Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

astra Pozri príspevok
už druhý rok sa liečim na hypothyreózu, beriem 25mg Eutryrox. Endokrinológ hovorí, že podľa výsledkov tie moje problémy nesúvisia so SŽ, liečba je nastavená dobre. Tak uvidím, čo povie 15.5. kardiológ...
Mne to isté tvrdí...tak Ti držím palce, aby Ti to dopadlo dobre...
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Ella2 Pozri príspevok
Ja som po operácii tiež ráno po 10-tej už iba šepkala, časom sa to upravilo, je to OK. Ale mne poškodili jednu hlasivku, tá je od operácie nefunkčná. Čítala som, že by možno pomohol foniater cvičeniami, ale u nás nebol taký lekár. Spievať už nemôžem, ale hovorím už v pohode. Treba istý čas, kým sa to upraví, ale ide to. Držím palce.
Ja už so sa tu na porade pýtala ohľadom pooperačných problémov štítnej žľazy, konkr. poškodenie hlasiviek. Mame pnajprv povedali, že má opuch hlasiviek, no teraz sa zistilo, že ľavú hlasivku má nefunkčnú. Teraz nastúpila na logopedickú liečbu, kde je lekárka veľmi optimistická. Dokonca má v júni nastúpiť do nemocnice na 1 týždeň na hospitalizáciu na logoedické cvičenia.
Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosti a či nastalo zlepšenie po takýchto cvičeniach. Budem rada, ak mi tu napíšete svoje skúsenosti s problémami s hlasivkami po operácii ŠŽ. Potrebujem podporiť psychicky svoju mamu.
Vďaka
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Reprografia Pozri príspevok
Ja už so sa tu na porade pýtala ohľadom pooperačných problémov štítnej žľazy, konkr. poškodenie hlasiviek. Mame pnajprv povedali, že má opuch hlasiviek, no teraz sa zistilo, že ľavú hlasivku má nefunkčnú. Teraz nastúpila na logopedickú liečbu, kde je lekárka veľmi optimistická. Dokonca má v júni nastúpiť do nemocnice na 1 týždeň na hospitalizáciu na logoedické cvičenia.
Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosti a či nastalo zlepšenie po takýchto cvičeniach. Budem rada, ak mi tu napíšete svoje skúsenosti s problémami s hlasivkami po operácii ŠŽ. Potrebujem podporiť psychicky svoju mamu.
Vďaka
Ak su lekari optimisticky, tak hadam bude vsetko v poriadku.
Sesternici poskodili lekari hlasivky pri opercii (neslo o SZ). Najskor takmer vobec nerozpravala, pootm len sepkala, resp. rozpravala velmi potichu. Mala s tym dost problem, lebo akurat kocila skolu.
Skusali vsetko mozne, aj alternativnu medicinu, liecitelov, vselijake bylinky...Teraz je to asi 7 rokov a uz rozprava normalne. Ale jej to upravovali operativne, myslim.
Ak tam nie je poskodenie, tak by sa to tymi cviceniami spravit, chce to len trpezlivost, neda sa to hned. Urcite to bude v poriadku.
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Ďakujem za podporu. Tiež jej lekárka povedala, že to potrebuje čas. Tak dúfame, že časom sa to upraví. Ešte raz vďaka za tvoj poznatok.
0 0
aurora78 aurora78

aurora78 je offline (nepripojený) aurora78

Tak sa hlasim po operacii. Nastastie vsetko dobre dopadlo, mala som to nezhubne, dnes som uz bola aj na vyberani stehov a lekar povedal ze je to v poriadku. Tak sa tesim. V poslednej dobe sa tu viacej popisalo o strate hlasu-ja sem nastastie nepatrim a hned operacii som mohla pekne rozpravat.
Dakujem vsetkym ktori mi drzali palceky :-)))
0 0
Petrusenka Petrusenka

Petrusenka je offline (nepripojený) Petrusenka

Ahojte,
mohol by mi prosim niekto poradit?
Problemy so stitnou zlazou mi zistili minuly rok.
Po poslednej kontrole mi doktorka povedala ze pri dalsej( cize o pol roka) nasadime liecbu.
Vysledky som mala taketo:
TSH: 3,5
FT4: 9.92
ATPO: 24
ATG: 162

Mozte mi prosim niekto vysvetlit co znamenaju tieto vysledky?

Vopred velmi pekne dakujem
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
aurora a kde ta operovali? aj ja mam ist na operaciu, teraz v piatok mam ist na predoperacnu konzultaciu, tak neviem co vsetko od toho mozem cakat, dost sa bojim.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som bola pred rokom v B. Bystrici, bola som veľmi spokojná, robia to laparoskopicky. Na to, že mi vyoperovali celú št. žľazu mám len asi 4 cm jazvu, vôbec nemám stehy, pretože tam to nezašívajú, ale používajú nejaké lepidlo. Hlasivky som nemala poškodené. Iba keď dlhšie rozprávam, cítim "unavený" hlas.
0 0
Gabca Gabca

Gabca je offline (nepripojený) Gabca

som zena :-)
Ja idem na Heydukovu v Bratislave, som nevedela, ze sa to robi aj laparoskopicky.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V Roosveltovej v B. Bystrici robia laparoskopicky
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Petrusenka Pozri príspevok
Ahojte,
mohol by mi prosim niekto poradit?
Problemy so stitnou zlazou mi zistili minuly rok.
Po poslednej kontrole mi doktorka povedala ze pri dalsej( cize o pol roka) nasadime liecbu.
Vysledky som mala taketo:
TSH: 3,5
FT4: 9.92
ATPO: 24
ATG: 162

Mozte mi prosim niekto vysvetlit co znamenaju tieto vysledky?

Vopred velmi pekne dakujem
THS(tyreotropin) a FT4(volny tyroxin) mas v norme. Tie ATPO(protilatky proti tyreoidalnym peroxidazam) a ATG(protilatky proti tyreoglobulinu) su protilatky a tie mas zvysene. Pravdepodobne pojde o autoimunne ochorenie SZ a doktorka ti nasadi lieky.

Tu mas toho viacej http://www.zdravie.sk/sz/content/461...nej-zlazy.html
Alebo este popozeraj na tej stranke.
0 0
aurora78 aurora78

aurora78 je offline (nepripojený) aurora78

Tak to som ani ja nevedela ze sa to robi aj laparoskopicky, mne to normalne narezali, zobrali mi sice len polovicu a stred, ale tiez mam len malu ranku. Som 2tyzdne po operacii-tiez ma operovali na Heydukovej, a citim sa dobre. Okrem toho, v nemocnici bol super personal, strava, cistota, ochota....no nemozem sa stazovat.
Urcite sa nemusite bat, nieje to az take ako si kazdy pred operaciou predstavuje, hoci je to zasah do tela ktory je robeny pod narkozou, ale teraz by som sa uz nebala. Drzim palce, nech to aj Vam dopadne dobre.
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Myslim, ze u nas SZ operuju laparoskopicky len v BB. Laparoskopia ma tu vyhodu, ze nie je taka jazva a tiez sa hojenie trva kratsie. Ale nie vzdy je vhodna. Operuju len do urcitej velkosti SZ a pri karcinome len ak nie je v pokrocilom stadiu.
Ja som bola tiez operovana klasicky a problemy som nastasie nemala ziadne. Ani ta jazva nie je velka a takmer ju neviediet. Tiez to nie je klasicky site, je tam len jeden steh, ktory ide cely vnutrajskom a "nitka" trci len z jednej a druhej strany.
Nie je to nic hrozne, sice je to zasah ale to je kazda operacia.
0 0
Petrusenka Petrusenka

Petrusenka je offline (nepripojený) Petrusenka

Dakujem za radu...
Peky den prajem
0 0
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

Ľudkovia, to LKVB6 je vhodné pre hypotyreózu alebo hypertyreózu alebo je to jedno? Neviete, koľko stojí cca. 1 balenie a ako dlho ma vydrží?

Ďakujem ta odpoveď
0 0
Reprografia Reprografia

Reprografia je offline (nepripojený) Reprografia

Reprografia Pozri príspevok
Ja už so sa tu na porade pýtala ohľadom pooperačných problémov štítnej žľazy, konkr. poškodenie hlasiviek. Mame pnajprv povedali, že má opuch hlasiviek, no teraz sa zistilo, že ľavú hlasivku má nefunkčnú. Teraz nastúpila na logopedickú liečbu, kde je lekárka veľmi optimistická. Dokonca má v júni nastúpiť do nemocnice na 1 týždeň na hospitalizáciu na logoedické cvičenia.
Má prosím Vás niekto s týmto skúsenosti a či nastalo zlepšenie po takýchto cvičeniach. Budem rada, ak mi tu napíšete svoje skúsenosti s problémami s hlasivkami po operácii ŠŽ. Potrebujem podporiť psychicky svoju mamu.
Vďaka
Tak, chcem sa podeliť o radosť. Písala som tu o problémoch s hlasivkami, ktoré postretli moju mamu - nefunkčnosť ľavej hlasivky. Po mesiaci tvrdých cvičení na logopédii sa jej stav neuveriteľne zlepšil. Nechcem to zakríknuť, ale veľmi sa z toho tešíme. Chcem povzbudiť tých, ktorí tento problém tiež majú - dá sa to, len treba pevné nervy a pozitívne myslenie.
0 0
marika2128 marika2128

marika2128 je offline (nepripojený) marika2128

ahojte vsetci caka ma operacia SZ a chcela by som sa opytat ako dlho sa este marodi doma...dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V nemocnici som bola 3 dni a doma na PN dva mesiace.
0 0
marika2128 marika2128

marika2128 je offline (nepripojený) marika2128

tamila dakujem a kde ta operovali?mna budu v ruzomberku mala si problemy s hlasivkami?
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
ako robia punkciu zo stitnej zlazy? Pri lokalnom umrtveni? A moze vyrastat jedna strana stitnej zlazy smerom von? Teda ze sa vyduva taky kopcek, cca 1,5 x 1,5 cm ale iba na jednej strane krku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať