Zavrieť

Porady

Môže si firma zadržať, len tak peniaze?

ahoj poradáci.

Potrebovala by som informáciu ako je to so zádržným právom.

Riešime s jednou firmou obchod, lenže v minulosti sme tam zostali dĺžny pár tisíc EUR, už to rieši exekútor.

Momentálne sme do tej firmy poslali objednávku, samozrejme zaslali nám predfaktúru, ktorú sme s úsmevom na tvári zaplatili.

Ževraj nám tovar nedodajú a peniaze si zadržujú!!!

Tak moja otázka znie: Môže si firma takéto peniaze zadržať?

Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    firma ktorej dlhujete peniaze uskutocnila zapocitanie svojej pohladavky - cize ludovo povedane zadrzala si vase peniaze ale so zadrznym pravom to nema nic spolocne. Kazdopadne na to maju opravnenie.
    Objednali sme si u nich materiál, oni nám vystavili zálohovú faktúru s variabilným symbolom. My sme tú faktúru uhradili s uvedeným variabilným symbolom.
    Lenže nám dali takú odpoveď, že oni nám materiál nedodajú a peniaze si zadržujú, kvôli tomu,že majú voči nám nejakú pohľadávku, ktorú má už veľmi dlho v rukách exekútor.
    No a ak nám materiál nedodajú, alebo nevrátia peniaze, tak sme hotový, pretože ten materiál bol na dosť veľkú zákazku, z ktorej by sme pokryli skoro všetky dlžoby. Len som chcela vedie či si môžu zadržať peniaze za tú pohľadávku, ktorú už má v rukách exekútor.

    7lienka je offline (nepripojený) 7lienka

    7lienka
    Môžu. Oznámia koľko ste z pohľadávky uhradili, ak celú sumu tak exkútor vám vypočíta úroky k tomu dňu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja teda sice neviem odpovedat ani poradit, ale musim povedat, ze celkom odvaha objednavat si tovar od firmy ktorej dlzim peniaze...
    Ďakujem, aj keď to nieje utešujúca správa
    No rozumné to nebolo objednávať to tam, ale tak je veľa múdrejších nadomnou

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andrejka 1 Pozri príspevok
    Ďakujem, aj keď to nieje utešujúca správa
    No rozumné to nebolo objednávať to tam, ale tak je veľa múdrejších nadomnou
    Tak nech teraz nemudrujú. Dlhy treba platiť.

    Môže si firma zadržať, len tak peniaze?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.