Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

dan
Bože ako ti závidím Katka.Mne stále len pridávajú tabletky,slúbili mi operáciu,ale nič sa nedeje.Stále som vraj na pozorovaní.A dokonca ma každý deň niečo iné bolí.Niekedy si pripadám ako vo filme Vesničko má........, ked sa pacient sťažoval na nohy a doktor mu povedal že aj neho bolia.
No uvidíme 11.mája ,mám kontrolu.
Ja som chodila na vyšetrenia a kontroly už od malička. Moja mamka mala dosť vážne problémy so štítnou žľazou a preto som sa bála aby som to nezdedila. Stále sa zväčšovala ale stále som sa vyhýbala liekom pokiaľ sa len dalo. len tiež som začala mať problémy s tlakom a zhoršila sa mi pleť a už sa to nedalo oddialiť. Ale mala som šťastie že do ambulancie kam som chodila nastúpila nová lekárka ktorá mi podrobne všetko vysvetlila a ukludnila ma. Tiež som absolvovala všetky možné vyšetrenia na ten tlak ale nič mi nenašli. Tak to všetko bolo asi zo štítnej žľazy. Štítna žľaza sa zázračne vrátila do normálnej veľkosti a ja už asi pol roka neberiem lieky ale chodím raz štvrťročne na kontrolu. Ale ten tlak si liečim stále, chodím na internu a užívam lieky. Je to smutné,pretože ešte nemám ani 30 rokov a už som asi doživotne odkázaná na lieky na tlak ale asi je to lepšie ako ho mať vysoký a ubližovať si.
je mi veľmi ľúto že ty také šťastie na tú štítnu žľazu nemáš ale treba veriť lekárom a nevzdávať sa. Určite to dobre dopadne. Držím palce
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

dakujem,napíšem po kontrole.
0 0
Janka Gánovská Janka Gánovská

Janka Gánovská je offline (nepripojený) Janka Gánovská

Ja beriem Euthyrox už asi 6 rokov a budem ho brať do konca života. Mne veľmi pomohol, prdtým som bola stále unavená, príšerne som pribrala...
Vraj to mám dedičné po ženskej línii, ale ani mama, ani babka to nemajú, tak neviem. Určite to bude v pohode. Držím palce.
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Pribrala si po tých liekoch EUTHYROX to ma moc neteší ja som najskôr veľmi schudla keď som mala ten zápal štítnej žľazy teraz som na svojej váhe no uvidíme.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Nechodíte niekto do toho endokrinologického ústavu v Ľubochni ? Ako sa tam dá dostať ? A ako dlho sa čaká, kým sa ku nim dostanem ? Potrebujem ísť s dcérou odkonzultovať liečbu .
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Uvádzam tel. kontakt, na ktorom sa môžete objednať na vyšetrenie: 044/4306111
044/4391221
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem a aká je čakacia doba ? Lebo ja chcem ísť s dcérou až cez prázdniny (je to od nás naprieč Slovenskom )
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja som bola objednaná asi do troch týždňov, skúste si termín dohodnúť
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem
0 0
marcelaStanakova marcelaStanakova

marcelaStanakova je offline (nepripojený) marcelaStanakova

Ešte sa raz vrátim k užívaniu Euthyroxu a jeho vedľajším účinkom.
Chcela by som sa spýtať či niekto nevie prečo sa musí užívať hodinu pred raňajkami ja mám problém raňajkovať teda nechutná mi ráno.
Ja užívam euthyrox jeden mesiac badám na sebe len toľko , že bývam unavená moja kondícia sa znižuje. Zavodňujem sa a mám problém s potením teda uvediem presne skoro vôbec sa nepotím .Má niekto tiež takéto príznaky?
0 0
TATRY MKS TATRY MKS

TATRY MKS je offline (nepripojený) TATRY MKS

Moje skúsenosti so štítnou žľazou - žijem s ňou už 20 rokov. Možno aj nejakých 5 rokov plus - pretože ako mladá som si nepripúšťala, že ma môže kvátiť nejaká choroba - tak tie roky som tomu nevenovala pozornosť. Asi po 2 rokoch zistili chorobu štítnej žľazy - chodila som k lekárom najprv do okresného mesta - ale kto máte tieto problémy - uznáte mi, že je to tak, - v jeden týždeň mi zobrali krv - na druhý týždeň bol výsledok - k lekárovi som sa dostala niekedy po mesiaci - tie výsledky už vôbec nemuseli byť aktuálne.... Tak som sa s tým trápila - bolo mi zo dňa na deň horšie... Rozhodla som sa to skúsiť v Ľubochni cez známych - no a to Vám poviem, že odvety žijem....
Chodím tam už 17 rokov - prvé roky každé 3 mesiace. Sú úžasní - celé je to dobre v tom, že ráno tam prídete, bez predbiehania a zbytočných rečí Vás lekár zavolá, naordinuje, koľko krvi na aké výsledky zobrať, absolvujete ešte okolo 10 hod.sono - okolo 11hod. som už u lekára znova, ten už má výsledky aj z krvi aj zo sona - naordinuje dávkovanie liekov a žijete si kľudne ďalej. Dá sa s tým žiť, dá sa na to zvyknúť. Dôležitá je aj životospráva, v dnešnom hektickom svete nájsť si čas na seba, nerobiť si "hlavu" z banalít, riadiť sa heslom - pokiaľ nejde o život - ide o ... Prajem každému veľa zdravia a pohody...
Ešte k tomu Euthyroxu - berie sa ráno nalačno - treba si na to zvyknúť - výsledky sa dostavia... Nastavenie na lieky je dôležité - aké dávky brať určí lekár podľa výsledkov z krvi, trochu to trvá pokým sa všetko zosúladí....
Naposledy upravil TATRY MKS : 27.05.06 at 13:39
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Súhlasím s TATRY MKS v Lubochni sú super team a organizácia práce je na vysokej úrovni. Kompletné všetrenie aj s výsledkami a konzultáciou s lekárom počas jedného doobedia.
0 0
Inuška Inuška

Inuška je offline (nepripojený) Inuška

Nemusíš sa báť, to nie sú vedľajšie účinky Euthyroxu ale tvojho ochorenia. Ja tento liek beriem už 20 rokov - zabraňuje aby tvoja žľaza rástla, prípadne zabezpečuje jej zmenšovanie. Ja mám chronický zápal štítnej ž. a Euthyrox mi veľmi pomohol - výrazne sa mi zmenšila.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Vie niekto popísať akú funkciu štítna žľaza v tele vykonáva?čo spôsobuje jej absencia v organizme? Mám pred operáciou pri ktorej mi chcú odstrániť jednu polovicu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Štítna žľaza dodáva tak ako iné (tzv. endokrinné) žľazy do tela hormóny. Tieto sú označené skratkami T4 (odborný názov tetrajódtyronín) a T3 (odborný názov trijódtyronín). Týmito hormónmi reguluje štítna žľaza rýchlosť rôznych procesov látkovej výmeny v tele. Ich úlohou je starať sa o to, aby bolo v krv dostatok hormónov štítnej žľazy portebných na dostatočnú zásobu všetkých orgánov. Ak je hormónov príliš veľa , sú orgány hyperaktívna (zvýšená činnosť) ak je ich málo, je ochromená celá látková výmena.
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak nie je štítna žľaza príliš zväčšená, je liečba hormonálnymi tabletkami štítnej žľazy veľmi účinná. Asi 70% všetkých eutyroidných strúm (zväčšenie štítnej žľazy), zmizne, ak sa hormóny štítnej žľazy a jód užívajú pravidelne v dostatočných dávkach. Pri veľkých strumách (zväčšeniach štitnej žľazy) príp. strumách, ktoré po liečbe tabletkami nevykazujú žiadne zmeny, existuje možnosť zmenšiť zväčšené štítnu žľazu operáciou alebo rádioaktívnym jódom.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Na upresnenie môj problém nespočíva v zväčšení šž, v jednej polovici mám veľký "teplý uzol", ktorý znefunkčnuje šž.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Odstránia Ti časť štítnej žľazy, v ktorej sa Ti vytvoril uzol, a potom budeš pravdepodobne užívať hormóny ŠŽ.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

A keď mám 2 uzliny z každej strany ŠŽ rôznych veľkostí? Celá je vraj posiata nepravidelnými otvormi, čo vtedy so ŠŽ? Vraj zo stresov, zápalov.
Tie uzliny sú v rozmeroch: 2-6 mm.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
teda máš aj zväčšenú ŠŽ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať