Zavrieť

Porady

Dobrovoľná registrácia DPH

Prajem pekný deň,

stretol sa už niekto z Vas, že pri vzniku novej sro,registrovanej s DIČ a ktorá požiadala o dobrovoľnú registráciu pre DPH,odmietol DÚ registráciu, ktorú doteraz bežne dávali do 7 dní, a teraz bolo subjektu odpovedané , že DÚ rozhodne o registrácii až si preverí majiteľa sro, platby do SP,ZP,exekučné konania a pod., rozhodne tak do 30 dní od podania.
A teraz sa spytam načo si založil dotyčný sro, keď 30 dní nemôže podnikať, nakoľko nikto s ním nepodpíše zmluvu o spolupráci, prípadne objednávku ak nie je platiteľom DPH.
Usporiadat
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
my sme spisali podnikatelsky plan, kde sme vysvetlili, preco je pre nas nutne, aby sme platcom boli uz teraz, doplnili ho o uzavrete zmluvy o spolupracach a kopie objednavok od firiem, ktore platcami DPH uz boli, vyplnili ziadost, podali a o mesiac nam prislo kladne vyjadrenie. neviem, ci si nas preklepli, nikto nam nevolal, nikto u nas nebol, neviem o tom, zeby vobec preverovali u tych firiem zmluvy ci objednavky, ci su prave alebo fiktivne, ani my sme nikam nemuseli ist pred komisiu. myslim, ze tohoto postupu sa mozu bat len ti, ktori riskuju fiktivnu firmu. ked mate skutocnu, nie je problem. aspon az na tomto fore prvy raz citam, ze to niekomu zamietli, aj ked firmu naozaj mal.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

http://www.porada.sk/t65828-p2-dobro...ml#post1777413
a nasledujúce
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekný deň,

stretol sa už niekto z Vas, že pri vzniku novej sro,registrovanej s DIČ a ktorá požiadala o dobrovoľnú registráciu pre DPH,odmietol DÚ registráciu, ktorú doteraz bežne dávali do 7 dní, a teraz bolo subjektu odpovedané , že DÚ rozhodne o registrácii až si preverí majiteľa sro, platby do SP,ZP,exekučné konania a pod., rozhodne tak do 30 dní od podania.
A teraz sa spytam načo si založil dotyčný sro, keď 30 dní nemôže podnikať, nakoľko nikto s ním nepodpíše zmluvu o spolupráci, prípadne objednávku ak nie je platiteľom DPH.
áno stretla som sa s tým, je to už dávnejšie, že DÚ rozhodne do 30 dní, po preverení si danej spoločnosti, či nejde o fiktívnu firmu ...... nakoľko sa množili, a dokonca som sa stretla s tým, že odmietli registráciu dph, nakoľko sa im niečo nepozdávalo, spoločnosť opätovne požiadala, zase si ju preťukli ....

a práve tieto zmluvy o spolupráci si mala doložiť k žiadosti o registráciu dph, čo je dôvod na registráciu

spoločnosť môže podnikať, prečo by nemohla, aj keď nie je platiteľ dph
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

VieraPopluharova Pozri príspevok
Prajem pekný deň,

stretol sa už niekto z Vas, že pri vzniku novej sro,registrovanej s DIČ a ktorá požiadala o dobrovoľnú registráciu pre DPH,odmietol DÚ registráciu, ktorú doteraz bežne dávali do 7 dní, a teraz bolo subjektu odpovedané , že DÚ rozhodne o registrácii až si preverí majiteľa sro, platby do SP,ZP,exekučné konania a pod., rozhodne tak do 30 dní od podania.
A teraz sa spytam načo si založil dotyčný sro, keď 30 dní nemôže podnikať, nakoľko nikto s ním nepodpíše zmluvu o spolupráci, prípadne objednávku ak nie je platiteľom DPH.
Ahoj Vierka,

sice nas neodmietli, ale dokladovali sme mnozstvo zmluv a roznych priloh, ako potvrdenie ze naozaj existujeme a podnikame. Dokonca chceli vystavene a prijate faktury - takze sa muselo podnikat najprv bez DPH-cky.

Dokonca sme mali miestne zistovanie, ci firma existuje. Dosli skontrolovat oznacenie schranky, oznacenie dveri a existenciu kancelarie.

Pisali sme do ziadosti ze sme znevyhodneni oproti konkurencii a podobne, dokonca zmluvu s uctovnickou firmou chceli (neviem co by chceli keby si uctovnictvo viedli sami). Ja som mala na uvedenu spolocnost dokonca plnu moc a preverovali si mna ci nahodou nemam plnu moc aj na ine spolocnosti. Chvalabohu boli prvi ktori mi dali plnu moc, takze vtedy boli moji "jedini".

Ale zapisali nas.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Timka1 Pozri príspevok
áno stretla som sa s tým, je to už dávnejšie, že DÚ rozhodne do 30 dní, po preverení si danej spoločnosti, či nejde o fiktívnu firmu ...... nakoľko sa množili, a dokonca som sa stretla s tým, že odmietli registráciu dph, nakoľko sa im niečo nepozdávalo, spoločnosť opätovne požiadala, zase si ju preťukli ....

a práve tieto zmluvy o spolupráci si mala doložiť k žiadosti o registráciu dph, čo je dôvod na registráciu

spoločnosť môže podnikať, prečo by nemohla, aj keď nie je platiteľ dph
dali rozhodnutie?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

srska Pozri príspevok
dali rozhodnutie?
všetko som doložila. Áno spoločnosť môže podnikať, ale s kým keď už majú vybraných partnerov a tí žiadajú registráciu DPH, takže budeme 30 dní čakať a potom ?.... Ak nedajú..... nezdá sa Vám to čudné, že doteraz bez problémov, ešte v marci som registrovala jednu novu sro a o 2 dni som mala osvedčenie,teraz keď to pracovníčka na mňa vyvalila čo všetko idú preverovať? Nuž poviem Vám, že som bola trošku zarazená, i keď viem že majú v zákone o DPH možnosť rozhodnúť do 30 dní.

Uvidíme......
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

srska Pozri príspevok
dali rozhodnutie?
po druhej žiadosti dali, ale robili im na uvedenej adrese ako sídlo spoločnosti miestne zisťovanie, museli doložiť list vlastníctva od budovy a po rôznych iných peripetiach nakoniec rozhodli v prospech spoločnosti, čiže sa stali platiteľmi dph
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Timka1 Pozri príspevok
po druhej žiadosti dali, ale robili im na uvedenej adrese ako sídlo spoločnosti miestne zisťovanie, museli doložiť list vlastníctva od budovy a po rôznych iných peripetiach nakoniec rozhodli v prospech spoločnosti, čiže sa stali platiteľmi dph
je to v zmysle jednotných nôt
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Timka1 Pozri príspevok
po druhej žiadosti dali, ale robili im na uvedenej adrese ako sídlo spoločnosti miestne zisťovanie, museli doložiť list vlastníctva od budovy a po rôznych iných peripetiach nakoniec rozhodli v prospech spoločnosti, čiže sa stali platiteľmi dph
ale či dali rozhodnutie o odmietnutí žiadosti - to som myslel
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

srska Pozri príspevok
ale či dali rozhodnutie o odmietnutí žiadosti - to som myslel
áno dali zamietavé stanovisko, musia dať vyjadrenie do 30 dní od podania žiadosti
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

VieraPopluharova Pozri príspevok
všetko som doložila. Áno spoločnosť môže podnikať, ale s kým keď už majú vybraných partnerov a tí žiadajú registráciu DPH, takže budeme 30 dní čakať a potom ?.... Ak nedajú..... nezdá sa Vám to čudné, že doteraz bez problémov, ešte v marci som registrovala jednu novu sro a o 2 dni som mala osvedčenie,teraz keď to pracovníčka na mňa vyvalila čo všetko idú preverovať? Nuž poviem Vám, že som bola trošku zarazená, i keď viem že majú v zákone o DPH možnosť rozhodnúť do 30 dní.

Uvidíme......
- vydajú rozhodnutie
- v marci sa dalo, od 04/11 nie
0 0
Hofacker Hofacker

Hofacker je offline (nepripojený) Hofacker

Kôly pár podvodníkom nás tu budú lustrovať ako takých zločincov... Mám na to nervy, práve som prišiel od právničky a vraj môže DÚ pýtať aj zábezpeku od 2000 EUR vyššie... To je zlý sen!!!

Ako chce štát zvyšovať zamestnanosť, keď sa tu nedá slobodne podnikať? ale to je už:
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
klient registráciu vybaví, nie je až taký problém, ale zábezpeka 2000 EUR !!!!
0 0
Hofacker Hofacker

Hofacker je offline (nepripojený) Hofacker

Hej hej, tu som našiel taký článok o tom. Našťastie tú zábezpeku vrátia do 12 mesiacov...

Aha: http://www.teraz.sk/ekonomika/zabezp...78-clanok.html
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Dobrý deň, stretli ste sa s tým? FO zahraničná sa prihlásila dňom svojho podnikania ako dobrovoľný platiteľ DPH pre zahraničné osoby. FO chcela platiť DPH (nakoľko sa jedná o českú spoločnosť sídlo Českej firmy v Brne) na DÚ im bolo povedané, že sa majú registrovať ako platiteľ DPH zahraničný subjekt. Avšak ja som v zákone o DPH §5 prečítala, že za zahraničný subjekt sa považuje subjekt, ktorý nemá na SK sídlo, prevádzakreň a pod. Lenže daná FO, sídlo na Slovensku má. A čo v tomto prípade?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

nemáte s tým niekto skúsenosť
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aké má sídlo, ked je zahraničná?
0 0
Ludsky Ludsky

Ludsky je offline (nepripojený) Ludsky

6 rokov podnikam na zivnost ako platca DPH (nie dobrovolny). Nikdy som nemal nadmerny odpocet DPH, nikdy som neplatil DPH po termine, nemam nedoplatky na žiadnych daniach, ani odvodoch (bez takehoto potvrdenia z DU Vam vlastne s.r.o. nezapisu do OR). A po zalozeni s.r.o. a naslednej ziadosti o dobrovolnu registraciu na DPH ma danovy urad znovu preveruje ci nemam nedoplatky na daniach? Ked mi na to par dni spat vystavil potvrdenie?! Nasledne DU nariadi miestne zistovanie, kde zisti, ze podnikatel vlastne prechadza z jednej formy podnikania na inu a rad by si presunul majetok a zasoby do s.r.o. Co z toho vyplyva? Pre toho kto ma rozum "0". To co na strane zivnosti odvediem to si na strane s.r.o. odpocitam. Ale podla DU z toho vyplyva, ze vraj "existuje riziko vzniku nedoplatku na DPH" a preto vyrubuje zabezpeku 2.000EUR. Pekne dakujem.
0 0
Hofacker Hofacker

Hofacker je offline (nepripojený) Hofacker

Ináč záleží aj na koho na DU narazíš... Ja som mal takého ležérneho pána. Ten pán okrem toho nesúhlasil s daňovou politikou SR ani s novími pravidlami ohladom DPH čo je pri najmenšom zvláštne u zamestnanca DÚ . Dnes som už platitel DPH bez zábezpeky.

Asi som mal šťastie
0 0
mandelka mandelka

mandelka je offline (nepripojený) mandelka

zdravim. chcem sa opytat na vase skusenosti ohladom zabezpeky,. som szco, idem (si dat) zalozit sro, kedze mam moznost ziskat zaujimaveho odberatela na moje sluzby, ten je reg. na dph a samozrejme chce platcu dph/. citam tu, ze je potrebne dokladat urcite dokumenty, napr. zmluvu o spolupraci, atd. . . ako by pripadne zmluva o buducej spolupraci s nim mala asi vyzerat? a tak ma zaujima, ci ak sro pobezi mesiac, dva bez ic dph , ci by som sa tymto pripadne vyhla zabezpeke., ak teda nespadam do kolonky ''este sa len pripravujucich na ekonomicku cinnost''./ ake mate skusenosti?dakujem ;-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať