Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Mne presne pred rokom vyoperovali celú štítnu žľazu, mala som ju veľmi veľkú, skoro nefunkčnú a prekážala mi pri polykaní. Eutyrox som užívala už pred operáciou 75, po operácii sa mi postupne zvyšujú dávky, teraz mám 150. Eutyrox je ako baterka, bez neho som nefunkčná, nevládzem sa ani hýbať, priberám. Pri každom zvýšení dávky sa mi dobijú baterky. Cítim sa podstatne lepšie ako pred operáciou.
0 0
Ella2 Ella2

Ella2 je offline (nepripojený) Ella2

Ja som po operácii tiež ráno po 10-tej už iba šepkala, časom sa to upravilo, je to OK. Ale mne poškodili jednu hlasivku, tá je od operácie nefunkčná. Čítala som, že by možno pomohol foniater cvičeniami, ale u nás nebol taký lekár. Spievať už nemôžem, ale hovorím už v pohode. Treba istý čas, kým sa to upraví, ale ide to. Držím palce.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

syrik Pozri príspevok
Ľudia, je tu niekto taký, čo sa lieči na hypotyreózu a má príznaky hyper? Alebo som už ozaj výnimočný jedinec
Ja som presne ten prípad, momentálne bez liečby, lebo mám výsledky v norme. Niečo ťa zaujíma?
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

AdaG Pozri príspevok
Ja som presne ten prípad, momentálne bez liečby, lebo mám výsledky v norme. Niečo ťa zaujíma?
Ach, už som sa zľakla, že som ojedinelý druh Mám veľa otázok, no ani lekár na ne nevie odpoveď...teda, ak sa ten môj dá nazvať lekárom Je mi stále zle...uz rok sa to so mnou vlečie...mávala som búšenie srdca, nevoľnosť, pocit na odpadnutie, únava, tep v pokoji okolo 100...keď som s tým šla k lekárke, najskôr mi kázala zmeniť životosprávu, keď som prišla opäť, dala mi Coronal na srdce a keď opäť, začala ma posielať na vyšetrenia...interné, kardiologické (echo, holter), pľúcne, gynekologické, endokrinologické a tam mi zistili hypothyreózu na autoimunitnom podklade...nasadili mi Euthyrox 50-tku...to bolo po 7 mesiacoch nevoľnosti..po troch mesiacoch liečby som šla na krv..hormóny ok, ale protilátky vyššie, než keď mi ju diagnostikovali...bola som aj v Ľubochni...sám primár mi povedal, že tie nevoľnosti so ŠŽ nesúvisia...no všetci ostatní lekári mi tvrdia, že áno...a to hovorili zo skúsenosti pacientov...prešla som si viaceré diskusné fóra na nete...nie som ojedinelý prípad...no lekár povie, výsledk ymáte v poriadku, neviem Vám pomôcť..ja už som zúfala...ja už naozaj rozmýšlam nad psychoterapiou, či to ozaj môže súvisieť so ŠŽ...inak pozor...na nete som videla knihu HYPOTHYREÓZA...
Naposledy upravil syrik : 22.04.09 at 20:05
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Ak ťa zaujíma môj názor, som presvedčená a na sebe to mám odskúšané, že každá naozaj každá choroba začína v hlave!!! Ja chodím za paňou, ktorá sa venuje odblokom metódou jednotný mozog a kineziológia a už roky mi pomáha. Dokonca mi pomohla sa zbaviť rôznych chorôb. Nie je to šarlatánstvo, len mi pomôže upratať si v hlave a z problému sa stane banalita, ktorá mi predtým ale spôsobovala problém. Skús sa vo svojom okolí popýtať, určite to stojí za zváženie. Lebo doktori, hoci ich nechcem urážať - tí, ktorí sedia v ambulaniách, sú svojím spôsobom pisálkovia. Spýtajú sa , čo ti je a napíšu recept. Ale človek je celistvá bytosť, nielen srdce, obličky, pľúca ... štítna žľaza atď. Pokiaľ nebude liečenie založené na celostnom princípe, pomôžu lekári len dočasne.
Tak veľa síl ....
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

AdaG Pozri príspevok
Ak ťa zaujíma môj názor, som presvedčená a na sebe to mám odskúšané, že každá naozaj každá choroba začína v hlave!!! Ja chodím za paňou, ktorá sa venuje odblokom metódou jednotný mozog a kineziológia a už roky mi pomáha. Dokonca mi pomohla sa zbaviť rôznych chorôb. Nie je to šarlatánstvo, len mi pomôže upratať si v hlave a z problému sa stane banalita, ktorá mi predtým ale spôsobovala problém. Skús sa vo svojom okolí popýtať, určite to stojí za zváženie. Lebo doktori, hoci ich nechcem urážať - tí, ktorí sedia v ambulaniách, sú svojím spôsobom pisálkovia. Spýtajú sa , čo ti je a napíšu recept. Ale človek je celistvá bytosť, nielen srdce, obličky, pľúca ... štítna žľaza atď. Pokiaľ nebude liečenie založené na celostnom princípe, pomôžu lekári len dočasne.
Tak veľa síl ....

No práve preto rozmýšlam nad psychoterapiou....môžeš mi ppísať niečo viac o tej metóde? ako to prebieha, koľko stojí sedenie, atď. ĎAKUJEM
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Veľmi zjednodušene:
Metóda je založená na tom, že ťa terapeut chytí za zápästia a kladie ti otázky podľa vypracovaných postupov. Tvoje podvedomie a reakcie sa bez tvojho vplyvu rozumom prejavujú tak, že sa ti svaly mykajú a on podľa pohybu svalu dostane odpoveď. Je to systém, ktorý vyžaduje dlhé štúdium a skúšky, takže sa obráť na človeka s dlhšou praxou a dobrou povesťou. Na základe zisteného problému potom robíte korekcie v systéme presvedčednia o určitom probléme.
Neviem ti povedať, koľko také sedenie stojí, lebo je to individuálne a v mojom prípade sme sa po rokoch tak skamarátili, že už neplatím...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

AdaG Pozri príspevok
Veľmi zjednodušene:
Metóda je založená na tom, že ťa terapeut chytí za zápästia a kladie ti otázky podľa vypracovaných postupov. Tvoje podvedomie a reakcie sa bez tvojho vplyvu rozumom prejavujú tak, že sa ti svaly mykajú a on podľa pohybu svalu dostane odpoveď. Je to systém, ktorý vyžaduje dlhé štúdium a skúšky, takže sa obráť na človeka s dlhšou praxou a dobrou povesťou. Na základe zisteného problému potom robíte korekcie v systéme presvedčednia o určitom probléme.
Neviem ti povedať, koľko také sedenie stojí, lebo je to individuálne a v mojom prípade sme sa po rokoch tak skamarátili, že už neplatím...
No zaujímavé....a takých sedení je treba robiť asi viacej, však? a náhodou v okolí Trenčína nevieš o niekom?
Vďaka
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Áno, sedení treba viac, ale oplatí sa to. Trenčín a okolie nepoznám, skús sa popýtať. Daj si vyhľadať kineziológiu alebo one brain...
0 0
astra astra

astra je offline (nepripojený) astra

syrik Pozri príspevok
Ľudia, je tu niekto taký, čo sa lieči na hypotyreózu a má príznaky hyper? Alebo som už ozaj výnimočný jedinec
presne viem ako ti je! Som na tom tak isto, srdce mi búcha ako divé (cítim sa niekedy ako kolibrík) a doktor povie, že výsledky mám OK takže to podľa neho nesúvisí so SŽ!! Chystám sa na kardiológiu a ak tam nič, tak asi rovno na psychiatriu...
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Ahoj Syrik, chcem sa opýtať, to máš zvýšenú alebo zníženú činnosť štítnej žľazy!?, Pokiaľ Ti srdce búcha viac ako má, trasú sa Ti ruky, si príliš hyperaktívna, hnačkuješ, potíš sa, schudla si, tak potom sú to jednoznačne príznaky zvýšenej činnosť ( o týchto probléch tu už bola anketa na porade). Je potrebné navštíviť endokrinológa. V takomto prípade sa predpisuje carbimazol (dávku určí lekár)
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

astra Pozri príspevok
presne viem ako ti je! Som na tom tak isto, srdce mi búcha ako divé (cítim sa niekedy ako kolibrík) a doktor povie, že výsledky mám OK takže to podľa neho nesúvisí so SŽ!! Chystám sa na kardiológiu a ak tam nič, tak asi rovno na psychiatriu...

A tiež sa liečiš na hypothyreózu? Ja mám kardilogické vyšetrenie ok...mala som aj holtera na 24 hodín...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

babijanka Pozri príspevok
Ahoj Syrik, chcem sa opýtať, to máš zvýšenú alebo zníženú činnosť štítnej žľazy!?, Pokiaľ Ti srdce búcha viac ako má, trasú sa Ti ruky, si príliš hyperaktívna, hnačkuješ, potíš sa, schudla si, tak potom sú to jednoznačne príznaky zvýšenej činnosť ( o týchto probléch tu už bola anketa na porade). Je potrebné navštíviť endokrinológa. V takomto prípade sa predpisuje carbimazol (dávku určí lekár)
Babijanka, si zlatá, ale toto už dávno ovládam...liečim sa na hypotyreózu, takže u endokrinológa som bola...opisovala som to tu viackrát..
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
syrik Pozri príspevok
Babijanka, si zlatá, ale toto už dávno ovládam...liečim sa na hypotyreózu, takže u endokrinológa som bola...opisovala som to tu viackrát..
Ale Syrik prepáč, dávaš na poradu, mne to tak pripadá, že si nevieš rady, píšeš dokonca, že berieš eutyrox, ale ten je predsa na zníženú činnosť ŠZ, tak potom vlastne o čo Ti ide ?
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Syrik na zakalde tych problemov si chodila po doktoroch a potom ti prisli na SZ, teda, ze mas podla vysledokv hypotyreozu? Lebo tieto priznaky mozes mat aj pri hypotyreoze, ak nie je spravna davka lieku, teda je vyssia ako by mala byt alebo bola nastavena prilis rychlo. Je to aj na pribalovom letaku Euthyroxu. To ze mas vysledky v poriadku nie je 100% smerodajne, lebo ta potrebna hladina hormonu sa meni pocas roka a aj pocas dna.
Ale ak si mala tie problemy aj pred tym, tak to ozaj nemusi byt len SZ. A tiez je tu moznost ze je to ta psychika, ako si vravela. V prvom rade sa treba s tym vnutorne vysporiadat...
A ak nie si spokojna s endokrinologom, tak ho zmen, ak mas moznost.
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

babijanka Pozri príspevok
Ale Syrik prepáč, dávaš na poradu, mne to tak pripadá, že si nevieš rady, píšeš dokonca, že berieš eutyrox, ale ten je predsa na zníženú činnosť ŠZ, tak potom vlastne o čo Ti ide ?
Ja sa nehnevám, len skús trošku zaloviť v starších príspevkoch..nechce sa mi to 100x opakovať...už som to opisovala, aký mám problém, aj čo chcem vedieť...
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

lindusaaa Pozri príspevok
Syrik na zakalde tych problemov si chodila po doktoroch a potom ti prisli na SZ, teda, ze mas podla vysledokv hypotyreozu? Lebo tieto priznaky mozes mat aj pri hypotyreoze, ak nie je spravna davka lieku, teda je vyssia ako by mala byt alebo bola nastavena prilis rychlo. Je to aj na pribalovom letaku Euthyroxu. To ze mas vysledky v poriadku nie je 100% smerodajne, lebo ta potrebna hladina hormonu sa meni pocas roka a aj pocas dna.
Ale ak si mala tie problemy aj pred tym, tak to ozaj nemusi byt len SZ. A tiez je tu moznost ze je to ta psychika, ako si vravela. V prvom rade sa treba s tym vnutorne vysporiadat...
A ak nie si spokojna s endokrinologom, tak ho zmen, ak mas moznost.
Mne na základe tých príznakov, ktoré som opísala, po 7 mesiacoch zistili hypothyreózu...liečim sa na ňu už od októbra a kontrolné výsledky po 3 mesiacoch boli dobré...až na tie protilátky...dávku euthyroxu mám 50-tku od začiatku liečby...ale cítim sa na figu stále..ja som s tým psychický vysporiadaná...veď sú aj horšie veci...len keby mi nebolo každú chvíľku zle...niekedy ani neviem, že sa na niečo liečim a niekedy som nemožná celé dni...A čo sa týka endokrinológa, v Ľubochni mi povedali, že na liečbu stačí môj spádový, aj keď vedia, že som s ním není spokojná a v Trenčíne mi povedali, že nepatrím do ich spádovej oblasti...a že slobodná voľba lekára...
0 0
fixska fixska

fixska je offline (nepripojený) fixska

syrik Pozri príspevok
Mne na základe tých príznakov, ktoré som opísala, po 7 mesiacoch zistili hypothyreózu...liečim sa na ňu už od októbra a kontrolné výsledky po 3 mesiacoch boli dobré...až na tie protilátky...dávku euthyroxu mám 50-tku od začiatku liečby...ale cítim sa na figu stále..ja som s tým psychický vysporiadaná...veď sú aj horšie veci...len keby mi nebolo každú chvíľku zle...niekedy ani neviem, že sa na niečo liečim a niekedy som nemožná celé dni...A čo sa týka endokrinológa, v Ľubochni mi povedali, že na liečbu stačí môj spádový, aj keď vedia, že som s ním není spokojná a v Trenčíne mi povedali, že nepatrím do ich spádovej oblasti...a že slobodná voľba lekára...

Mne inak povedali to iste v Lubochni.....ze naco budem chodit tam ked nie som nejaky urgentny pripad, ze si mam zvolit spadoveho lekara ineho ako mam teraz ak s nim nie som spokojna. Nasilu sa im nanutit neda. A to maju s nimi vseliaky ludia iba dobre skusenosti ze im fakt pomahaju lekari tam. Skoda.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Mne asi pred 15 rokmi zistili zníženú činnosť ŠZ, bol mi na to predpísaný euthyrox 50 a chodila som každý pol rok na kontroly na endokrinológiu. Endokrinologička mi povedala že pokiaľ budem pravidelne brať predpísanú dávku, tak bude všetko ok. Keďže som sa presťahovala do zahraničia a nemala som možnosť chodievať na Slovensko a zahraničné zdravotné poistenie som nemala, "nezodpovedne" som prestala s užívaním lieku. Cítim sa dobre aj bez liekov ale predsa som si prednedávnom dala skontrolovať krv aj hladinu hormónov štítnej žľazy- na moje prekvapenie výsledky boli v poriadku. Takže sa mi tímto nanúka otázkači ma moja endokrinologička náhodou umelo neudržiavala na tabletkách len aby za mňa ako pacientaa dostávala body, alebo mi možno pomohla zmena prostredia a podnebia.
0 0
astra astra

astra je offline (nepripojený) astra

syrik Pozri príspevok
A tiež sa liečiš na hypothyreózu? Ja mám kardilogické vyšetrenie ok...mala som aj holtera na 24 hodín...
už druhý rok sa liečim na hypothyreózu, beriem 25mg Eutryrox. Endokrinológ hovorí, že podľa výsledkov tie moje problémy nesúvisia so SŽ, liečba je nastavená dobre. Tak uvidím, čo povie 15.5. kardiológ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať