatočnom zaťažení kostí a poklesom sekrécie ženských pohlavných hormónov u žien v klimaktériu. Krajne nesprávna životospráva (strava bez mliečnych výrobkov a nedostatok pohybu) môže mať za následok osteoporózu a zlomeniny kostí už v mladom veku.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ninna Pozri príspevok
7. Poruchy metabolizmu vápnika
Vápnik v ľudskom tele. Celkové množstvo vápnika v ľudskom tele je viac ako 1 kg, ale y toho 99 % je v kostiach a zuboch, prevažne vo forme hydroxyapatitu. V krvi a intersticiálnej tekutine je len okolo 1 g vápnika. Normálna koncentrácia celkového vápnika je 2,5 mmol/l, z čoho polovica je v ionizovanej (Ca++) forme. Vápnik v krvi (spolu so sodíkom, draslíkom a horčíkom) reguluje nervovú a svalovú dráždivosť. Pri poklese hladiny ionizovaného vápnika dochádza ku kŕčom svalov (tetánia). Koncentrácia vápnika v bunkách je extrémne nízka, ale malé zmeny tejto nízkej koncentrácie sú dôležité pre prenos intracelulárnych signálov a pre také dôležité funkcie, ako je kontrakcia svalových vlákien priečne pruhovaných a hladkých svalov a svaloviny srdca.
Regulácia koncentrácia vápnika v krvi. Najdôležitejším regulátorom koncentrácie vápnika je parathormón, ktorý zvyšuje koncentráciu ionizovaného kalcia tým, že presúva vápnik z kostí do krvi. Antagonistom parathormónu je kalcitonín, ktorý sa syntetizuje v špeciálnych bunkách štítnej žľazy. Tretím regulátorom metabolizmu kalcia je aktívna forma vitamínu D. Vitamín D prijímame potravou (zdroje: rybí tuk, mlieko, vaječný žĺtok) alebo vzniká aj v koži z 7-dehydrocholesterolu účinkom UV lúčov slnka. Aktívna forma vitamínu D je kalcitriol. Kalcitriol je steroidný hormón a zvyšuje tvorbu tých bielkovín v črevách, ktoré prenášajú vápnik z tráviaceho traktu do krvi.
Poruchy vylučovania parathormónu. Pri hypoparatyreóze (napr. po chirurgickom odstránení teliesok) hladina ionizovaného vápnika v krvi klesá, hladina fosfátov rastie. Zvyšuje sa dráždivosť nervov a svalov a dochádza ku kŕčom. Ak sa situácia nerieši parenterálnym prívodom kalcia, môže dôjsť k smrti udusením pre spazmus dýchacích svalov. Tetániu okrem deficitu vápnika môže zapríčiniť aj nedostatok horčíka.
Pri hyperparatyreóze (nádory teliesok) hladina kalcia v krvi je vysoká. Príznaky sú: slabosť, únavnosť, strata hmotnosti tela, nechutenstvo, zvracanie, neskôr arytmie a pri neliečenej ťažkej hyperkalcémii strata vedomia a zástava srdca. Mierna hyperkalcémia (ktorá môže mať aj iné príčiny okrem zvýšenej tvorby parathormónu – napr. metastázy nádorov do kostí, choroby obličiek) prebytočný vápnik sa ukladá v mäkkých tkanivách.
Pri deficite vitamínu D v strave a pri nedostatku pobytu detí na slnku vziká rachitída – mäknutie a deformity kostí. Pri rachitíde dochádza ku kompenzačnej hyperparatyreóze, ktorá zabráni vzniku kŕčov na úkor metabolizmu ksotí.
Osteoporóza je najčastejšou poruchou kalciového metabolizmu kostí. Nie je zapríčinená poruchami prištítnych teliesok, ale má genetické pozadie, ktoré sa manifestuje v strednom a staršom veku pri nesprávnej výžive (málo mlieka a mliečnych výrobkov v strave), nedostatočnom zaťažení kostí a poklesom sekrécie ženských pohlavných hormónov u žien v klimaktériu. Krajne nesprávna životospráva (strava bez mliečnych výrobkov a nedostatok pohybu) môže mať za následok osteoporózu a zlomeniny kostí už v mladom veku.
Moja 12 ročná dcéra má hypoparatyreózu, už 3 roky, príčina vzniku neznáma. Keď to tu čítam a vtedy, keď dostala spasmus dýchacích ciest by som pri nej nebola a nevytiahla jej hneď jazyk, tak sa zadusí. Neviem si predstaviť, keby sa jej to stalo v škole.... Bóóóže, ešteže to dopadlo tak ako to dopadlo. (no comment naši lekári... ešteže v inom meste sú skvelí) Teraz berie doživotne lieky (vápnik, magnézium a kalcitriol), lebo bez nich je stratená. Chvalabohu iné problémy nemá, pokiaľ dodržujeme samozrejme to, čo máme a vyhýbame sa stresu a záťaži.

Ďakujem za informácie, nikde som ich neobjavila. Ani v Ľubochni mi nevedeli viac povedať, lebo detí s touto diagnózou je cca vraj max. 10 na Slovensku a oni v Ľubochni túto diagnózu ani nemali a ani naša detská endokrinologička.

Dala by som bodíček, ale nedá sa v týchto témach
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
7. Poruchy metabolizmu vápnika
Vápnik v ľudskom tele. Celkové množstvo vápnika v ľudskom tele je viac ako 1 kg, ale y toho 99 % je v kostiach a zuboch, prevažne vo forme hydroxyapatitu. V krvi a intersticiálnej tekutine je len okolo 1 g vápnika. Normálna koncentrácia celkového vápnika je 2,5 mmol/l, z čoho polovica je v ionizovanej (Ca++) forme. Vápnik v krvi (spolu so sodíkom, draslíkom a horčíkom) reguluje nervovú a svalovú dráždivosť. Pri poklese hladiny ionizovaného vápnika dochádza ku kŕčom svalov (tetánia). Koncentrácia vápnika v bunkách je extrémne nízka, ale malé zmeny tejto nízkej koncentrácie sú dôležité pre prenos intracelulárnych signálov a pre také dôležité funkcie, ako je kontrakcia svalových vlákien priečne pruhovaných a hladkých svalov a svaloviny srdca.
Regulácia koncentrácia vápnika v krvi. Najdôležitejším regulátorom koncentrácie vápnika je parathormón, ktorý zvyšuje koncentráciu ionizovaného kalcia tým, že presúva vápnik z kostí do krvi. Antagonistom parathormónu je kalcitonín, ktorý sa syntetizuje v špeciálnych bunkách štítnej žľazy. Tretím regulátorom metabolizmu kalcia je aktívna forma vitamínu D. Vitamín D prijímame potravou (zdroje: rybí tuk, mlieko, vaječný žĺtok) alebo vzniká aj v koži z 7-dehydrocholesterolu účinkom UV lúčov slnka. Aktívna forma vitamínu D je kalcitriol. Kalcitriol je steroidný hormón a zvyšuje tvorbu tých bielkovín v črevách, ktoré prenášajú vápnik z tráviaceho traktu do krvi.
Poruchy vylučovania parathormónu. Pri hypoparatyreóze (napr. po chirurgickom odstránení teliesok) hladina ionizovaného vápnika v krvi klesá, hladina fosfátov rastie. Zvyšuje sa dráždivosť nervov a svalov a dochádza ku kŕčom. Ak sa situácia nerieši parenterálnym prívodom kalcia, môže dôjsť k smrti udusením pre spazmus dýchacích svalov. Tetániu okrem deficitu vápnika môže zapríčiniť aj nedostatok horčíka.
Pri hyperparatyreóze (nádory teliesok) hladina kalcia v krvi je vysoká. Príznaky sú: slabosť, únavnosť, strata hmotnosti tela, nechutenstvo, zvracanie, neskôr arytmie a pri neliečenej ťažkej hyperkalcémii strata vedomia a zástava srdca. Mierna hyperkalcémia (ktorá môže mať aj iné príčiny okrem zvýšenej tvorby parathormónu – napr. metastázy nádorov do kostí, choroby obličiek) prebytočný vápnik sa ukladá v mäkkých tkanivách.
Pri deficite vitamínu D v strave a pri nedostatku pobytu detí na slnku vziká rachitída – mäknutie a deformity kostí. Pri rachitíde dochádza ku kompenzačnej hyperparatyreóze, ktorá zabráni vzniku kŕčov na úkor metabolizmu ksotí.
Osteoporóza je najčastejšou poruchou kalciového metabolizmu kostí. Nie je zapríčinená poruchami prištítnych teliesok, ale má genetické pozadie, ktoré sa manifestuje v strednom a staršom veku pri nesprávnej výžive (málo mlieka a mliečnych výrobkov v strave), nedostatočnom zaťažení kostí a poklesom sekrécie ženských pohlavných hormónov u žien v klimaktériu. Krajne nesprávna životospráva (strava bez mliečnych výrobkov a nedostatok pohybu) môže mať za následok osteoporózu a zlomeniny kostí už v mladom veku.
Presne na toto si treba dat pozor. Lebo ak by vybrali len to chore pristitne, tak pravdepodobne ostatne ho este zvladnu zastupit. Budu len sledovat hladinu vapnika a ostatnych mineralov, pripadne budu doplnat liekmi.
Neviem kolko mas rokov ale v mladom veku ti asi neodporucia vybrat vsetky pristitne, ak nebudu chore... A tiez ak nemas problemy so SZ a nie je indikovana operacia, zvazila by som to.
Spytaj sa lekara ako prebieha operacia, co sa bude diat po operacii, ake su rizika operacie a najma co ta caka dalsie roky po operacii.
Ja som sa zmierila s tym, ze mi vybrali celu SZ a uz sa liekov nezbavim. Ale pokial by to nebolo nutne, asi by som rozmyslala.

Je pravda, ze v Lubochni maju dost plno(chcela som objednat maminu, v marci a povedali, ze maju volny termin az v decembri!). Mozes sa teda skusit spytat ci by ti nedali termin dakedy buduci rok, ak to nie je vazne a operacia ta nesuri. Tiez prajem vela vela zdravia a pozitivne myslenie.
0 0
valikaP valikaP

valikaP je offline (nepripojený) valikaP

Ďakujem žienky..informácie sú fakt základom všetkého. Mám 34, prave včera..nikdy som nepripisovala mojej únave, nadváhe, ani bolestiam chrbtice ani potivosti nič, čo by netrápilo mnoho iných ľudí okolo mňa. Aj dnes zaspím všade kde sadnem...istú dobu som s tým mala obrovské problémy. Ale pripisovala som to novej práci po materskej. Teraz fungujem na 150% ale keď niekde sadnem som schopná hned zaspať a o 10 min som ok. Ale nie to som chcela... Môj problém je jedno dvakrát väčšie príštitné teliesko, ktoré mi robí vysoké hladiny vápnika. Mala by som byť ako prútik, ale ja mám opačne nadváhu. Mám jesť veľa zeleniny, ale ja hadam už ani nič iné nejem. jedálniček máme v rodine upravený aj kôli deťom a ich problémom. A práve preto, že vo mne sa deje voľajáky čudný chaos, mala by som ešte v zime, teda dosť skoro na mňa, absolvovať tú opreáciu telieska. lekárka však navrhla zváženie odstránenia aj SZ, mala som ju určitý čas trochu zväčšenú. Po čítaní a rôznych vaších odporúčaniach som z toho strašne nešťastná a neviem čo vlastne mám robiť. Na jednej strane sa prikláňam k lekárke, ved hadam vie čo vraví, ale na druhej, ani ja veľmi nedôverujem všetkým lekárskym rozhodnutiam. Jednoducho ostáva len veľa sa pýtať ale konečné rozhodnutie aj tak niekde musím urobiť sama...ozaj veľa zdravia prajem všetkým...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

valikaP Pozri príspevok
Ďakujem žienky..informácie sú fakt základom všetkého. Mám 34, prave včera..nikdy som nepripisovala mojej únave, nadváhe, ani bolestiam chrbtice ani potivosti nič, čo by netrápilo mnoho iných ľudí okolo mňa. Aj dnes zaspím všade kde sadnem...istú dobu som s tým mala obrovské problémy. Ale pripisovala som to novej práci po materskej. Teraz fungujem na 150% ale keď niekde sadnem som schopná hned zaspať a o 10 min som ok. Ale nie to som chcela... Môj problém je jedno dvakrát väčšie príštitné teliesko, ktoré mi robí vysoké hladiny vápnika. Mala by som byť ako prútik, ale ja mám opačne nadváhu. Mám jesť veľa zeleniny, ale ja hadam už ani nič iné nejem. jedálniček máme v rodine upravený aj kôli deťom a ich problémom. A práve preto, že vo mne sa deje voľajáky čudný chaos, mala by som ešte v zime, teda dosť skoro na mňa, absolvovať tú opreáciu telieska. lekárka však navrhla zváženie odstránenia aj SZ, mala som ju určitý čas trochu zväčšenú. Po čítaní a rôznych vaších odporúčaniach som z toho strašne nešťastná a neviem čo vlastne mám robiť. Na jednej strane sa prikláňam k lekárke, ved hadam vie čo vraví, ale na druhej, ani ja veľmi nedôverujem všetkým lekárskym rozhodnutiam. Jednoducho ostáva len veľa sa pýtať ale konečné rozhodnutie aj tak niekde musím urobiť sama...ozaj veľa zdravia prajem všetkým...
Valika ja mám 32 a tiež som nešťastná z môjho stavu operáciu odkladám už 2roky od nálezu. Skús si pozrieť na internete rôzne stránky s príspevkami a sama sa rozhodni!
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

jess Pozri príspevok
Moja 12 ročná dcéra má hypoparatyreózu, už 3 roky, príčina vzniku neznáma. Keď to tu čítam a vtedy, keď dostala spasmus dýchacích ciest by som pri nej nebola a nevytiahla jej hneď jazyk, tak sa zadusí. Neviem si predstaviť, keby sa jej to stalo v škole.... Bóóóže, ešteže to dopadlo tak ako to dopadlo. (no comment naši lekári... ešteže v inom meste sú skvelí) Teraz berie doživotne lieky (vápnik, magnézium a kalcitriol), lebo bez nich je stratená. Chvalabohu iné problémy nemá, pokiaľ dodržujeme samozrejme to, čo máme a vyhýbame sa stresu a záťaži.

Ďakujem za informácie, nikde som ich neobjavila. Ani v Ľubochni mi nevedeli viac povedať, lebo detí s touto diagnózou je cca vraj max. 10 na Slovensku a oni v Ľubochni túto diagnózu ani nemali a ani naša detská endokrinologička.

Dala by som bodíček, ale nedá sa v týchto témach
Pri mojich prekopávkach internetu som natrafila aj na takúto knihu:
http://www.eplanet.sk/kniha/primarni...topluk-adamek/
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ninna Pozri príspevok
Pri mojich prekopávkach internetu som natrafila aj na takúto knihu:
http://www.eplanet.sk/kniha/primarni...topluk-adamek/
dík, ale dcéra má opak, má hypoparathyreózu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať