Zavrieť

Porady

Dobrovoľná registrácia DPH

Prajem pekný deň,

stretol sa už niekto z Vas, že pri vzniku novej sro,registrovanej s DIČ a ktorá požiadala o dobrovoľnú registráciu pre DPH,odmietol DÚ registráciu, ktorú doteraz bežne dávali do 7 dní, a teraz bolo subjektu odpovedané , že DÚ rozhodne o registrácii až si preverí majiteľa sro, platby do SP,ZP,exekučné konania a pod., rozhodne tak do 30 dní od podania.
A teraz sa spytam načo si založil dotyčný sro, keď 30 dní nemôže podnikať, nakoľko nikto s ním nepodpíše zmluvu o spolupráci, prípadne objednávku ak nie je platiteľom DPH.
Usporiadat
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Moja dnešná skúsenosť. Klient podal žiadosť o registráciu DPH, vykonané miestne zisťovanie, doložené doklady. Spoločnosť existuje asi rok. Na nešťastie nemá čistú daňovú minulosť ako SZČO. Vyrubenie zábezpeky 20 000 EUR. Je to možné? Vraj na DU s tým nič neurobia, oni len nahodia údaje do softu a im to vypluje sumu.
Naposledy upravil katka s. : 27.02.13 at 09:36 Dôvod: doplnenie
0 0
Ludsky Ludsky

Ludsky je offline (nepripojený) Ludsky

Je to možné. Jeden známy, ktorý bol kedysi spoločníkom v skrachovanej s.r.o., kde zostali aj záväzky voči DU dostal vyrúbených 25.000 EUR. Ten soft je podla mňa pekná hlúposť. Ako som už písal nižšie x rokov som platil ako SZČO DPH poctivo, ani jedno obdobie som nemal nadmerný odpočet DPH. Ostatné dane som odvádzal, nedoplatky nemám a dostal som 2.000 EUR. Takže podľa DÚ som tiež nemal "čistú minulosť", asi som mal byť ešte cistejší, ale ako to mi nikto nepovedal... Jednoducho 2.000 je "štartovné" výnimky sú jedine vtedy ak narazíš na niekoho normáneho, čo je na DÚ problém. Prípadne ak tam niekoho poznáš a máš čistú minulosť, inak si to nedokážem vysvetliť. Inak to už rieši iba faktúra voči spriaznenej SZČO/PO v nevyhnutnej sume, registrácia už nie dobrovoľná a následný dobropis. Iné odporúčanie neexistuje, lebo ak chce byť v tejto krajine človek poctivý je za hlupáka!
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

ja sa chystám zajtra odniesť na DÚ žiadosť o dobrovoľnú registráciu DPH, bude stačiť, keď odnesiem žiadosť + vyplnený dotazník k žiadosti o dobrovoľnú registráciu + aktuálne zmluvy s obchodnými partnermi ?
treba prikladať aj odoslané faktúry? ak niekto poradí, budem vďačná
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
To sa dozvieš priamo na DU. Čo ti bráni tie faktury tam zobrat so sebou a uvidí sa či ich budu chcieť aj založiť do spisu alebo sa nane iba pozrú.........
0 0
Ludsky Ludsky

Ludsky je offline (nepripojený) Ludsky

Ak nejake mas tak tam daj. Ja som nemal, tak som nedal. Oni zrejme aj tak poslu niekoho k tebe na miestne zistovanie (skontroluj oznacenie firmy), kde sa ta na vsetko budu pyptat este raz. Cim viac toho mas tym lepsie.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

odniesla som všetko čo som mala, aj zmluvy aj faktúry akurát sa obávam, že prídu na kontrolu a bude problém, lebo tento mesiac som kúpila auto a bude im jasné, že si chcem uplatniť dph čo nie je malá položka , pôvodne malo byť auto dodané až v apríli, ale ako naschvál vyrobili ho skôr
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no ja som predpokladala že hovoríme o faktúrach, ktoré dokladajú ekonomickú činnosť firmy, teda o vyšlých faktúrach. Dodávateľské by som im isto nedala.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

Kejka, jasné že som odovzdala na DU odoslané faktúry za moju činnosť, len hovorím, že keď prídu na kontrolu a uvidia mi v účtovníctve došlú faktúru za auto tak sa nepotešia lebo to hneď je jasné, že by bol prvý nadmerný odpočet (došlé faktúry som samozrejme na DU nedávala)
0 0
Ludsky Ludsky

Ludsky je offline (nepripojený) Ludsky

Máš auto, máš faktúru. Keby si mala faktúru na auto, ktoré nemáš, tam by som videl problém. Zaškatuľkujú ťa do tzv. "prípravnej fázy", ale tam by ťa podla mňa zaškatuľkovalii aj bez auta. Prípravná fáza=začínajúci podnikateľ=určite bude mať najprv výdavky až potom príjmy=logicky vyššia DPH na vstupe=treba mu dať zábezpeku aby sa mu lepšie začínalo a my sme mu mali z čoho vrátiť nadmerák. Nuž maximálne ti podľa mňa navrhnú vyššiu zábezpeku a tým cca vyrovnajú vzájomnú bilanciu. Zamietnutia by som sa nebál.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

takže výsledok z mojej dobrovoľnej registrácie na DPH je taký, že som ju mala schválenú bez zábezpeky a neboli ani na miestne zisťovanie, ja som bola na osobnom jednaní na DÚ, všetko prebehlo úplne bez problémov, takže tí čo váhate, vôbec to nie je taký "strašiak" ako sa o tom hovorí
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Katarina-fa Pozri príspevok
takže výsledok z mojej dobrovoľnej registrácie na DPH je taký, že som ju mala schválenú bez zábezpeky a neboli ani na miestne zisťovanie, ja som bola na osobnom jednaní na DÚ, všetko prebehlo úplne bez problémov, takže tí čo váhate, vôbec to nie je taký "strašiak" ako sa o tom hovorí
to už vieš výsledok komisie?
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
my sme spisali podnikatelsky plan, kde sme vysvetlili, preco je pre nas nutne, aby sme platcom boli uz teraz, doplnili ho o uzavrete zmluvy o spolupracach a kopie objednavok od firiem, ktore platcami DPH uz boli, vyplnili ziadost, podali a o mesiac nam prislo kladne vyjadrenie. neviem, ci si nas preklepli, nikto nam nevolal, nikto u nas nebol, neviem o tom, zeby vobec preverovali u tych firiem zmluvy ci objednavky, ci su prave alebo fiktivne, ani my sme nikam nemuseli ist pred komisiu. myslim, ze tohoto postupu sa mozu bat len ti, ktori riskuju fiktivnu firmu. ked mate skutocnu, nie je problem. aspon az na tomto fore prvy raz citam, ze to niekomu zamietli, aj ked firmu naozaj mal.
1 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

srska Pozri príspevok
to už vieš výsledok komisie?
​áno, už mám rozhodnutie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lilly1210 Pozri príspevok
my sme spisali podnikatelsky plan, kde sme vysvetlili, preco je pre nas nutne, aby sme platcom boli uz teraz, doplnili ho o uzavrete zmluvy o spolupracach a kopie objednavok od firiem, ktore platcami DPH uz boli, vyplnili ziadost, podali a o mesiac nam prislo kladne vyjadrenie. neviem, ci si nas preklepli, nikto nam nevolal, nikto u nas nebol, neviem o tom, zeby vobec preverovali u tych firiem zmluvy ci objednavky, ci su prave alebo fiktivne, ani my sme nikam nemuseli ist pred komisiu. myslim, ze tohoto postupu sa mozu bat len ti, ktori riskuju fiktivnu firmu. ked mate skutocnu, nie je problem. aspon az na tomto fore prvy raz citam, ze to niekomu zamietli, aj ked firmu naozaj mal.
u môjho subjektu chceli pri dobrovoľnej registrácii v 2009 stav zásob + pracovné zmluvy zamestnancov s prihláškami do sp a zp. ale tiež v pohode. subjekt existoval cca pol roka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ani u môjho klienta pri schválení registrácie nepredpísali zábezpeku .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať